Projekt podwyżki pensji burmistrzowi wycofany z porządku obrad

90

Grupa radnych zaliczana do obozu burmistrza Wiesława Ordona złożyła projekt uchwały o podwyższeniu pensji wójta. Projekt zakładał ustalenie wynagrodzenia na najwyższym przewidzianym w przepisach prawa poziomie tj. 10 tysięcy 620 zł brutto.

Wystąpiłam z tym projektem aby stało się zadość elementarnej sprawiedliwości i uczciwości – argumentowała w swoim wystąpieniu radna Helena Tłusty. Jak przyznała rok temu, także i ona była za ustaleniem wynagrodzenia burmistrza na obecnym poziomie tj. 5160 zł brutto. Dzisiaj, z perspektywy czasu, pani radna uważa te decyzję za błędną – Przepraszam wszystkich, których zgorszyła moja postawa, moje głosowanie – dodała.

Podczas dyskusji nad porządkiem obrad przewodniczący komisji budżetowej Paweł Grzęda zawnioskował o zniesienie tego punktu z porządku obrad argumentując, że dyskusja w tym temacie jest przedwczesna. Prowadzący obrady wiceprzewodniczący Tomasz Wolan przypomniał, że burmistrz Wiesław Ordon nie otrzymał w minionym roku wotum zaufania i absolutorium, a kolejna debata o stanie i finansach miasta odbędzie się za około 2 miesiące. Logiczne wydaje się więc, że burmistrz winien najpierw uzyskać wotum zaufania i absolutorium, a dopiero później liczyć się z ustaleniem wynagrodzenia na wyższym poziomie. Jak wynika z wypowiedzi przewodniczącego Wolana, temat nie jest zamknięty, a jedynie przesunięty na właściwy moment.

Zobacz również:
1. „Rada Miejska ustaliła wynagrodzenie burmistrza. Zarobi ponad 5 tysięcy złotych”;
2. „Burmistrz Wiesław Ordon bez wotum zaufania i absolutorium”

90 KOMENTARZE

 1. Zgadzam się z panem Marianem Tomczykiem! Burmistrza Ordona nie wolno oceniać za rok pracy, ale za wszystkie lata. I właśnie za te lata marnowania pieniędzy, za afery i złodziejstwo jakie miało miejsce na plantach, za te nie jasne sprawy przy budowie zalewu, za wycięte dęby na plantach. Za to wszystko z minionych lat mu się pensja nie należy. Natomiast jeśli chodzi o ten rok, to przecież nic nie zrobił ze ściekami przy ujęciu wody. Kapusta dalej jest prezesem. Rzemień dalej uprawia swój proceder w domu kultury. O Mirowskim szkoda gadać. Dajcie spokój. Dodam jeszcze, że w okręgach miejskich pan Ordon przegrał wybory i większość ludzi jest przeciwko niemu. Przypomnę jak blokował kandydatów w wyborach, żeby być jedynym kandydatem. Lista win jest dłuższa i moim zdaniem ten pan powinien mieć te pensje do końca kadencji. Wielu ludzi w dębie chciałoby mieć ponad 5 tysięcy tak jak on. Bo ja jak się w robocie pomylę to mi szef szybko po premii pojedzie. A jaką odpowiedzialność za te wszystkie swoje błędy poniósł pan Ordon? Żadną!

  • pozwolę dodać że w sytuacji kiedy pewne błędy ujrzały światło dzienne osoby odpowiedzialne za powyższe błędy cichutko przesuwane były na inne stanowiska lub inne powiązane z władzą zakłady pracy , nie ponosząc żadnej odpowiedzialności. Często dochodziło i dochodzi do zamiatania spraw trudnych, błędów, omyłek i wpadek pod tzw. dywan. A jest tam tyle tego że nie da się chodzić po tym dywanie!

  • Fama na Mieście głosi o zmianach w zarządzie PGKiM. Podobno Pan Sudoł podał się do dymisji.

