Radni za uwolnieniem działek gminnych pod budownictwo jednorodzinne xvideo

30

Astronomiczne jak na nowodębskie zarobki ceny działek budowlanych to ogromne zagrożenie dla rozwoju naszego miasta i gminy. W konsekwencji młodzi ludzie osiedlają się w okolicznych gminach gdzie ceny są kilkukrotnie niższe. Skutek jest taki, że miasto traci mieszkańców a wraz z nimi wpływ z podatków. Problem dostrzegają „nowi” Radni.

Na komisjach rozmawialiśmy o tym, że jeżeli chcemy aby nasze miasto się rozwijało to musimy tworzyć warunki pod osadnictw wielomieszkaniowe i jednorodzinne. W całym kraju borykamy się z niżem demograficznym, oraz odpływem ludzi do miast i aglomeracji. Te 4 działki, które teraz wystawiamy na sprzedaż są takim początkiem, ale myślę że na komisjach i sesjach wypracujemy rozwiązania by to osadnictwo i rozwój naszej gminy wspierać – mówi przewodniczący komisji gospodarki przestrzennej i inwestycji Tomasz Dziemianko.

W podobnym tonie wypowiada się wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wolan: –Wydaję mi się, że bardzo dobry czas by te działania przyśpieszyć. Mamy koniukturę gospodarczą, ludzie wracają zza granicy. Do tego wiemy, że nasze zakłady metalowe i poligon będą się rozwijać. To wymaga terenów dla tych ludzi. Jak rozmawiam ze swoimi znajomymi i rówieśnikami z miasta to widzę jak wielu z nich ucieka z Nowej Dęby np. do Majdanu Królewskiego czy Brzostowej Góry bo tam ceny działek są 5-krotnie niższe niż w Dębie. Trzeba zatrzymywać mieszkańców w Nowej Dębie.

Na wysokie ceny działek spowodowane niską podażą wskazuje również przewodniczący komisji budżetowej Paweł Grzęda: –Działki w Nowej Dębie rzeczywiście są bardzo drogie bo ceny wahają się w granicach nawet od 8 do 12 tysięcy złotych i jest to istotne ograniczenie w budownictwie jednorodzinnym a myślę, że zasób gminy to jest dość duży procent ogółu działek w Nowej Dębie dlatego jeśli uwolnimy działki gminne to możemy spowodować spadek tych cen. Trzymanie ich na sprzedaż za 5 czy 10 lat nie ma sensu bo może być tak, że te działki nie doczekają się kupców bo mieszkańcy i chętni do budowy domów jednorodzinnych nam odpłyną do okolicznych miejscowości.

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę o zbyciu 4 działek pod budownictwo jednorodzinne w Osiedlu Poręby Dębskie, oraz 3 działek w sołectwie Jadachy. Działki „na porębach” wskazali radni z osiedla Hubert Kopeć i Michał Chmielewski, którym zależy na zagospodarowaniu gruntów w ich okręgu. Jak deklarują radni, na kolejnych komisjach i sesjach będą trwały prace nad wyznaczeniem kolejnych terenów pod budownictwo mieszkaniowe. Ale to nie koniec. Jak zauważa przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie Damian Diektirarenko bardzo wiele gruntów od lat 70-tych jest zablokowanych pod budowę obwodnicy, która jak można się domyślać nigdy nie powstanie – Podjęliśmy decyzję, że trzeba zrobić wszystko by doprowadzić do zdjęcia tej blokady. Będziemy kierować pisma do właściwych w tym temacie organów, jak również jeśli to będzie wymagane przystąpimy do zmiany dokumentów planistycznych – deklaruje przewodniczący Rady. Gdyby działania „nowych” radnych odniosły skutek bardzo wielu właścicieli działek na Osiedlu Poręby Dębskie, oraz Osiedlu Dęba mogłaby wreszcie zagospodarować swoje nieruchomości, a to bez wątpienia przyczyni się do rozwoju naszej gminy.

