Jak będą wyglądać niedzielne wybory? Ile kart wyborczych otrzymamy?

111
Pixabay

W niedzielę w bezpośrednich wyborach wybierzemy wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych gmin, miast, powiatów i sejmików województw. Od tych wyborów zależy czy gmina pogrąży się w rutynie i marazmie czy też wejdzie na ścieżkę dynamicznego rozwoju.

Kampania wyborcza zakończy się w piątek o godzinie 24:00. To właśnie od tego momentu zapanuje tzw. cisza wyborcza, która oznacza całkowity zakaz agitacji wyborczej. Złamanie zakazu wiąże się z wysokimi karami finansowymi.

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę od godziny 7:00 do 21:00. Każdy z nas przypisany jest do właściwej ze względu na miejsce zamieszkania komisji wyborczej. Aby sprawdzić, gdzie możesz zagłosować pobierz plik pdf: Obwieszczenie_o_obwodach

W Nowej Dębie każdy wyborca otrzyma 4 karty do głosowania na:

 • burmistrza – nazwiska  kandydatów w kolejności alfabetycznej  na różowym tle
 • radnych miejskich – nazwiska kandydatów na szarym tle
 • radnych powiatu – nazwiska kandydatów na żółtym tle
 • radnych sejmiku – nazwiska kandydatów na niebieskim tle

Na każdej z list wyborcy dokonują wyboru tylko jednego kandydata poprzez zaznaczenie symbolu x w kratce przy jego nazwisku. Brak tego symbolu lub zaznaczenie go przy więcej niż jednym nazwisku, będzie skutkować  tym, iż komisja głos uzna za nieważny.

/rek


Reklama:

111 KOMENTARZE

 1. Jak ja długo czekałem na te wybory. Teraz z przyjemnością pójdę i oddam swój głos. Nareszcie nie muszę głosować przez szemrane układziki ,,tak” lub ,,nie”. Jest alternatywa! Nawet na wsiach da się odczuć, że idzie nowe! Moim skromnym zdaniem Damian wygra w 1 turze. Pan Wiesław ze swoją zgraną talią kart nareszcie ustąpi pola nowemu. O panie Sudole nawet nie wspomnę bo sam się kompromituje ze spotkania na spotkanie.

  • Tak. Ostatnio się udało Wieśkowi zablokować konkurencję i w mieście przegrał sam ze sobą bo ludzie głosowali na NIE. Teraz nie udało się zablokować konkurencji i mam nadzieję, że pan Ordon i Sudoł odejdą na emeryturę bawić wnuki.

 2. Pan sołtys Wiesław Ordon zrobił festyn wyborczy w domu kultury. Czy wymyślił coś nowego? Nie! Jak zwykle rutyna. Zaprosił na scenę emerytowanego muzyka tego samego który już śpiewał na festynie Ordona 14 lat temu. Czyli odgrzewany kotlet. Zero nowych pomysłów. Dokładnie to samo co było. I taka też będzie jego kolejna kadencja jeśli wygra. Będzie z Sudołem stawiał kamienie, zamiast basenu będzie chciał budować muzeum a na miejscu Lidla postawi dom pomocy społecznej. Na zastępce weźmie sobie Marka Kopcia vel Kosmitę aby odwdzięczyć mu się za to, za próbę odebrania głosów Diektiarence. Mój apel. Nie dajmy się na to nabrać.

  • Odnośnie tego Lidla to między innymi pan Diektiarenko głosował przeciwko mieszkańcom którzy szkołę chcieli zostawić i przekształcić jeśli zajdzie taka potrzeba w żłobek lub przedszkole. I skoro takie bzdury ktoś pisze to wiadmomo że w przeciwieństwie do mnie na tym zebraniu nie był odnośnie tej szkoły. Tym bardziej że działkę dali mieszkańcy i szkołę wybudowali mieszkańcy, a wielmożna rada to sprzedała. I tak market był potrzebny, ale czy koniecznie w tym miejscu? Nie wspomnę że teraz ta świta chce budować żłobek ale jakoś nie pomyśleli wcześniej ponieważ ci ludzie nie mają żadnej wizji tylko puste słowa. I to właśnie pokazuje jak liczą się z mieszkańcami całej gminy.

  • Przecież to była rudera która groziła zawaleniem. Nie nadawała się do użytkowania ze względu na toksyczne materiały użyte przy budowie. To jest właśnie myślenie Ordonowców. Zablokować atrakcyjną działkę przy krajówce, niech zarasta haszczami bo może coś się kiedyś tam wydarzy. Dobrze młodzi zrobili. Działkę sprzedali, milion złotych wpadł do kasy gminy na inwestycję, mamy dzisiaj lidla w dobrym miejscu a ludzie mają prace, a gmina podatek od nieruchomości. Ordon by zbudował dom pomocy na kredyt. Oczywiście koszty budowy byłby jak to u Ordona milionowe. Ludzie domy budują za pół miliona złotych a Ordon schody do domu chłopa w tej cenie. Myślcie ludzie coś.

 3. Nowa Dęba za Damianem. Jadachy, Rozalin, Buda Stalowska, Cygany za Damianem. Część Chmielowa za Damianem. Coś Ty burmistrzu zrobił, że tak podpadłeś ludziom? A no powiem Ci. Mało zrobiłeś i arogancja Cię zjadła.

