Rejestracja pojazdów w Nowej Dębie? Jest petycja do Starostwa

35

Stowarzyszenie Przyjazny Samorząd skierowało petycję do Starostwa Powiatowego w sprawie utworzenia w Nowej Dębie filii Wydziału Komunikacji i Transportu. Dzięki temu mieszkańcy leśnego grodu będą mogli rejestrować pojazdy u siebie, bez spędzania wielu godzin w ogromnych kolejkach.

O tym, że sprawy związane z obsługą pojazdów trwają bardzo długo wie każdy kto musiał poświęcić dzień roboczy „na wycieczkę” do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu. Warto podkreślić, że kolejki nie są winą urzędników bo ci robią co mogą. Kolejki wynikają po prostu ze zbyt dużej liczby interesantów i spraw jakie należą do kompetencji wydziału.

Jednak nowodębskie stowarzyszenie Przyjazny Samorząd ma pomysł jak te kolejki rozładować: – Gmina Nowa Dęba jest największą gminą w naszym powiecie. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w naszym mieście utworzyć filie Wydziału Komunikacji i Transportu by załatwiać obsługę interesantów na miejscu. Będzie to duże udogodnienie dla mieszkańców Nowej Dęby i bez wątpienia skróci kolejki w starostwie, z czego skorzystają również mieszkańcy pozostałych gmin powiatu – mówi Marek Ostapko, prezes Przyjaznego Samorządu.

Filia mogłaby powstać na bazie już istniejącej infrastruktury gminnej lub powiatowej: – Myślę, że zarówno pan burmistrz jak i pan starosta  nie będą mieć problemu ze znalezieniem lokalu w którym można utworzyć tę filię. Może być to zarówno urząd miasta jak również puste pomieszczenia w liceum czy siedziba zarządu dróg powiatowych. Opcji jest wiele i mam nadzieję, że będziemy je mogli omówić na Komisji Skarg, Wniosków i Petycji która będzie zajmowała się naszą sprawą – mówi Tomasz Wolan, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie, współautor petycji i członek stowarzyszenia.

W świetle obowiązujących przepisów nic nie stoi na przeszkodzie by taka filia powstała. Wszystko zależy od dobrej woli Rady Powiatu, która będzie zajmowała się petycją. Jeśli nawet Rada Powiatu negatywnie rozpatrzy petycję Przyjaznego Samorządu to ostateczna decyzja będzie należała do starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, który jest kierownikiem urzędu i odpowiada za jego organizację. Wydaje się więc, że starosta których pochodzi z Nowej Dęby powinien być przychylny tej sprawie. Do tematu będziemy wracać.

35 KOMENTARZE

 1. Nareszcie ktoś pomyślał. W tym starostwie w tych kolejkach to człowieka zawsze kur..ca brała. Oby filia powstała jeszcze w tym roku.

 2. Podczas gdy 6 radnych kłóci się o swoje diety czy o pensję burmistrza to inni w tym czasie działają na rzecz gminy. Widać to jak na dłoni w tej kadencji.

  • Fakt, że jeśli nie będą musieli gonić rejestrować auto do tbg to bedą mieć swój interes. Fakt, że lidl przy unimecie także się rajcom przysłuży. Zlikwidowali straż miejską i teraz chodzą bezkarnie bez masek. załatwiacze.

 3. to trzeba jak najszybciej zrobić Pani starosto Naprawdę prosimy ta filie jest niezbędna. to co sie dzieje przy tych rejestracjach to jakas masakra

  • No właśnie nie da się przez internet zapisać, jedyna opcja na zarejestrowanie auta to czekasz od 5 rano na numerek z automatu który wydaje portier o 6:50 :D p.s. Ostatnio wydawali po 10 numerów na dzień

 4. Mam nadzieję że jak osoby z Dęby rządzą w powiecie to nie będzie z tym żadnego problemu. Bo chyba nie mamy co liczyć jak będzie starosta z Baranowa, Grębowa czy Gorzyc. Z tego co widzę w kraju to w innych starostwach są takie filie.

 5. Kolejki są winą urzędników! To nie ci ludzie co czekają w kolejkach wymyślili ten system załatwiania spraw. Za wprowadzenie systemu biletów wydawanych przez portiera(!) aby załatwić sprawę ktoś powinien dostać nagrodę – odpowiednik filmowych złotych malin. Zero wyciągania wniosków jak to się sprawdziło np w Mielcu.

