Olbrzymie podwyżki dla starosty i radnych powiatu

55
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Rada Powiatu Tarnobrzeskiego przegłosowała gigantyczny wzrost apanaży samorządowców. Jak wyglądają poszczególne wzrosty wynagrodzeń i diet w powiecie tarnobrzeskim?

Starosta Jerzy Sudoł

Przed podwyżką Po podwyżce
10 180 zł brutto 19 470 zł brutto

 

Wicestarosta Jacek Rożek

Przed podwyżką Po podwyżce
8 544 zł brutto 16 280 zł brutto

 

Radni:

Funkcja Przed podwyżką Po podwyżce
Przewodniczący Rady Powiatu 1 879 zł 3 006 zł
Wiceprzewodniczący Rady Powiatu 1 221 zł 1 954 zł
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej  1 115 zł 1 784 zł
Przewodniczący Komisji Stałej Rady Powiatu 1 014 zł 1 622 zł
Członek Komisji Rewizyjnej 912 zł 1 459 zł
Członek Komisji Stałej Rady Powiatu 861 zł 1 378 zł

 

Radny będący członkiem Zarządu Powiatu otrzyma dietę w wysokości ok. 2700 zł

 

55 KOMENTARZE

 1. Mam 37 lat i niech mi ktoś to wytłumaczy,ciągłe obciązenia fiskalne,ciągłe tłamszenie ludzi pracujących,ciągłe straszenie,ciągłe podwyżki kosztów życia,a tu takie wylewanie kasy dla darmozjadów o co tu chodzi,tu nie da się żyć.

  • Odpowiedź jest banalna : Statystyczny obywatel jest imbecylem, a takim poziomem świadomości łatwo sterować i manipulować. Ekipa okrągłego stolca od 89~ jako kontynuacja bawi się w najlepsze, tymczasem plebs i durnie mają Zenka na Sylwestrze Marzeń, TVN, komisje śledcze, plucie jadem ( a za kulisami wspólne libacje) i co najważniejsze Pana Rydzyka na multipleksie, a jako wisienka na torcie przesłuchania przed komisjami śledczymi. Reasumując : Jacy wyborcy, tacy rządzący. Pozdrawiam

  • I żebyś się ciągle bał.
   I tak jest w rzeczywistości. Sudoł ochoczo uczestniczy w różnych spotkaniach, na których snuje te swoje pierdolamenta. Ale nikt mu nie przeszkodzi, zaprzeczy, zaneguje odpowiednio argumentując. Jeżeli się taki odważy, to nikt z kolei go nie poprze, tylko się hołota gapi i jeden do drugiego coś mamrocze po cichu. Efekt jest taki, że gość wychodzi na głupa i już nie podejmuje takich prób. I tak to działa.
   Jest to skutek tłamszenia wszelkiej aktywności, poza jedną (niech czytający się domyśli)

 2. A na drogę i chodnik w Chmielowie nie może się pieniążków znaleźć. Piękne rządy starostwa powiatowego. Byle się nachapać jak w sejmie.

 3. Drogie dzieci, na tym właśnie polega polityka. A wy śpijcie dalej i kłócicie między sobą na kogo głosować. Hahaha. Mieli wam zrobić dobrze? Sobie robią i na tym to polega, ale wszystkiemu winna zła Unia i Tusk, nie? Muahaha.

  • Czy jesteś w innej sytuacji? „Drogie dzieci”, nie wiedzą na czym polega polityka – Ty wiesz – więc z czego się śmiejesz?

 4. Ludzie pracują kilkanaście czy kilkadziesiąt lat i nigdy nie dostaną na przestrzeni tych lat po zsumiwaniu 100 procent podwyżki, a tu proszę, jedna ustawa i bach. Wredne świnie.

 5. W innych miastach władze biorą minimalne, by mieli godność spojrzeć ludziom w oczy, a tutaj zero godności i rozumu człowieka i jazda bez trzymanki.

  • Ten Typ ma w d..e ludzi oddziału Komunikacji nie pozwolił bo koszta ale dla Nich są . Niebawem dla Szpitala będą kasę zbierać .
   Jak w TSM gaz tańszy był nikt nie informował o obniżce bo jakieś konserwacje teraz odrazu do….c niech płacą . Pytam po co tam jest w biurze asz 4 osoby jak i fachowców od jazdy rowerami przecież to nie fabryka że ASZ tylu …..