 2. Helena z Alfredowki nie wie chyba co robi w tej radzie, raz pensje każe dawać najniższą, teraz znowu najwyższą . Ciekawe co wymyśli za pół roku.

  • To co pani radna wymyśli może być uzależnione od koloru ornatu w danym okresie liturgicznym.

 3. Pani radna Helena Tłusta chce żeby wójt z Tarnowskiej Woli zarabiał tyle samo co prezydent Rzeszowa. Gdzie w tym ta elementarna sprawiedliwość i uczciwość o której tak górnolotnie mówi?

  • Pan Marek porusza dużo ciekawych spraw dobrze to argumentując . Ma rację mowiąc prawde o ciągłych dofinansowaniach powiatu. Niech drogi wrócą do gminy.

  • Do Anonim:
   Jeśli pan Marek takie coś głosi to potwierdza to jego cyrkową naturę. W chwili obecnej drogi powiatowe są remontowane w taki sposób że 50% kosztów ponosi powiat a 50% gmina. Jeśli gmina przejmie drogi powiatowe na własność to koszt naprawy że strony budżetu gminy wyniesienie 100% a nie 50%. Także to jakieś kosmiczne wynurzenia.

  • Ten wasz pan Marek to on tylko udaje mądrego na ulicy naszej to go znamy ,myśmy nie wybierali go. Posluchajcie go dobrze ,on przecież głupio pitoli i jakos tak wyje jak sowa czasem, co za cudak?

  • Do Gagarin.

   Po pierwsze to ktoś inny mówił o przyłączenie drog powiatowych do gminnych.

   Dwa gdyby rozjebac bezsensowne powiaty to kasa zamiast na budynki, pensje i premie urzedasow była by na drogi.

   Powiedz mi po co jest powiat i ma te drogi jeśli tak naprawdę polowe utrzymania ponosi gmina? Zlikwidować i zaoszczędzone pieniądze na drogi. W tym jest punkt. Ale jak się nie myśli tylko powtarza bzdury polityków to tak jest. Klapki n a oczy i jedziemy bo tak już jest i nie wolno zmienić a że jest bez sensu i absurdalnie nie ma znaczenia bo lepiej wysmiac jak ktoś coś krytykuje i zauważy innego.

 4. Powinni jeszcze zastępcy Mirkowi Leszkowskiemu obniżyć pensje. Przecież ten gość nie nadaje się na żadne inne stanowisko jak w Urzędach, bo w prywatnej firmie by go zwolnili po kilku dniach pracy.

  • Jak byś człowieku posiadał chodź elementarna wiedzę na temat administracji publicznej to byś wiedział, ze pensja zastępcy burmistrza zależy od uposażenia Burmistrza… ale skąd tu oczekiwać wiedzy, Nowa Deba …. miasto emerytów i rencistów, kilka bloków na krzyż, zaorać i pszenice posiać !!

  • Niech rada rozliczy Leszkowskiego za jego prace,on dopiero szemra i knuje a w niedziele za rączke z babą leci pod ołtarz, tfu.

  • To że z babą co niedziela za rączkę chodzi to bardzo dobrze świadczy o tym człowieku a to że z babą pod ołtarz leci to świadczy że dobry człowiek i katolik gorliwy. Widocznie @112 pisząc to bardzo Leszkowskiemu zazdrościsz , cóż taka ludzka natura ! A rozliczać Leszkowskiego może jego szef, rada co najwyżej może tylko opiniować.

 5. Elementarna uczciwość i sprawiedliwość WYMAGA dymisji tego pana na zdjęciu po lewej. Za lata zacofanie strefy w Nowej Dębie, nie zrobił tam dosłownie nic do roku 2019.

  Co do radnej to przeskakiwanie że skrajności w skrajność źle świadczy, poza tym zero argumentów na poparcie tylko puste frazesy. Za dużo emocji za mało rozsądku w tym wystąpieniu było, poza tym z gory wiedzieli że to nie przejdzie co znów źle świadczy o działaniu tych radnych, nie umieją skutecznie działać.

