[FILM] Tak się buduje w Nowej Dębie!

149
Fot: pexels

2013-12-14

 

Gdy 9 października na stronie Urzędu Miasta prezentowano nowe molo była to zapowiedź kolejnego spektakularnego sukcesu. Dzisiajwarto zadać pytanie jak długotrwały jest ów \”sukces\”…


Fragment ze strony Urzędu Miasta:
Od wczoraj wstęp na nowe molo jest znacznie utrudniony. Woda odcięła połączenie z lądem. Z nieznanych przyczyn molo przesunęło się na prawo… Fachowość wykonania rzuca się w oczy. Warto dodać, że w obiecankach była mowa o „molu pływającym” tj. takim które będzie dostosowane do zmieniających się poziomów wody.


UWAGA UWAGA ! OTO PŁYWAJĄCE MOLO ! PŁYWA, ALE INACZEJ NIŻ OCZEKIWANO !

Cały zalew obtoczony jest dwiema ścieżkami. Asfaltowa dla rowerzystów, rolkarzy, wrotkarzy itp., oraz bieżnia rekreacyjna z kruszywa służąca do spacerów i joggingu.

Okazuje się, że ta druga trasa w chwili obecnej nie jest funkcjonalna po opadach deszczu. Tworzą się tam kałuże, powierzchnia robi się śliska i bardzo łatwo można się pośliznąć ryzykując upadek i utaplanie się w błocie.
Pytanie do władz: CZY TAKI EFEKT ZAMIERZALIŚCIE OSIĄGNĄĆ? Wszystkim biegaczom zamiast adidasów proponujemy gumofilce.

Kolejnym ciekawym elementem jest sianie trawy na zimę połączone z sadzeniem roślinności. Nie od dziś wiadomo, że okres jesienno-zimowy jest do tego celu najlepszy ! Panie Burmistrzu! Czy pozostałe trawniki w mieście także będą sadzone na zime?

Wprawdzie cała inwestycja nie została jeszcze OSTATECZNIE odebrana, ale Gmina ODEBRAŁA część prac (jesteśmy w posiadaniu częściowych protokołów odbioru). Protokoły te stanowią podstawę wystawienia faktury za wykonaną pracę.

Kto zajmuje się budową?
Żeby zrozumieć to co obserwujemy należy odpowiedzieć na pytanie kto się tym wszystkim zajmuje. Pamiętacie jak pierwszy raz odpadły płytki z nowego tarasu domu kultury? Wówczas na stronie Urzędu Miasta okrzyknięto tego pana mianem \”uczciwego wykonawcy\”. I właśnie ów \”uczciwy wykonawca\” zajmuje się dzisiaj zalewem. Z kolei inspektorem nadzoru jest ten sam inspektor który zajmował się prawidłowym przebiegiem wykonania plant i „Koziołka”. Nad całością czuwa znany duet fachowców czyli dwóch burmistrzów Zygmunt Żołądź i Wiesław Ordon. Czegóż chcieć więcej?

O POSTĘPACH BUDOWY BĘDZIEMY INFORMOWAĆ ! ! !

 

149 KOMENTARZE

 1. Ordonobud- Żołexopol !!!! Wysoka jakość, fachowe wykonanie, GRUBE MILIONY ! Co za syf !!!! Weź Ordon sam sobie biegaj po tym błocie.

 2. i co teraz Ordonowcy powiecie? w ramach gwarancji będzie robić? a może nic się nie stało i tak ma być a Ostapko się czepia? Odejdźcie z tych stołków zanim całkiem tą Dębę doprowadzicie do stanu tego mola

 3. wody nie ma więcej niż trzeba. nie przekracza właściwego poziomu. a molo miało pływać czyli unosić się na wodzie przy różnych stanach wody.. a tu syf!!! ale bryndza

 4. Ja pierniczę, tych pseudofachowców powinno się wypieprzyć na zbity ryj. Kary umowne i won z Nowej Dęby. Czy wy w tym urzędzie do reszty rozumy postradały. Ludzie czy pod chałupą jeden z drugim też byś se taki gnój zrobił ???

 5. A już myślałem że zalew chociaż będzie dobrze zrobiony. Nie mogli normalne molo zrobić ? Takie jak było dawniej wkopane w grubą warstwę ziemi ? Nie pływające ? A te materiał koło asfaltu to glina do jasnej cholery jest czy co ? Mogli kostkę położyć a jak nie kostkę to powinni powinni wylać beton i poodbijać wzorki jak tu na jednym zdjęciu było. Szlag człowiek trafia jak coś takiego widzi> To nie przewidzieli tego że nawet w takiej kałuży może się sezonowo podnosić poziom wody ? CO ONI W TYM URZĘDZIE MIASTA ROBIĄ ŻE TAKIE PROJEKTY DAJĄ DO REALIZACJI ?

 6. Ja was przeklinam za te fuszery idzcie do diabła to się patrzeć nie da, ja tu na wyspach zapier.alam na pare funtów a wy w moim mieście się bawicie w dom wariatów za miliony???????????? Ku.wa wasza mać!!!!

