Burmistrz broni Straży Miejskiej. Radny za likwidacją.

103
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

23-01-2012

Trwa dyskusja na temat zasadności działania w Nowej Dębie Straży Miejskiej. Jest ona pokłosiem ankiety na temat bezpieczeństwa mieszkańców przeprowadzonej przez Towarzystwo Ratusz. Poniżej prezentujemy dwa stanowiska w tej sprawie jakie zostały przedstawione w Radiu Leliwa.

MAREK OSTAPKO (RATUSZ): Ja osobiście uważam, że Straż Miejska w Nowej Dębie jest niepotrzebna. No chyba że uznamy, że jedynym celem jest zarobienie za pomocą fotoradaru na spłatę kredytów które zaciągnął do tej pory burmistrz Ordon. Natomiast nie sprawdza się ona jako formacja służąca bezpieczeństwu. Czy ze strony Klubu Ratusz wpłynie wniosek o (jej) rozwiązanie? Od jakiegoś czasu istnieje w Nowej Dębie istnieje możliwość składania obywatelskich projektów uchwał i myślę, że to jest właśnie okazja by mieszkańcy się w tej kwestii wypowiedzieli.

WIESŁAW ORDON (NASZ SAMORZĄD): Nikt za nią tych zadań nie wykona nawet jakby się bardzo starał, a Policja to nie weźmie niektórych zadań, które mają charakter – powiedzmy – sanitarny. Jeśli by ją zlikwidował to należałoby zatrudnić również osoby, które by pewne zadania prowadziły tu w Urzędzie, bo nie mamy nadmiaru Urzędników. Kolejna sytuacja: są jakieś problemy gdzieś tam z odśnieżaniem chodnika, ze strącaniem sopli. Jest ta Straż Miejska żeby podeszła i poinformowała właścicieli nieruchomości aby zrobić porządek.

Całość możesz odsłuchać na stronie RADIA LELIWA (Kliknij TUTAJ)

103 KOMENTARZE

 1. Panie Ordon. Mówi pan:
  1) [quote]Jeśli by ją zlikwidował to należałoby zatrudnić również osoby, które by pewne zadania prowadziły tu w Urzędzie, bo nie mamy nadmiaru Urzędników[/quote]
  Bzdura!!! Wystarczy umieć ZARZĄDZAĆ! Wiem, że to trudniejsze niż zaciąganie kredytów i wydawanie publicznych pieniędzy na to i na tamto ale nikogo nie trzeba byłoby zatrudniać.

  2) [quote]Kolejna sytuacja: są jakieś problemy gdzieś tam z odśnieżaniem chodnika, ze strącaniem sopli. Jest ta Straż Miejska żeby podeszła i poinformowała właścicieli nieruchomości aby zrobić porządek. [/quote]
  Do dziś na plantach leży duża gałąź ułamana pod ciężarem lodu. Gdzie jest Straż Miejska? Chce nam pan wmówić, że mamy płacić takie pieniądze na utrzymanie STRAŻY SOPLOWEJ?? To już nie znalazł Pan lepszych argumentów ???

  [b]Powstaje pytanie czy warto za tego burmistrza rozwiązywać straż miejską skoro mówi on, że i tak zatrudni ludzi do tropienia sopli… Proponuję więc: NAJPIERW WYMIENIĆ BURMISTRZA, PÓŹNIEJ ROZWIĄZAĆ STRAŻ MIEJSKA.[/b]

 2. [quote]Powstaje pytanie czy warto za tego burmistrza rozwiązywać straż miejską skoro mówi on, że i tak zatrudni ludzi do tropienia sopli… Proponuję więc: NAJPIERW WYMIENIĆ BURMISTRZA, PÓŹNIEJ ROZWIĄZAĆ STRAŻ MIEJSKA.[/quote]

  Zdecydowanie tak. Myślę, że to będzie właściwa kolejność. Szkoda dawać Ordonowi kolejną kasę do budżetu, którą i tak wyda na pierdoły. Proponuję zrobić łączone referendum. Były by dwa pytania: 1) Czy jesteś za odwołaniem burmistrza TAK / NIE 2) Czy jesteś za likwidacją straży miejskiej TAK/NIE.
  Wszyscy zagłosowalibyśmy 2xTAK i było by po kłopocie.

 3. 1. "Sanitarnymi sprawami" niech sie zajmą służby sanitarne.
  2. Żeby "przypomnieć" obywatelom o koniecznooości 'strącenia sopli' i odśnieżenia chodnika nie potrzeba aż tak kosztownej instytucji paramilitarnej.

