JEST SZANSA NA BUDOWĘ NOWEJ HALI PRZY SZKOLE W TARNOWSKIEJ WOLI

46
Od lewej: minister Marcin Warchoł, przew. RM Damian Diektiarenko, minister Kamil Bortniczuk, radny Tomasz Wolan

Rząd ruszył z programem budowy przyszkolnych hal sportowych. Do 2024 r. na ten cel zostanie przeznaczone 2 mld zł.  Szansę na budowę zadaszonego boiska ma szkoła w Tarnowskiej Woli (gm. Nowa Dęba). 

Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Wolanem spotkali się z Ministrem Sportu Kamilem Bortniczukiem by omówić szczegóły złożonego przez gminę Nowa Dęba wniosku o dofinansowanie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Tarnowskiej Woli. Spotkanie obyło się w obecności i dzięki zaangażowaniu wiceministra sprawiedliwości, posła Marcina Warchoła.

PROGRAM OLIMPIA DLA TARNOWSKIEJ WOLI

1 marca 2023 r. rozpoczął się nabór wniosków do programu wieloletniego pn. „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”. Rząd dofinansuje samorządom budowę przyszkolnych hal sportowych o lekkiej konstrukcji. –Realizacja inwestycji powinna przyczynić się do poprawy jakości zajęć wychowania fizycznego oraz treningu sportowego, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Dofinansowanie sięga 80% wartości zadania, jest więc o co powalczyć– wyjaśnia Damian Diektiarenko.

W ocenie wiceministra Marcina Warchoła szkoła w Tarnowskiej Woli spełnia wszystkie kryteria programu i ma ogromne szansę na uzyskanie tego wsparcia – Wraz z nowodębskimi radnymi przedstawiliśmy ministrowi Bortniczukowi założenia projektu. Jeżeli złożony przez gminę wniosek nie będzie zawierał błędów formalnych to jest wysoce prawdopodobne, że uzyska wysoką ocenę merytoryczną – mówi poseł Marcin Warchoł.

Wizualizację hal wykonanych w ramach programu Olimpia przedstawiają poniższe grafiki:

Samorządowcy rozmawiali z ministrem Bortniczukiem również o pozostałych potrzebach inwestycyjnych w gminie Nowa Dęba, w szczególności o konieczności budowy boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 jak również budowy zaplecza sportowego w postaci szatni itd.

 

46 KOMENTARZE

 1. Marian z Heleną raczej nie będą aplikować do programu Olimpia ;) Tak się naaplikowali przez lata swoich rządów, że nawet szkół w swoich wioskach nie utrzymali. Swoją drogą, ktoś pisał w komentarzach pod artykułem o likwidacji szkół, że teraz Tarnowska będzie się rozwijać. Czyżby prorok jakiś? Czy ten prorok mógłby odpowiedzieć na podłe kalumnie jakoby ta hala w Tarnowskiej to prezent dla Ordona za piękne okiwanie swoich kolegów radnych z Cygan i Alfredówki?

  • Ponoć starosta też chciał jechać ale dowiedział się że w kwadratowych butach i za długich portkach nie wpuszczają…

  • Raz w życiu musiałem założyć kwadratowe buty. Moje się spitoliły, a w szafie leżały kwadraciaki brachola z epoki jego liceum. Wiecie, takie kwadraciaki z lekkim obcasem. Siedziałem na jakiejś konferencji w Warszawie przez cały dzień. Szczęśliwie sala była zaciemniona, a oświetlona tylko scena, na którą wchodzili pracownicy naukowi czytać i wyświetlać referaty. Nie było mnie widać. Podczas którejś z przerw pewna starsza pani profesor, dość znana w swojej dziedzinie badań, przechodząc obok mnie rzuciła zdziwione spojrzenie na owe trzewiki, a później zajrzała z zawiedzeniem w moje oczy. Tak mnie się wtedy wydawało. Przwijając kilkanaście lat do przodu, do dnia dzisiejszego. Poznawszy własny kraj od podszewki, myślę, że emocjonalnie nadinterpretowałem. Ludzie pokolenia owej pani profesor, nawet jeśli nie ona sama, w większości nie przypadkiem za komuny dostali się tam, gdzie się dostali. Im mocniej paździerzyli, tym wyżej ich pchano. Tym bardziej na Mazwoszu, które po wojnie zbudowali ruscy żółdacy pod przykryciem polsko brzmiących nazwisk. Ludzie tacy sami i niemal ci sami, którzy mordują, gwałcą i dręczą obecnie ukraińskich cywili. Słowem – cywilizacyjne g…no. Pewnie zarządzają nim do dziś, skoro nie da się zburzyć tego kikuta w stolicy krajowego ruchu ludowego, ale takiego ruchu ludowego już bez Stanisława Mikołajczyka. No ale musiałem byłem zobaczyć Europę Zachodnią, świat niesowiecki tu i tam, żeby pojąć, gdzie cały myk jest ukryty. Prawdziwa stolica tzn. mózg Rzeczypospolitej od tysiąca lat niezmiennie siedzi w Wielkopolsce. Dlatego po latach za tamten dzień nie mam wstydu przed ludźmi z tej konferencji, a tylko przed samym sobą. Kwadraciaki dawno w koszu, a ja czuję się wolny.