 7. LUDZIE TAK NIE MOŻE BYĆ DO JASNEJ CHOLERY. Planty jeszcze można przeboleć ale zalew ?
  Panie Marku ja proponuję to do ogólnokrajowej telewizji dać najlepiej TVN 24 na internet. Niech ludzie w Polsce widzą jak się marnuje pieniądze z EU i jakich firm nie brać do takich projektów.

 8. Dobrze, że pan Marek to pokazuje i nagłaśnia bo w tej pipidówie nikt by nie miał odwagi wychylić łba. Oby winnych spotkała należna kara.

 9. [quote]Żeby zrozumieć to co obserwujemy należy odpowiedzieć na pytanie kto się tym wszystkim zajmuje. Pamiętacie jak pierwszy raz odpadły płytki z nowego tarasu domu kultury? Wówczas na stronie Urzędu Miasta okrzyknięto tego pana mianem "uczciwego wykonawcy". I właśnie ów "uczciwy wykonawca" zajmuje się dzisiaj zalewem. Z kolei inspektorem nadzoru jest ten sam inspektor który zajmował się prawidłowym przebiegiem wykonania plant i „Koziołka”. Nad całością czuwa znany duet fachowców czyli dwóch burmistrzów Zygmunt Żołądź i Wiesław Ordon. Czegóż chcieć więcej? [/quote]

  Jak oni na siebie trafiają? Jak oni się poznają? Po zapachu? Przecież to niesłychane. Nowa Dęba stała się wyjątkowo dobrym żerowiskiem. A zapłacą podatnicy. DŁUGI,KREDYTY BĘDZIEMY SPŁACAĆ LATAMI !!!

 10. molo odplynelo od kostki czy tak zrobili bo zdaje sie nie proporcjonalnie jest zrobione na zdjeciach wczesniej jakos lepiej to wygladalo wyglada na to ze molo lekko odplynelo jak wieslaw ordon i jego przy****sy wezcie ich za fraki i ogarnijcie to bagno ;end ktore chca sie tylko nachapac bo nawet na wakacje tam nie przyjade

 11. [quote]Jak oni na siebie trafiają? Jak oni się poznają? Po zapachu? Przecież to niesłychane. Nowa Dęba stała się wyjątkowo dobrym żerowiskiem. A zapłacą podatnicy. DŁUGI,KREDYTY BĘDZIEMY SPŁACAĆ LATAMI !!![/quote]
  Pieniądz nie śmierdzi, ot i cała odpowiedź. To ludzie śmierdzą.

 12. taa… a polecam "spróbować" z wózkiem z dzieckiem po "ścieżce" się przejść na spacer. Lepsze niż siłownia, takie muskuły się robią od "pchania" wózka po tym…czymś.

 13. to molo teraz będzie cumowało na wyspie :) podobno na wiosnę ma przycumować do keji żeglarskiej..:)) to takie molo obieży…zalew :) taka ci to lokalna innowacja :)

 14. Ordon będzie kapitanem a Kasztan majtkiem. Wojciech Serafin sternikiem, Jan Flis ochroną. Nie wiem jaką rolę na tym okręcie pełni Tomasz Gazda i Maria Mroczek.

 15. Ja się boję, że mój stary tam dzisiaj wpadnie. Polazł do indigo to pewnie po pijaku będzie wyłaził na zewnątrz. Pójdzie na molo a tam ciemno.. Nie zauważy że molo odpłynęło i mokry do domu wróci a ja będę czyścić to wszystko.

 16. panowie przy korycie ..Oj jest tragedia…w Bułgarii takie rzeczy lepiej robią ..jesteście pod Dnem i to grubo bardzo grubo tu się już SRAAA W Galooty tu się ma mokro :)
  Ale bekniecie za to :) !!

 17. Czy wy w tym urzedzie macie jeszcze jakies resztki przyzwoitosci?Czy macie choc odrobine szacunku do wspolnej lokalnej wlasnosci?!! Wstydzcie sie -nauczyciele od siedmiu bolesci(jak pomysle ze oni uczyli nasze dzieci, robi mi sie niedobrze)Wstyd.!!! taka fuszera ,nawet meksyki by az tak nie spieprzyli roboty!!!!!

 18. Jest w mieście wielu ludzi których ambicje są spełnione, jak Ordon, Żołądź, Serafin, Gazda, no i pan radny Sałek chyba. Ale molo już odplywa?

 19. miało być MOLO PLYWAJACE i jest ale się czepiacie wloz gumiaczki i wejdziesz spokojnie , a zresztą ostatnio szalal orkan XSAWERY i nawet w Nowej D.PIE wyrzadzil straty

 20. [quote]a zresztą ostatnio szalal orkan XSAWERY i nawet w Nowej D.PIE wyrzadzil straty[/quote]

  1. Był już trochę temu a nie w piątek i sobotę.
  2. Czy orkan także posiał trawę na zimę oraz inną roślinność?
  3. Czy orkan narobił lipnych ścieżek które po opadach nie nadają się do niczego?
  4. Czy orkan odebrał protokolarnie roboty które są na zdjęciach?
  [quote]
  wloz gumiaczki i wejdziesz spokojnie[/quote]

  Na to się wydaje dwa miliony złotych żeby było tak zrobione? Zgodne z projektem to jest i normami?

