Starostowie sobie nie radzą? Będzie pomoc dla szpitala od ministra Marcina Warchoła

31

Minister Marcin Warchoł będący jednocześnie posłem na Sejm RP z naszego okręgu, widząc trudną sytuacje szpitali w naszym regionie, zaoferował pomoc – Przekażemy z Funduszu Sprawiedliwości środki na walkę z koronawirusem – deklaruje parlamentarzysta.

Jestem po rozmowach z radnymi Nowej Dęby: Damianem Diektiarenko i Tomaszem Wolanem, oraz Markiem Ostapko prezesem Stowarzyszenia Przyjazny Samorząd, którzy zwrócili się do mnie o interwencję. Wiem jak trudna jest sytuacja naszych szpitali. Myślę, że kwota 50 tysięcy złotych jaką w ramach Funduszu Sprawiedliwości wesprzemy nowodębski szpital, będzie kwotą, która pozwoli na zakup maseczek, kombinezonów, płynów dezynfekujących i innych materiałów niezbędnych do walki z epidemią – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Do obowiązków dyrekcji szpitala, pozostanie przygotowanie odpowiedniego wniosku do Funduszu Sprawiedliwości, z czym nie powinno być problemu, gdyż kilka miesięcy temu z tego samego źródła i dzięki zaangażowaniu tych samych osób, nasz szpital otrzymał 250 tysięcy złotych.

Radości z takiego rozwiązania nie ukrywa wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Tomasz Wolan: Burmistrz Wiesław Ordon zapowiedział, że będzie wnioskował do Rady Miejskiej o przeznaczenie 70 tysięcy złotych z gminnej kasy na wsparcie szpitala. Dzięki wsparciu ministra Marcina Warchoła i Funduszu Sprawiedliwości, uda nam się pozyskać zdecydowaną część tej kwoty. Dzięki temu „upieczemy dwie pieczenie na jednym ogniu”. Pomożemy szpitalowi i jednocześnie zagospodarujemy pieniądze dla miasta i gminy Nowa Dęba. Po stronie burmistrza pozostaje znalezienie w budżecie zaledwie 20 z zapowiadanych 70 tysięcy złotych. – komentuje radny Tomasz Wolan. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na początku roku Rada Miejska w Nowej Dębie przeznaczyła 100 tysięcy złotych z budżetu gminy na wsparcie powiatowej placówki.

Cały czas trwa zainicjowana przez radnego Tomasza Wolana akcja indywidualnej pomocy samorządowców polegająca na przekazywaniu diet i trzynastek. Zapytany o udział wyzwaniu Wiesław Ordon odpowiedział nam, że jest to jego prywatna sprawa. W sprawie przekazania 13-stki na rzecz szpitala do tej pory milczy starosta Jerzy Sudoł.

Angażują się za to kolejni radni. Hubert Kopeć, który fundował przedstawicielom służby zdrowia bezpłatne posiłki, również zdecydował się przekazać dietę radnego na nowodębski szpital. W akcji weźmie również udział będący na pierwszej linii walki z koronawirusem Michał Chmielewski, pracujący w nowodębskiej lecznicy na stanowisku ratownika medycznego. Przypominamy, że do tej pory w akcji dzielenia się dobrem wzięli udział radni: Damian Diektiarenko, Tomasz Dziemianko, Paweł Grzęda, Marian Tomczyk, Tomasz Zieliński (radny powiatowy).

Zobacz również:
Szpital potrzebuje niezbędnego sprzętu. Gdzie jest starosta?

31 KOMENTARZE

  • A jak myślisz człowieku? Czy myślenie tak bardzo boli? Czy trzeba Ci to jakoś specjalnie tłumaczyć, czy uda Ci się dojść samemu do poprawnej odpowiedzi? Może jednak pomogę… Jak myślisz? Czy do szpitala, który nie jest zakaźnym może się zglosić osoba zakażona bez objawów, która może zarazic personel, a ten innych pacjentów i swoje rodziny? Odpowiedź brzmi: Tak. Czy personel potrzebuje w takim razie środków ochrony osobistej i kasy, żeby je kupić? No ku*** Tak. Czy Twoje pytanie miało większy sens? Nie. I nie pozdrawiam.

 1. Radni wspierają, pracownicy szpitala wspierają, gmina Nowa Dęba daje kasę na szpital. Starosta któremu podlega szpital zachowuje się jakby mu to wszystko zwisało i powiewało. Panie Sudoł! To pan odpowiada za szpital i jego wyposażenie. Niech pan dokona zmian w budżecie powiatu jeżeli brakuje kasy.

 2. Narracja jest bardzo dynamiczna! Fundusz Sprawiedliwości Społecznej nie ogranicziny! Przedsiebiorcy w Niemczech, Francji, Angli mają realną pomoc! A u nas Pan Warchoł spod Biedronki- patron ludzi przedsiębiorczych…

 3. Radny Michał Chmielewski jest ratownikiem medycznym. Codziennie naraża swoje zdrowie. Mimo to przekazał uposażenie radnego na szpital w którym pracuje. Panu Radnemu Gratuluję i dziękuję a staroście Sudołowi powiem tylko: JAK PANU NIE WSTYD???

  • Pan Michał Ratownik. Nie uwierzym jak nie zobaczym. Także dopoki nie dostanie dyspozycji odgórnie to ten Pan z narazeniem ZDROWIA bedzie bronil Tylko swoich funduszy. :-O

 4. Środki Funduszu przeznaczane są na:
  pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz osobom im najbliższym, zwłaszcza na pomoc medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, prawną oraz materialną,
  pomoc postpenitencjarną osobom pozbawionym wolności, zwalnianym z zakładów karnych i aresztów śledczych,
  przeciwdziałanie przyczynom przestępczości, m.in. poprzez promowanie inicjatyw służących poprawie sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz skutecznej readaptacji skazanych.