  Głupio się wycofać z rozwiązania tej organizacji skoro kupilo się taki kosztowny radar do pomiaru predkości i łatania dziury budżetowej. Przecież pracownicy MPGKiM nie będą rozstawiać tego radaru przy drodze. Tak jakoś głupio będzie wyglądać.

  Polecam łaskawej uwadze, jeszcze istniejącej SM i p. Burmistrza, nocne Polaków powroty z przybytku Indygo przez osiedle północ.
  Mówię o bezpieczeństwie i zakłócaniu porządku publicznego.
  Skontaktować się ze SM o tej porze jest niemożliwe.

  Kończe i idę SAM sobie odśnieżyć chodnik i strącić sople bo tzw. służby do tego powołane lekko przysnęły. Strażacy Miejscy nie muszą mi tego przypominać. Trzymajcie się zdrowo i ciepło.

 4. Ostatnio w mediach jest coraz więcej informacji i likwidacji SM w miastach o wiele większych od naszego. Natomiast o tworzeniu cisza. Sople i działania higieniczne?, no niech Pan nie żartuje. MPGK i M spokojnie te zadania przejmie. Straszenie, że się w to miejsce i tak kogoś się zatrudni jest przykładem niegospodarności i świadczy o kpinie z mieszkańców. No chyba, że jest problem z tym radarem. Zawsze można go odsprzedać i jeszcze na nim zarabiając. Ciekawe jaka byłaby frekwencja w tym referendum, chyba wysoka.

 5. jaka straz te ramole co 50 metrow nieprzebiegnie 20 pompek niezrobi chyba ze na raty na bruk z nimi i wieslawem ich tata . tak trzymaj marek jestem jak najbardziej tak szkoda paliwa na nieukow i nieudacznikow .

 6. [quote]OSTAPKO CO TY BREDZISZ SAM BYŁEŚ ZA TYM ŻEBY STRAŻ MIEJSKA MIAŁA FOTORADAR KTO NA SESJI PODNOSIŁ RĘKE[/quote]

  [b]Dokładnie, to niby kto ma teraz ten fotoradar obsługiwać, może radny Marek M.?[/b]

 7. [b]Radar miał być ustawiany pod szkołą na osiedlu Dęba, a nie w Tarnowskiej Woli na prostej drodze. Dyskusja na ten temat toczyła się po serii wypadków jakie miały miejsce koło szkoły (w tym potrącenia dziecka).
  [/b]

  Tymczasem radar stał się maszynką do robienia pieniędzy, a bezpieczeństwo dzieci zeszło na drugi, a może nawet trzeci plan. W tym kontekście uprawnione jest stwierdzenie, że [b]jedynym uzasadnieniem istnienia SM może być chęć zarobienia na spłatę długów gminy zaciągniętych przez obecnego burmistrza.[/b

  ][u] Jeżeli zaś uznamy, że nie SM nie dba ani o bezpieczeństwo, ani o spłatę długów swojego szefa to jakie jest uzasadnienie jej funkcjonowania??? Czy widzisz jakieś inne uzasadnienie, niż odrabianie długów jakich narobił Wiesław Ordon??[/u]

 8. [quote]DLA OGÓŁU PIENIĄDZE Z FOTORADARU NIE IDĄ NA ZADŁUŻENIE TYLKO NA DROGI TAKI JEST ZAPIS W USTAWIE[/quote]
  Im więcej pieniędzy wpłynie do kasy gminy z radaru tym mniej trzeba będzie jej wydać z podatków na drogi, a więc będzie więcej kasy do spłacania długów. BANKI JUŻ WISZĄ NAD DĘBĄ.

  [b]Recepta: POCZEKAĆ AŻ STRAŻ ODROBI KOSZT ZAKUPU RADARU, NASTĘPNIE RADAR SPRZEDAĆ ( GMINA ZAROBI) I ROZWIĄZAĆ STRAŻ.[/b]

 9. Podobne sprawy samorządu terytorialnego nie są tylko problemem w ND. Taka jest polityka państwa, która 'przerzuca' w tzw. teren wiele zadań i odpowiedzialności bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego. No i ziomale w terenie radzą jak mogą. a że niewiele mogą to jest jak jest. Radni radzą komu tu zabrać, o ile podnieść podatki i takie tam. I o to chodzi. Centrum ma spokój, a ludzie są zajęci dyskutowaniem, radzeniem, wybieraniem itd itd. To jest tak jak w dawnym wojsku. Sierżanci zapewniają względny spokój wyższym oficerom obrabiając masę ludzi na niższych szczeblach.
  Tak wygląda podział władzy. Przecież Ci na górze nie odejmą sobie z korytka żeby wspomóc tzw. teren.
  I tutaj obawiam się, że p. Marek z ekipą nic nie wskóra. Tak, tak wiem opozycja ma do tego prawo itp itd. Tu nie chodzi o to aby pomoc innym ale żeby samemu się dobrze ustawić. Ludzie na niższych poziomach władzy powinni zajmowac się rozwiązywaniem spraw nierozwiązywalnych. I tak ma być. Od czasu do czasu jakaś rewolucja, umowa spoleczna, kańciasty stół i takie tam.
  Chciałbym zostać dobrze zrozumiany. Nie chodzi mi o to aby nic nie robić. Tylko wystawmy głowę poza masz grajdołek i rozejżyjmy się zanim naplujemy na drugiego i zmieszamy go z błotem. Po nas też przyjdą młodsi, którzy z nami zrobią to, co myśmi zrobili ze starszymi.
  P. Marku życzę powodzenia. Niech pan próbuje. Jeżeli będę w tym widział sens, to napewno pomogę.

