Kredyt na sale gimnastyczną w Chmielowie i boisko w Tarnowskiej Woli

9

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej będą ważyć się losy dwóch projektów uchwał przygotowanych przez burmistrza Wiesława Ordona.  Dotyczą one zaciągnięcia przez gminę kredytu w łącznej wysokości do 3, 4 mlna złotych, a pozyskane w ten sposób środki mają zostać przeznaczone na sfinansowanie dwóch inwestycji w miejscowościach Chmielów i Tarnowska Wola.

Pierwsze zadanie inwestycyjne nosi nazwę „Budowa sali gimnastycznej z pomieszczeniami pomocniczymi i salami lekcyjnymi na działce nr ewid.2396, przy Szkole Podstawowej im. Fabiana Dury w Chmielowie”. Wysokość kredytu na to zadanie może sięgnąć 2,9 mlna złotych. Źródłem, z którego zobowiązanie zostanie pokryte, będą dochody własne gminy z tytułu podatku od nieruchomości.

Drugie zadanie to  „Budowa boiska wielofunkcyjnego z powierzchnią poliuretanową w miejscowości Tarnowska Wola”, a planowana pożyczka może sięgnąć pół miliona złotych.  Podobnie jak w przypadku Chmielowa źródłem, z którego zobowiązanie zostanie pokryte, będą dochody własne gminy z tytułu podatku od nieruchomości.

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 30 sierpnia 2018 roku w sali nard Urzędu Miasta o godzinie 15:00.

9 KOMENTARZE

 1. Może mi ktoś napiszę co burmistrz zrobił w ostatnim czasie dla miasta, nawet za bardzo nie miał ochoty połatać świetnych naszych ulic. Ale statystycznie wychodzi że miasto w wyborach… no cóż, matematyka.

  • Jak już wspominałem w wczesniejszych moich postach, pan burmistrz ma daleko problemy Miasta ,bo nie jest z Nowej Dęby! Natomiast wioski ma bliżej serca i mozna dla nich znaleźć pieniądze, nawet kosztem miasta. Jak wygrał po raz pierwszy wybory na burmistrza, jeden z radnych przepowiedzial nam mieszkańcom przyszłość mówiąc ; „No , to teraz wieś będzie rządzić miastem”!
   Stało się!

  • proszę o informację ile zorganizowanych spotkań z mieszkańcami miasta było przez ostatnią kadencję??

  • Stało się, a wybory w tej mieścinie to jakaś farsa, nie wiem czy układy, stanowiska i powiązania poprzez układy wykluczają start normalnego kandydata, chcącego coś zrobić dla ogółu, a nie tylko dla siebie

  • Za nasze pieniądze z Chmielowa ze strefy bardzo dużo chodniki ulice stadion lekkoatletyczny i wiele innych …. A Chmielów jest nie doinwestowany zarozumialcu

  • Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Jeśli już tak bardzo chcesz podyskutować to przede wszystkim nie używaj epitetów , bo sam sobie wystawiasz opinię.

 2. Ordon z cala ekipa musi odejsc 21 Pazdziernika,wyglada ze jeszcze zdazy powiekszyc zadluzenie i Miasto oblozyc nowymi podatkami, Wyborcy z Miasta pokazac mu CZERWONA kartke w tych wyborach bo ta nie tylko arogancki facet ale tez nieudacznik do potegi

 3. No i po co dyskusja. Jak się okazuje mammy jedynie słusznego kandydata na burmistrza. Ani PIS i PO i inni świeci z Sudołem nie wystawiają żadnego kandydata to jaki mamy wybór. Wybrać nowych radnych którzy nie będą ulegali burmistrzowi i rada będzie rządziła gminą a nie p. Ordon rada miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here