 6. Rejestracja w starostwie gdzie sposób obsługi petenta nawiązuje do starych czasów woj. tarnobrzeskiego jest po prostu bez komentarza
  „- Dzięń dobry ja chciałem uprzejmie…..
  – GDZIE JA TERA KAWE PIJE…..”

  rejestracja samochodu – 14 numerków do wydania które rano dostaje 14 szczęsliwców
  jak przyjedziesz po 6;30 zapomnij o numerku
  14 – to można w godzine zarejestrować a nie w cały dzień

  rozwiązac w pi… ten dziwny twór jakim jest starostwo w TBGu

 7. Powiat dla Nowej Dęby. Lesko tez na początku nie bylo powiatem ale staneli przy swoim i z powiatu Bieszczadzkiego wyodrebnili powiat Leski.

 8. Bardzo dobry pomysł!!!Właśnie kiedyś myślałem nad tym jak Tarnobrzeg nie daje rady na cały region a pojazdów przybywa i takie rozwiązanie załatwiło by sprawę.POPIERAM!!!

 9. Załatwiają Ci co nie mają zielonego pojęcia jak to działa,jak zwykle gównoburza i udają jak to nie działają dla mieszkańców, a wy głupi naród dajecie się omamiać złudnymi obietnicami, no ale dobrze jest później zwalać na kogoś jak nie wyjdzie, hasło:my to dla was przecież tak bezinteresownie, to nie ta klika nie ten adres

 10. Jeszcze jakby tak wszystkie sprawy dotyczące budowy, remontu itp. Można było w Nowej Dębie załatwić. I tak chociaż raz w tygodniu po godz. 15, żeby było czynne

 11. Od wybuchu epidemii żeby się tam dostać trzeba mieć numerek. Aby zdobyć numerek trzeba pojechać rano i ustawić się w kolejce. Podobno wydają 20 numerków dziennie, więc pewnie drugie tyle osób odchodzi z kwitkiem. To jakaś parodia. Jak ktoś ma pecha może kilka dni stracić żeby zdobyć numerek. Jedziesz i nie wiesz czy będziesz obsłużony. Może trzeba ustawić się w kolejce o 3 nad ranem a może wczesniej? Trzebaby starosty zapytać. Tylko On mógł coś takiego wymyśleć. Tą władza drwi z ludzi każdego dnia i na każdym kroku. Dlaczego nie mogę umówić wizyty przez telefon lub przez stronę www? Bo wtedy nie ma jak ominąć obowiązki zgłoszenia zbycia lub nabycia auta w terminie 30 dni. Kolejki byłyby na pół roku do przodu i cała wina spadłaby na starostwo. Dlatego lepiej robić tak jak teraz. Kto nie zdąży ten ma problem. Jeśli ktoś nie wie to takie zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu można złożyć przez internet za pomocą profilu zaufanego. Jednak sam proces przerejestrowania i wydania nowego dowodu rejestracyjnego trzeba załatwiać osobiście. Może Pan redaktor zrobi jakiś artykuł na ten temat? Taka wiedza zabezpieczy ludzi przed groźbą ewentualnych kar za spóźnienie zgłoszenia zbycia lub kupna pojazdu….

 12. Taki urząd jest niepotrzebny po co komu na pare zdezelowanych aut lepiej za te.pieniadze poprawić pomost na zalewie na który przez 9 miesięcy nie można wejść i nakarmić ryby.

 13. A nie lepiej całe starostwo przenieść do Nowej Dęby? Przecież argumentacja by się znalazła.
  Pan Starosta jest z Nowej Dęby i dwie zacne parafie na tym terenie.
  W dobie pandemii i ograniczeń, które zostaną na lata, po pięterku dla Gminy i Starostwa w budynku obecnego UMiG zupełnie starczy.
  A w TBG pomieszczenia pod wynajem i na zasilenie budżetu.

 14. Na terenie miasta Rzeszowa jest kilka Punktów Obsługi Mieszkańca. Dzwonisz do odpowiedniego wydziału UM i umawiasz się na odpowiednią godzinę i załatwiasz sprawę – np. rejestracja pojazdu – w najbliższym punkcie od twego miejsca zamieszkania. Rejestrowaliśmy autko właśnie w taki sposób – trwało to może ze 20 minut.

 15. Na terenie Rzeszowa jest rozmieszczonych kilka Punktów Obsługi Mieszkańca. Masz sprawę do załatwienia w UM – np. rejestracja auta, dzwonisz do UM, do odpowiedniego oddziału – umawiasz się na konkretną godzinę i podajesz swój adres. W POM, najbliższym twemu miejscu zamieszkania załatwiasz swoją sprawę. Ja auto przerejestrowałem dosyć szybko, czas obsługi nie zajął więcej niż 30 minut. Przecież takie Punkty Obsługi Mieszkańca Powiatu można by zainstalować w każdym Urzędzie Gminnym na terenie powiatu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here