  • tak ordon dbał o ten budynek po szkole że lało sie do środka ruina i do zburzenia sie tylko nadawało a po drugie ordon nie chciał tam robić żadnego przedszkola ani złobka tylko przenieść ŚdŚ w to miejsce czyli zburzyć szkołe i wybudować nowy budynek nie pod przedszkole. także prosze mi tu nie pisać bzdur

 4. Damian oby wygrał, ale ważniejsze żeby „jego radni” weszli do Rady. Pokazała to obecna kadencja, że ważniejsze jest zaplecze i głosowania w Radzie Miasta.

 5. Nie rozumiem po co do tych rad pchają się emeryci oraz zawodnicy co nawet na sesje nie chodzą? I po co ludzie teoretycznie głosują na takich nierobów? Po co ludzie wybierają radnych którzy nawet nie są w stanie zbudować jednego logicznego zdania i chociaż raz się z sensem wypowiedzieć na sesji? Głosujcie dalej na emerytów i rencistów a później dziwcie się, że dęba jest skansenem. Głosujcie dalej na tych co nie chodzą na sesje i nie potrafią zabrać głosu, ale później nie stękajcie że jeździcie po dziurawej Mickiewicza, 1Maja, Strażackiej itp.

 6. czy wy wierzycie w to że ordonowi bedzie sie jeszcze chciało cokolwiek działać. kto zna tego typka to widzi że całe 5 lat buta arogancja miał ludzi gdzieś taka mam odczucia a teraz nagle biega wielki działacz wozy bojowe strażackie bedzie rozdawać . szkoda że 20 lat tego nie załatwiłeś polityku wielki . odnośnie koncertu to akurat Fraint spoko fajnie że pochodzi z Nowej dęby i trzeba docenić jego działalność . ale faktem jest że to juz odgrzewany kotlet to juz było i byłęm na tej konwencji bo myślałem ze to jest koncert a tu okazała sie szopka polityczna ordona.

 7. a czemu na konwecji ordona nie było Zbigniewa chmielowca ? sie pytam sie ? wydaje mi sie ze to cwany lis z tego wiesława wstydzi sie teraz pokazywac ze zbyszkiem bo Pis juz nie na Fali . zresztą widać to na plakatach ordona biało zielone banery Barwy PSL i serduszko czerwone barwy Platformy – a jak ustawic to sie trzeba umieć nawet pan z apteki sie nabrał na to .

  • A czemu teraz Damian nie pokazuje się z Warchołem ??? Też się wstydzi ??? Już oczko puszcza do Nitrasa ????????????

  • Z listy pana Stanisława Skiminy. Im starsi, tym więcej im obu potrzeba.Według proboszcza to nawet żaden święty nie jest tak chwalebny jak pan S.S.

 8. Ordon nie patrzy na wydawane pieniądze podatników. Nie potrafi rządzić po gospodarsku. Dlatego głupoty były przepłacane, a jak ktoś prosił o drobny grosik, który angażował całą społeczność to już nie miał pieniędzy. Dobrze, że w ostatnim czasie Damian trzymał rękę na pulsie to nie było gadki, że się nie da! Nie da się tylko u zasiedziałego Wiesława.

 9. Za Wiesławem murem Wola Rusinowska i Rusinów !!!!!!!! no i coś w Kolbuszowy głosów dostanie.
  Do boju do boju do boju
  Do boju kiedy trąba gra!!!!

 10. Zagłosujecie za staramy dziadkami i będą się z was śmiać. Jaki będziecie mieli wpływ na ich decyzje jak to będzie ich ostatnia kadencja? Będą was mieli w nosie. Młody się będzie musiał starać i zapierdzielać żeby wam zrobić dobrze, bo jak nie to się go pogoni w kolejnych wyborach a chłop zostanie z niczym. Nie mogą ci sami przez 30 lat rządzić bo to jakaś porażka. Trzeba czegoś nowego.

 11. Zyga. Jak rozumiem często w tym budynku Pan/Pani przebywała żeby stwierdzić że to rudera? No i mamy kolejnego eksperta budowlanego. Faktycznie dogodna działka na której powstał Lidl no to powodzenia życzę z taką logiką. Ale wiesz Zyga że w tej szkole też ludzie mieli pracę? Że nie wspomnę że mieliby nadal gdyby myślenie nie bolało i można było bardzo wiele zrobić z tym budynkiem. Ale tak najlepiej napisać rudera haha jak się nie ma argumentów i wiedzy na ten temat. A o tych milionowych inwestycjach to polecam np. kort tenisowy za prawie 1MILION złotych który nie nadaję się do użytku, wspaniała inwestycja. A może porozmawiamy o setkach tysięcy wydanych na projekty które trafiły do kosza a mieszkańcy za nie zapłacili a właściwie za niekompetencję i niegospodarność rady i burmistrza? Mieszkańcy wiedzą że obecna szatnia dla piłkarzy to 3 projekt? Hmmmm ile pieniędzy poszło w błoto.