   Suseł, jedź do Gniezna, poczuj siłę piastowskiego Orła i kup sobie buty w Poznaniu

  • Nie każdy wie ale te kwadratowe buty w środowisku tanatoprakserów, a być może nawet we wszystkich europejskich kostnicach zwane są obuwiem/butami trumiennymi. Z kolei na wschód od Dniepru do dzisiaj uznawane są za bardzo gustowne i często nosi się je do dresów z adidasa.

  • Dodam jeszcze, że w Górskim Karabachu ideałem mężczyzny dla tamtejszych niewiast jest watażka w kwadratowych półmokasynach, w dresie z 4 paskami, z kałasznikowem w ręce i papierosem bez filtra w dziobie. Dopuszczalne tam są również – oczywiście z zachowaniem pozostałych elementów stylizacji – buty ze szpicem, jakże często spotykane u przedstawicieli wyższej kasty społeczności romskiej.
   Suseł z kolei preferuje klasyczną modę męską. Coś w te deseń:
   https://allegro.pl/oferta/buty-meskie-41-skorzane-czarne-kwadratowy-nos-146-12158786553?reco_id=2a421ea5-cf21-11ed-8dd1-b28638082c14&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

 2. Normalnie nie wierzę… to wygląda jak jakaś ustawka. Wczoraj zamknęli szkoły w alfredowce i cyganach a dzisiaj proszę szkoła burmistrza będzie mieć nową hale. Myślałem, że Pan Ordon jest słaby i dlatego nie pomógł szkołom a on się po prostu dogadał z chłopakami

  • Dokładnie też to w taki sposób widzę, myślałem że burmistrz jest chodź trochę za Alfredówka ale ma ją daleko gdzieś ta miejscowość, dziećmi z Alfredówki chce uratować szkole w swojej miejscowości ale wybory już nie długo na szczęście niech korzystają bo zjednoczona prawica nie wygra kolejnych wyborów a wtedy marny los Podkarpacia

 3. Skoro nowa hala to można ją zbudować z cegieł, które można uzyskać w trakcie rozbiórki szkół w Alfredówce i Cyganach. Szkoda marnować materiału skoro jest.

 4. To jest oszczędność według radnych i tych baranów co są za nimi a ile jest dzieci w Tarnowskiej Woli że im halę sportową będą stawiać pewnie tyle samo co w Jadachach Ale zaraz zaraz zamknijmy szkoły zastraszyć dyrektorów w ND i magia dzieci nie było dzieci są Ale już niedługo dzieci i tam zabraknie.

 5. Tamta szkoła i tak będzie do likwidacji w ciągu kilku najbliższych lat, więc wydawanie tylu pieniędzy na halę mija się kompletnie z celem. Żadna to inwestycja. Kolejne wyrzucenie środków w błoto. No, ale to nasze pieniądze, a nie politykersów, więc wydają na pierdoły. Norma. A że wybory za pasem to takim ruchem mogą natrzepać sobie kilka głosów, więc same plusy dla nich, a za wszystko w tym błędy jak zwykle zapłacimy my, podatnicy. Dzieci jak nie było tak nie ma i nie będzie.

