List Ministra do Gmin w sprawie 500+

0

Od 1 sierpnia samorządy będą przyjmować wnioski na nowy okres świadczeniowy m.in. dla programu „Rodzina 500+”. Minister rodziny zaapelowała o przeprowadzenie przez gminy akcji informacyjnej.

Minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska skierowała do samorządów list, w którym podziękowała za dotychczasową pracę i wysiłek włożony w wykonywanie zadań z obszaru polityki rodzinnej, w tym przyznawanie i wypłata świadczeń wychowawczych, świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

„Państwa stałe zaangażowanie w proces wdrażania rządowego Programu „Rodzina 500+” daje gwarancję, że obsługa procesu przyjmowania wniosków, wydawania decyzji oraz wypłaty świadczeń polskim rodzinom, także na kolejny okres, przebiegnie efektywnie i bez zakłóceń” – podkreśli szefowa resortu rodziny.

Przypomniała, że od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia wychowawcze i świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres rozpoczynający się 1 października 2017 r.

W związku z tym zwróciła się do gmin „o odpowiednie przygotowanie, organizację i wzmocnienie właściwych komórek organizacyjnych odpowiedzialnych za realizację zadań związanych z prawidłowym i sprawnym procesem przyjmowania wniosków i wypłatą ww. świadczeń”.

Rafalska zaapelowała również o przeprowadzenie przez samorządy akcji informacyjnej o zbliżającym się terminie rozpoczęcia przyjmowania wniosków oraz nowych zasadach, które będą obowiązywać przy ustalaniu prawa do świadczeń wychowawczych na nowy okres.

Resort zapowiedział, że udostępni jst materiały informacyjne oraz graficzne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here