W niedzielę wybory sołtysów i przewodniczących osiedli. Zobacz kto startuje

4
Zdjęcie autorstwa Element5 Digital z Pexels

W najbliższą niedzielę 28 kwietnia 2019 roku odbędą się wybory sołtysów i przewodniczących osiedli, na nową 5- letnią kadencję.

Wybory Sołtysa/Przewodniczącego Zarządu Osiedla są powszechne, bezpośrednie i odbywają się w głosowaniu tajnym. Prawo zgłaszania kandydatów na Sołtysa przysługuje grupie mieszkańców Sołectwa/Osiedla w liczbie co najmniej 5 osób uprawnionych do głosowania. Kandydatura na Sołtysa/Przewodniczącego Zarządu powinna być poparta co najmniej 20 podpisami. Do każdego zgłoszenia należy dołączyć pisemne oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie na Sołtysa/Przewodniczącego Zarządu.

Wybory są ważne bez względu na liczbę osób biorących udział w głosowaniu. W przypadku, gdy nie został zgłoszony ani jeden kandydat lub gdy kandydat nie uzyska ani jednego ważnie oddanego głosu – Sołtysa/Przewodniczącego Zarządu wyznacza Burmistrz po uzyskaniu opinii organizacji i stowarzyszeń działających na terenie Sołectwa/Osiedla, w tym Rady Sołeckiej/Zarządu Osiedla.

Poniżej prezentujemy listę osób startujących w wyborach:

 

4 KOMENTARZE

  1. Na Porębach zabetonowana klita tak się boi, że na profilu Poręby Dębskie Osiedle prowadząca profil oznajmiła światu że kandyduje tylko jedna osoba..:)) Dla niepoznaki na drugiej stronie o nazwie Poręby Dębskie z logiem stowarzyszenia już dodała dwóch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here