 6. Nie ma normalnej przychodni, nie ma porządnych dróg, Dom Seniora w centrum miasta to jedna wielka porażka i upokorzenie starszych, chorych, nieszczęśliwych ludzi , zamykanie miejscowych szkoły z wieloletnią tradycją , ale za to będą nowe sportowe szatnie za kilka milionów każda, nowe hale dla kurczącej się garstki dzieciaków, a da już piękne korty w nowym miejscu dla garstki lubiących grac w pełnym słońcu , no bo w zaciszu , w cieniu drzew nie bardzo im pasowało .Oby tak dalej panowie, oby tak dalej .Pogrzebcie to miasto w cholerę, zresztą na to zasługuje wybierając takich !!!! radnych i takiego burmistrza

  • Jak to nie ma normalnej przychodni? Pani lekarz Tebin ma piękną przychodnie i na Szkolnej 7 też jest piękna przychodnia. Jak chodzisz do lekarzy którzy prowadzą swoją praktykę w norze to twój wybór. Chcesz mieć lepsze warunki to wybierz lepszego lekarza.
   Szkoły póki co są puste, natomiast czy ci się podoba czy nie to po tych boiskach ktoś jeszcze biega. Dzieci nie ma za wiele, ale ludzi młodych i w średnim wieku uprawiających sport jest bardzo dużo i potrzebują bazy i będą ją mieli.
   Chcesz o rozwoju pogadać? To opowiedz mi o rozwoju jakiego doznałeś pod chyba 30 letnimi rządami Ordona i Sudoła. Wykarczowane planty i jeden wielki marazm. To teraz budują się bloki, udało się uwolnić działkę pod Lidla, udało się ściągnąć 18 pułk artylerii, powstanie ważna droga łącząca miasto z rozwijającą się strefą i rozwijającym się dezametem. Przywrócono etaty w komisariacie których Ordony nie dawały rady przywrócić. Myślę, że jakby Ordony i Sudoły już odeszły i nie blokowały pomysłów i potencjału to wiele rzeczy dałoby się zrobić lepiej i szybciej. A ty dalej wylewaj krokodyle łzy bo podjęto kolejną słuszną decyzję jaką było zamknięcie szkół widmo.

  • Planty masakra. Nie ma tam latem jak i gdzie siąść. Te kiedyś były naprawdę fajne. Zielono i kolorowo. Latarnie miejskie a nie pseudo-Star-Trek. Gość zepsuł miasto i tyle

 7. Jak w Biedronce jest jakiś produkt przeceniony o 10% to się o mało nie pozabijata.
  Jak chłopaki załatwiają nową halę sportową z rabatem 80% bo tyle ma wynieść dofinansowanie to pojawiają się komentarze żeby tego nie robić. Jakbym miał przeceniony odkurzacz o 80% to choćbym już miał jeden to w takiej okazji bym kupił kolejny. I tak samo wygląda to z szatnią.

  • „Rząd dofinansuje samorządom budowę przyszkolnych hal sportowych o lekkiej konstrukcji”.

   Rządz dofinansuje. Słowo klucz. Rząd nie ma pieniędzy własnych, dysponuje tylko środkami z podatków czyli naszymi pieniędzmi, więc 80% rabat to tylko ułuda. Na plakacie może i fajnie to wygląda, ale pieniędzy nie bierze się z powietrza i też nie rosną one na drzewach…Będziemy jeść kamienie i popijać piaskiem, ale wuj tam, najważniejsze, że będzie hala, c’nie? :)

  • Nie mówiąc o późniejszym utrzymaniu. Także ten Twój odkurzacz to porównanie co najmniej nie trafione.

 8. Bauman , Zygmunt Bauman to jakaś rodzina ? Bo poglądy podobne. Twierdzisz że radni z burmistrzem tu pułk ściągnęli ? Chyba 26 pułk Ułanów Wielkopolskich. Rozwijająca się strefa chyba jak byłeś na lotnisku w Rzeszowie po swoich kolegów z Izraela to widziałeś rozwijająca się strefę Dezamet to nawet nie wpuścił miłościwie nam panujących za bramę jak PiSiorki były Tych sukcesów w ostatnich latach było tyle że wszyscy młodzi wyjechali

 9. Info ma jakąś obsesję z tym Susłem:) Hihi.
  Nie ma jak szukać winnych na zewnątrz.
  Kto likwidował szkoły i kto jak głosował będzie zapamiętane.
  Alfredówka i Cygany będą pamiętać. Dzieci, które chodziły do tych szkół i ich rodziny też kiedyś będą głosować. I zagłosują.
  Jest pewne, radni przejdą do historii.
  Głosującym za likwidacją szkół życzę smacznej zupki i kawki w hotelu Szypowski. Wasze zdrowie!

