Znamy wykonawcę na budowę chodnika od Jodełki do ul. Kościuszki

7

Do końca listopada Firma Remontowo-Brukarska Dariusz Król z Jadachów wykona chodnik od Jodełki do ulicy Kościuszki. Stary i wybrakowany deptak zostanie zastąpiony nową kostką.

Wykonawcę wyłoniono w drodze przetargu nieograniczonego. Oferując cenę 82 900 zł brutto i 7-letni okres gwarancji, uzyskał największą liczbę punktów. O realizację zadania zabiegał radny Łukasz Serafin: – Istniejący chodnik właściwie nie nadaje się już do użytku. Płytki są stare i popękane na co wielokrotnie zwracali uwagę mieszkańcy ulicy Jana Pawła II. Stawarza to wiele problemów dla mam z wózkami czy osób starszych i niepełnosprawnych – przypomina samorządowiec.  Zakres robót obejmuje między innymi: rozebranie nawierzchni z płyt chodnikowych 50x50cm (segregacja płyt na paletach, odwóz do 25 km w miejsce wskazane przez Gminę), wywiezienie gruzu (utylizacja w zakresie wykonawcy), wykonanie chodnika z kostki betonowej PŁYTKA LUX 30x30x6 cm JADAR – materiał Gminy z dowozem w zakresie własnym wykonawcy do 2 km (z palcu magazynowego PGKiM Sp. z o.o. w Nowej Debie, ul. Leśna 1) oraz spoinowanie piaskiem. Termin wykonania robót: do 30 listopada 2019 roku.

7 KOMENTARZE

    • Dokładnie. Jeszcze teraz niech firma która robiła elektryfikację pozamiata ładnie ten chodnik bo zryte ciężkim sprzętem zostało i pełno ziemi na chodniku jest

    • Całe miasto wie że jest potrzebny. Przed wyborami obiecywali „złote góry”. 370 tyś poszło na trampoliny gminne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here