LESZEK MIROWSKI NIE JEST JUŻ ZASTĘPCĄ BURMISTRZA

57

Jak informuje nowodębski magistrat zastępca burmistrza Leszek Mirowski złożył rezygnację z funkcji burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba z dniem 30 listopada. Podjął decyzję o powrocie na stanowisko kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, z którego był urlopowany na okres pełnienia funkcji zastępcy.

Leszek Mirowski objął stanowisko zastępcy burmistrza w marcu 2016 r. W swym zakresie miał prowadzenie spraw gminy dotyczących m.in. spraw społecznych, rozwoju lokalnego, promocji, komunikacji społecznej i informatyki, profilaktyki uzależnień, gospodarki przestrzennej i nieruchomości (z wyłączeniem mienia gminnego). Podlegały mu bezpośrednio: Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, Środowiskowy Dom Samopomocy.

-Burmistrz Leszek Mirowski był sumiennym współpracownikiem, bardzo zaangażowanym w powierzone mu zadania. Wymagający od siebie, a później od pracowników. Starał się wspierać wykonawców zadań inwestycyjnych, by jak najlepiej realizowali powierzone im inwestycje, ale był wobec nich nieustępliwy w przypadku nieścisłości, które im się zdarzały. Dziękuję mu za te siedem lat współpracy w kierowaniu gminą, dzięki czemu robiliśmy kolejny krok na drodze jej rozwoju – skomentował decyzje zastępcy burmistrz Wiesław Ordon.

Leszek Mirowski wystosował oficjalne podziękowania: –W związku z moją rezygnacją z funkcji zastępcy burmistrza składam podziękowanie za wieloletnią współpracę burmistrzowi Wiesławowi Ordonowi, wszystkim kierownikom i pracownikom Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, kierownikom, dyrektorom i pracownikom podległych jednostek, sołtysom i zarządom sołectw i osiedli, wszystkim dyrektorom i prezesom firm i przedsiębiorstw z którymi współpracowałem, dyrektorom placówek oświatowych, władzom samorządowym i powiatowym powiatu tarnobrzeskiego i gmin sąsiednich, organizacjom społecznym i stowarzyszeniom, radnym, wszystkim tym z którymi miałem przyjemność współpracować. Szczególnie dziękuję mieszkańcom naszego miasta i naszej gminy za ich życzliwość i wsparcie, które mi okazywali w wielu zawodowych i związanych z pracą sytuacjach.

 

57 KOMENTARZE

 1. Najlepsza inwestycja nadzorowana przez zastępcę to bieżnia sportowa na stadionie. Cała połatana. Taki to był specjalista od nadzorowania inwestycji gminnych.

 2. Pan Mirowski to jeden z najbardziej bufonowatych ludzi z ego tak wielkim jak wieża Aifla. To był slaby pracownik tj. Za-ca burmistrza. Nieraz słyszałem jak podnosił głos na mieszkańców jak coś nie bylo po jego myśli. Bo on najmądrzejszy z mądrych. Może jako pracownik mops jest dobry ale burmistrzem słabym i to bardzo

 3. Ekhm. Pamiętam jak jeszcze niedawno ojcowskim uściskiem żegnałem Rzemyka. Dziś cała społeczność gminna ze łzami w oczach żegna mnie. Otrzyjcie łzy niewiasty! Czasem tak bywa że trzeba wrócić na z góry upatrzone pozycje. Wiem że sytuacja nie jest wesoła. Z planszy zmiotło już Kapuche i Rzemyka ale ostał się jeszcze mój kolega mecenas. Ja w opice też próżnował nie będę. Młode wilczki wygrały kolejną bitwę ale nie wygrały wojny. Prawdziwe starcie rozegra się na wyborach samorządowych. Parafrazując Franza Maurera: My tu jeszcze wrócimy! Z Olem! Tzn z Rzemem.

  https://youtu.be/s8ySmtyb8gs

  • Otóż nie do końca tak jest .To jest panie polityka .Co prawda wsiowa, ale zasady te same ; jeśli nie ja ich, to oni mnie ..

