Nowa Dęba będzie mieć starostę?

24
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Wszystko wskazuje na to, że odpowiedź na tytułowe pytanie jest twierdząca. Pierwszy raz od czasów starosty Wacława Wróbla, przedstawiciel naszego miasta będzie kierował pracami powiatu tarnobrzeskiego.

Z naszych informacji wynika, że rozmowy koalicyjne pomiędzy poszczególnymi komitetami wyborczymi dobiegły końca. Efektem tych rozmów jest zawarcie współpracy pomiędzy radnymi Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz Forum Samorządowego Jerzego Sudoła (Forum). Współpraca ta, poza aspektami programowymi ma wymiar osobowy. Wspólnym kandydatem na starostę powiatu tarnobrzeskiego będzie nowodębanin Jerzy Sudoł, natomiast wicestarostą będzie reprezentant Baranowa Sandomierskiego Jacek Rożek (PiS).

Tym samym zakończyła się kilkuletnia i niezbyt korzystna dla Nowej Dęby, epoka rządów PO-PSL na ziemi tarnobrzeskiej.

Śmiało można stwierdzić, że październikowe zwycięstwo PiS w wyborach samorządowych umożliwiło powrót do naturalnej sytuacji, w której to Nowa Dęba jako największa gmina i jako największy płatnik podatników do wspólnej powiatowej kasy desygnuje kandydata na fotel starosty.

Na poniedziałkowej sesji rady powiatu okaże się, czy wszystkich sześciu radnych z Nowej Dęby poprze kandydata z miasta czy też niektórzy z nich – wbrew naszej miejscowości – opowiedzą się po stronie Gorzyc lub Grębowa.

Jedno jest pewne. Zawarta koalicja to okazja dla Nowej Dęby i całego powiatu tarnobrzeskiego na pozyskanie sporych środków zewnętrznych na działania inwestycyjne. Wydaje się, że bogate doświadczenie samorządowców powiatowych będzie tej okazji sprzyjać, czego sobie i państwu życzymy.

24 KOMENTARZE

  • Nie wszyscy! Cos nie moge patrzec na tego faceta, nudziarza-gawedziarza, malego,ukladowegę polityka, ktory sie niczym specjalnym nie zasluzył dla naszego regionu. Ten pan juz dawno powinien odpoczywac w zaciszu domowym i pielić ogródek. Dziwie sie,że jeszcze wyborcy nie przetarli oczu i glosuja na stara,zasiedzialą nomenklature, toz Sudol ,,skażony,, jest jeszcze komuną, a zainteresowany glownie plynąca dużym strumieniem kasą z powiatu do jego kieszeni. A w ogole po co te powiaty? Sudolowi dziekujemy za upadek szkoł w Nowej Dębie, bo palcem nie ruszył w kierunku pomocowym, bardziej zainteresowany byl Gorzycami i Grebowem,spryciarz.

  • Całkowita wartość projektu: 486 465,00 zł

   Wartość uzyskanego dofinansowania: 227 674,00 zł

   Za taką kasę powinno być 16, kur… wszędzie przekręty…

  • Zobaczymy jutro jak będzie ale ten artykuł z rta24 przeczy w sensie powiatu z tym z info. Ja przychylam się do informacji z info. Dość rządów Pana z kitką i dość rządów tego pana z Kolbuszowej. Dobrze że im Nowa Dęba utarla nosa.

 1. I starosty od nas nie będzie!!!! hahahaha
  Krystyna Rusin – 9 głosów
  Andrzej Kołodziej – 8 głosów

  Więc wszystko wiadome na kogo głosował gość od ciasteczka i kawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here