  • 1. Każdy z porąb wie że to rudera, dlatego wyprowadzono z tego budynku wszystkie podmioty które w nim działały.
   2. W tej szkole pracę mieli 25 lat temu. Przed sprzedażą nic się tam nie działo bo .. wróć do punktu nr 1.
   3. Za kort tenisowy powinien beknąć ten sam burmistrz co zrobił wiele innych fuszerek: planty, krzywe murki, 2 toj toje po 100 tysiecy każdy, 3 słupki za 25 tysiecy itp itd.
   4. Projekty które trafiają do szuflady zleca twój Ordon. Twój Kopeć też wnioskował o robienie kosztownych projektów. Tak się nie robi. Jak jest jakaś dotacja to się działa w systemie zaprojektuj i zbuduj, dzięki czemu projekty nie trafiają do szuflady tylko są realizowane. Wiesz ile Ordon przepalił kasy na projekciki które nigdy nie zostały zrealizowane? Zaprojektu

 12. Ja chciałbym poruszyć jeszcze temat dyscyplin sportowych, które odnoszą sukcesy a nie są prawie w ogóle dotowane. Badminton,gdzie gracze za własne pieniądze nawet koszulki musieli kupić, lekkoatletyka, pływacy piranie, karate , gdzie ta młodzież ma osiągnięcia nawet na szczeblu krajowym. Że nie wspomnę że w Nowej Dębie nie ma ani jednego profesjonalnego stołu do tenisa, a jest wielu utalentowanych młodych ludzi , którzy nie mają możliwość rozwoju. I nie opowiadajcie bajek że coś z tym zrobicie bo mieliście 5 lat i polegliście na całej lini. I czy szatnia za 10 czy tam 12 milionów jest potrzebna? Napewno nie za taką sumę z takimi osiągnięciami i to jest fakt.

  • To nie jest tylko szatnia. To budynek wielofunkcyjny. Tam będzie dużo pomieszczeń a nie sama szatnia. Ale nie będę ci tłumaczył bo ty przecież pozjadałeś wszystkie rozumy i wisz lepij. Ordon ci nie zrobił przez 30 lat niczego ale będziesz komuś wypominał że przez 5 lat nie zdążył. Jak to mówił Najman, rozpędź się i baranka w ścianę.

 13. Kolejność na karcie do głosowania będzie taka, że
  1. Diektiarenko Damian
  2. Kopeć Darek
  3. Ordon Wiełsław
  Mam nadzieję, że taki taka też będzie ostateczna klasyfikacja kandydatów.

  • A jeden pisze na swoim banerze że ostatni będą pierwszymi.
   Jego to chyba nie dotyczy,nie ma szans.

  • A który to Kopeć Darek ? Marek to startuje ale Darek? Pierwsze słyszę … Jeszcze jakiś inny kandydat?

 14. Zorientowany. Chyba jednak nie do końca. Więc bajek sam nie pisz najpierw czytaj ze zrozumieniem. Po pierwsze gdzie napisałem że Ordon dbał o ten budynek? Po drugie gdzie napisałem że chciał tam robić przedszkole? To mieszkańcy ekspercie te pomysły podsunęli a i tak jak jeden tak i drugi mieli to gdzieś. Więc przestań sam brednie pisać . Bo widzę że troli coraz więcej tutaj żeby tylko wybielić obecną władzę.

 15. Psy szczekaja a karawana jedzie dalej. Wcziraj przeczytalem jak to Majdan ma rzadzic Nową Dębą i ze to opca gmina wiec mam pytanie czy lepiej jest żeby Miastem i Gminą władal nieudacznik czy osoba która cos robi .
  Czytalem tez zestawienie ile jaki radny bral diet i szczekanie ze inni nie chcieli się zrzec diet jak kosmita i slynna grupa i tu tez refleksja lepiej zeby diety braly osoby ktore cos robia niz zrzekali sie diet Ci co nawet jako radni na sesje nie chodzili.
  Z trojga zlego wole wybrać mniejsze zło niż wiadome i to ktore obrażalo wyborcow w pierwszym swoim spocie wyborczym i nie potrafił przeprosić tylko żona pisała bzdury ze to byla wersja robocza.
  Na pytania mieszkańcow zadawane na jego profilu też nie potrafil odpowiedziec bo pp co skoro jako radny mial wszystko w d….. .

  • To wszystko wypisuje radny bezradny z Cygan niejaki Marian Tomczyk. Wierny paź Ordona. Jedną ręką popiera Wieśka, drugą Kosmitę, trzecią Sudoła. Jak Marian wyciąga nowodębskim radnym że mają 700 zł diety to niech podliczy ile Ordon zarobił przez cały okres pasienia się na samorządzie. Bo tutaj kwoty idą w miliony zł a nie jakieś drobne stówki. Marian to wyjątkowa kreatura. Swoją wsią nie potrafi zająć, a w ostatnie dni kampanii pluje jadem. Żaden komitet tego nie robi, ale marian musiał. Nie wytrzymał. Mieszkańcom Cygan powinno to dać do myślenia. Jak wybiorą Mariana to dalej będzie zajmował się sączeniem jadu politycznego a wieś dalej będzie tracić.

 16. Haha mój Ordon. Jeszcze do tego jakiś wróżbita, ale się trafił jakiś zagorzały fan Diektiarenki. Każdy z porąb wie ,ale się uśmiałem. To dlaczego każdy z porąb który był na tym spotkaniu głosował przeciwko sprzedaży i wyburzeniu tego? Słucham ekspercie. Więc nie wypowiadaj się za Poręby bo jak widać pojęcia o nich nie masz. Haha no tak rada nie odpowiada przecież za inwestycję która przegłosowała prawda? Opowiadaj dalej bajki z mchu i paproci. PROJEKTY PROSZĘ SOBIE ZOBACZYĆ SĄ WYPISANE NA ULOTKACH KANDYDATÓW Z KOMITETU WSPÓLNE SPRAWY I TO TEŻ ZLECIŁ BURMISTRZ HAHAHA pogrążaj się bardziej.