 21. Beznadziejna konstrukcja "cumowania" mola przy brzegu.
  Brak sztywnego zamocowania na kierunku W-E pozycjonującego molo w osi chodnika i przegubowego mocowania na kierunku N-S umożliwiającego unoszenie się mola wraz z poziomem wody w zalewie.
  Ścieżki z masy nieutwardzonej trwale ( beton lub asfalt ) w terenie piaszczystym jaki mamy w całej ND nie do przyjęcia.
  Szkoda bo po rewitalizacji zalew stanie się miejscem masowych spacerów Nowodębian.

 22. Ludzie, co Wy chcecie. Zalew tętni życiem, ludzie spacerują,biegają. Nie spotkałam tam marudzącej osoby. Najlepiej siedziec i krytykowac. Wszyscy wiedzą, że na tym portalu siedzą podstawieni komentatorzy i wypisują takie brednie, że aż głowa boli. Na dodatek, jakiś grafik AMATOR wziął się za przeróbkę zdjęc i wciska kit. Trochę rozumu…

 23. [quote]Kolejnym ciekawym elementem jest sianie trawy na zimę[/quote]
  To akurat jest ok . Rolnicy też sieją ''ozime'' zboże. Ale [color=#cc0000]Tratwa[/color] zaje*ista!:D

 24. [quote]jakiś grafik AMATOR wziął się za przeróbkę zdjęc i wciska kit. [/quote]\

  Czekałem na to co powiedzą Ordonowe.. myślałem że będą opowiadać, że wszystko będzie w ramach gwarancji poprawione czy coś takiego. Ale o takiego zaprzeczania faktom się nie spodziewałem. Ehhh.. Czyli molo jest na miejscu, na ścieżkach nie ma kałuż. Cieszmy się i radujmy. A pianka i wszyscy powyżej to boty które zostawiają spam, a nie prawdziwe postacie.

 25. Trawę wysiewa się od wiosny do wczesnej jesieni, nigdy w listopadzie i grudniu, poza tym nasiona musza być przykryte gleba, a tutaj leżą na piachu i czekają na mróz i śnieg. No nie da się tak.

 26. Ech! pomarzyć sobie – czerwiec,żar leje się z nieba – uiszczasz opłatę 4 [color=#ffcc00]złote[/color] i kapitan Ordon komenderuje – cumy precz! A hoj! odpływamy! I wolno upłwa nedziela.. Taki Rejs byłby hitem na miarę naszych możliwości ;)

 27. Inspektor budowy za wydanie pozytywnej opinii za koziołek Matołek, planty i teren wokół zalewu dostał tyle kasy że kupił nowego VW Passat CC, sam bym chciałbyć takim bezkarnym inspektorem budoewy

 28. Opis w projekcie jest ze molo bedzie plywajace ,ale na stale przycumowane do ladu, sledztwo wykarze kto bez zezwolenia molo odcumowal ,wiec albo to jest prowokacja Ostapowcow albo sabotarz B)

 29. nie mowie ze nie słusznie sie burmistrzowi dostaje ale zagrywki pana Marka w stosunku do niego przypominają mi trochę formą zagrywki Kaczyńskiego wobec Tuska… taki to trochę populizm…

 30. Nalezy go podadac badaniom przez psychiatre i jezeli psychiasra go wyleczy nalezy wystapic do akademi o nadanie Nobla z dziedziny Medycyny

 31. Dobrze że możemy powiedzieć co myślimy bo za 20 milionów zrobili by nam gnojownik na środku i powiedzieli żeby siedzieć w guwnie

 32. Sądzę, że badania psychiatryczne przydałyby się raczej "UCZCIWYM" a nie panu Markowi. Zwłaszcza tym co tak o swojej "UCZCIWOŚCI" rozprawiają wszem i wobec tyle, że rzeczywistość ich wyprzedza i UCZCIWIE daje im do zrozumienia, że GŁUPOTA i FUSZERA to GŁUPOTA i FUSZERA.

 33. Ile jeszcze w tym pięknym kraju ludzie będą robić za frajerów i finansować z własnej kieszeni widzimisię nieudolnych urzędasów i pseudowykonawców. Ile jeszcze ??

 34. Panie Ordon zachowaj pan resztki godności i odejdź panjuż, no chyba że coś takiego jak honor czy godność pana przerasta, co wydaje się coraz bardziej prawdopodobne
  życzę odwagi i męskiej decyzji

 35. weź już człowieku nie siej chorej propagandy bo i tak w następnych wyborach nie wybiorą twojego ratusza i jak ci się tu tak bardzo nie podoba to wyjedź a tak poza tym ciekawe jak ty byś to wszystko zrobił ? Ciesz się że w ogóle się coś zmieniać zaczęło a nie czepiasz się wszystkiego niedługo zaczniesz pokazywać psie klocki na trawniku i będziesz pisał że to wina urzędu

 36. Budować na kredyt i zadłużać ludzi każdy potrafi bo to żadna sztuka. Ale zrobić coś dobrze trzeba umieć. A jakiś żul nakazuje się nam radować z tego że molo odpływa, że ścieżka się nie nadaje i kosztuje to nas grubą kase. Pod swoim domem sobie takie fuszerki ròbcie a nie w przestrzeni publicznej.