 6. Na obniżenie cen gazu i prądu kasy nie ma, bo sprzedali limity emisji CO2, ale na podwyżki dla swoich zawsze środki się znajdą. Pytanie skąd te pieniądze? Wiecie?

 7. Podwyżka o kilka setek czy może nawet z dwa kafle nie byłaby jakoś strasznie rażąca, alel pobory x 2? Przecież to jakiś kosmos.

 8. Widzisz głąbie, POmyliłeś władze powiatu z władzami państwa, a za podwyżki gazu i prądu podziękuj królowi Europy – rudemu z Danzing.

  • Władze państwa spodowowały, że władze powiatu się tuczą, a szarzy obywatele muszą zaciskać pasa, by sponsorować ich zachcianki :)

   Przypomnij sobie kto przed laty przyklepał kwoty emicji CO2. LECH KACZYŃSKI. Mógł zawetować, ale przyklepał :)

   Ale oczywiście zawsze musi być winny Tusk :)

   Śmieszą mnie fanatycy twojego pokroju.

  • @kopertowy fetyszysto, wyjaśnij mi jedno. Jak to jest, że aktualna władza nie zrobiła nic, by zatrzymać galopujące podwyżki, ale jednocześnie ma pieniądze, by dawać sobie podwyżki nie o kilka stówek czy tysiący tylko dwukrotnie większe. Jesteś w stanie to wyjaśnić?

 9. Abstrakcja. Ci sobie dają podwyżki razy dwa, a ludzie będą ledwo wiązać koniec z końcem.

  Od ponad roku niektórzy ludzie twierdzili, że ten cały cyrk, który trwa od prawie dwóch lat ma na celu zmianę systemu. Na początku nie brałem tego pod uwagę, gdyż władza i tak wie o nas wszystko, więc po co jakieś cyrki? Ale jak się teraz człowiek nad tym zastanawia to przecież to kiedyś walnie totalnie, to nie będzie kryzys tylko totalny krach, upadek. Co wtedy? Wyzerowanie, dochód podstawowy, zero własności. Nie będziemy mieli nic, ale będziemy happy.

 10. Koleś od takiej podwyżki będzie miał zaszyty ten the billny uśmieszek na zawsze :-). Polecam zmienić blachy z RTA na inne, bo z taką władzą powiatową, to wstyd je mieć.

 11. PiS wie, że jego czas dobiega końca…, zresztą to samo było jak 'kończyło się’ PO przy końcu 2-giej kadencji, to wtedy co…trzeba zaje**ć ile się da, bo kolejna władza nie odbierze tak szybko tego co się już i tak ukradło… Historia kołem się toczy, a morał jest taki…”żeby garstka żyła w dobrobycie” tysiące (zwykłych ludzi) musi za to cierpieć…

 12. Oni przywykli do innego standardu życia, więc widząc inflacje, drożyznę na półkach i inne 'ich wydatki’, to nie mogą sobie podnieść o 100 czy 200 zł brutto jak to PIS 'daje’ co roku zwykłemu 'niewolnikowi’…Oni nie mogą odczuć pogorszenia się obranego przez nich standardu życia…dlatego taką kasę sobie przyznali. Czy Wy jeszcze tego nie widzicie, że PIS jest jak szarańcza….?!

 13. Zgadnijcie kto mówił, że pracuje dla idei, a nie dla pieniędzy, a teraz przytula kasiorę i nie protestuje.
  Wybory się zbliżają i „hojność” dla samych siebie zostanie „wynagrodzona” brakiem X przy nazwisku.
  Oglądałem sesje o podwyżkach. NIKT NIE WNIOSKOWAŁ O USTAWOWE MINIMUM.
  Nawet punktu o podwyzkach nie było w planie posiedzenia rady na stronie internetowej starostwa.
  Myśleli, że to przejdzie bez rozgłosu.

  • NieZarabiajacySredniejKrajowej
   5 stycznia 2022 at 21:47

   Widziałeś grabie które grabiły by od siebie ? Bo ja nie,i mogę się założyć że gdybyś był na jego stanowisku grabiłbyś tak samo jak on oraz jemu podobni.
   Teraz załamujecie ręce?A gdzie byliście w czasie ostatnich wyborów w których otrzymał aż tyle głosów.Otrzymałby jeszcze więcej gdyby nie zagranie pewnej grupy i wystawienie kandydata o tym samym nazwisku co obecny starosta.Z jakich dokonań znany był ten drugi kandydat że otrzymał prawie tyle samo głosów co drugi J. S.Ze śpiewu w chórze parafialnym?