 10. Marek ma racje. Straż już od dawna nie służy bezpieczeństwu mieszkańców. Widział ktoś piesze patrole? Widział ktoś ich w nocy? Jedyne do czego mogą się przydać to zgromadzenie kasy by wyprowadzić Dębe z długów.

 11. Śmieszne panie burmistrzu!!! Straż Miejska nic pożytecznego dla mieszkańców nie robi!!!! czepia się tego co nie potrzeba! Oni tylko zwracają uwagę na samochody(prędkość, parkowanie itd), a to akurat w samym mieście nie jest tak znaczące!A jak potrzeba urzędników do pracy w Urzędzie to można to inaczej załatwić za mniejsze pieniądze niz te które dostają SM za wożenie sie ciepłym autkiem! I na paliwie jaka oszczędność!

 12. Ciężarówka wjechała na posesje w Osiedlu Dęba: http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=768
  Potrącenie dziewczynki na Łagockiego w Osiedlu Dęba:
  http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110923/POWIAT0304/512681483
  Rodzice domagali się radaru na osiedlu Dęba a nie w Tarnowskiej Woli czy pod Urzędem Miasta. Miał służyć bezpieczeństwu a nie łupieniu kierowców. I jak zawsze stało się inaczej… Jak więc mamy nie podejrzewać, że chodzi o odpracowanie kredytów???

 13. Jestem za zliwidowaniem Straży Miejskiej, która nie robi nic dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. To czym się zajmuje, to działania POZORACYJNE mające uzasadnić jej istnienie. Najbardziej spektakularne łapanie to 'bab z jajami i serem'.
  Radar można postawić na kolumnie stalowej i zwolnić 'rozstawiaczy.
  To mi przypomina wkręcanie żarówki w 5 osób. Uprzedzając ewentualne pytania ze strony SM. Jedna stoi na stole i trzyma żarówkę żarówkę, cztery pozostałe obracają stołem.

 14. Słuchajta Lasowiaki. Cieszyliśta się i klaskaliście uszami jak wójt Łordon zaciungoł kolejne kredyty i pożyczki. Jak wam mówiono że to żadna sztuka rządzić na kredyt nie słuchałyśta. Jak wam godono że trzeba publiczno kase wydawać na coś co będzie przynosiło społeczności zyski a nie tylko mnożyło koszty tośta nie słuchoły. A dzisiaj się dziwita że trzeba jakoś was złupić co by bankiero łoddoć pożyczono kase. Podziękujta swojemu wójtowi. Mata cośta chcioły.

 15. #17 pytania do p. Burmistrza składamy na stronie UMiG. Ale tam będziesz miał problem bo trzeba się przedstawić. Tutaj w zasadzie można pluć anonimowo. Witamy.

 16. Proszę o argumenty przemawiające za potrzebą utrzymania straży miejskiej. Zaczynam:
  1) Kilka osób ma pracę;
  2) Fotoradar zarobi na spłatę długów gminy jakie zaciągnął w ostatnich latach pan Ordon
  3)…. (wpisujcie dalej)

 17. Jestem bogatym człowiekiem, mieszkańcem Nowej Dęby jest mi obojętna Straż Miejska ale gdyby trzeba było coś z radarem zrobić to z chęcią odkupię.
  2. Jeżeli z tyłu radaru ITD w Tarnowskiej woli stoi SM i użądza sobie śmichy chichy to może by tak dać im miotły i pozamiataliby plac kościelny.Szczególnie ta blondynka mogłaby coś pokazać lokalnym mieszkańcom.Nr telefonu podaję adminowi gdyby zechcieli sprzedać fotoradar.

 18. #21
  1. zatrudnić SM przy odsnieżaniu. Też mają pracę z niższym wynagrodzeniem. Różnicę wynagrodzenia przeznaczamy na spłatę długów szefa.
  2. Radar stawiamy na kolumnie stalowej. Pracuje na długi szefa. Rozstawiacze radarowi patrz wyżej do odśnieżania chodników.

