Minister Marcin Warchoł interweniuje w sprawie nowodębskiego komisariatu

41

Minister Marcin WARCHOŁ podejmie działania mające na celu przywrócenie w Nowej Dębie całodobowego komisariatu policji i zwiększenie etatów w placówce. Stało się tak po liście jaki skierował do niego w tej sprawie przewodniczący Rady Miasta Damian DIEKTIARENKO.

Jak czytamy w liście, miasto i gmina Nowa Dęba to jeden z wielu punktów na mapie naszego kraju, który padł ofiarą polityki prowadzonej przez poprzedni rząd, zmierzającej do likwidacji komisariatów i posterunków policji w mniejszych miejscowościach. W następstwie wprowadzonych rozwiązań w Nowej Dębie pod pretekstem likwidacji etatu oficera dyżurnego i „wyprowadzeniem policjantów na ulicę” ograniczono pracę nowodębskiego komisariatu do godzin dziennych (od 7:00 do 15:00). Na godziny popołudniowe i nocne w 20 tysięcznej gminie przypada jeden patrol policji, co w przypadku wezwania chociażby do kłótni domowej, całkowicie uniemożliwia interwencję policyjną w innych niezbędnych miejscach. Wpływa to na zmniejszenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i spadek zaufania do organów państwa, jak również negatywną ocenę prac funkcjonariuszy policji, którzy mimo iż dokładają wszelkich starań by zapewnić bezpieczeństwo obywatelom, z oczywistych względów nie są w stanie być w kilku miejscach naraz. Zapowiadane „wyprowadzenie funkcjonariuszy na ulicę” de facto zakończyło się „wyprowadzeniem” etatów policyjnych i policjantów z Nowej Dęby.

W mojej ocenie taka sytuacja jest niedopuszczalna. – mówi minister Marcin Warchoł. – Przy najbliższej okazji będę w tej sprawie rozmawiał z ministrem Mariuszem Kamińskim odpowiedzialnym za pracę policji. Wierzę, że przychyli się do prośby samorządowców i mieszkańców Nowej Dęby.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że nowodębski samorząd każdego roku wspiera finansowo lub rzeczowo nowodębskich policjantów. Gmina Nowa Dęba w 50% sfinansowała modernizację nowodębskiego komisariatu. – Niebawem wesprzemy nowodębskich policjantów kwotą 26 tysięcy złotych na zakup nowego samochodu. Wierze, że wsparcie jakiego udzielamy policji będzie miało wpływ na decyzję, o przywróceniu całodobowego komisariatu i zwiększeniu etatów – mówi Damian Diektiarenko. – Dziękuję za wsparcie udzielone przez ministra Marcina Warchoła – dodaje.

41 KOMENTARZE

 1. Dobry gostek z tego Warchoła. Pamiętacie akcje z Kronosyfem w Mielcu? Od lat całe miasto protestuje przeciwko zatruwaniu Mielca. Z Mielca jest marszałek Ortyl. I co zrobił w tej sprawie? Nic, a nawet można odnieść wrażenie, że wraz z innymi urzędnikami spychał sprawę na bok. Co zrobił Warchoł? Wpadł do Mielca z ministrem Ziobrą i zapowiedzieli, że prokuratura krajowa weźmie się za dupę urzędasom z ochrony środowiska. Być może dojdą na samą górę kto i za co krył Korosyf.
  Następnie Rzeszów. Udało się Warchołowi przekonać Ferenca do poparcia Warchoła. Czaicie? Ferenc poparł kandydata PiS. Nie osiągnął tego przez lata ani Ortyl, ani żaden wojewoda z PiS. A Warchoł w dwie minuty to zrobił. To się spodobało prezesowi Kaczyńskiemu bo mu tą akcją Warchoł bardzo zaimponował. Ortyl dostał szału, ale niech się lepiej modli aby nie dostać rykoszetem od Kronosyfu i innych takich takich.
  Warchoł wreszcie rozbija dominację Kolbuszowej nad Nową Dębą. Chmielowiec nie będzie już tutaj baronem. To Chmielowiec musi dzownić do Warchoła i prosić go aby załatwił kasę na mundury dla strażaków albo wizytę w jakimś urzędzie. Warchoł zapewne dostanie wysokie stanowisko w przyszłym rządzie. Będzie pamiętał o poparciu jakiego udzieliła mu Nowa Dęba. Pan Ortyl będzie chciał za chwilę utworzyć nowy PiS z Orodnem i Rzemienieniem na czele, ale zobaczymy kto tam u góry będzie miał więcej do powiedzienia. A jak już pan Ordon z Rzemieniem i Tłustą utworzą drugi PiS to proponuję im na skarbnika wybrać Rzemienia. Będzie porządek w fakturach i będzie uczciwie.

