Ogromne zainteresowanie półkolonią MKS Stal! Mimo okrojonego budżetu dali radę!

31

Ponad 120 dzieci bierze udział w  dobiegającej końca, letniej półkolonii organizowanej przez MKS Stal Nowa Dęba. Mimo, że dotacja przyznana przez burmistrza Wiesława Ordona była zdecydowanie mniejsza niż w latach poprzednich, władze klubu zadecydowały, że nie odmówią żadnemu dziecku.

Półkolonie organizowane przez MKS STAL Nowa Dęba od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem.  Klub może pochwalić się nie tylko profesjonalną kadrą trenerską ale również sporym doświadczeniem w przygotowywaniu tego typu wydarzeń. Jak informuje przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko, a jednocześnie koordynator półkolonii, mimo że burmistrz Wiesław Ordon okroił klubowi tegoroczny budżet, to nie odmówiono udziału w zajęciach żadnemu chętnemu dziecku – Dotacja, jaką decyzją burmistrza otrzymaliśmy, obejmowała tak naprawdę 60 dzieci. Tymczasem już w pierwszy dzień zapisów mieliśmy setkę chętnych. Nie mieliśmy serca odmówić żadnemu dziecku. Postanowiliśmy, że nie będziemy dzielić dzieci na lepsze i gorsze tylko zrobimy co w naszej mocy by zdobyć brakujące fundusze i zadowolić wszystkich – mówi Damian Diektiarenko.

Z pomocą przyszedł radny Paweł Grzęda. Kierowana przez niego spółka Begg dofinansowała brakującą kwotę. – Za pomoc dziękuję sponsorom, ale także bardzo chciałem podziękować pani dyrektor SOK oraz wszystkim pracownikom domu kultury, bo bardzo zaangażowali się w półkolonie i bardzo nas wspierają – wtrąca Diektiarenko.

Mimo sukcesu frekwencyjnego i organizacyjnego  koordynator zadania Damian Diektiarenko nie kryje rozgoryczenia decyzją komisji konkursowej i burmistrza Ordona. Zwraca uwagę, że w poprzednich latach klub otrzymywał wyższe dotacje na to zadanie, mimo że dzieci było mniej, a ceny zakupów i usług nie były tak wysokie jak dzisiaj. –Jest mi przykro gdy widzę, jak burmistrz w mediach społecznościowych chwali się, że na letni wypoczynek dzieci i młodzieży miasto przeznaczyło 90 tysięcy złotych, podczas gdy Stal otrzymała z tej puli zaledwie 9 600 złotych. To tylko dzięki determinacji trenerów, rodziców i sponsorów udało się dociągnąć ten temat do końca, za co wszystkim z tego miejsca dziękuję – dodaje Diektiarenko.

W ocenie przewodniczącego Rady Miejskiej włodarz gminy widząc jak duże jest zapotrzebowanie organizacji pozarządowych powinien przygotować uchwałę zmieniającą zapisy miejskiego budżetu (inicjatywa zmian budżetu w ciągu roku to wyłączna kompetencja burmistrza). Tak się jednak nie stało, ale przewodniczący zastrzega, że w pracach nad budżetem na 2024 roku gdzie decyzja o podziale środków będzie należała do radnych, to ta pozycja ta zostanie zwiększona.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z półkolonii organizowanej przez MKS STAL Nowa Dęba.

31 KOMENTARZE

 1. a czego się ziaren spodziewałeś? wiadome było, że Ordon będzie robił po złości. Oczywiście teraz będzie się wypierał, że to nie było na złość, jak to miewa w zwyczaju. Ważne że wbrew przeciwnościom się udało, że dzieciaki zadowolone. Gratuluję!

  • i tak pójdzie później do radia/tv czy gdzieś tam jeszcze i powie, że ZORGANIZOWALIŚMY / WYBUDOWALIŚMY / STWORZYLIŚMY :D

 2. Kampania ruszyła. Pan Ordon nie jest taki krystaliczny na jakiego sam się maluje. Wielu już się przekonało, że on nie jest godny zaufania. Zrobi wszystko by ze stołka nie spaść, ale spadnie bo tak jak wspomniałem już niejeden mu zaufał i się przejechał. Powodzenia Ziaren. Trzeba wreszcie zakończyć władzę z Tarnowskiej Woli.

 3. Widziałem tą szarańcze jak szli nad zalew. Myślałem że jest ich z 200. Nawet nie wiedziałem że jest tyle dzieci w dębie

 4. Jeden dużo robi, drugi dużo gada i niezbyt wiele z tego wychodzi prócz przeszkadzaniu temu pierwszemu…
  Kończ waść!

  • Odezwał się rodzic, a może zajmij się trochę swoimi dziećmi. Najlepiej niech mają szkole, kolonie całe wakacje, a ty….

  • Widocznie ktoś miał nadzieję że jak stal dostanie mniej kasy to Diektiarenko nie podoła i będzie musiał dokonać wyboru które dziecko zapisać a któremu odmówić. W ten sposób część rodziców by się obraziła, tymczasem każdy został zapisany i kolonia okazała się sukcesem. Im bardziej chcą zaszkodzić Diektiarence tym bardziej mu poparcie rośnie.

 5. Stołek się liczy a cel uświęca środki. Wyobrażasz sobie pana Orodna na wolnym rynku po 20 latach burmistrzowania? Kto i po co by go miał zatrudnić jak on tylko umie wręczać kwiatki i bredzić od rzeczy do mikrofonu? Jego użyteczność na wolnym rynku jest zerowa. Musi się więc trzymać za wszelką cenę stołka.