  Nie widzę argumentów za utrzymywaniem SM

 19. [quote]2. Radar stawiamy na kolumnie stalowej. Pracuje na długi szefa.[/quote]

  Zawsze można do radaru "wynająć" STAŻYSTÓW/PRAKTYKANTÓW. Ta "siła robocza" nic nie kosztuje.

 20. Proszę postawić ten nieszczęsny radar w okolicach przejścia dla pieszych (osiedle Dęba) okolice przedszkola i szkoły.
  Straż Miejską rozwiązać. (Tylko gdzie te biedaki taką złotą robotę znajdą na zimę).

 21. Zlikwidować darmozjadów, którzy wożą tylko ****e tym swoim trupem a nie wyjdą z laczka w miasto bo są tak naprawde zesrani i za ciężko w spodniach mają. Jeżeli by doszło do jakiejkolwiek "gonitwy" to jestem przekonany, że każdemu jednemu i jednej z nich ucieknie 12-latek ! Śmiszni jesteście na czele z Łordonem…

 22. Na tym zdjęciu jest mój syn, właśnie straż miejska wystawia mu mandat za to że zaparkował na trawniku dwoma kołami (zazaczam, że nie było jeszcze parkingu) czy nie powinni mu teraz zwrócić, widocznie parking był tam konieczny a nie karanie mandatem, ale straż musi się czymś wykazać, tylko nie tym co potrzeba

 23. Firma " Sopelek" zatrudni osoby, które odbyły służbę w Straży Miejskiej w Nowej Dębie do strącania sopli i odśnieżania dachów.
  Od kandydatów oczekujemy:
  – przede wszystkim CHĘCI DO PRACY
  – min. rok doświadaczenia na stanowisku " Stróż prawa"
  – prawo jazdy kat. B: umiejętność prowadzenia pojazdów osobowych ( bez własnego wkładu finansowego )
  – w przedziale wiekowym nie przekraczającym 35lat
  – osoby w dobrej kondycji fizycznej i odpornej na niskie temperatury

  Tel. kontaktowy bezpośrednio do biura: 986

 24. [quote]Firma " Sopelek" zatrudni osoby, które odbyły służbę w Straży Miejskiej w Nowej Dębie do strącania sopli i odśnieżania dachów.
  Od kandydatów oczekujemy:
  – przede wszystkim CHĘCI DO PRACY
  – min. rok doświadaczenia na stanowisku " Stróż prawa"
  – prawo jazdy kat. B: umiejętność prowadzenia pojazdów osobowych ( bez własnego wkładu finansowego )
  – w przedziale wiekowym nie przekraczającym 35lat
  – osoby w dobrej kondycji fizycznej i odpornej na niskie temperatury

  Tel. kontaktowy bezpośrednio do biura: 986[/quote]

  BUAHHAHA ! Mistrz!!!

  Swoją drogą. Co się dzieje z Wiesławem Ordonem? Jak jest ciemno bp lampy zbyt późno się włączają to mówi, że to efekt "wieloletnich obserwacji wschodów i zachodów słońca". Jak zimno w poczekalni to okazuje się że to "młodzież się bawi drzwiami".
  A na pytanie po co nam straż miejska opowiada jakieś farmazony o strącaniu sopli. Panie Wiesławie !!! Haloooooo! Tu ziemia!!

 25. do # 29,to niech postawi na sesji taki wniosek ,wtedy zobaczymy czy to nie pijarowskie jego dzialanie ,ale na pewno tego nie zrobi bo sie zasloni szloganem ze my nie rzadzimy :|

 26. [quote]Powstaje pytanie czy warto za tego burmistrza rozwiązywać straż miejską skoro mówi on, że i tak zatrudni ludzi do tropienia sopli… Proponuję więc: NAJPIERW WYMIENIĆ BURMISTRZA, PÓŹNIEJ ROZWIĄZAĆ STRAŻ MIEJSKA.[/quote]

  Co da rozwiązanie SM jak dalej będzie Ordon który jak zapewnia zatrudni ludzi by robili to co rozwiązana straż miejska… Masakra jakaś!!!

