Jakie obostrzenia w żółtej strefie?

58

Od 10 października na terenie całego kraju obowiązywać będą obostrzenia jak w strefie żółtej. Przypominamy, czym różni się taki obszar od dotychczasowej strefy zielonej.

1. Zasłanianie nosa i ust obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej; zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

2. Kongresy i targi w pomieszczeniach zamkniętych mogą się odbywać z ograniczeniem: 1 osoba na 4 mkw.

3. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać z udziałem 25 proc. publiczności.

4. Wydarzenia kulturalne w pomieszczeniach i na obiektach sportowych mogą odbywać się z udziałem 25 proc. publiczności.

5. Wydarzenia kulturalne na otwartej przestrzeni mogą odbywać się pod warunkiem limitu 100 osób, jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.

6. W restauracjach i ogródkach obowiązuje ograniczenie 1 osoba ma 4 mkw.

7. Na basenach i w aquaparkach obowiązuje ograniczenie 75 proc. obłożenia.

8. W wesołych miasteczkach, parkach rozrywki i rekreacji przebywać może nie więcej niż 1 osoba na 10 mkw.

9. W siłowniach i klubach fitness obowiązuje ograniczenie 1 osoba na 7 mkw.

10. W kinach obowiązuje ograniczenie zapełnienia do 25 proc. publiczności

Strefa żółta nie różni się od zielonej zasadami dotyczącymi m.in. transportu zbiorowego (obowiązkowe maseczki i ograniczenie liczby pasażerów do 100 proc. liczby miejsc siedzących albo 50 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących), udziału w zgromadzeniach (150 osób) czy uczestnictwa w wydarzeniach religijnych (zakrywanie ust i nosa i dystans 1,5 m).

58 KOMENTARZE

 1. Idźmy tłumnie na wybory, już nie ma się czego bać. Wirus jest w odwrocie – tak mówił ten, na którego partię głosowaliście. Nawet mi was nie żal

  • marszałek grocki, widać, że temat koper owładną twoje życie całkowicie i nie ma dnia byś się nie pucował do tego tematu, ale popatrz na to z drugiej strony. pis rządzi ponad 5 lat, ma pełnię władzy, prezydenta, premiera, większość w sejmie, uwłaszczone sądy, prokuratury i wszelkie trybunały i przez te 5 lat nie byli w stanie skazać gościa czy nawet postawić mu zarzutów, gdzie sprawa miała miejsce z dwie dekady temu :) Jak mając pełną władzę można być, aż tak nieudolnym czepionem? Temat rzucili przed wyborami dla takich jak ty pelikanów, ale finał będzie taki jak z komorowskim, tuskiem, morawieckim, szumowskim, kuchcińskim czy pro civili – ZERO SPRAW, ZERO STAWIANYCH ZARZUTÓW, ZERO WYROKÓW I ZERO SKAZANYCH. Nic poza żonglerką tematami w mediach, a ty łykasz wszystko i nadal podniecasz się kopertami nie widząc jak jesteś oszukiwany.

  • Wstyd sie przyznać ale głosowałem zawsze za ta prawą stroną, na PiS ostatnio jak wydawało ni sie na mniejsze zło. To chyba był jedna z największych pomyłek życiowych. Przepili dno które pod koniec prezentowali ich oponenci.
   W życiu już nie pójdę na żadne wybory. Wszy to jest jeden członków

 2. prawdziwe ofiary Covid dopiero się pojawią ! Niestety przez szerzenie tej paniki takich ofiar będą setki tysięcy w niedalekiej przyszłości ze względu na strach ludzi przed pójściem do szpitala na diagnozę, czy ze względu na to że szpital nie przyjmuje. Rak we wczesnym stadium jest uleczalny. W tych czasach onkologia przez wirusa nie diagnozuje! Najbardziej mnie te maski śmieszą. Czyli maska chroni, przylbica chroni! Jak 2 osoby rozmawiają w przylbicy to wirus jest tak inteligentny że zatrzyma sie na przylbicy i w powietrzu już nie będzie sobie latał Dobrze ze wirus do jutra na świeżym powietrzu nie będzie nas zarażał. Rząd zna to na wylot i wie ze wirus na świeżym powietrzu uaktywnia sie dziś o 24:00 na szczęście w lasach też nie będzie grasowal.