 37. Chcieliscie PełO to macie PełO. Nie chodźcie dalej na wybory albo dalej glosujcie na populisow do poplyniecie jak to śmieszne molo. Miłej niedzieli na blokach i sluchania tluczenia kotletow u sąsiada obok bo jego jeszcze stać na mięso.

 38. TO ORDON Z KASZTANEM ROBIĄ RAZEM ZINSPEKTOREM OD PLANT I GOSTKIEM OD DOMU KULTURY. EFEKTY WIDOCZNE GOŁYM OKIEM. NICZEGO WIĘCEJ OSOBOM MYŚLĄCYM NIE POTRZEBA BO WSZYTKO JEST OCZYWISTE

 39. @57 matkojebco pasuje ci dziadostwo?
  Opozycja jest po to aby piętnować w/w i by WŁODARZE mieli świadomość,że zrobć raz – a pożądnie. Powtarzam -Solidnie aby pysk zamknąć p.Ostapko. Tak się nie dzieje niestety. I INFO robi doskonałą robote.

 40. Taką żulię jak 57 trzeba usuwać, widze że juz najgorszy element się pcha do pisania, pewnie spoza Nowej Dęby. Może jaki uczony żul?

 41. A teraz zrobimy małą zamianę ( " plany zagospodarowania terenu M.i G. N. Dęba " – obecnych władz na następną kadencje ) – ZALEW na PLANTY , PLANTY na ZALEW !! I mamy nowe hasło wyborcze ! Bo coś jeszcze muszą spiepszyć . ot co … Inwencja władz nie ma końca …

 42. Ordon jest ze wsi to powinien wiedzieć że w zimie się nie siej trawy. A czy statek ma już imię? Trzeba go ochrzcić i rozbić o niego szampana. Ogłosić konkurs na imię statku!!! Proponuję tzry nazwy:
  1/ MS "Wiesław"
  2/ MS "Marysia"
  3/ MS "Dzwon Zygmunt"

 43. poza tym wszystkim ciekawe kto wygra przetarg na budynek po "zalewajce"? czyzby pan od szypowskiego? teraz wesela tylko robic nad zalewem;)

 44. Witam wszystkich czytelników infonowadeba.pl
  Staram się nie wdawać w niepotrzebną polemikę na tym portalu, ale tym razem pragnę wyrazić swój podziw za polot autora tekstu. Delikatnie tylko zasugeruję, że pewnie nie zaszkodziłoby przedstawienie stanowiska drugiej strony, no ale mogę się mylić. Niestety nie wiem kto jest autorem powyższego artykułu, gdyż zapewne jego skromność nie pozwala mu na zbieranie laurów. Dlatego też, współpracując z autorem i szanując wszystkich czytelników, którym należy się rzetelna i prawdziwa informacja, dopisuje wyjaśnienia jak niżej.

  Odnosząc się merytorycznie do treści artykułu, to pragnę wyjaśnić, że molo nie jest przymocowane na stałe, a to dlatego, że obserwowany jest właśnie poziom wody. Molo było wstępnie montowane przy niskim stanie, a jak wiadomo, na wiosnę zawsze stan się podwyższa. Dlatego należy poprzez obserwację stanów wody wybrać najbardziej optymalne położenie mocowania mola. Gdyby było montowane przy najwyższym stanie wody doczekalibyśmy sytuacji, w której przy dużym spadku poziomu, prawie całe molo leżałoby na brzegu. Niestety wahania stanu wody na naszym zalewie są bardzo duże, co mogą potwierdzić np. wędkarze. Jestem pewien, że autor tego artykułu zaraz napisałby kolejny artykuł, jak to źle jest zamontowane molo , bo leży na piasku.

  Co do wysiewu trawy i zasadzenia roślin, to wykonawca zrobił to na własne ryzyko, a ostateczny odbiór tego zakresu będzie miał miejsce dopiero w czerwcu przyszłego roku.

  Co do nawierzchni typu „plazadur”, to skoro autor powołuje się na protokoły częściowego odbioru, to powinien z nich wyczytać, że nawierzchnia nie jest ostatecznie utwardzona, co nastąpi dopiero na wiosnę przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Pragnę podkreślić , że teren zalewu nadal jest terenem budowy!

  Podsumowując, nie chciałbym posądzać autora artykułu o złośliwość, bo w przeciwnym wypadku musiałbym uznać, że próba oceniania inwestycji w trakcie jej trwania i w taki sposób, jest zabiegiem obliczonym tylko i wyłącznie na osiągnięcie określonego celu politycznego i nie ma nic wspólnego ani z dbałością o jakość inwestycji, ani z rzetelnością dziennikarską. Wolę myśleć, że to zwykłe przeoczenie.

 45. Patrząc na te dwa pierwsze zdjęcia zastanawiam się czy ten kto projektował, wykonał i odbierał nie przewidzieli że na pewno stan wody będzie się zmieniał, i ciekawe co będzie na wiosnę jak zacznie topnieć śnieg?

 46. Szanowny Panie Zygmuncie,
  Z całym szacunkiem ale nie mogę się z Panem zgodzić. Pozostanę anonimowy ponieważ osoby z mojej rodziny pracują w jednostkach samorządowych.