 27. jeśli jest za mało urzędników to proponuje zatrudnić bezrobotnych młodych wykształconych młodych ludzi, którzy mają jakąś wiedze i potrafia zarządzać i wprowadzac innowacje a nie X lat Ci sami, niemili co więcej ludzie na stołkach siedzą i jak zada im się jakies pytanie to odpowiedź niekiey brzmi: "o tym nie słyszałam, my robimy to w ten sposób" a ja się dalej zawozi papiery to sie okazuje, że czegoś takiego już się nie powinno robić
  a nie..w Straży Miejskiej woża się sami dziwni ludzie, nie mający pojęcia co w ogóle mają robić, no ale tak..też bym chciała wozic się samochodami, grzac się pod kościołem 4 godziny ki obserwować postawiony fotoradar i jeszcze za to kase dostawać..oj Panie burmistrzu starzejemy się

 28. Brawo Burmistrzu , czym nas mieszkańców jeszcze zaskoczysz :
  [i][b]Nikt za nią tych zadań nie wykona nawet jakby się bardzo starał, a Policja to nie weźmie niektórych zadań, które mają charakter – powiedzmy – sanitarny. Jeśli by ją zlikwidował to należałoby zatrudnić również osoby, które by pewne zadania prowadziły tu w Urzędzie, bo nie mamy nadmiaru Urzędników. Kolejna sytuacja: są jakieś problemy gdzieś tam z odśnieżaniem chodnika, ze strącaniem sopli. Jest ta Straż Miejska żeby podeszła i poinformowała właścicieli nieruchomości aby zrobić porządek. [/b][/i]
  Nie szanujesz Nas Mieszkańców a na dodatek robisz sobie z nas kpiny. Twoje wszystkie zabiegi związane z funkcjonowaniem SM przynoszą ujmę temu miastu i nam mieszkańcom.
  Chciałbym przypomnieć tobie burmistrzu jak funkcjonowała SM ponad 16 lat temu ; nie miała własnego pojazdu (samochodu służbowego) pomimo tego była widoczna na mieście, interweniowała częściej, miała więcej pracy bo były to jej początki. teraz kiedy jej wyposażenie zostało wzbogacone o wiele narzędzi co raz trudniej na SM liczyć , nawet telefonów nie odbiera. Zawaleni pracą, nie tą do której zostali stworzeni wychodzą przed mieszkańcami na głupków. Personalnie do pracowników SM nie mam nic, ponieważ wykonują polecenia swoich przełożonych czyli twoje burmistrzu polecenia. Więc bezpieczeństwo mieszkańców schodzi na niższy poziom bo SM zajmuje się nie tym co do nich należy. Mogę jedynie współczuć tym ludziom (SM) bo ich służebna rola spadła do służenia swojemu panu a nie mieszkańcom.

 29. Ostapko zamiast wspolnie z radnymi i burmistrzem rozwiazywac problem wysokiego bezrobocia w naszym miescie to zes sie uczepił tej strazy miejskiej co zyskasz przez jej likwidacje? kilkoro ludzi tylko straci prace no chyba ze za oszczedzone pieniadze z likwidacji sm Ratusz stworzy nowe stanowiska pracy?

 30. cytat z neta…."Zadaniami tejďťż paranormalnej pseudo służby powinno być: ręczne odśnieżanie ulic miast chodników, usuwanie śniegu z dachów, latem łapanie tych co psy srają gdzie popadnie, kontrola czystości, sprawdzanie porządku na osiedlach (skoszone trawniki, czy pozamiatane), pomoc starszym i dzieciom !!

  Odebrać im fotoradary i pałki dać łopaty i worki na kupska psie!

 31. …"ochronić trochę newralgicznych punktów " człowieku co ty wygadujesz ! zapomniałeś po co zakupiony został fotoradar !
  nie wygaduj bzdur !:o

 32. Panie Burmistrzu polecam spacerek po bocznych ulicach i chodnikach, niech Pan osobiście sprawdzi jak wykonawca zleconego zadania się z niego wywiązuje. To są nasze wspólne pieniądze, a Pana obowiązkiem jest stać na ich straży i pilnować realizacji zleconego zadania. Za to my wszyscy Panu płacimy z naszych podatków. Wiem, że zimno i nieprzyjemnie, ale wczuj się chłopie w to co my mamy na co dzień dzięki Tobie. Poślizgaj się trochę, wywiń orzełka, stłucz pańskie siedzenie. …Wiem, że zimno ale spacer to zdrowie…..pozdrawiam

 33. Straż miejską zlikwidować,niech Ratusz zbierze podpisy i wystąpi z taką uchwałą na sesji a fotoradar w porozumieniu z ITD i GDDKiA w Rzeszowie ustawić na stałe w osiedlu Dęba obok przejścia do szkoły i przedszkola.Będą oszczędności i bezpieczniej dla rodziców i dzieci.

