Odznaczeni „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

5
????????????????????????????????????

27 sierpnia burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon wręczył 3 parom przyznane przez Prezydenta RP odznaczenia „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. To jedyne medale, na które trzeba pracować przez co najmniej pół wieku. Odznaczenie „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, które ustanowione zostało w 1960 r. nadawane jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim.

– Wy, 50-latkowie w sensie stażu małżeńskiego, jesteście kamieniami milowymi swoich rodzin, tymi, którzy podjęli się budowania małżeństwa, ale także pracy na rzecz swojej rodziny oraz wspólnoty, w której żyliście i mieszkaliście, na rzecz całej naszej gminy. To dzięki Wam i Waszemu zaangażowaniu wzrasta nasza gmina, to dzięki Waszej pracy powstawały nowe drogi, bloki i zakłady pracy, w których również Wy pracowaliście. Dzięki tej pracy bogaciło się nasze społeczeństwo i my teraz z tego korzystamy. – tymi słowami dziękował jubilatom burmistrz Nowej Dęby.

– Dziękuję Wam za cały ten trud i codzienne życie rodzinne bo Wy jesteście podstawą naszej wspólnoty gminnej. Życie małżeńskie to nie tylko piękne chwile ale także chwile trudne, ale Wy jesteście świadkami tego, że można sobie poradzić z problemami i wspólnie przejść przez życie. W imieniu wspólnoty miasta i gminy Nowa Dęba dziękuję wam za to, co zostawiliście za sobą przez ten okres 50 lat. Niech w waszych wspomnieniach zostaną tylko te dobre chwile, a trudne momenty odejdą w niepamięć. Wszystkie dobrego na kolejne dni i lata Waszego wspólnego wędrowania przez życie – dodał na zakończenie burmistrz W. Ordon.

 

Odznaczenia otrzymali:

– WARGACKI Tadeusz i Maria

– JAWORSKI Bernard i Krystyna

– HAN Henryk i Maria

– PISTOR Stefan i Zofia

– RZEPECKI Franciszek i Maria

Wraz z gratulacjami Panie otrzymały bukiety kwiatów, a dopełnieniem toastu lampką szampana było odśpiewanie „Sto lat” przez zespół „Cyganianki”, które przygotowały również krótki występ artystyczny.

/Umig

5 KOMENTARZE

  1. Co z tego ze nie maja maseczek sa to zupelnie zdrowi jubilaci 100 lat dla wszystkich Panstwa Ty prokuratorze zainteresowac powinienes sie innymi

    • Do zdjęć pozują bez maseczek, ale w sklepie są pierwsi do urządzania scen ludziom, którzy jej nie noszą :) Komizm i tragizm zarazem.

  2. To wasze kaganciwe zaczadzenie jest żałosne. Zajmijcie się może sobą czy mężem czy dzieckiem. Zróbcie może coś dla innych dobrego. I przestańcie czepiać się innych , bo na miasto wychodzić się nie chce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here