  [quote]Dlatego należy poprzez obserwację stanów wody wybrać najbardziej optymalne położenie mocowania mola.[/quote]

  Należało dostosować molo do maksymalnego poziomu wody, a więc przed jego montażem dokonać pomiarów niwelatorem. Na stronie Urzędu informowaliście Państwo o oddaniu mola. Jeśli nie dopełniono właściwych pomiarów jak mogliście oddać molo do użytku? (a przecież nie ma tam taśm, informacji itp. aby nie wchodzić)Ponadto stan wody nad zalewem jest bardzo łatwy do kontrolowania. Molo miało pływać. A nie pływa! I to jest sedno.

  P.S.
  Teren zalewu jako teren budowy powinien być właściwie zabezpieczony, prawda?

 47. [quote]Dlatego należy poprzez obserwację stanów wody [/quote]
  buchhahahahahahah już nie mogę jeden obserwował fazy słońca i księżyca drugi obserwuje "stany wody" …..nie nie mogę …. ludzie gdzie my trafili tatko na litość "bosko" dzie my trafili…. toż tu same NAUKOWCE. To jeszcze nam zostały dwa żywioły OGIEŃ i POWIETRZE i mamy już komplet "CYRKU" … ciekaw jestem kto będzie obserwatorem ognia i wiatru buahahahahahahahahah panie burmisszcz (jeżeli to pan) na litość Boską nie kompromituj się pan.

 48. Do #79
  Szanuje pana zdanie ale pozwoli pan że będę polegał na zdaniu fachowców, tj. Producenta molo który nie jedno molo montowal.

 49. A dlaczego pękają i osiadają płyty granitowe na plantach, czy to planowe pomiary dróg komunikacyjnych mrówek na lato zalecone przez Greenpeace?

 50. Panie Burmistrzu, jako fizyk powinien Pan wiedzieć, że ważny jest układ odniesienia.
  Co przy pomiarach poziomu wody w zalewie przyjete zostało za punkt odniesienia (co jest poziomem zero)?
  Czy pomiary będą uwzględniać wszystkie pory roku? Jak wiadomo poziom wody w lecie znacznie różni się od poziomu w zimie. Czy w związku z tym pomiary będą trwały cały rok co wpłynie na termin mocowania molo i w konsekwencji na ostateczny termin oddania?
  Kto z imienia i nazwiska jest odpowiedzialny za dokonywanie pomiarów i jakich narzędzi do tego używa?
  Jaka jest częstotliwość dokonywania pomiarów? Raz dziennie? Raz na tydzień? Raz na miesiąc?
  Czy wyniki pomiarów znajdą się w protokole odbioru?
  Czy to prawda, że poziom wody w zalewie nie może być wyższy niż poziom wpływu i wypływu wody z rzeczki bystrzyk zgodnie z zasadą naczyń połączonych?
  [quote]Szanuje pana zdanie ale pozwoli pan że będę polegał na zdaniu fachowców, tj. Producenta molo który nie jedno molo montowal.[/quote]
  Kto dokonuje montażu mola? Jego producent czy firma która wygrała przetarg?

 51. Wiatrzycho które szalało i łamało drzewa, nic wiec dziwnego że potrafiło przesunąć molo ,a, jak się komus nie podoba to w te wiatry mógł trzymać za łańcuchy, żeby stało w miejscu.Co do nasion trawy i drzewek to nie trzeba być ogrodnikiem żeby wiedzieć ze niektóre drzewka spokojnie można sadzic na jesien,a z nasion traw po przezimowaniu może być dużo ladniejsza trawa niż ta posiana na wiosne , chyba ze ze zlosliwosci ktoś to zaora!.Jesli chodzi o sciezke dookoła zalewu to można smignac asfaltem,ale w taka pore roku polecam buty zimowe lub kalosze a nie lakierki slubne.Pan Ordon przynajmniej stara się cos zrobic i robi a wy tylko narzekacie!!!

 52. Jedyne wietrzysko – taki mały orkanek od kilku lat formuje się nad Tarnowską Wolą i pustoszy sezonowo Nową Dębę, ekonomicznie oraz gospodarczo.

 53. Cierpliwości poprawią ,naprawią i będzie wszystko ok.to nie problem.Po co od razu krytykowac i się naśmiewać.Jak to wszystko się dotrze to będzie bardzo ładnie.

 54. #84[quote]Szanuje pana zdanie ale pozwoli pan że będę polegał na zdaniu fachowców, tj. Producenta molo który nie jedno molo montowal.

  Kto dokonuje montażu mola? Jego producent czy firma która wygrała przetarg?[/quote]
  Nie jedno molo montował..

 55. Panie Zygmuncie, cieszę się ż jest Pan otwarty na dyskusję i dlatego postanowiłem się sam do niej przyłączyć. Zadam Panu pytanie, dlaczego scieżka z kruszywa na której obecnie widzimy błoto, mimo że nieskończona jak Pan mówi, WYPEŁNIONA JEST PO BRZEGI TYM DZIWNYM GLINIASTYM MATERIAŁEM? Gdzie się na wiosnę zmieści ten materiał, skoro nie ma miejsca? Czy położycie 0 cm tego materiału? Czy może na wiosnę wykonawca wybierze ten obecny błotnisty grys i włoży w jego miejsce materiał Aplazadura (jak Pan to nazywa). Ile tego materiału Aplazadura ma być?
  Panie Marku, proszę zadać te pytania jako radny, zadać też pytania Kota Krzysztofa, bo dobre. A Pan Panie Zygmuncie niech odpowiada prawdę, bo na razie wygląda jakby Pan na poczekaniu wymyślał historyjki jak dziecko w przedszkolu. Kłaniam się.

