WIZYTA POSŁÓW, CZŁONKÓW KOMISJI OBRONY NARODOWEJ W DEZAMET S.A.

19

Posłowie sejmowej Komisji Obrony Narodowej odwiedzili Zakłady Metalowe DEZAMET S. A. w Nowej Dębie. Celem wizyty było zapoznanie się z bieżącą działalnością zakładu, jego wewnętrzną strukturą, perspektywami rozwoju i aktualnie realizowanymi projektami związanymi z Programem Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP.

W spotkaniu oprócz członków KON wzięli również udział: Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Jakub Roszkowski – Członek Zarządu PGZ S. A., senator Jarosław Rusiecki – Przewodniczący senackiej Komisji Obrony Narodowej;  Paweł Sobczyk – z-ca dyrektora Departamentu Projektów Strategicznych w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz nowodębscy samorządowcy Wiesław Ordon – Burmistrz i Damian Diektiarenko – Przewodniczący Rady Miejskiej.

Zgromadzonych przywitał Prezes DEZAMET S. A. Jerzy Deruś: Jest mi niezmiernie miło gościć tak zacną delegację w siedzibie naszej Spółki. Nasze motto brzmi „Dbamy o bezpieczeństwo Polski”.  Jest to dla nas zadanie kluczowe i jestem przekonany, że będziemy mogli tę misję kontynuować w przyszłości. O szczegółach naszych projektów opowiemy podczas przygotowanych dla Państwa prezentacji.

Delegacja sejmowej Komisji Obrony Narodowej na czele z jej przewodniczącym posłem Michałem Jachem miała możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania Spółki,  jej infrastrukturą oraz parkiem maszynowym.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy posła sejm RP Zbigniewa Chmielowca. W ocenie parlamentarzysty w interesie regionu i państwa jest wspieranie rodzimych zakładów zbrojeniowych – Myślę, że dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, jak ważną rolę w systemie bezpieczeństwa państwa pełnią polskie spółki zbrojeniowe takie jak DEZAMET S. A. oraz pozostałe wchodzące w skład grupy Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zadaniem parlamentarzystów jest wspieranie zarządów tych Spółek w realizacji  ambitnych zadań, jakie przed nimi stoją – komentuje poseł Chmielowiec.

Podsumowaniem wizyty było wspólne sadzenie dębów symbolizujących siłę i potencjał polskiego przemysłu zbrojeniowego.

Źródło: DEZAMET S. A.

19 KOMENTARZE

  1. OSRAZU WIDAC ZE Pan Posel Chmielowiec
    Jesli widzi ze jest jakas szansa cos wykombinowac dla miasta Nowa Deba
    To kombinuje szacunek dla Pana ….. nie to co pozostali dup……o wkrety I nowo debscy biznesmeni tylko dla siebie

    • Jakie to proste wlezsc na sosne i skoczyc pisowi na kant prawda jakie to proste i potwora jednego bedzie mniej jakie to proste Pistch skorzystaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here