Współczesne wyzwania dla gospodarki tematem konferencji naukowej w Rzeszowie

12

O współczesnych wyzwaniach dla gospodarki rozmawiali uczestnicy konferencji, która odbył się na Uniwersytecie Rzeszowskim z udziałem wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się kwestie dotyczące badań koniunktury w sektorze przedsiębiorstw  niefinansowych, sytuacji makroekonomicznej w Polsce i na świecie w świetle listopadowej projekcji NBP, bezpieczeństwa energetycznego, czy wpływu uchodźców z Ukrainy na gospodarkę Podkarpacia.

– Czasy, w których przyszło nam żyć są pełne niepokoju i ogromnych wyzwań. Z jednej strony czas związany z ograniczeniami epidemicznymi powodował nadzwyczajne okoliczności prowadzenia działalności gospodarczej  i wywarł niewątpliwie skutek w wymiarze gospodarczym – regionalnym  i krajowym. Obecnie zmagamy się z kryzysem związanym z wojną, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Bardzo ważne jest to, by o tych wyzwaniach czasu obecnego rozmawiać i skutecznie je diagnozować – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele środowiska naukowego, oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego, Urzędu Statystycznego w Rzeszowie oraz Instytutu Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza.

Konferencja została zorganizowana przez Uniwersytet Rzeszowski u Oddział Okręgowy Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie.

12 KOMENTARZE

  1. szczepionki wyeliminowaly czarna ospe, cholere, hajne medyne, ograniczyly w oromnej mierze gruzlice….Nowo wprowadzane szczepienia nie,nie, Jest ich cala masa noim, nie medycznym zdaniem,nie powinny byc w uzyciu. Choroby takie jak HIW, EBOLA wziely sie tez nie wiadomo z kad. Stop pansto genetycy z eksperymentami

  2. Najlepszą ripostą na głupie odzywki i komentarze jest zachować milczenie . Nie warto fatygować się z odpowiedzią
    na większość komentarzy na tym portalu gdyż nic nie wnoszą oprócz chamstwa,obrażania i obłudy.INFOnowadeba.pl to brukowiec,żeby nie powiedzieć kloaka ,,dziennikarstwa”

    • A wiocha.pl tak samo, tylko w drugą stronę…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here