 4. Niezależnie od tego jaki był a zdanie każdy może mieć inne to uważam że decyzja jedyna słuszna. Zmiany są potrzebne i to właśnie na tych stołkach. Jestem ogromnym przeciwnikiem dożywotki dla urzędasów, polityków i radnych. 5-10 lat i zmiana bo się wypalają i kończą się pomysły. Czym może nas jeszcze zaskoczyć obecny burmistrz ? Przecież tu się od 20 lat kompletnie nic nie dzieje! Kolbuszowa zdecydowanie odjechała w rozwoju pod każdym względem. A u nas ? Inwestycje? Owszem one są ale one są wszędzie na każdej wiosce i w każdym mieście i należą się jak psu karma każdemu kto tylko złoży wniosek o dotacje unijną albo z programów rządowych. Choćbym nie wiem jak się wysilał to ciężko mi przez te prawie 20 lat wskazać choć jedną inwestycję za którą mógłbym chwalić albo ją pamiętać jako sztandarowa Ordona. Jest przystanek ale on nie jest jakiś spektakularny żeby można się nim chwalić.

 5. Czyli anonim na burmiszcza... Widać że to taki pyskaty mądrala o przerośniętym ego, który zna się na wszystkim ( jak poprzednik), to się nada

  Może zacząć od zastępcy, aby się wdrożył… Akurat się miejsce zrobiło…

  • Ale, (wiadomo, że będzie nim pan DD) właśnie ma się wdrożyć w przyszłą funkcję. Oj panie Ordon nagrabiłeś sobie. Warto było odsuwać ludzi lojalnych i przydatnych?. Tak to się kończy. Panie Leszku Pana wykończyli koledzy od kopanej.

  • Wszelako jest okazja byś swą mądrością porządek w gminie naszej raczył uczynić, a nie tylko zza węgła pisanie kalumnii jakowychś uskuteczniał na forum tutejszym…

  • Misiu H jeśli Pis to Ordon – dlaczego mieszasz Pis i grzędę ?? Pan Ordon burmistrz wiesław jest członkiem Pisu – to jego macki tak ?

 6. jeżeli faktycznie miał w tym swój udział to tylko Pogratulować Grzędzie, że ten pan już nie pracuje na stanowisku zastępcy był bardzo słabiutkim pracownikiem. jedynym który mógł zwolnić odwołać czy jak zwał to był Ordon . i do niego trzeba kierować pytania . panie Wiesławie Ordonie dlaczego Mirowski już nie pracuje w urzedzie ??

 7. Niech burmistrz zacznie oszczędzać od Siebie oraz urzędu,a nie wybiera najprostszą drogę czyli podwyżka dla mieszkańców.  Zmniejszyć etaty na basenie i domu kultury, skoro oszczędzamy to darujmy sobie świąteczne oświetlenie, zmniejszyć koszty oświetlenia elementów które są idiotyczne. No i niech burmistrz sobie zmniejszy wynagrodzenie. Nie musi wybierać zastępcy- tu tez będzie oszczędność. Kolejne – budynek szkół w Rozalinie- ciągle tam sie świeci- niech Ukrainki wezmą sie do pracy i same placa za wodę, prąd I gaz a nie my za to płacimy z swoich podatków.  Wystarczy pomyśleć a oszczędności się znajdą.  To kwestia logicznego u analitycznego podejścia do jednostki zarządzającej.

 8. Dziwię się że nikt nie zadaje pytanie co zrobią z obecną Chrabiną która rządzi tym przybytkiem. Czy będzie dwóch kierowników czy wywalą ją na bruk?

 9. A co z tymi wnioskami na węgiel? Ludzie wnioski złożyli i cisza.Zastępca odszedł może z tego powodu,czy tylko skład węgla ma pan Tomczyk.?