 17. Dlaczego Pan Sudoł daje na plakatach zdjęcie sprzed 10 albo więcej lat? Przecież to jest oszustwo. Pan ma 70 lat. Ledwo się pan porusza, pańskie przemówienia są nudne jak flaki z olejem i nie wygląda pan już na młodzieniaszka. Wiadomo, że każdy kandydat retuszuje swoje zdjęcie, ale na litość Boską! Dawać zdjęcie sprzed 10 czy 15 lat i udawać że sie jest młodym? Wstyd.

  • Przeciętne przemówienie Jerzego Sudoła wygląda tak: yyyyyyy, gdy pod zaborami były yyyy zabory to tego szpitala yyyyyy yyyy tu jeszcze nie bylo, ale był już pierwszy yyyyyy yyyyyy znachor przywieziony przez austryjaków yyyyyy który z resztą zginął bo nie umiał leczyć yyyyyyyyy. I dzisiaj my ten szpital będziemy modernizować yyyyyyyyyy yyyy zapomniałem co chciałem powiedzieć.

   Oczywiście w tle sali w dającym się wyczuć znużeniu, słychać chrapanie gości których zabił nudą. Jedynie kwadratowe buty i za długie nogawt u spodni jak u flei pobudzają do uśmiechu co sprawniejszych obserwatorów

  • na liście sudoła wszystkie te same osoby i wszystkie te same zdjęcia co wcześniej. Trzeba pogonić cała ta listę Sudołową, żeby nikt nie wszedł. Koniec z tym sudołowym dziadostwem! Emerytura czeka! Dajmy młodym z innych list wyborczych szansę!

 18. Marian Tomczyk jak był wiceprzewodniczącym rady to upadała szkoła, nie zrobił świetlicy, nie zrobił zajęć dodatkowych. Rodzice więc posłali swoje dzieci do Tarnobrzega, Chmielowa, Jadachów. Marian nie miał czasu na wioskę. Ważniejsza była wielka polityka: kandydowanie do sejmu z list Lewicy, a obecnie pisanie głupot w internecie na radnych. Na radach sołeckich go nie widziano, na sesjach rady miejskiej jak się pojawił to domagał się podwyżki pensji dla burmistrza i obniżki diet radnym. Dostał 18zł tak jak sobie tego życzył i dzisiaj stęka po fejbuku jakie życie jest niesprawiedliwe. Myślę, że powinien zajać się nim jakiś porządny weterynarz, który zbada czy aby Marianek nie ma wścieklizny.

  • Nie tylko w cyganach tacy wspaniali radni wspomnijmy o Pani Helenie T która przez pięć lat dla mieszkańców nie zrobiła nic a teraz ze swoimi kompanami walczy ze złem całego świata

 19. Cygany przez swojego radnego nie są najlepiej postrzegane w Gminie. Radny, który zamiast zająć się działaniem i rozwojem swojego okręgu – tylko snuje jakieś domysły, wypomina bzdury i robi pośmiewisko z siebie i swojej funkcji. W cyganach funkcja Sołtysa czy Prezesa Stowarzyszenia ma większą powagę od radnego. Nie było internetu to tylko rodzina go znała. Jest internet to cała gmina sobie opinię wyrobiła.

 20. Po co do rady powiatu startuje pan Marek Zięba? Wiadomo, że dużo zarabia na handlu z jednostkami powiatu i wiadomo, że to jest nielegalne. W nowej kadencji nikt mu na ten biznes nie pozwoli bo straci mandat radnego. Wiadomo, że radnym jest kiepskim. Nic konkretnego przez 5 lat nie powiedział, a petycje mieszkańców odrzucał razem z Sudołem i resztą bandy. Po co więc stratuje? Czyżby tylko po to żeby nałapać te 200 głosów w Tarnowskiej Woli i przekazać mandat dziadkowi Sudołowi? Po co taki Gazda się pcha? Na sesje w Nowej Dębie nie chodził, a teraz do Tarnobrzega znajdzie czas dojeżdżać? Przecież to kpina.

  • A po co pan Bogdan Tomczyk? Nie wiem jakim jest kanclerzem w PWSZ,ale dyrektorem szpitala był takim,że długi szpitala urosły do kwadratu za co jeszcze dostał kilkadziesiąt tysięcy nagrody.A gdy pielęgniarki po ukończeniu studiów poszły o podwyżkę to usłyszały,że „kształciły się dla własnej satysfakcji i jak się im nie podoba mogą zmienić zakład pracy”.

 21. Ostatni dzień i widzę, że nareszcie kampania nabiera rumieńców :) Kupujemy popcorn i obserwujemy raczej jednostronny pojedynek. Kiedyś to były sesje! Straż Miejska, Szambo PGKiM, SOK Rzemienia ze schodami, fermy kurczaków w Chmielowie, że o covidowych nie wspomnę ;)

  • W sumie chyba pierwsza kampania bez agresji. Ordon kąsał nieco przeciwników, chyba chciał ich podpuścić by się na niego rzucili, ale nie dali się sprowokować. Kopeć wypalił z „coś jest nie tak z tym społeczeństwem” i że wszyscy są słabi tylko on jest najmądrzejszy, ale później zluzował i już robił po prostu swoje. Diektiarenko ani razu nie napluł na przeciwników, w gazecie opisał swoją aktywność. Patrząc na Dębę i porównując z innymi miejscowościami to naprawdę klasa. Chociaż trochę igrzysk czyli naparzanki by się przydało :D :D :D

 22. Diektiarenko również w gazetce napisał że pozostali kandydaci są słabi i nie mają nic do zoferowania. Polecam dokładniej czytać prase:)

  • dlaczego kłamiesz? widzę, że niektórzy nie potrafią jechać bez kłamstwa. no ale u Ordono-Kosmito-Sudołów tak już jest.

