Zbierają podpisy w obronie Straży Miejskiej

53
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mimo, że zdecydowana większość mieszkańców negatywnie ocenia funkcjonowanie Straży Miejskiej i opowiada się za rozwiązaniem jednostki, grupa zwolenników formacji zbiera podpisy w jej obronie.

Jak informują nasi czytelnicy podpisy były zbierane podczas „Pikniku Rodzinnego” w Tarnowskiej Woli. Podpisy zbierano również na terenie miasta. Zbiórka podpisów jest jak można przypuszczać elementem większej akcji mającej skłonić radnych do zaniechania likwidacji Straży Miejskiej. Oprócz zbiórki podpisów w grę wchodzą naciski na rajców przez osoby wpływowe w środowisku, jak również emocjonalne występy obrońców Straży Miejskiej na sesji Rady Miasta. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy uchwała o rozwiązaniu SM trafi pod obrady samorządu. Sam projekt jest już gotowy i złożony w Urzędzie Miasta.

53 KOMENTARZE

  • dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd, straż miejska nie zbiera osobiście żadnych podpisów pod listą poparcia więc nie siejcie propagandy, no ale jaki portal takie komentarze !

 1. Przepraszam,czy dobrze zrozumiałem SM zbiera podpisy w trakcie służby tj. W mundurach?
  Jeżeli tak to dyscyplinarka – czy w zakresie obowiązków należy zbieranie podpisów? Czy do takich obowiązków została powołana ta formacja.? To pytanie jest do rady miasta.

  • straż miejska nie zbiera podpisów a już tym bardziej w mundurach, nie siej kłamliwej propagandy

  • Burmistrz ordon go ocalił więc niech bierze spalinówkę, kapustę i rzemienia jako kompanów i jazda do koszenia.

 2. Akcję musi wspierać i popierać burnistrz Wiesław Ordon, któremu zależy na wojence z radą miasta. Na dowód powiem, że dyrektor ZPO wystawił listę. Rozumiem że to samo za cichym przyzwoleniem odbywa się w innych jednostkach gminnych? Takie to „spontaniczne” podpisy ludzi. Szopka pana burmistrza i jego straży przybocznej.

  • jakie spontaniczne podpisy??? ????????????????????????????????????????? brak słów ,ale czego sie nie robi zeby było wszystko po staremu.

  • Zespół Placówek Oświatowych – od poniedziałku lista na stoliku wraz z listami dzieci chętnych do uczęszczania w wakacje do przedszkola/i. Nasuwa się pytanie, czy placówka oświatowa to właściwe miejsce do „uprawiania polityki”?

 3. Jedyne z czym kojarzy mi się burmistrz Wiesław Ordon to wojna z radnymi o takich osobników jak Krystian Rzemień i Antoni Kapusta. Teraz dochodzi do tego zestawu straż miejska. Nic dziwnego, że miasto zagłosowało na NIE i ma pana serdecznie dość. Niech pan tak robi dalej to i na wioskach będą pana mieli dość. Nie pozdrawiam.

 4. Zlikwidować A hajs przeznaczyć na schronisko dla piesków! Lepiej żeby zwierzątka miały co jeść I miały ciepło w zimie niż dokarmiac te psy Ordona !

 5. Panowie Radni , nie ma zmiłuj straż miejska musi zniknąć. Mam nadzieję , ze tak się stanie. A Pan Syska w końcu pójdzie na wymarzony urlop.

 6. Z tymi podpisami to jakas szopka !!! SM powinna byc zlikwidowana juz dawno,ponad 12 lat temu,ale cóż na układy niema rady.Mieszkancy MiG maja tej formacji serdecznie dosc,a przy obecnym zadłuzeniu gminy i kosztach jakie generuje ta formacja to odpowiedz jest prosta w tym temacie.

 7. Witam państwa dziś około godzin y 9 rano widziałem jak straż miejska obracala starszą panią pod filarami obok kiosku z gazetami że sprzedaję jajka i pietruszkę . przejeżdżalem tam służbowo bo bym się zatrzymał i powiedział im co onich myślę !!!!!

 8. W Irlandii w miastach są takie drewniane stragany pojedyncze na niektórych placach przy ulicach i tam mozna sprzedać wszystko co urośnie w ogródku, kompoty, przetwory itp. Sporo fajnych przetworów sprzedaja Amisze.

 9. Mam nadzieje że aktualnej Radzie Miasta uda się zlikwidować formacje jaką jest Straż Miejska, bo wielu już próbowało i na próbach się kończyło.

  • Chlopaki z SM mam pomysla, zamiast mandatu dawajcie delikwentom liste do podpisu a gwarantuje ze w przeciagu tygodnia lista bedzie dluga na okolo 500 metrow

 10. za picie wam wypisali karteczke i beczecie jak kozy, a jak podjadą to walicie ściemę, że to nie wasz browar twardziele z lasku i hoteli fajni jesteście, chwała twardzielom z …. wiecie skąd

 11. sami twardziele miro i tubylec browarek zaszkodził czy znak drogowy, przy panach w niebieskich mundurkach kitę byście podwineli i uciekli, jak to pisze JLB musiała sm go pokryźć – a tak na marginesie nie masz pojęcia jak się czują psy na oczyszczalni słomiany obrońco zwierzat

 12. Panowie Radni ! Najpierw na zbity pysk wójta nieroba od koryta odstawić i kolejno jego wszystkich przydupasów. I wtedy będzie porządek w mieście.

