Wacław Wróbel kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza

82

Na ostatnim posiedzeniu zarządu lokalnego komitetu Prawa i Sprawiedliwości, przedstawiciele partii zgłosili Wacława Wróbla na kandydata na burmistrza Nowej Dęby.

Wacław Wróbel to człowiek, któremu trudno odmówić doświadczenia w pracy publicznej. Jest jedną z osób, która budowała nowodębski samorząd: najpierw jako radny i członek zarządu gminy, a potem w latach 1994-2002 jako burmistrz dwóch kadencji. Były to czasy trudne, gdy nie było jeszcze środków unijnych. Za kadencji Wacława Wróbla przeprowadzono telefonizację gminy, wybudowano miejską oczyszczalnie ścieków, wyremontowano szereg dróg w mieście i sołectwach oraz utworzono specjalną strefę ekonomiczną. Kolejna kadencja to budowa dróg i kanalizacji w sołectwach, opracowanie projektu kotłowni miejskiej na biomasę, budowa i remont chodników oraz spore nakłady na oświatę w tym budowa sal gimnastycznych i doposażanie placówek. Dokonano również dekomunizacji ulic w Nowej Dębie, wyprzedzając tym samym politykę państwa o 20 lat.

W latach 2006-2010 Wacław Wróbel pełnił funkcję starosty tarnobrzeskiego. Był jednym z twórców sukcesu wyborczego burmistrza Wiesława Ordona, oraz zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości w powiecie tarnobrzeskim.

Obecnie jest radnym Rady Powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Członkiem tej partii jest od momentu jej utworzenia, po dzień dzisiejszy.

———————————

Więcej na temat działalności Wacława Wróbla jako burmistrza Nowej Dęby można przeczytać w wydaniu specjalnym „Naszych Spraw” dotyczącym XX-lecia samorządu. Link: >>Kliknij<< Strony od 8 do 15.

 

82 KOMENTARZE

 1. Mam problem bo lubię obu. Pan Wróbel swego czasu stworzył Pana Ordona z niczego. To pan Wróbel zrobił go sekretarzem, potem pomógł wygrać wybory na burmistrza. Z tego co wiem, pan Wiesław Ordon mówił że startować więcej nie będzie. Raczej nie rzuca słów na wiatr. Pan Ordon zapisał swoją dobrą kartę. Może czas pójść w posły albo na starostę? Bo jak się ciągle jest na tym samym stanowisku to się popada w rutynę, a to szkodzi i panu i gminie. Pan Wróbel chciałby pewnie na koniec zrobić coś jeszcze dobrego dla miasta. Nic dziwnego. Poświęcił temu całe życie. Układ W. Ordon starosta i W. Wróbel burmistrz to dobry układ dla Nowej Dęby. Czas pogonić z powiatu Sudołów trzymających z PO i PSL. Pokazali co potrafią. Plotki mówią, że Pan Wiesław trzyma z panem Sudołem i Plutą ale nie chce mi się w to wierzyć. Mam nadzieję, że wesprze PiS a nie Platformę. Pozdrawiam!

  • ale jaja super news trzymam kciuki za Wrobla i wytrwałości życzę. p.s odnosnie Sudoła w powiecie to faktycznie strasznie wolta strzelil jak faktycznie trzyma z Platforma i Psl .wyborcy moga to zapamietac .oby

  • To nie jest plotka czy przypuszczenie a fakt. Pan Jerzy Sudoł ma podpisaną koalicję z PO i PSL. To głosami Forum kierowanego przez pana Jerzego Sudoła starostą został pan Bartoszek (PSL) i pan Pitra (PO). W nagrodę za te koalicję i oddanie najważniejszych stołków poza Nową Dębę pan Jerzy Sudoł otrzymał stanowisko członka zarządu powiatu. Jeżeli pan Wiesław Ordon dalej będzie popierał Jerzego Sudoła i Mirosława Plutę (PO) oraz działał przeciwko PiS to stracę o nim dobre zdanie. Dlatego apeluję do pana Wiesława Ordona aby poparł PiS i poszedł do wyborów ramię w ramię z PiS a nie z Platformą. Panie Burmistrzu, nie można być z każdym. Nie można jednego dnia tańczyć z PO drugiego z PiS. Trzeba się jasno opowiedzieć. Wierzę, że poprze pan prawicę.

  • Ordonowi to już podziękujmy za ten cały układzik który stworzył w urzędzie. Czas na zmiany!!!

 2. Duzi panowie w hotelowym korytarzu ustalili wersję która się spali na mecie tj,wróbel odda głosy na mo,i ten polityk znowu przegra,zapamiętajcie mój wpis,obstawiam 200 pl.

 3. Ja chcę żeby znowu zastępcą burmistrza był Zygmunt, dlatego poprę Wiesława. Jak pan Zygmunt to się budowało, nawet po dwa razy to samo. Chcę, żeby było jak dawniej! Złote czasy muszą wrócić!