 23. Wszyscy są dobrzy. Ordon 34 lata w samorządzie i ludzi prosił, żeby mu na siłę stworzyli komitet. Taki to zasłużony włodarz co mu się zaplecze posypało. Kopeć? Kandydaci do powiatu mimo, że jest ich 40 to niektórzy zbiorą więcej głosów od niego. Obiektywnie to tylko Damian może to wygrać. Kampania bardzo dobra, komitet zrobiony bez problemu i to jeszcze do powiatu. Ludzie w komitecie: radni, prezesi, działacze, przedsiębiorcy czyli znani w swoich okręgach. To pokazuje profesjonalizm i godne podejście do przyszłego zarządzania. Pozostali chcą się tylko wepchać na stołek niezależnie od rady pobierać pensyjkę i 5 lat mieć wywalone. Z takim podejściem ludzie powinni ich przy urnach wyjaśnić.

 24. Marian tomczyk z new nowa dęba – gdybyś tylko tą agresję i jad przełożył na aktywne działanie lokalnie u nas w Cyganach…
  Mimo wszystko nie jestem zaskoczony bo u ciebie wszystko trzyma się kupy: wygląd zapach i zachowanie

  • :) Podobnie jak niektórzy kandydaci z obecnej rady przypomnieli sobie co to kościół:) że nie wspomnę że niektórzy to nawet do pierwszej ławeczki zawitali, aż mieszkańcy zaczęli mówić o propagandzie i zachowaniu poniżej poziomu. Także nie mierz kogoś swoją miarą przyjacielu bo również zostałeś zmierzony.

  • Inny kandydat też w końcu zawitał do kościoła na górce i to od razu do pierwszej ławeczki . Czego oni nie zrobią żeby tylko wygrać , trzeba by było ludzi wyspowiadać to i siedli by w konfesjonale zamiast księdza i by spowiadali tylko żeby im to korytko dać . Błazenada

 25. Pytanie co się stało z H.Tlusty ? Jeżeli ktoś by nie kojarzył pani no bo jak skoro nie chodziła na sesję ,wszyscy radni znowu startują oprócz jej. Doszły mnie słuchy że zebrała swoją paczkę i teraz będzie chciała jak to jest modne z domu zdalnie władać swymi ,,ludźmi,, Prawda to czy plotki ?

  • Wraz z Gazdą, Ordonem, Tomczykiem i resztą pompuje Marka Kopcia i jego ekipę. Oni liczą na to, że głosy w mieście się podzielą co pomoże wygrać Ordonowi. Marek Kopeć zapewne liczy stołek zastępcy u Ordona ale pewnie jeszcze nie wie, że Ordon swoim obyczajem go może okłamać i przy pierwszej możliwości to zrobi :D Na szczęście plan im nie wypali :) Wyobrażacie sobie trójce Ordon-Sudoł-Kosmita pod patronatem kolbuszowskiego dziada? :D Dęba już całkowicie by została w tyle i nie tylko za Kolbuszową ale za Cmolasem.

  • DETE ja wiem ci Ci doradzić. Gardzisz pisem , plujesz co w 2 poście na pis. dlatego musisz dalej robić to co robisz czyli popierać członka partii pis czyli Ordona . Jesteś dowodem, że 8 dawek na covid i 15 na grypę zmieszanych z etanolem są gwarancją przejrzystości umysłu.

  • mówisz o tym co teraz na plakatach ma barwy PSL i logo PO (serce) ? Może Chmielowiec tak doradził, żeby zmyłkę robić? dla każdego coś miłego :D dla pisiorków będzie z pisu, dla pslu będzie z psl a dla PO i aptekarzy będzie z PO? nie wiem, zapytaj go.

 26. W poprzednich wyborach miejscowy PiS wystawił na burmistrza Wacława Wróbla. Ordon narobił w kalesony. Pobiegł do Chmielowca aby ten zablokował start Wróbla. Finalnie miejscowy PiS nie mógł zarejestrować kandydata na burmistrza takiego jak sobie życzył. Ordon dostał stołek bez wyborów, a mieszkańców pozbawiono prawa wyboru para-mafijnymi metodami. To wkurzyło mieszkańców miasta i Ordon tutaj przegrał sam ze sobą otrzymując głosy na nie. Nic więc dziwnego, że w tych wyborach nikt sobie nie mógł pozwolić na powtórkę zablokowania demokracji. Dlatego nikt poważny nie wystartował z list PiS bo póki Chmielowiec trzyma łapę na tej partii to każdemu może zablokować start w wyborach. Zgłoszenia kandydatów są do 4 marca i nagle 5 marca by się wielu dowiedziało, że „pełnomocnik nie zdążył zarejestrować listy bo zachorował, nie dojechał , zgubił zgłoszenie ” lub jeszcze inne kłamstwo. Dlatego nie ma listy PiS do rady miejskiej , a lista PiS do powiatu to zbieranina starców, ludzi kalekich lub bez wyrazu. Tak Chmielowiec z Ordonem rozwalili miejscowe struktury PiS. Wszystko by dalej Kolbuszowa dzieliła i rządziła.

  • PiS przegrał bo takie Chmielowce i Ordony gnoiły każdego mądrzejszego. Woleli mieć w szeregach głupków bo bali się, że mądrzejsi ich wygryzą. Każdego kto miał jakiś pomysł traktowali jako wroga. I takich Chmielowców i Ordonów pełno w całej Polsce. Marszałek Ortyl 70 lat, Chmielowiec 70 lat, Sudoł 70 lat i parę lat od nich młodszy Ordon. Banda dziadersów bez pomysłów, bez idei, bez wyrazu. Przyspawanych do stołków. Dość!

