Jak nazwać ulice na nowodębskiej strefie?

27

Od kilkunastu lat gmina Nowa Dęba nie może poradzić sobie z nadaniem nazw ulicom na terenie nowodębskiej strefy ekonomicznej. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zapadnie decyzja, która zakończy te absurdalną sytuację. 

Zapewne nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy zdają sobie sprawę, że wszystkie zakłady zlokalizowane na terenie naszej strefy mają ten sem adres: ul. Szypowskiego 1. Rodzi to wiele problemów logistycznych zarówno dla klientów, kontrahentów czy kurierów dostarczających przesyłki.

Przed świętami do firm mających siedzibę na strefie trafiło pismo burmistrza Wiesława Ordona, w którym przedstawił on własną, autorską i nie skonsultowaną z radnymi propozycję nazw ulic. Wzbudziła ona wiele kontrowersji wśród prezesów firm, którzy skarżyli się rajcom na trudne w wymowie nazwiska lub zbyt długą nazwę. – Współpracujemy z klientami z zagranicy. Zależy nam żeby nazwy ulic były łatwe w wymowie dla obcokrajowców i łatwe do zapamiętania – mówi jeden z nich.

Dlatego też na najbliższym posiedzeniu merytorycznej komisji rady miejskiej radni będą pracowali nad nowymi nazwami, które uwzględnią oczekiwania pracodawców. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w drodze głosowania podczas obrad Rady Miejskiej, które zaplanowano na 29 kwietnia (poniedziałek).

Poniżej prezentujemy mapkę z propozycjami burmistrza. Jednocześnie zwracamy się do naszych Czytelników o składanie własnych propozycji, które przedstawimy naszym samorządowcom.

 

27 KOMENTARZE

 1. Nazwy fajne bo nawiązujące do historii, ale miejsce dla tych nazw niewłaściwe. Myślę, że 90 procent mieszkańców Nowej Dęby ma problem z prawidłowym wymówieniem „Witolda Thieme”. Nazwy powinny być proste: Strefowa, Przemysłowa, Zakładowa, Fabryczna itd.

 2. Wątpię że brak nazw ulic jest problemem dla kurierów Oni akurat wiedzą co gdzie i jak. Dla kurierów większy problem to dostarczenie przesyłki do polpharmy gdzie ochrona musi ich legitymowac i jakieś chore procedury przeprowadzać. Ul.L. Kaczyńskiego to się zwolnie chyba z pracy

 3. Można nawiązać do nazw wydziałów w czasach świetności DEZAMETU;
  – Remontowa, Warsztatowa, Produkcyjna, Specjalna lub Narzędziowa.

  • tez jestem tego zdania tylko numery dodać lub ulice tak jak wyżej były pisane czyli strefowa, przemysłowa…
   prosto i na temat

 4. Jeżeli jest szypowskiego to niech będzie Tadeusza Śmiśniewicza niech to będzie związane z osobami które mieli coś wspólnego z COPEM

 5. Ja proponuje, Ul. Okrągłego Stołu, Ul. Balcerowicza, Ul. Lewandowskiego i Ul. Geremka. W końcu to oni zakłady tak pięknie urządzili, że potencjał jaki tam był został przemielony na jakaś drobnicę gdzie ludzie pracują za grosze

 6. Widzę że w końcu po wielu latach ciężkiej pracy pan burmistrz dopracował swój nowatorski projekt i podzielił się swoimi pomysłami. Brawo! , brawo! , aż tyle czasu trzeba było wyczekać na pomysły wodza, widać od razu że wódz to historyczny chłop a nie żaden tam inżynier , czy dobry manager . Co tam niech klienci czy przyszli inwestorzy łamią sobie języki niech się uczą języka polskiego ! A co !
  Podsumowując, bardzo dobrze że w końcu wójt wraz z radnymi skończą ten temat raz na zawsze, co do nazwy ulic, ten problem leży w większości po stronie przedsiębiorców ponieważ wszelkie koszty związane ze zmianą tych nazw poniosą oni , więc co tam można szaleć i sie bawić.
  moim zdaniem wystarczy do istniejącej już nazwy ulicy Szypowskiego dorobić numery i to wszystko no ale kto by tam chciał słuchać mariana :-)
  ps. Przypomnę jeszcze że do obietnic wyborczych wodza należy przebudowa dróg w strefie Nowa Dęba, remont chodników etc. – przyglądam się od wielu lat a te obietnice powtarzane są co wybory, póki co wójt w kolejnym programie wyborczym wypisuje wciąż to samo…. ile razy jeszcze ?

  • Nie zgadzam sie Marian ze Wojt nie dotrzymuje obietnic wyborczych, znienawidzone wrecz uczuleniowe krawezniki na ul 1 Maja przy garazach wygryzl doprowadzajac do konfliktow parkujacych z wlascicielami garazy co prawda obiecal jakies slupki pewnie te z Domu Kultury ale WOJT z obiecanek slynie

 7. ul. Kaczyńskiego… Teraz taka moda że pomniki i ulice Kaczyńskiego. Może knypek przyjedzie i przetnie wstege z taboreta czy drabiny. Weźmie ze sobą swoją łanię w okularach. Obieca co nie co. Może na strefie ulokuje dwie wieże. Ahhhh wydarzenie w skali światowej.

 8. Ale tak na serio to może jakaś sonda by się przydała. Ja jestem za pozostawieniem Szypowskiego z nadaniem numerów. Patrząc przede wszystkim na logistykę i klientów zza granicy to najlepsze rozwiązanie. I tak na CB wszyscy odwiedzający naszą strefę pytają o Szypowskiego.

 9. Lepiej nazwać ul. Rkl-owska bo prostaków i chamów że wsi nie brakuje .Już całkiem te rkl-e opanowały naszą Dębunie,A szczegulnie na strefie.Wytępić to w pi…

  • No skoro ty wolisz siedzieć przed kompem i wpierdzielać tanie czipsy z biedronki to ktoś musi na twoje 500+ pracowac miastowy buraku po matce z kaczakow i ojcu z owsikowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here