  • @Stary Bober
   Nie chodzi mi tylko o Sudoła, ale o wszystkich „wybrańców”.
   W tym konkretnym przypadku ustawodawca NIE ZMUSZAŁ nikogo aby brać MAKSIMUM. W ustawie są określone współczynnikiem stawki maksymalne. Ani starosta, ani radni podczas sesji nie wnioskowali aby one były minimalne.
   Mamona przesłoniła logiczne myślenie.
   Dla przypomnienie Artykuł w infonowadeba.pl
   http://infonowadeba.pl/polityka/wzrost-wynagrodzenia-burmistrza-zarobi-20-tys-brutto-miesiecznie

   „Mimo przetaczającej się przez Polskę fali podwyżek pensji i diet samorządowych nowodębscy radni jako nieliczni w kraju nie podnieśli sobie diet. Mało tego! W Nowej Dębie dalszym ciągu utrzymują najniższe diety na poziomie 18 zł miesięcznie które otrzymują radni niefunkcyjni tj. nie zasiadający w żadnych komisjach stałych. Bez zmian pozostały również diety przewodniczący komisji oraz członków prezydium rady.”

   Da się??

  • Nie tylko dla idei, ale i zgodnie z sumieniem, jak przekonywał na spotkaniu…..w 3 niedzielę miesiąca przed laty.

  • NieZarabiajacySredniejKrajowej
   7 stycznia 2022 at 14:53

   ,,głosujcie na mnie żeby mi było lepiej”
   Taki był sens mojej wypowiedzi i nawiązanie do dwóch kandydatów o tym samym nazwisku,ot wszystko w tym temacie.Wyborcy idą do urn wyborczych jak te barany a potem dziwią się że są strzyżeni.Nie wiedząc że gotowi byli do strzyży z chwilą postawienia znaku X przy wybranym przez siebie nazwisku kandydata
   Piszesz o naszych radnych,przypomnij mi więc kto składał wniosek o obniżkę diet a potem lamentował,jakoś mi to umknęło z mojej pamięci .Nie będę sięgał głębiej w nowodębskie układy radnych,a znalazło by się dużo ciekawostek.Po co,kijem Wisły nie zawrócę.

 14. I taki Sudoł potem idzie i śmieje się w twarz pielęgniarkom z dps i szpitala. Ale skoro sobie takiego starostę wybrałyście no to macie.

 15. niech zyje biurokracja !!! kolejna nadzwyczajna kasta ludzi(nierobow/darmozjadow) bedacych całe zycie na garnuszku szarych ciezko pracujacych fizycznie obywateli !!! i w dodatku oderwanych od rzeczywistosci od zycia codziennego ludzi,ktorzy ledwo wiąza koniec z koncem z dnia na dzien za grosze kosztem szlachty !!!

 16. Z niejakim zdumieniem i niedowierzaniem czytam te komentarze. Osiągnięcie pewnego poziomu i jego stałe utrzymywanie to już są niemałe koszty (krawiec, kosmetyczka, dietetyczka, siłownia, kursy językowe itp.). Lecz czymże są te koszty w porównaniu do efektu: rzutki, niezależny polityk o niezłomnych poglądach i wysublimowanym intelekcie, kiedy trzeba twardy i bezwzględny w walce o swe miasto i jego instytucje. Podwyżka zagwarantuje przynajmniej progres i kontynuację pasma sukcesów oraz ograniczy pokusę migracji pana Jerzego do prywatnego biznesu.

 17. Trzeba byc obludnikiem i pozbawionym przyzwoitosci aby dla burmistrza glosowac podwyzke a podwyzke dla Starosty krytykowac bo nie spelnil szalonej zachcianki o fili Wydzialu Komunikacji,ciekawe czy ostapko ten wpis pusci?

 18. W kolejnych wyborach będę głosował na kołodzieja serafina i zielaka za ich aktywne wspieranie samych siebie,kurwa co za parologie oni produkują

 19. Przynajmniej jak dostaną podwyżki to nie będą musieli brać w łape, no bo ile w końcu można chapać…

 20. Wara od Sudoła!
  Pracowity Starosta Pracowitych WF-istów

  Należy się i jemu, i nam. Szczególnie w epidemii, kiedy nie ma jak pić w kantorku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here