  • Rada Powiatu Tarnobrzeskiego ze starostą Jerzym Sudołem do której należy szpital powiatowy w Nowej Dębie nie przekazała ANI ZŁOTÓWKI. Wyjątkiem jest Zielak który dał z własnej kieszeni. I masz jeszcze czelność pluć na Warchoła pochodzącego z Niska, że się bardziej przejął szpitalem w Dębie niż starosta z Dęby?

 5. Z Ministerstwa Sprawiedliwości, a nie Ministerstwa Zdrowia czy MSWiA. Więc doceń, że ktoś nam coś daje, czego dawać nie musi.

  • Mam docenić to, że „ktoś nam coś daje, czego dawać nie musi”? więc pytam, a skąd mają , że dają? i pozwolę sobie od razu udzielić odpowiedzi. Dają ze ściągniętego „naszego” podatku- ludzi pracujących. Twoim tokiem myślenia można pomyśleć, że skoro oni dają a nie muszą to mój podatek, który zabierają też im „dawać nie muszę” …..

  • Twój i mój podatek już się znalazł w Ministerstwie Sprawiedliwości, które jest w Warszawie i większość jego pracowników to ludzie z Warszawy. To że jest gość, który może zrobić mały gift z powodu własnego lansu, to i te 50 000 zł na szpital w 12 tyś. miasteczko w puszczy przy drodze krajowej na Słowację jest czymś minimalnie na plus. Warszawa i tak z Ciebie podatek zedrze, czy tam będzie Warchoł, czy nie. To że kwota na poziomie samorządu jest śmieszna, bo 20 000 – 25 000 zł potrafi wyciągnąć miesięcznie lekarz ze specjalizacjami w szpitalu w ND. Ale to wciąż jest realne 50 000, które można mieć, a można go nie mieć.

 6. ależ ten Warchoł jest Robin Hood`em :) Lubie gościa :D Da nam kasę, która i tak powinna wpłynąć na ND szpital w obecnej sytuacji. A gdzie są terytorialsi? Oni też pomogą ? :D

 7. Szpital Powiatowy w Kolbuszowej o wiele większy od Szpitala w Nowej Dębie, zatrudnia 600 osób i jakoś nie ma problemów Finansowych, Powiat Kolbuszowski systematycznie daje na szpital duże pieniądze, Gmina Kolbuszowa ani żadna Gmina w Powiecie Kolbuszowskim nie dokłada do Szpitala a starosta Kolbuszowski systematycznie wspiera szpital jako organ Prowadzący, wiele razy Wojewoda Podkarpacki powtarzała na spotkaniach z samorządowcami w Rzeszowie, że Szpital w Kolbuszowej jest jedynym szpitalem na Podkarpaciu który jest na plusie, są mniejsze szpitale od Kolbuszowskiego i nie dają sobie rady. zaraz ktoś mi wytyknie że zamyka się oddziały, tak oddziału dziecięcego nie ma ale powołany jest oddział ortopedii i Traumatologii Ruchu który będzie generował zyski. od wielu lat obserwuje sytuację na Podkarpaciu i sytuację szpitala w Nowej Dębie i ciągle Szpital w Nowej Dębie ma problemy Finansowe, problemy z Lekarzami i personelem Medycznym. w Kolbuszowej Problem jest podobny tyle że lepszy bo pracuje tu wielu dobrych lekarzy z Rzeszowa między innymi z Pro Famili, Szpital w Kolbuszowej jest pionierem jeśli chodzi o operację. Szpital mało kiedy był zadłużony, Oddziały jak i sprzęt warty kilka milionów złotych nie wpłynął na złą sytuację Finansową Szpitala. Dobry Dyrektor potrafi kupić sprzęt za miliony, wyremontować oddziały, zakupić łózka, i kupić nowoczesne Karetki. w Nowej Dębie Szpital nie wyremontowany, pamięta czasy PrL-u, sprzęt wysłużony, karetki stare tylko jedna nowa. żeby Szpital Był dobrze prosperujący i na Plusie musi być dobra Dyrekcja, starosta Tarnobrzeski ma w Poszanowaniu Szpital w Nowej Dębie stąd musi Gmina Nowa Dęba oraz Warchoł Pomagać. w Kolbuszowej szpital nie jest przez nikogo wspierany a jest na Plusie, ma nowoczesne oddziały, nowoczesny sprzęt, sale oddziały wyremontowane, nowoczesne windy, nowoczesną izbę przyjęć zespól nowoczesnych Bloków Operacyjnych nowoczesne nowe co 4 lata wymieniane Pojazdy Ratownictwa Medycznego. da się? da. wynik finansowy szpitala jest dobry ze względu na dużą ilość ludzi korzystających z usług. zresztą PiS dąży do tego żeby takie Szpitale Powiatowe nie miały szans bytu na rynku stąd kiedyś będzie z naszych Szpitali Powiatowych jedno wielkie zakłady opiekuńczo-lecznicze.

 8. warchoł by co dał pisior najgorszy rząd ale z niego ministerek nie słucha sie ministerków rząd nie ma kasy na szpitale zadłużyli kraj to oni powinni dawac a nie ludzie dawać smieszne to

 9. Najbardziej radosne jest, że Rząd ma pieniądze na rakiety,czołgi,samoloty bojowe itp.,którymi
  koronowirusa nie straszy i nie zwalcza,tylko truje atmosferę w środowisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here