  • Radni burmistrza nigdy nie działali skutecznie , skuteczny był burmistrz podpowiadając swojej armii jak mają głosować – ale większości w radzie burmistrz nie ma więc skuteczności również – i bardzo dobrze !

  • Temat przedszkola w Chmielowie pojawił się w 2012 i 2013 roku. Wówczas p. Ordon i Skimina obiecali Chmielowowi przedszkole. Dzisiaj mamy rok 2020. Mówiąc krótko: ORDON I SKIMINA OSZUKALI CHMIELÓW. Zwodzili mieszkańców projektami, koncepcjami, rysunkami (stara metoda Ordona). Dzięki tym kosztownym bazgrołom wygrywali wybory w Chmielowie. Przez 8 lat nie zrobili jednak żadnego realnego kroku. Mało tego! Gdy pojawiła się decyzja o przyznaniu środków z unii europejskiej na budowę przedszkola w Chmielowie to p. Ordon z nich zrezygnował. Gdy pojawił się prywatny inwestor by zbudować przedszkole w Chmielowie to p. Skimina go przegonił. Efekt jest taki że przedszkole nigdy nie powstało. Dzisiaj mamy kryzys demograficzny, a Ordon nie ma większości w radzie. Co postanowił zrobić? Zrzucić winę za swoje manipulacje na radnych. Ot, cała historia. Co więcej, młody chłopak co przemawiał na sesji rozpoczął sobie tym wystąpieniem kampanie wyborczą do wyborów uzupełniających w Chmielowie. Ma zasilić szeregi radnych Ordona. Jak widać cel uświęca środki.

  • Do Demaskatora: Kto nie z nami ten przeciw nam? Po czym wnosisz, że młody człowiek wypowiadający się z ramienia rodziców przedszkolaków jest w obozie wójta? Obiecywali im od tylu lat przedszkole i gdy już miała nastąpić finalizacja- podcięli im skrzydła. Może wreszcie pojawi się jakiś głos rozsądku? Chyba, że wirus rozprzestrzenia się tak szybko i gorączka dopadła radę. Dajcie spokój, zajeżdża tu śmierdzącą hipokryzją.

  • Bo wiem że będzie startował do rady miasta i wiem że sołtys będzie łaził po wsi żeby na niego głosować i wiem kogo sołtys popiera. Po drugie to że Ordon kłamał Chmielów przez lata to sprawa między Ordonem a Chmielowem który mu wierzył i na niego głosował. Po trzecie: nie miała nastąpić żadna finalizacja. Pan burmistrz przedstawił dwa projekty budżetu. Pierwszy dwa miesiące temu i nie było w nim kasy na Chmielów i drugi dwa tygodnie temu gdy nagle tę kasę ku zaskoczeniu wszystkich wpisał. Cel był prosty: wywołanie awantury. Wiedział że radni będą chcieli wyjaśnień i odsuną to zadanie do czasu ich uzyskania, a wtedy Skimina napuści rodziców, którzy przyjadą na sesję żeby robić dym przed kamerami. Typowe działanie polityczne. Ordon nie ma poparcia w mieście. Pozostaje mu napuszczanie wiosek na miasto. I kolejna sprawa. Obecni radni nie są związani z wyborcami kłamstwami Ordona i Skiminy. Oni zostali wybrani w swoich okręgach wyborczych na podstawie własnej oferty programowej. Ich obowiązkiem jest wyplenienie własnych obietnic wyborczych a nie odpowiadanie za kłamstwa Ordona. Rozumiem rodziców że mają poczucie krzywdy ale to Ordon i Skimina was oszukali. Teraz próbują tą piłką grać dalej. Od 2012 roku mieli 8 lat na to przedszkole. Mieli kasę z unii i prywatnych inwestorów. Wszystko zniweczyli. Tak czy owak myślę że wystarczy założyć stowarzyszenie i otrzymacie na dziecko 100 procent tego co w innych przedszkolach. W czym problem? Zależy wam na dzieciach czy na karcie nauczyciela?