 13. W każdej instytucji użytku publicznego tj.sądy,większe szpitale,markety itp. posiadają ochronę i nie ma w tym nic dziwnego.Straż miejska jest także tego typu instytucją może tylko o szerszym znaczeniu,gdyż zabezpiecza nie tylko urząd Miasta i Gminy,lecz także całe miasto i gminę.Uważam więc iż pomysł likwidacji Straży Miejskiej jest skrajnie nieodpowiedzialny.

 14. Nie to było inaczej, staruszka mogła handlować bo miała nabiał, a chłopak który sprzedawał truskawki już nie mógł. Byłem świadkiem bo przechodziłem tamtędy. Wielu ludzi wstawiło się za tym chłopakiem, który i tak zwinął się z truskawkami. Ziober już go spisywał a jak P.Wierzbicka stanęla w obronie chłopaka to ziober pysknął do niej że jej zachowanie świadczy o tym że na pewno jest pijana. To jakaś paranoja ludzie kochani

 15. W każdej większej instytucji tj.sądy,szpitale markety itp. funkcjonują służby ochrony.Taką służbą jest także straż miejska.Tyle tylko iż ma więcej zadań bo zabezpiecza nie tylko Urząd Miasta jako stricte instytucję,lecz także wszystkie okolice Miasta i Gminy. Tak więc decyzję radnych uważam za skrajnie nieodpowiedzialną.

  • skrajne nieodpowiedzialna jest praca i postawa owych naszych dzielnych strażnikó czyhajacych na spokojnych ludzi ( vide wpisy powyżej ) i.jako żywo samego milosciwie nam panującego burmistrza , który te ich działalność popiera .

 16. Ale niech nie zbierają podpisów po wioskach tylko w debie jak w rozalinie czy w tarnowskiej co ich to obchcodzi czy bedzie czy tez nie straz miejska jak w debie nikt jej nie chce a tak to po co oni są wogule jaka funkcje pełnią jest w debie posterunek jest dużo funkcjonariusz policji i to wystarczy a za ta pensję strażników mozna na co innego zainwestować choćby nawet na remont basenu który stoi i nikt z nim nic nie robi.

  • skąd wiesz, że nikt ich nie chce skoro ludzie podpisują za ich pozostawieniem, poza tym policja obecnie ma braki kadrowe i nie ma ich na tyle żeby zorganizować patrol dwu osobowy a przepisy wyraźnie mówią o tym, że w patrolu musi być co najmniej dwóch policjantów szczególnie podczas interwencji. Dlatego też policja zasila swoje patrole strażnikami miejskim. Co do przeznaczenia funduszy policji ze środków ewentualnego rozwiązania straży miejskiej jest nie możliwa z różnych przyczyn. Moja wiedza w tym temacie jest zaczerpnięta od funkcjonariuszy policji. Co do remontu basenu to powiem ci, że tą sprawą już dawno powinna zająć się rada miasta a zajmuje się nie tym co potrzeba.

  • Rada Miasta w przeciwieństwie do poprzedników wreszcie pracuje i rusza ważne tematy. Na jej tle widać jak kiepski jest wójt Ordon który zamiast pisać wnioski o dotacje unijne na basen (bo od tego jest) zajmuje się jedyniem robieniem radzie miasta na złość, rzucaniem jej kłód pod nogi. Dla niego basen nie ma znaczenia.

 17. sama widziałam jak p.Syska przepędzał w cześniej biedne kobiety z jajkami z pod filarami ja uwazam ze godziny pracy tej straźy od samego począku to wielkie nieporozumienie powinny to byc godziny drugiej zmiany i wtedy jezdzić i przepędzać ta dobrze wychowana młodzież a nie osoby które coś chcą sprzedać bo może to jedyne ich zrodło utrzymania wstyd wielki wstyd panowie jeżeli zostaniecie to sama pójde do Burmistrza i mu to powiem albo siedzicie w tym samochodzie i patrzycie na chmury uważam że tak jak do tej pory to porażka Burmistrza byc dalej to może

 18. Jeżeli panowie podchodzili by do niektórych tematów po przyjacielsku . Bo w dębie każdy się Zna. A nie jak strażnicy teksasu to myśle ze wtedy wiele osób by za nimi stanęło murem.

 19. Aż zgroza bierze na te bzdury które wypisujecie burmistrza mamy wspaniałego żaden poprzednik tyle nie zrobił zresztą poparła go większość mieszkańców co do straży miejskiej chłopcy robią co do nich należy pracują jak każdy a ciekawa jestem jak wy wszyscy pracujecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here