  • Co wy z tymi partiami??? To są wybory samorządowe a nie do sejmu. Głosuj na ludzi którzy są w stanie coś zrobić, będą chodzić na sesje i zabierać głos w interesie mieszkańców. Co ci z tego, że wybierzesz jakiegoś partyjniaka co nie ma ani wiedzy o samorządzie ani o Bożym świecie, a przez 5 lat będzie tylko pierdział w stołek?

  • Co Ty bredzisz , co Ty paliłeś ??? Miejscowy pis nie zarejestrował kandydatów ??? A Diektarenko to kto ??? Przecież on od dawna ma poparcie pis . Kto z wazeliną latał za Warchołem , kto kampanię robił Dudzie ???? Przecież nie Ordon . Chmielowiec , Warchoł , Ordon , Diektarienko to wszystko to pis

  • Czego nie rozumiesz? Chmielowiec przepuścił młodych kandydatów na radnych z list PiS bo myśleli, że stara gwardia Ordona (Flisy, Serafiny, Wołosze) i tak wygrają. Okazało się, że przerżnęli.Dziś by tego błędu Chmielowiec nie popełnił.

   Natomiast Wróbla zablokowali i nie mieliśmy wyborów na burmistrza. Po tej machlojce nikt normalny nie mógł startować z listy PiS bo w ostatnim momencie łapa Chmielowca by zablokowała start do rady czy na burmistrza. Dlatego założono własne komitety gdzie się ma wpływ na terminy, na zgłaszanie list itd. Nie można było powierzyć nowodębskich wyborów samorządowych starcowi z Kolbuszowej. A jak coś pleciesz o Warchole to chyba normalne że władza samorządowa rozmawia z przedstawicielami władzy centralnej. Jak ma samorządowiec pozyskać kasę jak nie będzie się spotykał z posłami, ministrami itp?

  • @Człowiek Zbycha z Kolbuszki 5 kwietnia 2024 at 08:58
   1.Nie przez korupcję, bo jak nazwać „pozyskiwanie kasy”, z funduszy przeznaczonych na inne cele, przez wspólne lansowanie się polityka i samorządowca? Tak powstają układy „para-mafijne”
   2.Zgodnie ze swoim światopoglądem, bo wycofanie gminy ze strefy wolnej od LGBT , moim zdaniem, nie odzwierciedla przekonań pana Damiana, chyba że się mylę?

 27. Nie rozumiem toku myslenia pewnych osobnikow.. skoro akurat w tamtym czasie Warchol mogl otworzyc drzwi w Warszawie do Ministerstw i mozna bylo z tego skorzystac to h** kogo obchodzi kim on jest i skad i po co do tego wracac ? Skoro sie udalo wydrzec troche kasy dla miasta ??!! No prze dziwne myslenie.. czy nie liczy sie to najbardziej ze ktos umial to wykorzystac i zalatwic cos dla Dęby?? bo ja juz naprawde nie rozumiem

  • Dziadersie zrozum , że jak ktoś poszedł do Warchoła żeby ten mu drzwi otwierał w Warszawie to i legitymował jego dreptanie konstytucji , podobał mu się jego fundusz sprawiedliwości . Fundusz sprawiedliwości został powołany , żeby z tego funduszu wspierać osoby pokrzywdzone , a co oni z tego funduszu wspierali ????? Kupowali gary do kół gospodyń wiejskich , kupili pegazusa , żeby podsłuchiwać opozycję . I właśnie na to pozwalał Damian poprzez popieranie Warchoła . I poprzez takie jego zachowanie za 10-20 lat mielibyśmy tutaj drugą Białoruś lub Rosję

  • Ordon z Chmielowcem miał tu mieć monopol ? Nic nie stało na przeszkodzie aby jakiś poseł z opozycji dołączył się do nowej rady i do walki z układem Ordon-Chmielowiec-Sudoł. Jakoś pan Poncyliusz, Pani Skowrońska i inni nie chcieli pomóc. Pojawił się Warchoł, załatwiał kasę na inwestycje to miał poletko do promowania. Natomiast twoje kodziarskie lęki i fobie nie mają dla miasta żadnego znaczenia. Nie będę się wdawał w plemienny spór między dobrodziejami z PO i PiS bo wart pac pałaca.

 28. Fragment obwieszczenia Miejskiej Komisji Wyborczej:

  Okręg wyborczy Nr 5
  JANOCIŃSKI Sławomir, lat 64, zam. Nowa Dęba,
  zgłoszony przez KWW SZANSA DLA GMINY NOWA DĘBA – Lista
  nr 15,
  złożył następujące oświadczenie: pełniłem służbę w organach
  bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustaw

  Dla nie kumatych. Chodzi o oświadczenie lustracyjne.