 6. Ordon to się nadaje ale do tarcia chrzanu… . Dzieciakom zabiera a daje holera wie komu … wstyd panie Wieśku wstyd tak po ludzku

  • Jeszcze żeby dawał tutaj ludziom czy stowarzyszeniom to ok, ale on większość przejada na projektantów, którzy jakieś rzeczy z kosmosu mu wymyślają za grube pieniądze. Wydaje też na inwestycje, które są robione przez ,,fachowców” oczywiście z całej Polski i oczywiście 2x drożej jak w innych gminach! Na głupie schody wydał około 300 tysięcy, na jakieś korty prawie 800 000 zł., na sławetne słupki na plantach czy kible to już nie wspomnę. Jeszcze żeby to było dobrze zrobione a jest po ordonowemu czyli każdy widzi jak! Dobrze mu wydawać cudze pieniążki. Mam nadzieję że ludzie też to widzą i wyślą go na niezasłużoną emeryturę.

 7. Ja sobie mysle ze Damian zamiast sie uzalac powinien stanac do walki bo wiadomo ze odpowiada sie atakiem na atak, i tak, oni w Damiana CBA Damian powinien odpowiedziec NIKIEM, wiadomo ze Pan Banas nie kocha PIS i napewno przeswietli ordona, ja postanowilem mojego YORKA poddac treningowi aby warczal, targal za nogawke a nawet kosal po lydkach kazdego kto sie zglosi domnie po glos przed wyborami

 8. kto z radnych jest w komisji budzetowej? Jak wynika z wypowiedzi radni sa zupelie bezradni, sa tylko od pobierania diet?

 9. Burmistrz sobie zwołał komisje i rozdzielił pieniądze z premedytacja pewnie nie dał bo przeciez to nie LZS – dlaczego z tego samego programu szatnia w Chmielowie juz stoi i niedługo otwarcie a w Nowej Dębie szatnia i budynek nawet łopata nie jest wbita – ileż można z tym ordonem sie szarpać – jak radni przyciskali ordona to ludzie kiwali głowami że młodzi tak burmistrza traktuja ze nie ładnie – on z siebie sierotę zrobił taki bity biedny . największym przekleństwem dla Nowej Deby jest to ze tak potrafi ładnie bajki opowiadać ludziom. i naprawdę jest w tej gadce swojej dobry . wszystko obróci tak że to nie on on nie chciał to wszystko przez tych złych radnych to przez nich . on jest obrońcą on che jak najlepiej …. tfuuu przez ramie

  • Wyszkolił się za naszą kasę na różnych pijarowskich kursach, to kłamać potrafi coby nie.To nie jest trudna wiedza, jeśli ma się tylko odpowiedni charakter i zero hamulcow

 10. Precz ze wszystkim i niczego nie bedzie cytujac klasyka.. a tak naprawdę władzą wykonawcza jest ordon w gminie a w powiecie sudoł — takze precz z ordonem i precz z sudolem

 11. Przecież Ordon według radnych ma wykonywać ich uchwały.Czy wy nie mieliście nic do powiedzenia podczas uchwalania budżetu.? Czy nie wiedzieliście o budowie ,,jakichś tam kortów” i wielu innych rzeczy na które psioczycie i mieszacie ludziom w głowach.Jeżeli na nic nie macie wpływu to po co ta niby rada.Chcę wiedzieć dlaczego nie było ogłoszeń o organizacji wspomnianej półkoloni i co stało się z ośrodkiem Piaskach.Dlaczego na ten temat taka cisza?Tyle hejtu co w tych komentarzach to wstyd.A tak poza tym wszystkim to na żadnego z obecnych radnych na pewno nie zagłosuję.Na podsumowanie ich kadencij przyjdzie czas.

  • OJ tak tak, Okreg Wyborczy # 1 na obecnego radnego tez nie zaglosuje a na Damiana to ten musi popracowac aby nas przekonac bo samo lansowanie to za malo

  • Ja też nie zagłosuje, to zwyczajna hucpa , a nie rada . Wszyscy do wymiany !!!

 12. Burmistrz tylko tylko Diektiarenko 25 tys. zł na mc razy ilość kadencji do końca zycia..Tylko Stal Nowa Dęba..Ole Ole …Ole.. wszystko wszystko .. dzięki radzie.. Grzęda szczodry charytatywny sponsor naszych dzieci nie ma lepszych nie ma gorszych Ole Ole Ole..kto wygra wybory..kto ..kto…Ole Ole Ole..wszyscy fani za nowym burmistrzem..

  • Grzeda – święty człowiek. Jakby nie on, to w naszej Debie nic by nie było. To jemu się należy miejsce na tym pomniku, a nie jakiemuś felczerowi.

 13. Poranek – Pan Banaś nie kocha też Solidarnej Polski , więc przy okazji ich dwóch może prześwietlić a wtedy ……

 14. Laik
  9 lipca 2023 at 21:12da

  Za pieniądze ksiądz się modli,za pieniądze lud się podli,za pieniądze los swój zmienię…itd

  Święty człowiek?Za mamonę?Wklep w wujka google wyraz ,,święty człowiek”a dotrze do Twojego móżdżku kim jest święty człowiek.
  Nie mam nic do Pana Pawła Grzędy,to człowiek działający dla swoich i prowadzonej przez niego spółki korzyści i dobrze mu to wychodzi lecz nie ma to nic wspólnego że świętością.Świętym to jest jego imiennik i temu świętemu podobni ludzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here