 56. Panie Żołądź, autorem tego artykułu musi być pan Marek Ostapko, a Pan chyba wie o tym, po co Pan udaje kosmitę? i tak ma Pan dość problemów teraz, nie musi Pan jeszcze udawać niezorientowanego przybysza z Elbląga. Traci Pan chyba zdolność racjonalnego myślenia ale nie dziwię się. Są kłopoty.

 57. Widzisz Zygmunt, że nie warto się tu odzywać. Pseudo inżynier elektryk, pisze bzdety i oczekuje odpowiedzi? A nawet nie ma pojęcia jak się ta nawierzchnia nazywa. Odpuść, bo Ostapko gra swoją grę i nie ma znaczenia co napiszesz.

 58. nie myślące debile i na to poszło tyle kasy na takie pierdoły kto tym rządzi wy****czyć tego co to robił i nie umieją rządzić pieniędzmi budżetowej naszego miasta zamiast w coś zainwestować to oni zrobili wysepkę na zalewie i na kiego grzyba ta wysepka jest pozdrowienia dla tych pajacków:(

 59. Takich bredni dawno nie słyszałam. Modlą się nad tym jak ma być ułożone mole i prowadzą obserwacje poziomu wody. Co za bełkot.
  [b]Wystarczyło ułożyć molo w odniesieniu do największego możliwego stanu wody w zalewie. Jak wiadomo jest on ściśle uregulowany i nie może być większy bo woda by z niego wypłynęła kanałem do rzeczki. Następnie po właściwym ułożeniu mola regulować stan wody w zalewie za pomocą kanału którym woda z Bystrzyku leci do zalewu. To wszystko. Prawda Zygmunt?[/b]

 60. Panie Zygmunt ĚżołądÄš, skąd Pan się urwał? I co to za dziwne nazwisko? Znam jednego Zygmunta, nazywa się Żołądź, równy gość, idzie się z nim dogadać.

 61. Można jeszcze molo przedłużyć , połączyć z wyspą i zawsze będzie jakaś część pływała bez względu na poziom wody i porę roku.

 62. Może ten Pan faktycznie produkował i montował to molo ale niedziwni Pana że kostka brukowa jest w tym momencie pod powierzchnią wody? Nawet tak jak Pan pisze w wcześniejszym komentarzu do tego artykułu że molo jest tymczasowo zacumowane i ze można go wyregulować to zastanawiam się jak Pan to zrobi? zdemontuje całą kostkę i ułoży od nowa czy jakaś inna "fachowa" metoda.

 63. Niestety opowieść o sprawdzaniu molem poziomu wody jest beznadziejna. Tak jak napisała Matka Cherlawego Dziecka:

  [quote]Wystarczyło ułożyć molo w odniesieniu do największego możliwego stanu wody w zalewie. Jak wiadomo jest on ściśle uregulowany i nie może być większy bo woda by z niego wypłynęła kanałem do rzeczki. Następnie po właściwym ułożeniu mola regulować stan wody w zalewie za pomocą kanału którym woda z Bystrzyku leci do zalewu. To wszystko.[/quote]

  Tego może nie wiedzieć przeciętny lasowiak, ale to musi wiedzieć Pan Zygmunt, urzędnicy i fachowcy zajmujący się "rewitalizacją zalewu".

 64. Nie przesadzajcie w tej nagonce i totalnej krytyce wykonawcy,inż.nadzoru i burmistrzów.Molo mogło odpłynąć pod wyspę i to wówczas świadczyłoby o spartaczonej robocie.To że trwa prawie na właściwym miejscu a z pokonaniem przeszkody wodnej poradzi sobie nawet niećwiczący na lekcjach WF gimnazjalista , świadczy o bezprecedensowej kompetencji i niezauważanych przez krytyków a w obawie przed nimi głęboko ukrytymi, pokładami profesjonalizmu.

 65. Że co? Że molo ma być tak wykonane i jest , żeby każdy leszcze mógł nim szarpać i przesuwać? Co ty gadasz? I w projekcie też tak jest? A unia wie o tym?

 66. HAHA to odpływa to ony tez odpłyno taka władza na takie jest kasa i sporty a na drogie nie ma aby połoczyc gminy co inna gmina ma to zrobić baranów to nie ich teren tam się jeżdzi jest błoto i glina i dołek na dole i nie ma jak była poprawiana w 2010 i nic nie dało ma być asfaltowa.

 67. Podobno ekipa budowlana jest teraz na molo i próbuje coś tam zrobić, więc ewidentnie Pan Burmistrz blefuje, że wszystko gra. Chyba, że ekipa remontowa mierzy tam teraz poziom wody :D, ale z tego co powiedzieli, gdy ich zapytano, to próbują naprawić, ale się nie da (serio!). I co teraz, Panie Zygmuncie?