  • No tak a działeczki w Chmielowie obok ośrodka zdrowia i w „ogrodach” Ordon i Skimina sobie załatwili. Skimina nawet domy postawił- na sprzedaż?

  • Burmistrz ma więcej marionetek !!! TAK , TAK więcej !!! Na każdym stołku kierowniczym jest marionetka, która wiernie za to miernie wykonuje każde polecenie swojego Pana .

 6. Skoro radna tak chce proponuję : Zamknąć nierentowną szkołę w ALFREDÓWCE i dać burmistrzowi z tych pieniędzy podwyżkę . Co na to Panie Helena? Kto jest za?

  • Ty jesteś nie rentowny gamoniu, szkoła istnieje od 1888 roku, przeżyła I i II woje światowa, przeżyje i takiego durnia….

  • Po komentarzu od Michała jeszcze bardziej jestem za zamknięciem tej placówki. widać co stamtąd wychodzi.

  • A która szkoła jest rentowna? Chyba żadna. Zamknąć wszystkie będzie dopiero oszczędność. Zróbmy ze wszystkich muzea albo dps wtedy gmina będzie wspaniale się rozwijać.

 7. ten wolan nie wie co robi w tej radzie i nie wie co mów nic mu nie pasuje i sie kłuci z ludzmi niech odejdzie jak cała rada nie znaja prawa trzeba ich nauczyc robia wszystko po tajemnie nie pytajasie ludzi ceny wszystkiego podnoszą i tyle kredytó wzieli i na ta sie wszyscy godza jednego nie spłacili jak sie nie ma kasy to sie nie robi infestycji a Ordon dobrze rządzi i ma zaufanie od lludzi i powinnien zarabiac więcej .

 8. Czytając co pisze Demaskator widze ze Ordon oszukał nas rodziców dwa razy. Najpierw wodząc nas przez 8 lat za nos i teraz gdy wykorzystał nas do prowadzenia swojej prywatnej wojenki z rady miasta.

 9. Jako madka i obywatelka ŻONDAM aby przedszkole było na Kaczym Osiedlu. Będem mieć blisko. To wstyt że musimy odprowadzać nasze pociechy do przedszkola na drugi koniec miasta na ulicę leśną. Ja przez to muszęm wstać o 8 rano żeby się na 9 wyrobić. Ja później nie mam czasu ani na fryzjera ani na paznokcie , o licznych gachach nie wspominając. Tak dłużej być nie może.

  • Lepszy młody burmistrz niż stary zgred których ma wszystkich w du…
   Te 10.600,00 to rozumiem, że podstawa + wysługa lat + dodatek funkcyjny, ludzie obudźcie się!!!
   Ordon musi odejść. Jak mu się nie podoba to może się zwolnić.

 10. Problem ze szkołami rozpoczął się już dawno temu. Brak pomysłu o utworzeniu wiejskich oddziałów przedszkolnych zaskutkowało tym, że rodzice zabierali dzieci do przedszkoli miejskich. Tylko nieliczni, którzy mieli pod ręką Dziadków mogli pozwolić sobie na zostawienie dziecka na wsi, na te kilka godzin. Kto więc popełnił błąd? Dyrektorzy, którzy rządzili kilkanaście lat temu? Władza? A może większa determinacja rodziców przyniosłaby inne efekty? Teraz to można sobie tylko gdybać…

  ps. Nie denerwujcie mieszkańców Chmielowa, oni potrafią walczyć !

