Dzienny oddział psychiatryczny znacznie działać już wiosną

4

Już wiosną przyszłego roku ruszy w Tarnobrzegu dzienny oddział psychiatryczny, który będzie częścią Centrum Zdrowia Psychicznego działającego w Nowej Dębie od 1 października 2018 roku i powstałego w ramach Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Centrum Zdrowia Psychicznego chociaż działa przy nowodębskim Szpitalu Powiatowym, to swoim zasięgiem obejmuje dwa powiaty: tarnobrzeski i kolbuszowski. Teraz obejmie też miasto Tarnobrzeg.

Żeby uruchomić tę dzienną placówkę w Tarnobrzegu potrzebowaliśmy około miliona złotych – mówi starosta Jerzy Sudoł. – Nie muszę nikogo przekonywać, jak bardzo ten oddział jest potrzebny, tym bardziej się cieszę, że pieniądze na ten cel właśnie się znalazły. Dziękuję za to ministrowi Rafałowi Weberowi i posłowi Zbigniewowi Chmielowcowi, którzy bardzo nam w tym pomogli.

Placówka powstanie w budynku kupionym jeszcze w ubiegłym roku przez Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu. Przedsięwzięcie może zostać zrealizowane, ponieważ starostwo zyskało pomoc z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Półtora miliona złotych z FIL zostanie przeznaczone na remont budynku oraz na rezerwowe ujęcie wody dla Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie.

/Powiat

4 KOMENTARZE

  1. Bez entuzjazmu podatnicy, to Wasze pieniądze. Dodatkowo dosypujecie jeszcze składkami ZUS, utrzymując państwa w państwie w postaci NFZ i PFRON. Zróbcie sobie zdjęcie z nimi, napiszcie na kartce kwotę, podpiszcie „utrzymujemy was”, zedrzyjcie majtki i z tyłka i tak puście na mróz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here