Nowa Rada Rynku Pracy rozpoczęła działaność

23

Powiatowa Rada Rynku Pracy rozpoczęła swoją nową kadencję. Osiemnastu członków tego organu reprezentującego pracodawców, rolników, jednostki samorządowe i organizacje pozarządowe z Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego w nowym, rozszerzonym składzie, będzie działało do końca 2024 roku po to, by miejscowy rynek pracy się rozwijał.

Rada jest organem opiniodawczym starosty, który wpiera go w realizacji zadań wynikających z ustawy o promocji rynku pracy. Jest to np. zasięganie opinii społecznej przy wydatkowaniu pieniędzy publicznych przeznaczonych m. in. na aktywizację bezrobotnych i na wspieranie pracodawców i przedsiębiorców funkcjonującym na naszym, lokalnym rynku pracy.

Powiatowa Rady Rynku Pracy współpracuje z pracodawcami, organizacjami pozarządowymi, związkowcami i samorządowcami przy opiniowaniu propozycji Powiatowego Urzędu Pracy dotyczących przeznaczenia pieniędzy pochodzących z Funduszu Pracy oraz sprawozdań z ich wykorzystania.

Wszystkim działaniom rady przyświeca jeden cel: chodzi o zmniejszenie bezrobocia i wsparcie zarówno tych, którzy pracy poszukują jak i tych, którzy mogą stworzyć nowe miejsca pracy.

W nowej radzie zasiadają: Adam Kuś, Marta Bystroń, Halina Sasiela-Błażejczak – organizacje związkowe, Ryszard Jania – Przewodniczący, Anna Snopkowska, Paweł Paniec, Danuta Wójcikowska – organizacje pracodawców, Arkadiusz Tomanek, Bronisława Kochowska – organizacje rolników, Wacław Golik – Wiceprzewodniczący,  Jolanta Majchrzak, Andrzej Kobylarz, Lidia Jurek- organizacje pozarządowe,  Bogdan Tomczyk, Krzysztof Laskowski, Marta Jarosz, Adam Szurgociński, Leszek Mirowski- jednostki samorządu terytorialnego.

/Powiat

23 KOMENTARZE

 1. No ale w CV sobie wpiszą Powiatowa Rada Rynku Pracy (PRRP), prawie jak Prezydium Powiatowej Rady Narodowej. Ja bym dał tam jeszcze do składu Krystianka – byłaby full opcja!

 2. ale to żałosne,ale cos sie dzieje ! kasa leci,kolejna dniowka zaliczona,pojedza,popija.niech zyje kasta urzednicza !!! ludzie totalnie oderwani od rzeczywistosci,całe zycie na garnuszku panstwowym !!! brak słów

 3. Może być Susle zadział, aby stare matrony ustąpiły miejsca młodym matkom, które wiążą koniec z końcem. Tyś taki dobroduszny jest.

  • A wysoko rodzina była w partii? Śpiewali głośno „Międzynarodówkę” na apelach, jak pewien ? Co to jest za pchanie się do powiatu bez właściwych korzeni!!!

 4. To jest fascynujące jak organy i ludzie absolutnie bezużyteczni ‘tworza’ nowe absolutnie bezużyteczne nowe organy i wciągają do pozornych działań innych ludzi za publiczne pieniądze. Mrożek i Kafka mogliby się wiele nauczyć od naszych arcymistrzów bezużyteczności.
  Muszę kończyć i iść do pracy (bardziej użytecznej). Niezapłacone rachunki i moi Klienci czekają i liczą na mnie.

  • Absolutnie nic, jak do tej pory. Tylko za własne pieniądze. Przecież ci ludzie nic nie wnoszą na rynku pracy. Rozdzielają przywileje i pieniądze, które nie są ich udziałem.

  • …Otóż to, nikt nie wie po co jest Powiatowa Rada Rynku Pracy, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta Powiatowa Rada Rynku Pracy? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Rada na skale naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy w tej Radzie? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wymyślone i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Rada społeczna, w oparciu o szereg instytucji – która sobie działa do następnych wyborów, i co się wtedy zrobi?
   – Rozwiąże się Radę….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here