 68. Kontynuując: powinien Pan może oddelegować funkcjonariuszy Straży Miejskiej do pilnowania budowlańców, żeby ci nie wygadywali takich rzeczy na temat tej inwestycji, bo zaprzeczają temu co Pan mówi! Chyba, że oni też się nie znają i już tylko Pan sam w Polsce jest ekspertem od tego typu zagadnień.

 69. TAKI SMUTNY SEN MIAŁEM: Marek poszedł nad zalew sprawdzić czy po jego artykule ruszyły prace naprawcze. Spotkał tam ekipe wykonawcy która pracowała przy molu. Ekipa wzięła go za urzędnika i zaczęła opowiadać co się dzieje i jakie są problemy a to co mówili znacznie różniło się od tego co opowiada publicznie zastępca burmistrza. I Marek to wszystko nagrał i teraz czeka aż zastępca odniesie się do pytań o pomiary wody. A jeśli to nie jest sen? ;) Bo i wokół mola się ekipa wykonawcy kręciła i Marek hasał w okolicy. B)

 70. Zygmunt dlaczego robisz z nas wariatów . Ja wypraszam sobie ,firmujesz dziadostwo i brakoróbstwo za nasze podatki do tego nabijasz się ze swoich wyborców WSTYD

 71. Panie Zygmuncie,zastanawia mnie fakt w którym pan stwierdza że firmą instalującą molo jest jej producentem widać ewidentnie że nie panuje pan nad tym kto faktycznie t gó wno montował gdyż przypomę was urzędasy że była to Agrobaza ta sama którą cieszył panu lód jako uczciwy wykonawca

 72. Kasztan, żyjesz? Jesteś tam?
  …. No Zygmunt nooo… nie bądź taki! Powiedz coś.
  SPOŁECZEŃSTWO CZEKA! Jako zwolennik burmistrza nie wiem co myśleć bo nie mam żadnej wykładni. Co ja mam kumplom w robocie mówić jak się śmieją że molo po zalewie pływa???

 73. No Zyguś, please, martwimy się o Ciebie… Czy dzisiaj były pomiary wody na zalewie? Jakie wyniki? A badacie tez skład wody? Np. poziom cukru? Jakiś alkohol? Napisz proszę.

 74. Doktur pomóż, dłużej nie wytrzymam tej nagonki, co za chamstwo! Ty umiesz im tak ładnie napisać jak żulik.

 75. koszty związane z poprawieniem tego dziadostwa (mola) powinien ponieść ten kto za tą farse odpowiada z "własnej" kieszeni ( napełnianej za pieniądze podatnika)

 76. Zygmunt, ty robisz pomiary (Książę Przypływów?) a jakies budowlańce złapały molo na lasso i przyciągnely do lądu, jak będziesz mierzył?

 77. Panie ja zdążam już, wchodzę do tego newsroomu a ludziska już tam bo lepszy fim pokazali, tak się nie da panie, nie da się!

 78. Kolejne dni przynoszą kolejne sukcesy Wiesława Ordona i odsłaniają jego geniusz! Szkoda Zygmunta bo się przy tym Ordonie marnuje. Gdyby Zygmunt miał innego szefa to by rozwinął skrzydła i mógł pokazać co naprawdę potrafi.

 79. do sharona. Byłeś dzisiaj durniu na molo ? Wszystko jest w porządku. Co tam nie gra ? Ktoś z gó….na zrobił jakiś problem

 80. Tylko problem w tym mój drogi durniu (komentarz 123), że nie grało przez dwa dni na weekendzie. A molem robiono pomiary.. Ja wam mogę zdradzić wyniki tych pomiarów.

  Panie Żołądź! Skup się pan!
  1) Najniższy poziom wody w zalewie wynosi 0.
  2) Najwyższy poziom wody to poziom kanału odpływowego.

  I co tu mierzyć? Co tu obserwować? Trzeba umieć zamontować molo i tyle. A molo zostało zamontowane, pochwaliliście się tym na stronie urzędu zachęcając ludzi do korzystania i co ? I odpłynęło. A Pan Żoładź puszcza jeszcze jakieś śmieszne komentarze co by przykryć sprawę.

 81. Szanowny redaktorze zbliżają się święta Bożego Narodzenia,idź do spowiedzi i przestań już chociaż w tym okresie judzić i podpalać.
  Zrób to dla swojego dobra i oszczędź innych chociaż w tym czasie.
  Ja życzę Ci już wcześnie zdrowych i wesołych świąt Narodzenia Pańskiego i Szczęśliwego Nowego Roku ,pracy i mniej w tym Nowym Roku siania destrukcji a więcej poszanowania dla innych i nie bądź Dronem sterowanym przez innych.

 82. Szanowny burmistrzu zbliżają się święta Bożego Narodzenia,idź do spowiedzi i przestań już chociaż w tym okresie judzić i podpalać.
  Zrób to dla swojego dobra i oszczędź innych chociaż w tym czasie.
  Ja życzę Ci już wcześnie zdrowych i wesołych świąt Narodzenia Pańskiego i Szczęśliwego Nowego Roku ,pracy i mniej w tym Nowym Roku siania destrukcji a więcej poszanowania dla innych i nie bądź Dronem sterowanym przez innych.