 2. Poseł Chmielowiec z burmistrzem Ordonem jakoś nie dali rady zająć się komisariatem. Brawo Damian! Też popieram opcję z Marcinem Warchołem. Młodość jest siłą! Leśne, kolbuszowskie dziadki niech już dadzą sobie spokój. I ten chochoł z Tarnowskiej tak samo.

 3. Brawo Marcin Warchoł. Z takim Ministrem Gmina będzie miała z górki. Ja namowie cała rodzinę aby głosowała za Tym Panem. Dość chmielowcow w ND!

 4. Ludzie,nie bądźcie naiwni.Gdzie byli ci kandydaci którzy obiecują Nowej Dębie i gminie złote góry.Dwa tygodnie przed wyborami do Sejmu i Senatu politycy wszystkich ugrupowań przekonują, że to głosowanie wyjątkowo mocno wpłynie na życie Polaków, więc warto poznać kandydatów i 13 października pójść do lokalu wyborczego. Wszyscy obiecują dobrobyt,krainę mlekiem i miodem płynącą.Prawda jest taka że po wyborach zapomną o mnie/nas na kolejnych 5 lat
  W myśl powiedzenia „głosujcie na mnie aby mi było lepiej” dostanę/ dostaniemy od nich g ó w n o do garści.

  • Pamiętam jak ci dwaj mężczyźni też przed wyborami obiecywali, to tylko mówili. Jak mówili że wszystko że będzie to tylko obiecywali.
   Pan Warchoł kandyduje, nasza rada się zmieniła i już widać efekty działań na plus a to dopiero początek.

 5. Sprawa komisariatu jest ważna i porażką 12 lat rządów pana burmistrza jest to, że do tego dopuścił i nic później z tym nie zrobił. Takie podobno ma znajomości, tak reklamuje posła z Kolbuszowej. I coście panowie załatwili w sprawie policji? Nic! Bo tyle macie do gadania. Metodę działania posła z Kolbuszowej znają chyba wszyscy poza Wieśkiem. Poseł obiecuje, że pomoże i załatwi. Następnie nic nie robi w temacie. Jak temat sam z siebie ruszy, lub po prostu jakiś wniosek został dobrze napisany i przeszedł to poseł oznajmia ZOBACZTA JAK WAM ZAŁATWIŁEM. a jak nic się z tematem nie dzieje lub wniosek nie przeszedł bo był lipny to mówi WIDZITA WSZYSTKO ZROBIŁEM CO MOGŁEM ALE NIE DAŁO SIĘ BO COŚ TAM COŚ TAM. i zawsze jest górą w ten sposób. ale tylko wśród naiwniaków. takich jak wiesiek.

  • Nic nie robił bo sam chciał być szeryfem Nowej Dęby, dlatego u nas nie ma komisariatu z prawdziwego zdarzenia. Bez pytania się ogółu społeczeństwa wprowadził prohibicję. Gdybyś mieli więcej funkcjonariuszy to problemy ze sklepami 24 i ludźmi pijącymi i hałasującymi po nocach nie był by tak uciążliwy. Jedyny plus że miejską zlikwidowali nowi radni

 6. Wybierzcie na posła panią Helenę Tłustą. Ona załatwi wszystko! Jej „przybrany syn” Rzemień już szykuje plakaty. Sprzęt domu kultury właśnie do tego służy aby go do takich celów wykorzystywać i najwięksi moraliści niczego tutaj niezgodnego z etyką nie zarzucą. A co! W czasie pracy na publicznym stołku, nie wolno wykorzystywać publicznego sprzętu by robić kampanie wyborczą zaprzyjaźnionej radnej? Odczepcie się! Rzemień mi bardzo imponuje. Chmielowcowi mówi, że popiera Chmielowca. Weberowi mówi, że popiera Webera i nawet organizuje mu wieszanko plakatów. Helenie też mówi, że ją popiera i robi jej materiały wyborcze. I taka przebiegłość mi się u Rzema podoba. Prawdziwa, zygmuntowska szkoła fałszu o obłudy. Respect!

