Starosta Jerzy Sudoł odznaczony

40
Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

Złotą Odznakę Honorową Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie otrzymał starosta Jerzy Sudoł, który w ubiegłym tygodniu uczestniczył w uroczystym Dniu Samorządu Terytorialnego.

Odznaczenie wręczyli marszałek województwa podkarpackiego i przewodniczący zarządu PSST – Władysław Ortyl, Zygmunt Cholewiński – honorowy przewodniczący PSST oraz Marek Ćwiąkała – dyrektor biura PSST. Jedyną Złotą odznakę PSST otrzymał starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. Wręczono też srebrne odznaki. Otrzymali je: Robert Bednarz – starosta niżański, Grzegorz Dominik – burmistrz Narola, Albert Hawrylak – wójt Gminy Wielkie Oczy, Adam Dziedzic – wójt Gminy Świlcza, Tomasz Jabłoński – wójt Gminy Stary Dzików oraz Jan Paczek – starosta przemyski.

Podczas Dnia Samorządu Terytorialnego, który rozpoczął się mszą św. w rzeszowskim Kościele Farnym, a zakończył się w Filharmonii Podkarpackiej, wręczono wiele medali, nagród i wyróżnień, wśród nich m. in. Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi przyznawane przez prezydenta RP, nagrody specjalne w kilku różnych kategoriach, takich jak gmina przyjazna przedsiębiorcom, dobre miejsce zamieszkania, inwestycja roku czy rewitalizacja roku oraz wyróżnienie honorowe – „Sołtys Roku”.

W czasie uroczystości wręczono także jednorazowe stypendium – Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia, przyznawane przez zarząd PSST.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu

40 KOMENTARZE

 1. Czy powiat z naszych podatków płaci składki na organizację która przyznała staroście tę nagrodę? Bo jakoś zabrakło tej informacji w tekście. Wiele jest takich organizacji które biorą kasę a później nagradzają płatników.

 2. A to nie przypadkiem to stowarzyszenie co i Ordon otrzymywał „prestiżowe” wyróżnienie? Przelewał grzecznie co rok pieniadze podatników a następnie jechał na galę odebrać statuetkę kupioną za nasze pieniądze!! Co za banda nierobów. Bardzo dobrze ze dęba nie bierze już w tym udziału

 3. Chyba za te pobocza nie skoszone i chodniki nie zrobione. Na to starosta czasu nie ma, ale jeździć po odznaczenia za taką ,,ciężką” pracę to czas jest. Kto głosuje na takich?

  • Fontannę MPGiM remontuje już trzeci tydzień Sukces- postawili ogrodzenie. No tak, skoro kierownikiem budowy jest tzw STRATEGICZNY INŻYNIER.

 4. Możecie go obie obwiesić odznaczeniami jak ruskiego albo północno-koreańskiego generała. Ja to mam wszystko daleko …….

 5. Jakie stowarzyszenie taka i wartość odznaczenia ale w trumnie jak ci te wszystkie ordery przypną to jak generał radziecki będziesz się prezentował. Poły u marynarki braknie na te łordery wszystkie. Zwykle towarzystwo wzajemnej adoracji obdarowywujace się tytułami i odznaczeniami nawzajem za pieniądze uczciwie pracujących obywateli. Za robotę byś się wziął bo na drodze z N.D. do Stalow to tablice już pół roku temu wkopales chwalac sie ile to pieniędzy pozyskales a przetargu już kolejny raz nie możesz rozstrzygnąć. A doły coraz większe adekwatnie do twoich odznaczen

 6. no czego się czepiacie :D… został odznaczony… przecież załatwił hajs na Modernizacje Domu Pomocy Społecznej, w końcu to jego przyszła miejscówka… to musi sobie odjeb**……

 7. Powinien dostać odznaczenia za Zbieranie Złom z placu w pobliskiej Gminie.
  Ten Człowiek Nigdy Nie Powinien być na Takim Stanowisku Wstydu nie Ma by Pytać o Rabat za Złom

  • tobie anononim, jak widać po tym co piszesz, to już czkawka pijacka się odbija i w oczach ci świeci...

   Gdzie na Porębach światło o tej porze ? Zresztą, porządni ludzie o tej porze śpią, a nie szlajają się gdzieś z imprezy..

 8. Żal dupę ściska, bidne z Was ludziska… Łorderu zazdrościcie, takie lasowiackie życie. Na staroste nie żałujta grosza, jeszcze Wam do zalewu wpuści łososia! Hej dana dana, altana u Wolana, a w altanie dwa gąsiorki, grube jak plebańskie paciorki.

 9. Te blaszki nic nie znaczą! Co pokaże jak mu Tam każą zdać relację z włodarstwa swojego? Zniszczone szkoły, nakłanianie do niesprawdzonych szczypawek ………………………………………………………….. itd, – długo by jeszcze wymieniać.

  • Można by jaki roztrząsacz obronny doczepić… A może nawet wieżyczkę z działkiem na gnojowicę… Wyobrażasz sobie jakie wtedy miałbyś możliwości w polu…?

  • Sudoł brał na NTSK dotacje od około ćwierć wieku, a prawdziwą historyczną książkę o dawnej Dębie napisał pan Krząstek i wydał w Tarnobrzegu. Co robił Sudoł z tą dotowaną działalnością historyczną, jak sam nie napisał, a nawet nie wydał pracy W. Ordona z lat 1980-tych? Jaki z niego historyk?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here