 4. „Za kadencji Wacława Wróbla przeprowadzono telefonizację gminy” – Tak tylko, że ludzie sami wpłacali pieniądze na tą telefonizację robiąc prezent TP.SA
  Pytam czy ktoś miał jakieś zniżki, nie płacił abonamentu miesięcznego? Nie TEPSA równo wszystkich łupiła po kieszeni czy ktoś dzwonił, czy nie abonament trzeba było zapłacić.

  • A jak gmina robi kanalizację to też trzeba płacić np za przyłącza. Jak podpinaja neta też płacisz. Chciałeś jeszcze dostać aparat telefoniczny za friko? :)

  • Panie Lesiok albo mnie źle zrozumiałeś, albo nie wiesz o co chodzi.
   Nie przypominam sobie żeby HLG zawiązało społeczny komitet na budowę internetu światłowodowego, zrobili to sami jako firma HLG i owszem za przyłączenie pobierana jest symboliczna opłata, tak samo płaci się za przyłącz kanalizacji, wody itp., ale w przypadku telefonizacji ludzie sami wpłacali w ratach pieniążki na nową centralę na budowę linii telefonicznej z której korzysta i pobiera opłaty dawana TP.SA

  • z tego co pamiętam to wpłata na komitet telefonizacyjny była zwracana w formie impulsów i abonamentu albo jakoś tak

  • Słyszałeś że gdzieś dzwonili tylko że nie wiesz gdzie dzwonili. Panie Wacek i Jacek,łżesz facet lub nie znasz prawdy.HLG nie stworzyło komitetu,prawda,lecz brało odemnie i od innych kasę na przyłącz i instalację.Byłem jednym z pierwszych a w zamian za to była jakaś bardzo niewielka ulga,już nie pamiętam,chyba w ilości przesyłu, którą potem zmienili sprytnie zmieniając od nowa umowę.Widzę że kampania wyborcza ruszyła,nabiera rozpędu.

 5. Czy ktoś pamięta kto był wiceburmistrzem za kadencji pana Wacława? I kto w tym czasie fajnie się ustawił w naszym gródku? Taaak. Wybierzcie z powrotem tą miernotę a następni cwaniacy się uwłaszczą

  • Ja pamiętam kto był zastępca u pana Wiesława. Pamiętam 3 słupki za 25 tysięcy, przekręty na inwestycjach, wolontariat w spółce żony i dotacje na te spółkę. Tak więc Cytując ciebie „wybierzcie te miernotę a następni cwaniacy się uwłaszczą”.

  • Czyżbyś w moim komentarzu wyczuł hymn pochwalny na cześć pana Zygmunta? Daleko mi do tego. Jest w czym wybierać: między dżumą i cholerą. Pozdrawiam bez odbioru

  • Ja widze Ordona na staroste to by bylo najlepsze dla Nowej Deby ale widze ze przyspawany do stołka okropnie. Jest to naprawde duza strata dla naszego miasta.glosuje zatem na Pana Wróbla

 6. Błagam! Nie wybierajmy pana Wacława. Jak wygra zrobi wickiem pana Marka O. i nasz empegiek za jednym zamachem straci dwóch tak świetnych fachowców.

  • A ja sie cieszeb bo chce aby burmistrzem zostal czlowiek z miasta a nie z tarnowskiej . dlatego bede glosowal za burmistrzem z miasta

  • Wacław ma instynkt i wie jakie są odczucia w Gminie. Na pewno po wygraniu MO nie weźmie.

  • a ja wam mowie ordon juz nie jest taki silny na wioskach jak mu sie wydaje. a w miescie wygra WW. naprawde ma Wrobel szanse pliss nie spierd….olcie tego

 7. prosze zobaczcie jakimi ludzmi otacza sie ordon. 1.rzemien 2. kapusta 3. szurgocinski .4 Żoładz 5. salek 6.gazda ludzie przedsiebiorczy fachowcy w kazdym calu . to ja dziekuje ile jeszcze tego koryta az obciach na zewnatrz. p.s mirek leszkowski dla mnie jest niezlym fachowcem i napewno bylby lepszym burmistrzem od ordona dlatego nie wymienilem w gronie „fachowcow”.

 8. Przecież pan burmistrz Ordon obiecywał, że to jego ostatnia kadencja. Coś się zmieniło? Kłamał? Nie bardzo rozumiem o co chodzi.

  • No własnie Ordon Mówił wszystkim że nie będzie już startował ! co sie takiego ostało że się rozmyślił !
   naprawdę Nowa Dęba potrzebuje innego spojrzenia trzeba zmian!
   w tym przypadku Wróbel myślę że może coś zmienić . Czekamy na program wizję to porozmawiamy

  • wymienic cała elite niech się wezmą
   do roboty, jak inni ciężko pracują za grosze .