 10. Wiesieł ograł Pisiaxów. Skumał się z LSD i za chwilę nie będzie potrzebował Zbycha z Kolby. Pisiaxy i Redakto-deweloperka, zamiast pilnować roboty w branży, myśleli, że się wysłużą najemnikami i będą wygodnie rządzić zza stolików z piwkiem. Bez wychodzenia na bitwy. Tak wystawili na starościńskiego polewacza Jurafona, który chyba sześć razy dłużej w życiu grał razem z ZSL-em niż z Pisiuxami. X-onkę na kulturę, wychowaną przez PEŁO/ZSL w powiecie i LSD w stalowej piłeczce. Hejziego prosto z LSD. Na rok przed wyborami opozycja, przebierając się za nowych prawaków (jak niegdyś Wiejska Służba Bezpieczeństwa przy Krzywym Stole), wydymyła nadętych bukietów jak Stary Puzon czy Gruchawica. Wroga Pisiuxowi opozycja za rządów Pisiuxów dostała od Pisiuxów za darmo wszystkie kluczowe stanowiska do walki wyborczej w nadchodzącym roku. Teraz tylko podkupili Diego Maradonę, a że był z LSD-owskiej piłki, nie potrzebował długiego namysłu. Diego wchodzi na zastępcę burmistrza na rok wyborczy. Pęka koalizcja w radzie, bo wahadłowi zaczynają kumać, że ekipa Wiesieła i Jurafona odzsykuje sterowność. Wiesio startuje po raz dwudziesty, z „młodym” piłkarzem zastępcą na plakacie i wygrywa. Na wieś wystarczy, zanim masowo zjadą i zamieszkają w dużej liczbie normalni ludzie z zewnątrz – np. zieloni z 18-tki. Kontra Redaktor w okręgu wyborczym Diega staje np. stary czerwono-wiesiełowy Siatkarz Syn. Niezbyt rozgarnięty chłopek Wiesieł na finał ograł wszystkich swoich stworzycieli – Wacka, Deweloperkę i Zbycha. Bo wystarczyło, że pilnował roboty (i Diego też), a nie grymasił, jak pewien Redaktor czy sadził głupkowaty wiejskie teksty jak Stary Puzon, od których słuchania rzygać się chciało (nawet na wsi). Zmienić tę lawinę można tylko atomowo, co też jest możliwe, bo powrót czerwonych 30 lat po Krzywym Stole może nie przejść – na poziomie wyższym niż wyborczy. Czyli takim, gdzie padają realne decyzje i groźby. A równowaga została chyba złamana. Jasionkowo-marszałkowscy przecierają oczy ze zdumienia, widząc piwkarski geniusz taktyczno-operacyjny Puzona i Dewelopera. Czas pokaże.

  • Chorobę dwubiegunową oraz przejawy mani prześladowczej leczy się u specjalistów a nie poprzez rzygi na forum internetowym. Podobnie jak inne frustracje wynikające z braku własnych osiągnięć życiowych nawet tak podstawowych jak praca, dochód, minimum stabilizacji. Proponuję abyś przyjął kolejną dawkę szczepionki bo widać, że poprzednie dobrze ci siadły. Dalej pryskasz buty spirytusem?

 11. Byl nijakim zastępcą. mA WIELKIE MNIEMANIE O SOBIE, CZAS JUŻ ODEJŚĆ. bURMISTRZ BOI SIĘ NOWYCH LUDZI, CIĄGLE 2SZEDZIE TE SAME TWARZE I NAZWISKA. nAJBARDZIEJ kuriozalne jest to, że nie wie kim tak naprawde jest, czy prawym człowiekiem , czy czerwonym politykiem.

 12. Zasadnicze pytanie do ludzi udających mądrych i próbujących anonimowo przelać w tym portalu przebłyski swojej inteligencji dlaczego piszecie nie na temat bez sensu i tylko by komuś urągać sami nie zrobicie nic pożytecznego ale komuś dowalić to pierwsi Świadczy to tylko o tym w jakim społeczeństwie żyjemy PS. Anonim zrób coś dla siebie i dla osób czytających te artykuły przestań pisać i zacznij szydełkować albo robić na drutach.

 13. „by jak najlepiej realizowali powierzone im inwestycje, ale był wobec nich nieustępliwy w przypadku nieścisłości, które im się zdarzały.”
  W jaki sposób zatem doszło do tego, że zastępca, wraz z burmistrzem przyjęli betonplatz mimo BARDZO DUŻEJ ILOŚCI niedoróbek, za tak olbrzymie pieniądze?
  A to tylko jedna z nieudanych „inwestycji” naszych wspaniałych władz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here