 1. Uchwała w sprawie sprawie sprzedaży działek na ul. Środkowej
 2. Uchwała w sprawie sprzedaży działek w Jadachach

30 KOMENTARZE

 1. Póki co hamulców jeszcze kilku zostało p. Tomczyk z p. Skimina to są tryby tej maszyny hamulcowego wójta który ciągnie za ten hamulec. Brawo nowa rado niepodawc się a wiele dobrego zrobicie ludzie to widzą i są za wami także do dzieła panowie

 2. I to mnie się podoba ! widać że coś się dzieje! Panowie robić swoje – Tamci już byli pokazali ” rozwój Nowej Deby” liczymy i czekamy na więcej mieszkańcy ND

 3. W końcu ktoś podjął temat działek zablokowanych pod tzw. obwodnicę. 40 lat minęło a obwodnicy nadal brak..
  A czy gmina walczy o obwodnicę Nowej Dęby?
  Mieszkańcy w końcu wyjdą w żółtych kamizelkach na wszystkie przejścia dla pieszych na krajowej 9 i korek będzie od Rzeszowa po Opatów.

  • możemy tak o powiat zawalczyć! który nam zablokowano ! ND pod względem mieszkańców i obszaru jest większa niż jakias kolbuszowa czy np. ustrzyki,strzyżów….zostaliśmy potraktowani jak Radom i Tarnów. POWIAT ZIEMSKI DLA ND!

  • Mysle że obwodnica dla samej Nowej Deby nigdy nie powstanie ale powinna powstac od Tarnowskiej Woli do Majdanu Królewskiego occzywiscie obejmując N D i to ma sens. I tak mamy szczęście ze 9 nie przechodzi srodkiem miasteczka ale przy ul. Rzeszowskiej juz bym nie chcial mieszkać.

  • Powstaje właśnie obwodnica tylko nazywa się inaczej. Chodzi o trasę Rzeszów-Radom. To będzie pełniło rolę obwodnicy bo się ruch przeniesie tam, na te nową i szybszą trasę.

 4. Pan Grzeda mowi o dzialkach ale za m2 mieszkania trzeba zaplacic juz prawie 4 tysiace a jeszcze poczekamy i bedzie jak w Warszawie .Pozatym nikt nie wruci z zagranicy ten kto sie tam urzadzil dopuki minimalna placa bedzie 4 euro brutto na godzinę .placa dla niewolnika.

  • Ordon przez 10 lat razem ze swoją czeredą czyli poprzednią radą blokowali działki pod sprzedaż pod bloki. Jak wreszcie łaskawie sprzedali to się nie dziw że jest taki popyt jak w sklepie mięsnym za PRL gdy rzucono mortadele. Ordon i jego ekipa to hamulcowi dla miasta. Jakby nie blokowali działek i rozwoju to by takich cen nie było, a bloków było by znacznie więcej.

  • Mieszkańcu ND. Powiem ci skąd taka cena. Jedna przyczyna to jest to o czym pisze Mosbacher czyli 10 lat blokowania działek pod budowę bloków. Przez 10 lat materiały budowlane szły i ciągle idą w górę. Drugi powód. Ordon z Mirowskim jak już przestali blokować działki to postanowili zaszkodzić Grzędzie w inny sposób. Wywalili cenę wywoławczą za działkę PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH. Żaden deweloper nie odważył się tyle zainwestować i do przetargu stanął pan Grzęda jako jedyny i te działkę za pół miliona kupił. Zaznaczam: jedną działką pod jeden blok. Wychodzi 35 tysięcy za ar! Rozumiesz? 35 tysięcy za ar w Nowej Dębie. Tylko Ordon z Mirowskim w swojej złośliwości zapomnieli, że ta cena będzie miała swoje odbicie w cenie lokalu. To dzięki Ordonowi i Mirowskiemu jest taka cena za 1m2. Podziękuj więc tym panom za to, że na złość Grzędzie potrafią zafundować młodym małżeństwom poszukującym własnych 4kątów taką cenę za metr kwadratowy.

