Minister Sprawiedliwości przybędzie na obrady Rady Miasta

28

Na sierpniową sesję Rady Miejskiej przybędzie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Wizyta ministra w Nowej Dębie jest pokłosiem rozmów jakie pod koniec lipca odbyli w Warszawie przewodniczący Rady Miasta Damian Diektiarenko i Tomasz Wolan.

W środę 31 lipca 2019 roku przedstawiciele nowodębskiego samorządu udali się do stolicy na spotkanie z wiceministrem dr hab. Marcinem Warchołem. Jak informują nasi samorządowcy rozmowy trwały dosyć długo i dotyczyły wielu tematów. O sprawie informowaliśmy na naszym portalu w artykule pt: „Prezydium Rady Miejskiej z wizytą u Ministra Sprawiedliwości„.

Marcin Warchoł (ur. 13 lipca 1980 r. w Nisku) – prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk prawnych, adwokat. Ukończył Szkołę Prawa Włoskiego i Europejskiego przy Wydziale Prawa UW i Wydziale Prawa w Catanii i Mediolanie. W latach 2006 – 2007 był asystentem Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, a od 2009 r. Rzecznika Praw Obywatelskich dr Janusza Kochanowskiego. Jest wiceprezesem Fundacji Ius et Lex.

Stypendysta Instytutu Maxa Plancka we Fryburgu Bryzgowijskim w Niemczech. Dwa staże naukowe LLP – Erasmus Programme – Teaching Staff Mobility na Uniwersytecie w Padwie we Włoszech. Autor wielu publikacji naukowych w języku polskim i niemieckim z zakresu prawa karnego materialnego i procesowego. W 2010 r. Nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za rozprawę doktorską pt. „Nadużycie prawa w polskim procesie karnym w świetle orzecznictwa i doktryny polskiej i obcej”.

Nauczyciel akademicki na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. W 2018 r. otrzymał na Wydziale Prawa i Administracji UW stopień doktora habilitowanego nauk prawnych na podstawie monografii pt. „Ciężar dowodu w procesie karnym – Studium prawnoporównawcze”, Wydawnictwo Sejmowe, Warszawa 2017 .

Żonaty.  Od czwartku ojciec trójki. Gratulujemy narodzin córeczki!

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się w środę 28 sierpnia 2019 roku o godzinie 16:00 i będzie na żywo transmitowana na naszym portalu. 

 

28 KOMENTARZE

  1. po co on tu potrzebny pisior pis tu nie istnieje i sie za nimi nie jest pis to zło najgorszy rząd i partia przyjedzie kłamac piepszyc głupoty będzie kupował głosy i ludzi złodzieje

  2. Opowie nam o przekrętach Platformy Obywatelskiej i o przekrętach na plantach i zalewie i oddanych milionach przez ND przez nieudolne inwestycje warto posłuchać

  3. wiceminister w New Demba?! a po co ? jak przyjechał premier to staliśmy się miastem a ten zastępca ministra jakiej pozytywnej zmiany dokona w naszym sympatycznym miasteczku? czekamy na prezesa z kotem

  4. Powinien od razu TSM sprawdzić jak są mieszkania dla Swoich dostępne i za czyje remontowane , zwykły obywatel ma kredyty a Ci Państwo w Państwie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here