  To nie fejk.

  http://www.nowadeba.pl/bip/samorzad-gminny/wybory/wybory-samorzadowe-2024/art,11454,obwieszczenie-miejskiej-komisji-wyborczej-w-nowej-debie.html

  • Co na to patronka Kosmity, święta Helena z Alfy? Wielka Konfederatka. Nie gryzie się jej, że jej ukochany Kosmita wrzucił na listę osobę powiązaną z bezpieką? Że pracownica zakładanego m.in przez panią przedszkola idzie ramie w ramie z tym kimś na jednej liście? Tak pani łatwo osądza innych, tak pani łatwo feruje wyroki wobec osób które mają inne zdanie. Często wypowiada się pani w taki kategoryczny sposób i używa szantażu moralnego. Rozumiem, że w tym przypadku będzie dyspensa no bo jeśli to się dzieje w bandzie pani kolegi to wszystko ok. Ale jakby coś takiego było w bandzie pani przeciwników to by pani nie przeszła obojętnie. Cygański Marian już by publikował ten fakt na swojej patostronce na facebooku. Ordony i Serafiny rozdzierałyby szaty z oburzenia. A Jasiu Flis oparty o płot zmyślałby historie że między innymi na niego ten ktoś donosił, ale jasiu się nie dał i pokonał komunę, sam w pojedynkę jak Wałęsa. To jest moralność kalego a nie moralność katolicka.

 29. Miejmy nadzieję że w os Dęba nie wygra Flis bo już za dużo tych flisów przy „wladzy” osiedlem Flis w radzie seniorów i związek emerytów Flis koło kobiet Flis już dość tego dajmy szansę Panu Rogowi albo Pierogowi. Chociaż Pan Kamil dobry chłopak

  • Pan Kamil niech waży śrubki w Unimecie i wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Tego mu życzę. Natomiast z samorządem nie ma nic wspólnego, nie słychać aby udzielał się społecznie. Niech najpierw zrobi coś dla osiedla jako wolontariusz a później się pcha na stołek.

 30. 1.Diektiareko 54%
  2. Ordon 38%
  3. Kopeć 6%
  Rada miejsca począwszy od okręgu 1: Grzęda, Nowotko-Chmielowiec, Kopeć H., Serafin Ł, Dziemianko, Nowak, Róg, Mazurek-Garboniak, Kasica, Tomczyk K., Dryka, Wolan D., Tomczyk K., Wolan T., Ślusarz

 31. Mieszkańcy Alfredówki, Budy i Rozalina także dostaliście pismo od burmistrza w sprawie spotkania w szkole, w Tarnowskiej Woli 9 kwietnia? Co ten pan znowu kombinuje? Na siłę widzę, że próbuje zabrać dzieci ze szkoły w Alfredówce, żeby ratować słabą szkołę w TW. Przecież strzela nam w twarz i to tuż przed wyborami. Arogancja 1 klasy! Z tej strony go nie znałam! Masz pan tupet

  • A tak się cieszyliście naiwni, jak Ordon z Gazdą i Sudołem przyjeżdżał do remizy udając wielkiego obrońce szkoły. Jak się wam mówiło, że Ordon dobił targu z większością że szkoła będzie zlikwidowana a Tarnowska będzie pompowana to zeście wierzyli w kłamstwa Ordona, że on się na nic nie układał. Jak ktoś wierzy Ordonowi ten sam sobie szkodzi. Piękne pismo dostaliście mieszkańcy Alfredówki od waszego Ordona zbawiciela. Pani Chmielewskiej nie głupio teraz? Pismo podpsiał Ordon, sołtys Tarnowskiej i Gerbowa. Marianie Tomczyku, wrzuć na swoim fejsbuku to pisemko. Niech wszyscy zobaczą.

 32. a co myśleliście że ordon tak serio walczy o szkołe w alfredówce yyyhyyyy . to tak samo jak Markowi zależy na niej yhhhyyyyy zoabczycie po nei daj Boże wygranych wyborach przez ordona zapomina o was w pół sekundy . to co teraz jest to granie na flecie i zaklinanie węży czyli wyborców !! jak sie obudzicie jak flet przestanie grać to wrócicie dalej do narzekania na ND i rządy ordona

  • Ordon strzela sobie w kolano ale H.Tlusta i jej rodzina popiera niby Kopcia a liczy na Ordona,jako radna co zrobila?

  • Obecnie nam panujący Burmistrz wraz ze swą świta napisał wzruszający list do rodziców dzieci które od września posyłają dzieci do klasy pierwszej w szkole w Alfredówce aby jednak się zastanowili i może na Tarnowska oddali (bo tam brakuje) w zamian obiecał notebooka ,transport i garnek złota.

  • Klasyka w jego wykonaniu. Jak by jakimś fartem wygrał to dopiero wam pokaże gdzie raki zimują.

 33. Wejdzcie na profil facebooka Ordona i zobaczcie kto go popiera,ojciec pelnomocnika wyborczego KWW Ordona ktory jest gajowym i cala reszta miejscowej sitwy

 34. Z tym pismem to już nie szalejcie. Zobaczyli, że mają mało chętnych dzieciaków to wymyślili spotkanie żeby zachęcić. Pisma wysłali do rodziców dzieci z okręgu szkoły. Fakt trochę za późno na takie działania bo rekrutacja do końca marca była więc trzeba było się za to brać w lutym. Poza tym problem raczej tkwi w tym, że dzieciaki pozostają w miejscach które znają albo idą tam gdzie część dzieci z ich przedszkola. A Tarnowska niestety nie ma przedszkola z prawdziwego zdarzenia, z odpowiednim podziałem na grupy wiekowe oraz całodniowym wyżywieniem. I od tego trzeba by zacząć aby kogoś zachęcić. To samo świetlica, niby do 16 czy 17 a o 15 juz nikogo nie ma pod szkołą. Takze rodzice pracujący raczej sie nie zdecydują na taką szkołę. Jeśli chodzi o list to dobrze, że coś robią, gdyby nie robili tez znalezli by sie rodzice którzy by sie czepili. Każda miejscowość powinna walczyć o swoją szkołę i tyle a mam wrażenie, że rodzice dzieciaków ze szkoły w Alfredowce trochę przesadzają. Dopatrują się niewiadomo czego, jakiś działań przeciwko ich szkole. Przecież nikt nikogo nie zmusi do dania dzieciaka do innej szkoły.