  • Kto głosował za likwidacją jest jawne i oczywiste. Nikt się tego głosowania nie powinien wstydzić bo ta decyzja była racjonalna. Natomiast cały czas wypieracie, że to głosowanie to wynik WASZYCH zaniedbań z przeszłości oraz wynik zaniedbań WASZYCH radnych i WASZEGO burmistrza. Nie było świetlic, łączono klasy, nie było przedszkola. Rodzice chcąc poprawić sytuacje swoich dzieci wozili je do innych szkół. Jeżeli dzieci nauczycieli uczących w danej szkole uczęszczały do innych placówek to o czym my mówimy?

  • dokładnie absolutnie popieram decyzje o likwidacji takich placówek . to nei te czasy co kiedyś i trzeba podejmować racjonalne decyzji to jest gospodarność . po my mieszkańcy całej gminy płacimy na te szkoły. potem płacz ze woda podwyżka to znów podwyżka itd .. Brawo za odwage – fakt ze szkoda szkoły ze nie ma dzieci bo historie ma ale w tym wydanie brawo za decyzjie !!!

 10. Ale ujadanie. Pokażcie mi zdjęcia, materiały gdzie burmistrz podczas swojego ponad 30 letniego urzędowania był w Wawie i coś załatwiał. 2 sportowców bez doświadczenia ogarnęło więcej znajomości i kontaktów w 3 lata niż burmistrz w 30 lat… Co ten owsik robił to teraz dla mnie jasne… Nic

  • Burmistrz nie musiał jeździć do Warszawy by walczy o swój stołek. Patrząc na tych dwóch młodych Panów na zdjęciu to widać że wykorzystują znajomości z Ministrem by zająć dobrze płatne stołki zostać Burmistrzem i Zastępcą Burmistrza. Panowie znani z tego że są znani. Przed politykowaniem to raczej niczego nie osiągnęli. Przykre jest że powiela się opinia, ze do polityki raczej pchają się ludzie, którzy bez znajomości i układów by nic nie osiągnęli w życiu.

 11. Tak czytając te newsy i komentarze myślę, że jest to portal informacyjny stworzony tylko po to aby samorządowcy mogli pluć na siebie bez podawania nazwiska. Zero wartości merytorycznej.

 12. Po co hala jak deba wymiera;)Moze jakies krematorium;)Warchlaczek punkty zbiera bo chce zeby go znowu wybrali;)Najpierw babciom 5000 dal teraz pozyczke na hale zalatwia;)

  • Dotacja to nie pożyczka. „Warchlaczek” załatwia dotację czyli pieniądze których się nie oddaje.

  • ad wojsem, a skąd owe pieniążki weźmie? Z powietrza? Da z własnej kieszeni? :) Pobudka!

  • Wyśle na emerytury ludzi wpakowanych do instytucji państwowych za czasów PZPR. Pieniędzy starczy z górką, a same instytucje zaczną lepiej działać.

 13. Czas pokaze;)a skad panstwo ma kase na dotacje?Przeciez panstwo niema swoich pieniedzy i jak komus daja to ktos inny musi tracic;)

  • ale powód do szczycenia się będzie, bo przecież DOSTAŁ… nie ważne, że innym zabrano, on DOSTAŁ….

  • To prawda. Komuś musi zabrać ewentualnie wyżebrać z tej złej Unii Europejskiej, a potem tubylcom wmówić, że sami to dali :)

 14. Nie no oczywiście na wyższych pensjach i znajomoścach nikt nie bazuje. Każdemu człowiekowi chodzi o to by swój wolny czas poświęcał na to by mu gorzej w życiu było. Wiesław taki dobry że poświęca swoje życie dla gminy za marne 20 tysięcy. Kto inny jak chce go wymienić to musi być złodziej i nieuk tylko Wiesiek! Dożywotnio! Ci ze zdjęcia powinni jak cała gmina tylko zrzucać się na jego przyszłą emeryturę i są bezczelni że chcą z nim rywalizować

 15. jedni odbieraja POdatki i PINIEDZY NI MA i nawet w Zakopanem nie maja POjecia gdzie je zakopano. Inni umieja tak podatkami gospodarowac, ze mozna sie jeszcze podzielic. Podatki byly sa i beda.

  • Gospodarowac? – drukowac , przerzucac z jednego funduszu do drugiego bo ten pierwszy sfinansowal cos zupelnie innego.Hala bedzie imienia Zwyzywanych Nauczycieli haja albo mistrza cietej riposty Wolana;) – chyba to kuz ostatnie jego podrygi i paru innych delikwentow w radzie;)

 16. Tarnowska Wola to nie jest bardzo duża miejscowość (ok.900 mieszkańców), ale położona przy drodze krajowej.
  Gołym okiem widać, że tam są nawet tereny pod inwestycje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here