 34. [quote]wspolnie z radnymi i burmistrzem rozwiazywac problem wysokiego bezrobocia w naszym miescie [/quote]
  to nie jest możliwe ponieważ ani radni ani burmistrz nie rozwiązuje problemu bezrobocia w naszym mieście. zatrudnia u siebie urzędnika z tarnobrzegu, prezes PGKiM jest z kolbuszowej… Ludzie z Dęby muszą wyjeżdżać… a no taaaaak… im większa emigracja tym mniejsze bezrobocie…

 35. JEZUSA TEŻ UKRZYRZOWANO ZA TO ŻE BYŁ NIEWYGODNY DLA FARYZEUSZY TAK JAK OBECNIE STRAŻ MIEJSKA JEST NIEWYGODNA DLA RATUSZA I DLA OSTAPKI KTÓRY ZAPŁACIŁ KIEDYŚ TAM MANDAT A TERAZ ZAŁATWIA PRYWATNE PORACHUNKI. PATRZĄC NA WYNIKI PRACY STRAŻY MIEJSKIEJ SĄ ONE IMPONUJĄCE JAK NA TAKĄ MAŁĄ OBSADE DLATEGO NIE WIDZE UZASADNIENIA BY JĄ ROZWIĄZYWAĆ FAKTY MÓWIĄ O TYM ŻE JEST SKUTECZNA WTYM CO ROBI DLA MIESZKAŃCÓW NOWEJ DĘBY

 36. Powinni zlikwidowac straz miejska ktorzy tylko przeganiaja babki z pod filarow bo na tyle maja odwagi,no i czasem tez pijanego rowerzyste zatrzymaja bo jak jedzie juz dwoch to sie juz boja zeby wpier..l czasem nie dostali

 37. jeżeli ci tak imponuje sm to zrob sobie koszulki z ich facjatami i w niedziele do kościoła z tatą za ręke, a póżniej rodzinny obiad obradując jakie te nasze służby są wspaniałe hahah…ewentualnie zwal sobie konia jak zobaczysz ich " interwencje ".
  Żałosny jesteś chłopczyku i pasuje byś do szkoły wrócił na jakąś kartkóweczke z polskiego bo ortografią nie grzeszysz !
  Sdrówka haha

 38. straz miejska ? na co to komu? twardzi są tylko w gębie dla młodych ludzi którzy siedza np. na plantach i smieją sie za głosno, a jesli chodzi i starszych dajmy na przyklad chłopaków z getta szkolnej itp(sory za przykład-bez spin prosze) są wstanie tylko przejechac obok i spuscić głowe na dół zeby ich nie poznali, po prostu żenada, woza sie po miescie w kółko i poprawiaja bezpieczenstwo miasta… hahahha po prostu ANTY SM!

 39. Jedyny pozytyw to TO,że ''straszniki'' będą bardziej miłe i mniej upierdliwe by zyskać na sympatii. To chory twór i mus trzymać ich w szachu. Ale jak idea spali to,to odwet ich będzie okrutny i bezlitosny…
  :o:o:o
  :D

 40. Kazdy by podniosl reke za tym aby taki fotoradar zostal zakupiony na potrzeby miasta, strazy miejskiej ktora I tak nic nie robi !!!!, (niech nasze pociechy bezpieczniej wracaj ze szkoly) ,
  Ludziska pamietajcie o tym, ze ten fotoradar zawsze moze przejac policja, ktora wiekszy
  postrach sieje wsrod kierowcow.
  Panie Marku jestem z Panem!!!-zycze zdrowia w Nowym Roku I likwidacji strazy miejskiej dla dobra mieszkancow.

  Panie Marku jestem z Panem-zycze zdrowia w Nowym Roku I konse

 41. Pytanie do burmistrza.kiedy w końcu da pan wygrać przetarg @17? Choćby na dostawę kredy do szkół ,mineralną wodę dla ciała pedagogicznego,cokolwiek! – człowiek się upadla regularnie( @17) a pan nic!! Uwielbienie zamieni fan w rozczarowanie,smutek,gorycz,niż.
  I raptem- zezłości się całkiem !! Rozczaruje ,pojmie wiedzę okrutną na własność.Smutek i Żal międlić się będzie w jego ,już chodnym umyśle..
  [Cierpliwy jest skurczybyk (zza Buga geny)] lecz gniew jego będzie olbrzymi ,dojmujący.. Groza.
  B):P

 42. Radar miał stanąć w osiedlu Dęba. Decyzja o radarze w tym miejscu zapadła po ciągu wypadków (tir w wjechał w posesję, potrącono dziecko) Chodziło o bezpieczeństwo dzieci koło szkoły i mieszkańców osiedla. Tak to wówczas było. A że teraz służy do polowania na kierowców?

 43. to co pisze #61 to prawda
  Mieszkańcy osiedla Dęba wielokrotnie interweniowali w sprawie bezpieczeństwa swoich dzieci i na ich prośbę radni wspólnie podjęli decyzję o zakupie radaru – takie miało być przeznaczenie tego urządzenia, a nie jak teraz jest praktykowane. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.