 83. Ja wiem, że tacy jak 125 i inni najchętniej zadekretowaliby, że Ordon i Żołądź mają z Serafinem i resztą brygady rządzić do końca świata i 1 dzień dłużej, ale nie każdy godzi się na ten syf.
  Jak kupujesz samochód to zwracasz uwagę na każdą ryskę, na każde małe zadrapanie. Dlaczego więc godzisz się na fuszerę i bylejakość w przestrzeni publicznej: nad zalewem, na plantach, w domu kultury, na wczasowej itp itd ????

 84. Przypuśćmy hipotetycznie że obecny burmistrz da się nakłonić i wystartuje w następnych wyborach.Wszystko na to wskazuje że ponownie wygra ze swoją rywalką w drugiej turze i nadal będzie zmieniał oblicze Dęby.
  Jeszcze nie wykluł się i nie wyrósł na osiedlu dla niego godny kontrkandydat, a dodajmy że część miasta i parafie sołeckie go poprą.Wygra z kretesem.
  A w następnej kadencji wybuduje wam ratusz jako siedzibę gminy.
  Ja to już widzę.

 85. Masz racje. Nie ma godnego następcy. Nikt przed nim i po nim takich fuszerek i bubli by nie zrobił. Ordon jest jedyny w swoim rodzaju!

 86. Niech Ordon już nic nie buduje. Bo a tym bardziej budynków bo (odpukać) znowu wygra uczciwy wykonawca i uczciwy inspektor .. resztę znamy z doświadczenia.

 87. I widzisz durniu sharonie molo przypłynęło i po co ten raban zabidowany geodeto. Fotograf nazganiał gówniarzy w sobotę i urządzał sobie skoki o długości kilkudziesięciu cm. Czy sobie nie zamoczyli bucików ? A cz ostapko wyczyścił sobie te ładne buciki ?

 88. do 131. Tyle nabudowano, wszystko funkcjonuje. Co wam jeszcze pismaki potrzeba ? Gdyby Burmistrz miał mentalność ratuszowców to nic by się w Nowej Debie nie robiło bo szkoda pieniędzy i ryzyka zawodowego. Ale ratuszowcy we wszystkim potrafią tylko przeszkadzać. Tp jest ich mądrość

 89. [quote]Tyle nabudowano, wszystko funkcjonuje.[/quote]

  Nie fukncjonuje bo jest fuszera! Za miliony. Dom chłopa się sypie, wczasowa pęka, nowe molo odpływa, płyty granitowe klawiszują, światełka nie świecą, murki powyginane itp itd. I pełno długów! A kanalizacja się posypała i nie ma za co jej robić. Ciekawe czy będzie za co skończyć salę przy dwójce?

 90. Pan Zygmunt Żołądź na stronie UMiG [url]http://www.nowadeba.pl/biznes/aktualnosci/art,1283,rzekome-problemy-z-molo-nad-zalewem.html[/url] odpowiedział częściowo na moje pytania.
  Idąc za ciosem zadam kolejne pytania:

  1) Czy producent zaleca pomiary przed czy po zwodowaniu mola?
  2) Czy dokonanie pomiarów poziomu wody przed zwodowaniem bądź też wstrzymanie się z montowaniem molo do wiosny uchroniłoby przed sytuacją, w której nieprzymocowane molo pływa?
  3) Czy pomiary poziomu wody mają wpływ na długość chodnika prowadzącego do molo, gdyż jego część już znajduje się pod wodą.
  4) Czy należało wstrzymać się z budową chodnika i wodowaniem mola do czasu zakończenia pomiarów?
  5) Czy części drewniane molo są chronione w taki sposób, że mogą znajdować się pod wodą bez uszczerbku dla ich stanu technicznego?
  6) Czy wodowanie molo przed zakończeniem pomiarów przyspieszyło wypłacenie wykonawcy części należności w ramach odbioru częściowego?

 91. do 139 Nie rznij głupa.Molo jest ok.Pomierz sobie mieszkanie / jeżeli masz i nie zawracaj ludziom gitary z molem . Wam by bury pies nie dogodził . A ja proponuję aby zalew zasypać a mędrcy niech sobie a tym terenie posieją żytko. Gawiedż to zawsze gawiedż.

 92. To oto rozpie*dala koryto = [quote]I widzisz durniu sharonie molo przypłynęło i po co ten raban zabidowany geodeto. Fotograf nazganiał gówniarzy w sobotę i urządzał sobie skoki o długości kilkudziesięciu cm. Czy sobie nie zamoczyli bucików ?[/quote]…
  Można starać się o rentę!? Można! I płacić w kieszeń niepotrzebna!
  Budujesz sobie historię choroby cwaniaku! To nie wypali! B)

 93. No fajnie, chyba koło 10 rąbnął główny zawór wody ( tak w PGKiM odpowiedzieli na pytanie kumpla "what`s up?") i kawkę robiłem z mineralnej. Chociaż na zdrowie wyszło.

 94. stanu wody w zalewie nie da się od tak kontrolować , nikt nie ma wpływu na stany pogodowe w związku z tym molo pływa , w końcu krzaki do otaczające zalew wypuszczą liście i zrobi się zielono ;) i kto biega w deszcz i zaraz po deszczu ? a i planty są całkiem ok tylko trochę na nich pusto , podkreślam to nie wina zarządu tylko WYKONAWCÓW !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here