 3. Śmiertelność liczona w promilach i z tego powodu tyle zamieszania i ograniczeń dla ludzi? Świnie rządowe pewnie nadal będą hasać bez maseczek, ale „zero tolerancji dla nie noszących maseczki” będą krzyczeć i tym samym prześladować szarego człowieka. Skandal. Pandemia istnieje. Pandemia głupoty.

 4. Kiedy skończy się tą głupota? Ludzie się podniecają, że dwa przypadki już w Dębie. To tak jakby robić sensację że dwie osoby zachorowały na grypę. Przejrzyjcie na oczy. Co to za wirus bezobjawowy? W Norwegii, w której miała być taka katastrofa praktycznie już nie ma nowych zakażeń, a pamiętam jaki kataklizm wieszczyła temu krajowi reżimowa TVP PIS. Ten rząd prowadzi nas do wielkiego kryzysu i do wojny sprowadzając tu obce wojska, które będą wyjęte spod prawa. Będą bijatyki, zaczepianie kobiet i nic z tym nie zrobicie bo będą bezkarni. A na koniec wciągnął nas w jakiś konflikt zbrojny bo wszędzie gdzie się pojawiają zaraz zaczyna się wojna. A wszystko dzięki miłościwie mam panującej PIS mającej w sondażach 42% procent poparcia narodu. Brawo Wy!!!!

  • Anonim a wiesz o tym że dzisiaj zmarł mieszkaniec Nowej Dęby chory na koronawirusa ???? choć był chory również na inną chorobę.

 5. Na basenie, W BASENIE BEZ MASECZKI, a na ulicy są obowiązkowe…Co za imbecyl wpadł na tak cudowny pomysł? To już dawno temu przestało być śmieszne.

  • Jestem młody, w pełni sił, zdrowy. Dodatkowo prowadzę odpowiedni tryb życia. Ostatnio złapałem przeziębienie jakieś 5 lat temu. Powiat Tarnobrzeski nie notuje tak wielu przypadków jak w mieleckim, rzeszowskim czy jarosławskim, więc z jakiej przyczyny mamy być zamknięci? Przecież to nie ma sensu. Po co oni wprowadzili te strefy: zieloną, żółtą i czerwoną? Przecież to idiotyczne, że mamy być zamknięci, bo gdzieś indziej jest dużo przypadków, a u nas tylko pojedyncze sztuki. Czy ty tego nie widzisz? Więcej ofiar pochłania rak, zawały, wylewy i opieszałość lekarzy, gdy ci nie chcą przyjąć pacjenta i przerzucają go do innej placówki, a z tej do kolejnej i zanim zostanie udzielona mu pomoc umiera. Głupota rządzących nieudaczników jest porażająca.

  • Może już był, może ty byłeś i nie wiesz o tym, wyłącz media reżimowe włącz myślenie, precz z bandą czworga!

 6. pamiętacie jak skompromitowana platforma nie chciała wyborów korespondencyjnych tylko ponowne otwarte wybory podpisywanie list itd na nowo ! i wtedy nie bała się wirusa bo zobaczyła szanse na dorwanie się do koryta poprzez wygrane wybory. i wtedy nie widziała zagrożenia obłuda i tyle jak cała ta platforma , Koalicja obywatelska ,Kod Srok i jak tam to sie nazywa

  • „Nie musicie się jego bać. Ten wirus tak jak wirusy grypy jest w odwrocie. Idźmy na wyboru tłumnie.”

  • Dziwne, ten wirus zazwyczaj atakuje płuca, a nie mózg jak u ciebie…. Ale nie przejmuj się zanadto. Bycie idiotą to nie grzech, ale wstyd….

 7. Zastanawiam się dlaczego w tym moim mieście jest tak wiele żółci, nienawiści, po co mieszać w to politykę cały świat walczy z pandemią jak może wszyscy się starają a tu jak zwykle pis i po, masakra. Promil nie promil ludzie umierają na całym świecie. Wszyscy się mylą tylko my mieszkańcy Nowej Dęby nie, brawo, brawo naprawdę wstyd mi za moje miasto ale i tak je kocham :):)

  • Umierali, umierają i umierać będą. Popatrz sobie na statystyki odnośnie tego ile osób ginie dziennie w Polsce z powodu wypadków komunikacyjnych, z racji wieku, przestępstw, katastrof, czy chorób oraz innych czynników typu błędy lekarskie itp. Dziennie są to setki, a czasem i tysiące osób, ale o tym w telewizji Ci nie powiedzą, bo wolą grzać propagandę o jakimś nieszkodliwym wirusie, który nie niszczy miast, powiatów, województw czy krajów w krótkim czasie.