 11. Info nowa deba .pl jest tendencyjnym portalem. Można tylko plusować! Czy nie macie odwagi Panie MARKU na konfrontację? Co to jest że tylko plusy dodatnie cenicie…..tchórze!!!
  Tego typu komentarze już były niedopuszczane na tym portalu…

  • Popieram. Powinny być też plusy ujemne, bo czasem pisane są takie d brednie, że polemiki z nimi to strata czasu. A danie odporu „łapka w dół” na rasistowski albo nie daj Boże faszystowski wpis byłoby bardzo przyjaznym rozwiązaniem i ogromnym ułatwieniem w wyrażaniu swych poglądów i przekonań przez osoby z tak wielkim zaangażowaniem śledzących Info. Panie Marku, do nędzy …więcej demokracji i wolności w sieci. Tu nie Chiny czy Budapeszt.

 12. Panie Wolan! Nie da się Pana słuchać. Bycie radnym i reprezentowanie mieszkańców to pewna odpowiedzialność, wiedza merytoryczna no i elokwencja na poziomie umiarkowanym.

 13. I właśnie za te lata marnowania pieniędzy, za afery i złodziejstwo jakie miało miejsce na plantach, za te nie jasne sprawy przy budowie zalewu, za wycięte dęby na plantach. Za to wszystko z minionych lat mu się pensja nie należy ……………………………….
  Jakie afery ? Były sądy , prokuratura , CBA i co >>? Stanęło na tym że co niektórzy ugrali na tym i teraz wiodą prym w Radzie, a niejaki pan MO chce piastować stanowiska w Gminie , chłopie obudz się

 14. Po co siać taką propagandę przed wyborami… w Chmielowie będzie młody radny albo ta Starsza … o a ona to dopiero jest za Ordonem:)

 15. A my w Cyganach chcemy strefy ekonomicznej. Damy na to fundusz sołecki. Wszyscy będziemy mieć pracę. Działać ! Należy nam się A nie tylko Chmielów!

  • Fajny pomysł. Wykupic działki i zrobic strefe miedzy Cyganami a Jadachami. Miejsce jest i to tego tory kolejowe.

  • Taaa..wladze nie potrafią odlesic strefy w ND, chodnika przez las zrobić a co dopiero stworzyć nową strefe. Może w innej kadencji sie uda.

 16. Skimina to wielki wichrzyciel, tak kombinuje zeby dzieci wlasne i wnuki były dobrze obsadzone w …..cy. Jemu nie zależy na dobru wioski i gminy. Ciesze się ze wreszcie komisja przyglądnie sie piaskom i rodzince bliższej i dalszej.

 17. Dziękuję burmistrzowi za jemiołę na drzewach w centrum miasta, dziękuję za nowy chodnik z PKP na zakłady, który już po wycince drzew jest POrażką.

 18. A dziękuję też za fantastyczną fontannę na 1-go Maja, która też POwinna nazywać się 1 Maja, ale co tam, poprawna pisownia nieznana na tym padole.

 19. CO się dzieje z oświetleniem w mieście? Rano ciemno jak u murzyna w … Można się zabić lub kogoś potrącić. Kto odpowiada za czas kiedy ma się wyłączać oświetlenie.

 20. Grupa radnych zaliczana do obozu burmistrza Wiesława Ordona złożyła projekt uchwały o podwyższeniu pensji wójta.
  Panie Ostapko miałby pan szacunek do drugiego człowieka…..jaki Wójt w naszej gminie mamy Burmistrza …. oj Boże o czym ja piszę ten człowiek nigdy się nie zmieni , buta , arogancja ..itd

  • Nie ma się czemu dziwić.To portal na którym wypowiada się cep,kłoni ca i izba wytrzeźwień.

  • Ordon teorytycznie nosi nazwe Burmistrz, Miasto go nie chce,Rada go nie chce, wiec Wiochy go chcialy to maja Wojta

 21. Do Hultaja … bredzisz , albo nie wiesz co piszesz , zobacz w budżet ile z takiej wiochy jak TY to piszesz wpływa do budżetu ( np. Chmielów)

 22. Zobaczymy jak Damian Diektarenko zostanie burmistrzem i ile jego przydupasi przyznają mu pensji………………………………………. ma nadzieję , że nigdy to nie nastąpi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here