 44. Można prosić burmistrza o ustawienie fotoradaru obok szkoły w osiedlu Dęba i nic z tego. Gminie nie chce się wystąpić do GDDKiA w Rzeszowie oraz ITD o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
  Ważne że w Tarnowskiej Woli w pobliżu domu burmistrza wszyscy muszą jechać poniżej 50 km/h. On sobie problem rozwiązał a reszta niech się martwi jak tu przeprowadzić dzieci i jak starsi mogą przejść na druga stronę DK-9.

 45. [quote]to co pisze #61 to prawda
  Mieszkańcy osiedla Dęba wielokrotnie interweniowali w sprawie bezpieczeństwa swoich dzieci i na ich prośbę radni wspólnie podjęli decyzję o zakupie radaru – takie miało być przeznaczenie tego urządzenia, a nie jak teraz jest praktykowane. Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.[/quote]
  Wystarczy spytać radnego Flisa po co był został kupiony fotoradar. Miał zwiększyć bezpieczeństwo na Dębie Wsi , zwłaszcza koło szkoły gdzie było tak dużo wypadków. I to był cel fotoradaru!!!!!! I za tym optował radny Flis i inni radni podnieśli rękę. Tymczasem służy do czego innego!!!

 46. P. Ostapko jest wspaniały , nieomylny i szczodry dla inicjatyw lokalnych. "Jest to osoba znana, lubiana,kochana i inne nananana".Oczekujemy twego przyjścia panie O.

 47. P. Ordon jest wspaniały , nieomylny i szczodry dla inicjatyw lokalnych. "Jest to osoba znana, lubiana,kochana i inne nananana".Oczekujemy twego przyjścia panie O.

 48. Jedyny Radny Ostapko ma cywilną odwagę wyrazić swoją opinię za rozwiązaniem tej formacji zwanej Strażą Miejską.
  Ma Pan jaja Panie Ostapko !
  proszę teraz uważać na zemstę tych ludzi ! I oczywiście na ich przełożonego również.
  Będą Pana gnębić, czuję że już na Pana szukane są haczyki itp.
  Po Luberze i Licaku pojechali teraz kolej na Pana Panie Marku !
  [b]To tak właśnie wygląda to miasto wolne i sprawiedliwe dla tych którzy nie boją się mówić PRAWDY !!![/b]

 49. Kto by tam Flisem sie przejmował, wystarczy, że podniesie reke , kiedy mu każą. A jak w osiedlu Dęba jest, każdy widzi. Zero porządku, zero bezpieczeństwa, czyli zero gospodarza. Wystarczy porównać z dzielnicą Poręby, tam radny wie po co został wybrany.

 50. Pan Marek ma odwagę mówić głośno o likwidacji SM.
  – sondaże i rozmowy z mieszkańcami pokazują to samo,
  – odwaga jest obecnie bardzo rzadką , cenną cechą.

 51. Ciekawe czy starczy tej odwagi na złożenie wniosku na sesji, bo w Leliwie już się asekuruje, że to powinien być projekt obywatelski. Czyli zganiamy na innych. W razie czego to będzie, że to nie ja. To społeczeństwo. Tak jak z tym fotoradarem. Byłem za. Teraz mi się zmieniło, ale właściwie to mi się nie zmieniło, tylko.jak byłem za, to miałem co innego na myśli. Jesteś tyle samo wart co reszta tych radnych bezradnych.

 52. A jaka jest Twoja opinia o funkcjonowaniu straży miejskiej? Bo to jest meritum sprawy.
  Obawiasz się projektu obywatelskiego czyli głosu mieszkańców?

  Na sesje nie chodzę, ale je odsłu****ę (zachęcam, są na stronie urzędu miasta ) i mam wyrobione pozytywne zdanie o radnym Ostapko; na pewno nie należy On do bezradnych!

  Chodzisz na sesje?

 53. Pomysł z ankietą mi się podoba. Przecież sfera publiczna jest finansowana z naszych podatków i ja chcę mieć wpływ na co są wydawane moje pieniądze!

  Burmistrz nie ma zwyczaju pytać mieszkańców o zdanie. Konsultacje społeczne w sprawie okręgów wyborczych trwały tylko tydzień, bo Wiesław zrobił je w ostatniej chwili i to na sugestie opozycji.

  Teraz przez Polskę przetacza się dyskusja nt. ustawy śmieciowej. Gminy od dawna prowadza konsultacje z mieszkańcami. Nasza "gmina przejrzysta" oczywiście nie!