   Pandemia to coś namacalnego, co wycina w pień populację i całe regiony. To co mamy teraz pod to się nie kwalifikuje. Zwykły cyrk wykreowany przez polityków w tylko im wiadomym celu.

  • To znaczy że mamy nic nie robić?! Jak ludzie umierają na inne choroby czy w wypadkach czy katastrofach to taka korona to nic? Naprawdę nie życzę nikomu ale jeśli ktoś z twojwj rodziny umże z powodu kotonawirusa i będzie to np 3 przypadek w 15tyś mieście Nowa Dęba to co powiesz? Chciałbym w to wieżyć że korony nie ma ale jest i nie jestem egoistą i założę tą maseczkę mimo że może nie działa ale jak ktoś najbliższy zachoruje to przynajmniej będę miał sumienie czyste. Słyszałem takie porównanie noszenia maseczki do zapinania pasów w samochodzie i bardzo mi się podoba nigdy nie wiemy kiedy pasy zadziałają kiedy będziemy mieli wypadek, a czasem nawet te zapięte pasy odbierają życie tak samo jak maseczka tak niewiele nas to kosztuje

  • Zrozum, pacjenci z rakiem, ludzie po zawałach, udarach, z boleriozą, kobiety w ciąży, które są blisko rozwiązania, a traktowane są jak popychadła, gdzie przerzucane są z placówki do placówki, gdzie nikt nie chce ich przyjąć i zdarzają się przypadki śmierci to są dla mnie realne zdarzenia i osoby, które potrzebują pomocy lekarskiej, ale przez spranie ludziom mózgów jej nie dostają i nie będą dostawać. Jaki będzie tego finał? Śmierć. A pomyśl u ilu ludzi w trakcie tego cyrku pokażą się pierwsze objawy raka, które przy normalnym leczeniu i wczesnym wykryciu dałoby się zahamować, ale w obecnej sytuacji rozwój nowotworu będzie postępować i powiedzmy, gdy sytuacja wróci do normy dla tych osób będzie już za późno na pomoc i leczenie, bo będzie zbyt rozwinięte stadium. Jestem przekonany, że takie przypadki położą więcej ludzi niż ten cały wydumany covidek i do tego nie trzeba być żadnym specjalistą czy filozofem. Wystarczy logiczna ocena faktów.

   Z mojej perspektywy to wygląda tak, że koronawirus jako sam w sobie istnieje, ale nie jest na tyle groźny jak przedstawiają to media czy politycy. Przez dekady ludzie umierali na grypę sezonową, ale nikt nie bombardował społeczeństwa codziennymi statystykami, że dzisiaj tyle i tyle przypadków i tyle ofiar śmiertelnych. Dlaczego? Widocznie nie było w tym żadnego interesu i celu politycznego, a skoro teraz praktycznie cały świat dostał fioła na tym punkcie, zwłaszcza politycy to oznacza, że ta cała maskarada jest im do czegoś potrzebna, ale nie znając kuluarów to my, prości ludzie możemy sobie jedynie gdybać o co tak naprawdą chodzi.

   Zresztą popatrz sam, ilu polityków w Polsce od początku tej szopki olewało maseczki. Czy to na konferencjach, w sejmie, na wystąpieniach publicznych, wiecach, spotkaniami z ludźmi podczas kampanii wyborczej. Selfiki, przytulanie, tłumy, gdzie człowiek stał na człowieku bez maseczki, politycy w restauracjach bez maseczek, w kinach, na ulicy, gdy poprzednio był też obowiązek…Czy gdyby rzeczywiście było takie groźne to oni robiliby sobie, aż takie kpiny z własnego bezpieczeństwa i zachowywali się, aż tak bezmyślnie? Przecież od razu widać, że to jest cyrk i nic więcej, bo gwarantuję Ci, że jeśli byłoby to tak zjadliwe jak mówią to nie byłoby, aż tylu postaw lelum polelum w ich wykonaniu. Ktoś może powie, że z ich strony to arogancja lub działanie oparte na tym, że może problem ich nie dotknie, ale osobiście w to nie wierzę i uważam, że ich zachowanie wynika z tego, że oni doskonale wiedzą, że to jest pic służący zakulisowym celom.

