Zaproszenie do udziału w III sesji Rady Miejskiej w Nowej Dębie

40

Przewodniczący Rady Miejskiej zaprasza mieszkańców do udziału w III sesji Rady Miejskiej VIII kadencji  w dniu 19 grudnia 2018 r. o godz. 1600 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Obrady będą transmitowane NA ŻYWO tutaj:


Porządek obrad jest następujący:

 1. Otwarcie sesji
 2. Przedstawienie porządku obrad
 3. Przyjęcie protokołu z II sesji RM
 4. Informacja burmistrza o działalności między sesjami
 5. Zapytania i wnioski mieszkańców
 6. Podjęcie uchwał w sprawach:
  a) zmian w budżecie MiG na rok 2018
  b) uchylającą uchwałę w sprawie udzielenia w 2018 roku pomocy finansowej Powiatowi Tarnobrzeskiemu
  c)ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych
  d) podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole” i w domu na lata 2019-2023
  e) określenia zasad zwrotu wydatków za świadczenia z pomocy społecznej udzielane w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole” i w domu na lata 2019-2023
  f) zmiany Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018
  g) uchwalenia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok
  h) uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019
  i) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów lokali użytkowych 
 7. Interpelacje i zapytania radnych
 8. Wolne wnioski i zapytania
 9. Zamknięcie obrad

40 KOMENTARZE

 1. Kiedy glosowanie nad bonifikata za przeksztalcenie?.i wywalic tego gonca z urzedu za ktorego trzeba placic 11,60 rzekomo za upomnienie coto wieczorem dostarcza

  • Drogi podatniku, w czasach Krolestwa takie upomnienie nazywalo sie „WICI” i dostarczal je umyslny wyslannik, teraz zamiast znaczka Pocztowego za 2,50 zl. dostarcza je przyboczny Burmistrza Goniec i taki swistek papieru kosztuje 11,60 zl. a jak w 7 dniach nie wykonasz woli Urzedu zwala ci sie na glowe sluzby egzekucyjne ktore jeszcze bardziej cie pognebia i wtedy zaplacisz nie 11,60 zl. a 500 % wiecej , wiec nie narzekaj ze Burmistrz cie gnebi

  • Zgadza sie punkt F przewiduje aby od poniedzialku do Piatku monopolowe byly zamykane o godz. 18,a Sobota i Niedziela byly calkowicie zamknieta zlamanie zakazu to grzywna 5000 tys zl.

 2. Kiedy nastąpi zmiana w zajmowanych Pseudo Kierowniczych stanowiskach MGOPS . SOK , SOSIR itd… .
  Może wystarczy już tego Dziadostwa jak Tacy ludzie mogą zajmować stanowiska ………

 3. Ludzie nie siejcie fermentu Rada nie ma kompetencji aby kogokolwiek zwalniać i dawać prace opanujcie trochę emocje – zajmijmy się pracą na swoich okręgach

  • Qwa@Radny,siroto,nie wiesz to nie zabieraj głosu.Już żeś łachu „Radny”?
   Poczytaj durniu co należy do rady gminy Art. 18. sam. gm. – Kompetencje rady gminy – Ustawa o samorządzie gminnym – …
   https://www.arslege.pl › kompetencje-rad…
   … tworzenia, likwidacji i reorganizacji przedsiębiorstw, zakładów i innych gminnych jednostek organizacyjnych oraz wyposażania ich w majątek,

  • Jeszcze jedno Panie Wielki @Radny.Złóż mi pozew o ochronę dóbr gdyż Ci naubliżałem.Zobaczymy jak wielkim jesteś RADNYM.Pewnie z łapanki bo o prawie samorządowym nie masz cieniasie bladego pojęcia.

 4. To skoro nie ma to kontrolę niech zleci /zrobi/ się wtedy okaże kto jakie kompetencje oraz wjaki sposób wykonuję Tę Ciężką Pracę……

 5. Kiedy Cygany doczekają się szefa CKL który będzie działał . , miał pomysły , kkiedy Centrum zapełni się ludżmi. Do tej pory przychodzą ci co dostają telefon …..? przyjdż bo nie będzie nikogo.

 6. takie małe oszczędności, które przewodniczący wrac z radnymi przeznaczy na spotkanie opłatkowe w Dębiance na ok. 200 osób – balety do rana, jak na weselach

 7. Portal chroni pana Bredzika przed komentarzami, to pan Bredzik kazał wykasować komentarze czy pani Bredzikowa która ciężko „pracuje” w urzędzie ? Pan Bredzik ma widać redaktora w kieszeni żałosne to ze nie można się wypowiedzieć na jedynym portalu. Redaktor niech przemyśli czy ochrona Bredzika służy wolno ści słowa… może jednak pozwolić ludziom na pokazanie tego oszołoma bez cenzury.

  • Łatwo jest pisać anonimowe komentarze, pluć jadem, obrażać,krzywić się oraz wymagać. Gorzej coś zrobić samemu, albo wymagać od siebie, prawda?
   Z doświadczeń panujących na tym forum spodziewam się że zaraz pod moim wpisem osoba pseudo anonimowa napisze odpowiedź która nie będzie miała nic wspólnego z treścią mojej wypowiedzi.Oponent,czerwony ze złości obrzuci mnie stekiem wyzwisk.Cóż,jestem na to przygotowanym,to typowe dla tego portalu.

