Pomóżmy Sławkowi popłynąć dookoła świata!

0

Rejs Niepodległości dookoła świata odbędzie się na podkładzie „Daru Młodzieży”. Weźmie w nim udział polska młodzież, m. in. wyłoniona w konkursie oraz przedstawiciele młodzieży z wybranych krajów świata, do których portów zawinie polski żaglowiec. O udział w tej niezwykłej przygodzie stara się nowodębianin Sławek Goclan. Do niedzieli, każdy z nas może pomóc mu spełnić to marzenie!

 

Aby zagłosować na Sławka należy:

1) wejść na stronę: https://apps.facebook.com/rejs-niepodleglosci/ <<<KLIKNIJ<<<

2) Odnaleźć zdjęcie Sławka które prezentujemy poniżej i kliknąć przycisk GŁOSUJ

UWAGA! Zdjęcie Sławka znajduje się na 13 stronie! Miejmy nadzieję, że szczęśliwej :)

 

Rejs pod banderą biało-czerwoną uświetni setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jego celem będzie upowszechnienie na świecie wiedzy o naszym kraju i jego roli na mapie świata. Rejs to także zarówno kontynuacja, jak i twórcze rozwinięcie idei Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 – wykorzystanie ich olbrzymiego potencjału.

Symbolicznie wydarzenie zostanie zainaugurowane 3 maja 2018 roku w Krakowie – dawnej stolicy Polski i zarazem w mieście-gospodarzu ostatnich Światowych Dni Młodzieży. „Dar Młodzieży” wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia – symbolem ŚDM Kraków 2016, na pokładzie. Rejs przyjmie formę morskiej sztafety ze zniczem olimpijskim: poniesiemy polską flagę oraz Iskrę Bożego Miłosierdzia – zarówno w sensie dosłownym, jak i duchowym, metaforycznym – dookoła świata, zawijając do portów na różnych kontynentach, gdzie odbędzie się szereg imprez i spotkań upowszechniających wiedzę o naszym kraju.

W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. Załoga żaglowca weźmie udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM. W ten sposób Polska ponownie stanie się jednym z bohaterów niezwykłego duchowego i kulturowego wydarzenia, nie tylko w świecie chrześcijańskim. W marcu 2019 roku „Dar Młodzieży” powróci do Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here