Reprezentacja Nowej Dęby na MSPO w Kielcach

16

7 września prezydent RP Andrzej Duda otworzył oficjalnie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach. Tradycyjnie na kieleckich targach pojawiły się wyroby nowodębskiego DEZAMETU. Stoisko z produktami nowodębskiej zbrojeniówki – z amunicją m.in. 120 mm, 155 mm, 40 mm czy granatnikami, znajdowało się razem z innymi firmami wchodzącymi w skład PGZ. Targi to okazja do spotkań biznesowych, rozmów z kontrahentami, uzgodnień ze strukturami wojskowymi czy spotkań z politykami.

Jak od lat,  Dezamet zaprosił na swoje stoisko nowodębskich samorządowców. W tym roku Zarząd w składzie: Jerzy Deruś, Krzysztof Zuba i Arkadiusz Duma, odwiedzili w Kielcach przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko i burmistrz Wiesław Ordon. W kieleckich targach uczestniczyli także starostowie Jerzy Sudoł i Jacek Rożek.

Targi były okazją do spotkania z członkami sejmowej Komisji Obrony Narodowej, w tym z posłem Zbigniewem Chmielowcem. Dzięki posłowi Z. Chmielowcowi udało się zamienić kilka zdań z ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem. Tematem rozmów samorządowców było tworzenie 18 Pułku Artylerii i jego mocne zakorzenienie w Nowej Dębie. Ministrowi złożone zostało zaproszenie do naszego miasta, aby przedyskutować współpracę samorządu ze strukturami wojskowymi, m.in. z Agencją Mienia Wojskowego, która zajmuje się zabezpieczeniem mieszkań dla przyszłych żołnierzy nowo formowanego pułku.

Przewodniczący D. Diektiarenko i burmistrz W. Ordon odwiedzili także stoiska wspierających Militariadę firm, w tym Hutę Stalowa Wola oraz Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia – Oddział Badań Dynamicznych ze Stalowej Woli. Wszakże Nowa Dębie to miasto militarne i czekamy z nadzieją na możliwość organizacji kolejnej edycji mocnego wydarzenia.

/UMiG

16 KOMENTARZE

    • To nie Sierota tylko Lelita Dębska jego Góru wypowiedział się doskonale zresztą ten Typ wszędzie Łazi bez i Skłon do Pasa mu Wystarczy.

  1. Gdzie Wolan, Pytam gdzie Wolan ??? Taka impreza bez niego toż to szok !!! Przedstawiciel Dezametu i Gminy, podokręgu Stalowa Wola, straży pożarnej, kół gospodyń wiejskich, asystent Warchoła, piłkarz, i WHO . Jak prezydent tego kraju mógł rozpocząć targi bez niego ??? Skandal !!!

  2. Panowie, kupić krawaty na poważną imprezę. W polu możecie robić bez, ale nie w przemyśle.
    Jak wyrośliśta z koszuli, to kupić taką, żeby dało się zapiąć pod szyją. Gdzie żony?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here