Rząd przedłuża restrykcje. Górale mówią Veto! xvideo

27

Rząd przedłużył lockdown do 31 stycznia. Zamknięte będą między innymi restauracje, hotele, ośrodki turystyczne. –Najwyższy czas położyć kres polityce rządu, która prowadzi do śmierci wielu osób i niszczy prywatną własność. Jeśli ograniczenia nie zostaną szybko zniesione, to z rynku znikną małe i średnie firmy. Zostanie państwo i wielkie korporacje – mówi lider strajku Sebastian Pitoń.

Coraz więcej małych i średnich przedsiębiorców jest na skraju bankructwa. Nie mając już nic do stracenia, wbrew obostrzeniom rządu otwierają swoje biznesy: restauracja w Cieszynie, wyciąg w Postolicach.

Obywatelskie nieposłuszeństwo zapowiedzieli górale. 17 stycznia zamierzają otworzyć swoje biznesy.  Podkreślają, że stres wywołany lockdownami zabija więcej osób niż covid gdyż powoduje on zawały serca, udary, wylewy oraz nowotwory. Prowadzi również do fali samobójstw.

Stawiamy wszystko na jedną kartę. Teraz albo nigdy – mówią górale. Do inicjatywy „Góralskie Veto” planują dołączyć przedsiębiorcy z całego kraju.

27 KOMENTARZE

 1. Skończcie juz z jakimiś ostroznosciami. Dajcie normalnie ludziom żyć i korzystać z tego życia. Kto sie boi wirusa z telewizji to przecież moze siedzieć w domu i sie z niego nie ruszać.

 2. Przecież w tym wszystkim o to chodzi, by upadły małe rodzime firmy, a te, które zostaną, politycy kupią za pieniądze podatników i będą na nich zarabiać. Dziwnym trafem i oczywiście całkiem przypadkiem zagraniczne firmy jakoś funkcjonują na terytorium Polski i jakoś nic złego im się nie dzieje, ale polscy przedsiębiorcy są tłamszeni. Dlaczego?

  Kilka miesięcy temu śmiałem się z bzdur typu „dochód podstawowy dla każdego”, ale przecież jak ten ucisk przedsiębiorców potrwa jeszcze kwartał to przecież taki będzie finał tej operacji.

  Lidl, Tesco, Bieronki i inne przedsiębiorstwa pracują pełną parą. Nikt nie sprawdza limitów w sklepach, bo kasa do Niemiec czy Portugalii musi płynąć bez przeszkód i oczywiście w tych sieciach wirusa nie ma.

  Największe oszustwo w historii świata.

 3. Ludzie nie widzicie tej manipulacji. W biedronce pełno ludzi żadnych dystansów, a restauracje pozamykane. Nie zdajecie sobie sprawy jaka krzywdę wyrządzacie tymi obostrzeniami. PiS pierd…… że dba o SENIORÓW a chu..a wiedzą jakie są ich potrzeby. Dla niektórych samotnych Seniorów jedyną rozrywka całego samotnego dnia było np. Wyjscie do np. Szypowskiego na abonamentowy obiad tam mogli siąść miedzy ludźmi. A teraz ci SENIORZY umierają w SAMOTNOŚCI. I nie pierd…..cie, ze zaniesiesz Seniorowi paczkę z produktami spożywczymi i jest ok. LUDZIE TELEWIZJA WAS OGŁUPIŁA, SKOŃCZCIE SIĘ PODPIE…..ALAC, żebyście dzwonili tak w słusznych sprawach jak wydzwaniacie w sprawie maseczek.

 4. Miały być trupy na ulicach i za kilka miesięcy będą, gdy misja z wygaszaniem gospodarki zostanie zakończona sukcesem.

 5. Grunt, że nie zalegalizowali związków homo, co? Buahaha. Za jakiś czas nie będziecie mieli co do gara włożyć, ale nie martwcie się. Rzucą wam telewizyjną paszę i napełnicie kałdonki. Buahaha.

 6. No i cyk. Niech ludzie zamykają biznesy i idą z torbami, ale pomoc dla zachodnich korporacji zawsze się znajdzie. A to ulgi podatkowe i dotacje, a ty człowieku radź sobie sam.

 7. W Biedronce, Lidlu czy oszołomie nie można się zarazić, ale na stoku narciarskim czy w hotelu już tak?
  Gdzie sens i logika? Kto to wymyślił?

  • Mosze i Icek, a polityczne sługusy żyjący na kolanach wykonują wolę panów. Niezależność i niepodległość w pełnej krasie. Buaha

 8. Nie rozumiem co nas może to obchodzić ? W naszej wsi nowa dęba wszyscy popieramy nasz ukochany rząd, więc ten 'artykuł’ to jakiś defetyzm, bo godzi w dobre jego imię…. A swoją drogą rząd przeznaczył dwadzieścia miliardów złotych na ratowanie górali, to czego oni jeszcze chcą ? Ja tez bym chciała aby ktoś obronił moje miejsce pracy które już dawno poszło sie ebać, ale górale są widocznie bardziej potrzebujący niż reszta. Jak ich zabraknie to kto będzie pompował frekwencje na wyborach aby PiS znowu wygrał ? Nasza wioska nie da rady. Jak ich zabraknie to znowu będziemy musieli szukać roboty, bo na pewno nikt nam za darmo nic nie da ,tak jak dzisiaj dostajemy…

 9. Zajebista inicjatywa. Ma chop gadane.
  Ale niektórym wyatrczy wybór pomiędzy maseczką z piorunem a maseczką z 6 kolorowym wzorkiem.

 10. Hahah Górale mają dość? A kto najbardziej popierał ten rząd przed wyborami? Smutne no ale – chcieliście tych czempionów to macie.

 11. Już widzę jak Tusk albo inna czerwona menda was uwalnia od chodzenia w maseczkach.
  Chyba tak samo jak uwolnił z VAT OFE itd.
  O narodzie…!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here