   Poza tym sam pomyśl, kilka miesięcy temu było kilka przypadków u nas i nie wiedzieć czemu nie rozprzestrzeniło się to na większą skalę tylko od razu sobie poszło, kilka miesięcy przerwy i nagle to wraca do ND. Jak to możliwe? Dobra, może ktoś przyjechał z zewnątrz, ale jak to możliwe, że to nie poszło dalej skoro takie zjadliwe? Jesteś w stanie to wyjaśnić? Tylko nie próbuj tego przypisać maseczkom, bo to lipa i już piszę dlaczego.

   Od dłuższego czasu można było po ulicach przemieszczać się bez maseczek. Były one tylko obowiązkowe w sklepach, urzędach i innych przestrzeniach zamkniętych. No, ale patrz, idziesz do sklepu, po drodze mijasz pewne osoby, które też idą do tego samego sklepu, przed wejściem zakładacie maski. Władacie zakupy do koszyka, razem stoicie w kolejce, wychodzicie na zewnątrz, ściągacie maski i znowu idziecie blisko siebie. I tak przez kilka miesięcy i jakimś dziwnym trafem przez ten czas było zero przypadków. Fenomen, nie?

   Wierz w co chcesz, tylko nie sprzedawaj ciemnoty innym. Jeśli chcesz mieć czyste sumienie to proponuję chodzenie w maseczce non stop, bo wystarczy, że na moment ją zdejmiesz i możesz zarazić osobę najbliższą :) więc proponuję w maseczce spać, jeść, pić, uprawiać sport, brać prysznic, śpiewać i tak dalej i tak dalej, bo w końcu chcesz mieć czyste sumienie :) Tylko za kilka miesięcy może być problem jak płuca zaczną niedomagać od wciągania tego syfu z maseczki.

   No i kończąc, wszystkie restrykcje są bezprawne jak dobrze wiedzą ludzie świadomi. Zapytacie dlaczego? Z prostej przyczyny. Gdyby było one przeprowadzone na podstawie prawa to w razie powikłań zdrowotnych można, by było sądzić państwo i żądać odszkodowania, a tak puścili sobie jakieś zalecenia, gdzie podstawą są wpisy na twitterze czy konferencje, ludzie ulegają temu szaleństwu, niszcząc swoje zdrowie, trzymając maski na szyjach przez ileś godzin w ciągu dnia, a gdy wchodzą do sklepu czy gdzieś to zasuwają na nos i usta i wydychają sobie bakterie. Za jakiś czas zaczną się problemy ze zdrowiem, będą chcieli sądzić państwo, a politycy wtedy powiedzą: TO BYŁY TYLKO ZALECENIA, A NIE OBOWIĄZEK :) No i kaski nie wypłacą, bo nie będzie ku temu podstaw prawnych.

  • Ojcze postawiłem plusa za komentarz szanuję Twoje zdanie i z niektórymi zdaniami się zgadzam fajnie że prowadzisz rozmowę i nikogo nie obrażasz a wyrażasz Swoje zdanie. Tak się zastanawiam czyżby wg Ciebie cały świat uczestniczy w swojego rodzaju prowakacji?

  • Czy prowokacji tego nie wiem, ale faktem jest, że politycy na tym korzystają i pod przykryciem rzekomej pandemii robią różne dziwne rzeczy i to na całym świecie praktycznie. Czy to może być przypadek? Szczerze wątpię. Nic nie dzieje się bez przyczyny, a Angela Merkel nie na darmo od miesięcy przygotowywała ludzi, by robili zapasy i to jeszcze przed wybuchem rzekomej zarazy, więc jeszcze przed nią głowy państw wiedziały, że coś się szykuje. Wnioski nasuwają się same.

  • No i rzecz najważniejsza. Codziennie bombarduje się ludzi kolejnymi danymi na temat zakażeń, ale należy sobie zadać pytanie, ile z tych przypadków to osoby hospitalizowane w ciężkim stanie?