  • Chciałbym żebyś zauważył pewną prawidłowość. Najwięcej ocen krytycznych na tym forum zbiera obecnie nam panujący pan Ordon i słusznie. Pomijam wypowiedzi nie mające nic wspólnego z szeroko pojętym dobrym wychowaniem, czy też z gruntu tendencyjne. Jest też dużo wypowiedzi pisanych moim skromnym zdaniem tak jakby pod zamówienie. Co do ocen krytycznych dotyczących byłej ekipy to niestety 90% negatywnych opinii jest prawdziwych, lecz rażą mnie wypowiedzi wulgarne czy pełne insynuacji. Następna sprawa, co może zwykły mieszkaniec by zmienić obecny stan rzeczy? W gruncie rzeczy niewiele, raz na kilka lat wrzucić swój głos do urny wyborczej z nadzieją że kandydat na którego glosował, choć w części spełni swoje obietnice wyborcze.

 8. Hehe i było całkiem ciekawie :)
  Zaczęto w końcu wyciągać brudy lokalnej mafii :) A tu niespodzianka, niestety pstryczek w nos – komentarze usunięte.
  Panie Marku więcej odwagi. Kuracja przeczyszczająca dobrze by zrobiła, a ludziska by się dowiedzieli co na naszym Lasoviu się wyrabia.
  Czy w końcu nadszedł czas na oczyszczenie?
  Wydaje się, że komisja rewizyjna w obecnym składzie mogłaby tym mozolnie budowanym układem towarzystwa wzajemnej adoracji potrząś, a nawet rozbić w pył. Przez dekadę za uszami sporo się nazbierało. Chyba już czas, gdy zamiatano pod dywan się skończył. Z niecierpliwością oczekuję pierwszego posiedzenia :). Patrząc po minach naszych boskich władców to już w gaciach pełno – ściema się skończyła i księstwa też :) Jak się będą tłumaczyć? Szkoda, że nie ma transmisji z komisji – słuchania ich jąkania byłoby z pewnością zabawne :)
  Ciekawe co na to Jasiu, Andrzejek no i Rysio ? :) Nie da się? Wszystko super? No zobaczymy :)
  Ciekawie coraz ciekawiej :)
  A radni trochę więcej odwagi. Można wiele zmienić. I przestańcie się zajmować pierdołami. To zostawcie dla sołtysów. W sumie mają uposażenie większe od was :)

  • Uważam, że nie po to rada działa, żeby wzajemnie się opluwać.Przykre to gdy widzę jaka agresja zieje z tekstów wielu komentujących.Mylna interpretacja demokracji doprowadza do tego typu „pyskówek”i przechwałek co to nowa rada uczyni z przeciwnikami?…a no właśnie co ? Macie większość,szansę i możliwość więc trzeba działać.Nie prać publicznie brudów, nie buntować mieszkańców do wzajemnego opluwania ,do „walk bratobójczych”. Czy takie wartości i zachowania miały by być domeną obecnej rady miasta i gminy ????

  • Koń ma klapki na oczach, żeby się nie płoszył. Im mniej widzi, tym jest spokojniejszy. Jemu to służy. Ludziom mentalne klapki już niekoniecznie. Spójrz w lustro. Zanim jednak to zrobisz, zdejmij klapki z oczu. Przede wszystkim na chłodno przeczytaj to, co wszyscy piszą. Potem przeanalizuj, a jeśli nie pomoże, to przeczytaj i ze sto razy. Może za którymś razem zatrybisz, co w obecnej chwili dzieje się w radzie miasta i jaki jest cel zamieszczanych komentarzy.

 9. Obniżenie pensji burmistrzowi popieram w 100%, tak samo jak opuszczenie stowarzyszeń którym płaciliśmy a guzik z tego mieliśmy. Czekam na porządek w temacie straży miejskiej i kibicuje radzie miasta. Wesołych Świąt!

 10. Któś, zarzuczasz innym że opluwają. Spójrz na siebie. Mówisz że Rada opluwa. Obejrzałem wszystkie sesje nowej rady. Na każdej z nich grzecznie i spokojnie. Powiem że za spokojnie bo właściwie nikt nie zabiera głosu. Dlaczego więc piszesz o czymś czego nie ma?

  • @Któś w twoim rozumowaniu jest dość mocno nacechowana sprzeczność coś w rodzaju Kalego
   Sam próbujesz zakładać klapki i ograniczać dostęp do informacji. Może czas byś ty zaglądnął w lustro – czujesz strach? Ziejesz nienawiścią chłopie. Widać, że jesteś z grupki nie mogącej się pogodzić z porażką.
   Co do rady to na razie jak potulne baranki, a powinni w końcu się odezwać ! Wchodzenie każdemu w tyłek zawsze się źle kończy !

 11. Jak widzę nie ma najmniejszych szans na to, że jakakolwiek dyskusja na tym portalu zakończy się jakimiś wnioskami, albo kompromisem. Z tego powodu jeśli faktycznie uważacie się za stroną mądrzejszą w dyskusji, a swojego przeciwnika uważacie za „idiotę”, to w ogóle nie powinniście się wdawać w rozmowę. Na drodze do tego może stanąć Wasza słabo wypracowana inteligencja emocjonalna. Cóż… często aż się prosi, żeby komuś na jego durny komentarz odpowiedzieć. I o ile sensowne jest zrobić to raz, to wdawanie się z Wami w niekończącą się wymianę zdań, gdy wiadomo, że nic z tego nie będzie, po prostu mija się z celem i jest psychicznie szkodliwe. Szkoda życia na dyskusje z matołami pokroju @Swir i jemu podobnych. Po prostu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here