 54. przykłady pracy SM widziane naocznie:
  1 Przyjeżdża na moją posesję jedna z pań z UMIG w celu załatwienia pewnej sprawy, zgadnijcie z kim ? Ze strażnikiem miejskim ich autem oczywiście. W trakcie rozmowy wynika że jadą dalej do Chmielowa załatwić kolejną sprawę.
  2 jadę spóźniony do pracy na zakłady a tam pod hotelem Szypowski strefa stoi sobie służbowe autko SM ( pewno przyjechali upomnieć Pana G że nie strącił sopli)
  Kiedyś w rzeszowie źle zaparkowałem i nie odszedłem dalej jak na 20 m od auta a już pieszy patrol SM wypisywał mi mandat ( to na in plus)

 55. Kompletnie nieprzydatna formacja.Wszyscy o tym wiedzą a Wiesiek nawet nie publikuje ich corocznych (sprawozdań) dokonań bo po prostu sam widzi ,że się plątają bez składu i ładu,

 56. Właśnie kolo szkoły w Dębie,bo w tym miejscu kierowcy musieli by zwolnić do 50km/h by im nie zrobiono im fotki. I do 150 m przed oraz 150 m za żółtym słupkiem kierowcy będą jechać poprawnie i bezpiecznie .
  Prośba tu do przewodniczącego Wojciecha i radnego Jana by pilotowali ten temat. Zagłosowaliście "ZA" a więc wypada doprowadzić ten temat do końca.Mam nadzieję że "Ratusz" was poprze obiema rękami.

 57. Ordon do dymisji a straż na bruk

  czepiacie się tego Marka jak by chcial zrobić komuś krzywde uwierzcie chlopakowi on rozmawia z ludzmi o ich problemach nie odtrąca żadnych uwag wrecz przeciwnie slucha ich i wyciąga wnioski.
  Ma kontakt nie tylko z mlodzieża ale i z osobami starszymi a oni mają już dosć wydawania pieniędzy na zbyteczne cele.

  a teraz cos do sopelkowych
  wezcie sie chlopy za poczciwą prace czy wy uważ cie zle odpowiedzcie sami sobie tak szczeze na h… wy to jesteście a zapomnialem chlopcy radarowcy.

  panie Ordon
  wydawanie pieniedzy idzie panu świetnie to może zainwestować w mlodych przecież tu jest przyszlość czyż nie ?

 58. Ci urzędnicy nie rozumieją pewnej rzeczy, że to mieszkańcy Miasta i Gminy Nowa Dęba decydują o istnieniu Straży Miejskiej a nie urzędnicy. Przypomnę również , że Radni są przedłużeniem głosu swoich wyborców, więc jeżeli mieszkańcy Miasta i Gminy wypełniając ankietę na temat bezpieczeństwa wyrażają taką opinię to należy panie Burmistrzu przyjrzeć się temu niezadowoleniu swoich obywateli .

 59. [quote]on rozmawia z ludzmi o ich problemach nie odtrąca żadnych uwag wrecz przeciwnie slucha ich i wyciąga wnioski.[/quote]

  czysty blef, proponowałem spotkanie, olał, prawdopodobnie po konsulatacji ze swoim guru

 60. [quote]co więcej, wysłucha i na pewno pomoże.[/quote]

  po co ta egzaltacja patafianie, znam twoje IP….i całą resztę danych

  p.s. wara od Pana Jana

 61. Widzę, że w Nowej Dębie demokracja nie istnieje, za to istnieje cenzura ( jak za komuny ), ponieważ administrator usuwa komentarze, które są niewygodne dla jaśnie nam panującego Pana Ordona. W najbliższych dniach o całej tej sytuacji zostaną poinformowane media: Echo Dnia, Nowiny, Telewizja Rzeszów itd.

 62. W NOWEJ DĘBIE NIE MA POLICJI ZLIKWIDUJĄ STRAŻ MIEJSKĄ OJ ZACIERAM RĘCE I PIĘŚCI BEDZIM PRAĆ OCIEC OJ BEDZIEM PRAĆ PO MORDACH KTO SIĘ NAWINIE

 63. Panie Marku popieram Pana inicjatywę,jestem za a nawet przeciw,-to zdanie wpisałem ,bo to on Wielki Lech zaproponował wprowadzenie SM.
  Ja jestem za tym żeby niepotrzebni ludzie w gminie odeszli, to będzie podatnika mniej kosztować,a te słowa burmistrza:" nie mamy tylu urzędników" to bzdura,przecież urzędnicy w urzędzie gminy Nowa Dęba i tak nic nie robią to mogą się zająć tymi sprawami.Zdając sobie sprawę z tego że nie należymy do bogatego regionu w Polsce,musimy oszczędzać i tu rodzi się pytanie co robi nasz Burmistrz???????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here