 5. Do radnych pytanie bo mysle że czytaja te komentarze dziwie sie ze nikt na to nie wpadł miasto Nowa Deba to nie poligon chodzi o latajace maszyny nad miastem maja tyle terenu że mozna Nowa Debe ominac mamy dwa szpitale i loty odbywaja sie nad szpitalami zaklucajac cisze dla chorych niekiedy ciężko.

 6. Ktoś wyżej napisal, że cena za m2 to 4 tys zl sporo jak na ND dla porównanie ppeobne wielkosciowo mieszkanie stan deweloperki można kupić duzo taniej już w Opolu.

  • Może juz tak nie chodzi o cene ale w koncu zaczelo sie cos dziać bo tyle lat nic w tym temacie sie nie dzialo ale przy obecnych zarobkach i tak wiele rodzin nie pozeoli sobie na takie lokum wszyscy z rzadem na czele mowia ze rosna pensje wystarczy sobie przeliczyc kasę na centy lub eurocenty i wyjdzie nam ze do zarobkow na zachodzie Europy stoimy w miejscu a nawet przepasc w tym temacie rośnie. Jedynie zostaje kredyt na cale życie.

  • Super , może w końcu też zostaną wyjaśnione służebności dróg koniecznych i drogi dojazdowe do działek na Porębach. Wcześniej Gmina nie chciała nawet tych dróg za darmo. Poszkodowani są właściciele działek, przez które prowadzą drogi, jak i właściciele działek do których te drogi prowadzą ponieważ są to drogi nie utwardzone i w zimie nie odśnieżane

 7. Ja bym kupił ale wiem że Ordon i Mirowski z „panio kierownik” na czele, mszcząc sie na radzie miejskiej bedą robić na złość mieszkańom i tak wywindują ceny w górę ze każdemu się odechce. Ponadto będą stosując różne myki maksymalnie wszystko odwlekać w czasie. Całą trójkę należy pogonić.

 8. Ciekawe więc ile zapłacą w takim razie za wykup działek np. pod budowę drogi we wsi Dęba. Czy tez tak wycenią ?

 9. Po kilku sesjach widać to wyraźnie, że nowa rada mocno reformuje. Zupełnie inna polityka gospodarowania i planowania. Jestem bardzo miło zaskoczony. W ogóle super sprawa te nagrywane sesje. Ogląd jest taki, że Ordon to hamulcowy wraz z niektórymi radnymi. Zresztą całe miasto huczy bo widać kto hamuje rozwój. Zacznij Pan – Panie Burmistrzu współpracować ( a nie hamować) z radą to miasto zacznie się w końcu rozwijać.
  A ten Marian „hamulcowy” Paździoch z Cyganów to dobry delikwent jakby wszystkie rozumy pozjadał – wiejski celebryta.

  • Zapewne chodzi o zawsze „miłą”, „serdeczną”, „otwartą na petenta” panią Barbarę. Jeśli się nie nazywasz Wiesław Ordon to doświadczysz wszystkiego żeby ci „pomóc”. Przecież to ta pani odpowiada za ten plan na piachach który nadaje się do kosza. Sprzedaż działek też pod nią podlega. Ordon nie ma pojęcia o niczym to łyka jak pelikan jej „argumenty”.

 10. Zgadzam się z Anonimem,ale co można zrobić w gminie kiedy wszyscy o wszystkim wiedzą i nikt nikogo nie ruszy bo macki ośmiornicy sięgają za daleko.Ręka rękę myje i jest OK.

 11. A skąd się u nas wziął się wuit czy tu piszą ludzie z majdan. Ci radni to już nie młodzi tylko CWANI radni którzy walczą niby że starą radą i burmistrzem a załatwiają swoje interesy. Bardzo rozdmuchany temat sali gimnastycznej w Dębje. Czy ta blacha na dachu sali była w tak złym stanie że wymagała wymiany a może po zamurowaniu okien panowie radni przyjdą do bunkra bez wentylacji na radę z własnym zapaszkiem. Poczekajmy z chwaleniem tej rady do momentu aż ich wyczynyzaczną ją chwalić bendą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here