 7. Licytującym się kto jest lepszym kandydatem z (tfu!) PiSu, chciałbym tylko przypomnieć, że w wyborach startuje 5 różnych komitetów wyborczych. Rozumiem, że jeśli głównym źródłem informacji jest biuletyn partyjny prawa i sprawiedliwości pod mylącą nazwą Telewizji Publicznej – co niektórzy mogą nawet nie zdawać sobie z tego sprawy.

  • Masz racje nie ma to jak POKO czy inne im podobne, tam dopiero są wysokie standardy tylko brać przykład. Np. popisy niejakiej Jachiry czy tasmy Neumana. . No cóż , jaka partia tacy wyborcy , albo odwrotnie …. .Jedno wiem , tak bardzo napastliwych i agresywnych ludzi próżno szukać wśrod wyborców PiS czy Konfederacji czy nawet Kukiz a ii psl. Chociaż to tylko potomkowie folwarcznego chłopstwa przecież

  • PiS, PO, SLD i PSL już byli przy władzy. Czas na ludzi spoza tego systemu. Twój komentarz świadczy, że masz dostęp do internetu, więc warto z tego skorzystać i czerpać wiedzę nie tylko z telewizyjnych stacji głównego ścieku.

  • do @jeden taki. „Jedno wiem , tak bardzo napastliwych i agresywnych ludzi próżno szukać wśrod wyborców PiS czy Konfederacji czy nawet Kukiz a ii psl.” przecież to są ludzie najbardziej zawistni, obrażający myślących inaczej, do kościoła chodzą 2 razy dziennie a wyzwiskami ludzi o odmiennych poglądach politycznych potrafią nie źle zwyzywać. Zakłamanie w czystej postaci.

 8. Gdzie ten minister był przez 4 lata,ano razem z Zbigniewem Z. rozwalał polski wymiar sprawiedliwości.I nagle przypomniał sobie o Nowej Dębie i będzie nas teraz chronić,leczyć,karmić,spowiadać i budować nasze drogi-SUPER BOHATER.Ogarnijcie się i zobaczcie jaką republikę kolesi zrobił PIS i jego naczelnik z Polski (po prostu im się należało).A chłopcy z rady pojeżdżą po ministerstwach, zdjęć narobią i jest świetna promocja.

  • A jednak się da.To jedziemy:
   1.Tzw „Trybunał Konstytucyjny” z p.MGR. na czele ustalająca wyroki na obiadkach z prezesem.
   2.Pan Zbigniew Z. który nie wie co robią jego wiceministrowie (hahaha) na twiterze .
   3.Nowa tzw „KRS’ wybrana niekonstytucyjnie z orłami polskiej temidy na czele z p.poseł P. krynicą praworządności i kultury.
   4.Wydłużenie spraw w sądach,miało być inaczej
   5.No i pan prokurator stanu wojennego nagradzany przez PZPR przewodniczący komisji sprawiedliwości.itd itp
   Jak mówią fanatyzm jest gorszy od faszyzmu.POZDRAWIAM i na wybory.

 9. Czy można się dowiedzieć jaki był wynik tej interwencji, bo to że interweniuje jeszcze nic nie znaczy, jednym słowem czy chłop załatwił sprawę czy to tylko przedwyborcze pozory?

 10. Hahahaha, przecież od ponad 20 lat jest tylko jeden patrol na nocy… robienie wiatru trzeba zacząć od tego żeby poznać strukturę policji, co z tego ze był dyżurny jak nie było aresztu i na nocy to jedynie spał. Od zawsze był jeden patrol na nocy i nie wiem skąd teraz takie bicie piany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here