  • Tu problem jest taki że by ratować szkole w TW próbowano zamknąć szkole w Alfredówce nie udało się i jest efekt brak dzieci w Tarnowskiej teraz próbuje się zabrać dzieci za tableta czy inne ustrojstwo ciekawe kto jest sponsorem tego urządzenia . Czy ktoś z szkoły w Alfredówce wysyłam listy do rodziców z TW? Były plakaty były media w sprawie naboru wszyscy je widzieli . Nik nic nie ma do szkoły wTarnowskiej jest niech będzie. Tylko osoby które wystosowały to pismo mają trochę przyzwoitości w taki sposób się nie postępuje.

 35. Kontynuując wątek listu nie było by w nim nic dziwnego i strasznego miło dostać list od Pani dyrektor z innej placówki musi się bardzo interesować gmina skoro wie adresy i daty urodzin dzieci bo skąd by wiedziała kiedy idą do pierwszej klasy. No i fakt że pierwszy podpisuje się Pan Burmistrz pewnie będzie uczył ich historii. A tak serio to kto widział i przeczytał to pismo widzi jaką ma ono formę i o co w nim chodzi . I nie róbmy z kogoś idioty mówiąc że to tylko miły liścik . Mogą w to wierzyć ci co się podpisali i ci co tak stoją za nimi twardo.

  • W teorii te ustrojstwa, dojazdy czy wyprawki jakbyście tak nie zauważyli to chyba wszędzie stały się normą i nie jest to niczym dziwnym czy nienormalnym… Nienormalne jest tylko zachowanie, w sumie to nie wiem kogo z tej Alfredówki, bo jest to spór o worek kartofli PUBLICZNYCH, a nie społecznych. Z tego co się orientuję to w Alfredówce szkołę prowadzi jakieś tam stowarzyszenie więc nie jest to szkoła publiczna tylko społeczna czy tam inna prywatna. Więc to poruszenie że niby godzenie w szkole czy coś jest bez zasadne. Skoro szkoła jest podmiotem innym od publicznego niech się czymś wyróżni na tle publicznych żeby dzieci były tam posyłane od najmłodszych lat i taki tablet pewnie z pomocą jakichś funduszy czy inne rzeczy będą na wyciągnięcie ręki z palcem w nosie. Mamy w sumie dobrą praktykę nieopodal takich szkół jak Mały Książę czy Hetman może niech to będzie jakąś inspiracją, tam z tego co się słyszy problem jest z miejscem a nie małą ilością dzieci, tego też życzę szkole w Alfredówce i jej wybitnej dyrektorce, ale też tego żeby ta szkoła otwierała rankingi i była prekursorem w naszym regionie. Dobra szkoła społeczna jest znacznie lepsza niż tysiąc publicznych. Więc tylko trzymać kciuki!
   Pozdrawiam

  • Odpowiem, bo widzę, że ktoś nie jest w temacie zupełnie…
   Rozalin, Alfredówka i Buda Stalowska to okręg Szkoły w Tarnowskiej Woli. Każdy dyrektor otrzymuję taką listę z urzędu, ponieważ jego obowiązkiem jest monitorowanie obowiązku szkolnego. Na takiej liście znajdują się wszystkie nazwiska dzieci urodzonych w danym roku, którzy figurują w spisie jako mieszkańcy tych miejscowości, nawet są tam dzieci, które mieszkają za granicą. Taki obowiązek ma dyrektor i ma on prawo interesować się tymi dziećmi. Taką samą listę ma każdy dyrektor czy to z Nowej Dęby, Jadachów czy Chmielowa…i nie jest to tajemnica dla osób związanych z edukacją.
   no, ale najlepiej się wypowiadać na temat, o którym nie ma się pojęcia. Pozdrawiam niedoinformowanych.

 36. A czy tak jak w poprzednich wyborach znowu przed zamknięciem lokali mamy się tłumnie zebrać i uśmiechniętą kolejką nie dopuścić do zamknięcia lokali wyborczych, aż do ostatniego głosującego? I jeszcze jedno pytanie, czy osoby od pana Donalda będą rozdawać pizzę hawajską i ciepłą herbatę, a jak będzie zimno, to czy będą rozdawać koce?

 37. Ordon od początku grał na Tarnowską Wolę ale udało mu się oczernić w tej akcji Damiana. Dzisiaj prawda wyszła na jaw jak było. A co Ordon zrobił Budzie ?? A opłaty za sylwka w OSP? To wszystko się wydarzyło w ciągu zaledwie 6 miesięcy jego kampanii. Jak wygra na nie będzie mu na niczym zależeć. Emeryturka. A na na nas wszystkich będzie się mścił że poruszyliśmy te tematy.

  • Ta kobieta to taki wiejski Napoleon! Po trupach – byle do celu. Oby Kosiorowa w porę się otrząsła i wyrwała się z jej szponów!

 38. Według nieoficjalnych informacji, najwięcej głosów, bo blisko 44 procent zgromadził Wiesław Ordon. Zmierzy się on w drugiej turze z Damianem Diektiarenką, który otrzymał ponad 36 procentowe poparcie. Prawie 20 procent głosów uzyskał Marek Kopeć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here