  • @roch,wymień tego młodego,nie ” umoczonego” w układy który zechciałby pchać się w nowodębskie bagno.Z chęcią dołożę się do jego kampanii wyborczej,pociągnę za sobą wielu innych.NIE MA TAKIEGO w mieście i gminię.Jest tylko pęd bydła do pełnego żłobu(lub świń do koryta)

 9. Moze Pan Waclaw zrobi cos dla miasta. Strefa juz dawno powinna byc odlesiona dla nowych firm. O. Kawalku lasu przy dk9 od spoldzielni do szpitala nie wspomne.

  • @Jasiek,zejdź na ziemię.Przeanalizuj studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Nowa Dęba a w szczególności punkt tereny i obiekty podlegające ochronie na podstawie ustaw szczególnych.
   Przeczytaj,pomyśl a potem wycinaj las i zagospodaruj tereny na wschód od szpitala i SI „Zjednoczenie”
   Słyszałeś że gdzieś psy szczekały tylko nie wiesz gdzie.Zresztą,większość z komentujących robi to samo.Ujada aby tylko ujadać.Kampania przedwyborcza rozkręca się na całego.Ciekawe czyją kukłę ujrzymy w najbliższej kampanii wyborczej.

  • drogi od ronda w kierunku rzeszowa nie poszezyli bo lasy panstwowe nie zezwoliły ,a jaki tojest las jakies pachruscie co szpeca ,a wy mowicie o wycince dla nowych firm ,tyle miejsca jest na strefie .

  • Za pierwszą drogą, po poligon w przeciągu 2 ostatnich lat władza „odlesiła” odpowiedni teren, nawet już nie udają, że sadzą cokolwiek, teraz zmienią na tereny przemysłowe, będą ludziki mieli bliżej do „pracy” za „ciązkie pieniądze”

 10. Co na to słynny Jasiu,zdradzi Wieśka i zacznie chwalić Wacka,czy też w końcu może zrozumie że czas na zmiany i wypada zrobić miejsce ojcom niech oni zaczną działać a dziadkowie tacy jak on i inni niech usiądą na ławeczkach przed domem i odpoczywają.

  • Tak realnie patrząc to na pewno Wróbel dużoooo więcej głosów nazbiera niż MO ostatnio . MO złą kampanią negatywną narzazie sobie skreślił możliwość choćby nawet i na radnego , A być może jeszcze będzie i inny kandydat kto to wie….. tak czy owak moje glosy i rodziny ma WW.

  • na razie to Ordon mu dał w PGKIM, zresztą nie tylko jemu – bo i Zygi też tam pracuje i to nie jako wolontariusz

  • To jakiś żart. Dosyć,że nic nie zrobił w Gminie a w Powiecie tym bardziej.Ma juz emeryture to niech siedzi w domu. Wstyd jak nic,jak tak można się pchać na stołek. Niech da szanse młodym.

 11. Pan Wróbel, jak by to nie było, po jakże udanym zarządzaniu naszą gminą, najnormalniej w świecie przegrał wybory, nawet szkoda wspominać z kim. Więc „dał dupy” naprawdę brak ambicji.

 12. Najgorszą rzeczą jaką zrobił pan Wróbel to wystruganie z niczego pana Ordona. Najpierw Wacek zrobił z tego kiepskiego nauczyciela sekretarza gminy, a potem zorganizował mu wraz z panen Grzędą zwycięska kampanie wyborczą przeciwko panu Czekalskiemu. Tak się Wiesław odwdzięczył Wackowi, że gdy ten przestał być starostą to go wysłał na szambowozy do MPGQ. Z kolei Pawłowi Grzędzie utrudniano na wszelkie sposoby możliwości inwestycji w mieście. To chyba pokazuje charakter człowieka. Cieszę się że pan Wróbel dojrzał do tego aby naprawić swój życiowy błąd. Widać, że wyrzuty sumienia nie pozwalają normalnie żyć. Panie Wróbel, napraw Pan to coś Pan temu miastu wyrządził powołując Wiesława.

  • >> wysłał na szambowozy do MPGQ<< chciałbym pracować na tych "szambowozach". Ludzie w mieście pamiętają jak to jest z tym szambem.

  • każdy choc troszkę wtajemniczony w nasza nowodebska polityke to wie ze ordona burmistrza stworzyl Wacław Wrobel z Grzedą. kampanie itd . zaraz po wygrxnych wyborach ordon pokazal tylek wackowi i grzedzie i wzial sobie Żołedzia. ktorego po aferach z plantami i zalewem wsadzil ma stołek do mpg .moim zdaniem wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd obciach na maxa ludzie z nowej deby prosze zaglosujcie na człowieka z miasta obojetnie kto by nie wystartował. dosc rzadzenia przez ordona sałka gazde i kapustę z kolbuszowej mamy swoj honor wiectylko kandydat z miasta . pozdr

 13. w marcu dwóch kandydatów a do wyborów daleko! na naszej arenie politycznej widać dużo lepsze ugrupowanie polityczne niż to całe towarzystwo z psl, po, pis itp. Potrzeba nam innego, bardziej globalnego spojrzenia na nasze gminne i miejskie sprawy. Pozdrawiam i życzę spokojnego popołudnia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here