   Zakażenie nie oznacza choroby. Gdyby media podawały tylko liczę przypadków, gdzie ludzie są hospitalizowani i liczbę zgonów z dokładnym wykazem czy istniały jakieś choroby współistniejące to liczby byłyby dużo mniejsze, ale politykom chodzi o sianie paniki dlatego posługują się liczbą zakażeń, gdzie dobrze wiemy, że spora większość przechodzi to bezobjawowo, a co za tym idzie cała „pandemia” ma na celu tylko zastraszenie i tresurę ludzi.

   Czemu to ma służyć? Może wiedzą, że kroi się wojna i ta cała maskarada ma tylko ludzi przyzwyczaić do tego, że nastanie czas, gdzie nie będzie dostępu do dóbr i usług jak za normalnych czasów i by ludzie robili zapasy w razie W? Wydaje się to całkiem realną opcją, gdyż w jaki inny sposób władza miałaby na szybko przeszkolić ludzi, że z wielu spraw będą musieli zrezygnować w ciężkim czasie? Konferencja premiera z powiedzeniem, że trzeba się zabezpieczyć na przyszłość? Znaczna większość pewnie, by to olała, a tak pandemia robi to w sposób bardziej inwazyjny. Jest to logiczne, ale nie oznacza, że tak jest w istocie.

 8. Ciemny lud uwierzyl, że kawałek szmaty nie zawsze pierwszej świeżości na twarzy zapewnia im zdrowie i da poczucie bezpieczenstwa. Żal, że taki kiedyś mądry i odważny naród tak się skundlil, przestraszył i uwierzył w takie bzdury. Nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale żal Polski , żal Polaków , tak po prostu żal.

 9. Zastanawia mnie ta różnica w liczbie osób w kinach i teatrach a kościołach…Czyżby woda święcona wpływała na naszą odporność na zarażenie?

 10. Kolejne kroki: przymusowe szczepienia wraz w mikro czipem. Niezaszczepieni nie będą mogli korzystać ze szpitali, kin, siłowni, banków, miejscc pracy itp.(bo przecież są zagrożeniem). Mikro czipy będą kontrolować obywateli pod przykrywką „śledzenia rozwoju epidemii”. Wszelkie płatności pieniądzem zastąpi „wirtualna waluta”(testy już się odbywają). Nad wszystkim będzie czuwać sieć 5G (przygotowywana do tego już od lat 80tych), dodatkowo tysiące satelit Elona Muska, który jest zwykłym przedsiębiorcom, wizjonerem i nie ma nic wspólnego z CIA podobnie jak właściciel facebooka, google itp – platform, które nigdy nie były wykorzystywane do inwigilacji. Fikcja? Bełkot? Teoria spiskowa? Jesteśmy na to przygotowywani od lat poprzez „pranie mózgu” za pomocą mediów, książek , filmów sci-fi, aby łatwiej było nam to zaaprobować. Zaaprobować smycz…

  • Foliarz, lecz się na nogi, bo na głowę już za późno.

   Posiadając internet dostawce wie jakie witryny odwiedzasz, z kim piszesz, o czym piszesz, co oglądasz, czego słuchasz, jakich informacji szukasz.
   Posiadając telefon operator wie z kim się komunikujesz, jak często i o czym rozmawiacie.
   Posiadając kartę płatniczą, bank wie jak często robisz zakupy, gdzie je robisz, o której godzinie, co kupujesz, ile średnio na nie wydajesz i tak dalej.
   Posiadając media społecznościowe, dobrowolnie dzielisz się swoim życiem, zdjęciami, danymi, miejscem ukończenia szkoły, pracy, gronem znajomych, poglądami, zainteresowaniami.

   Więc zachodzi pytanie po co służbom zabawa w jakieś chipy skoro wiedzą o Tobie wszystko?

   Portale społecznościowe to świetny wynalazek służb. Wiesz dlaczego? Ludzie tam udostępniają swoją prywatność dobrowolnie, więc służby nie muszą się wysilać jeśli chodzi o kwestię inwigilacji, bo ludzie sami wystawiają się na tacy.

   Masz telefon w kieszeni to wiedzą kiedy strasz czy że się przemieszczasz.

 11. Prawdziwy cud. Wirus nie atakuje w godzinach 10 – 12 i jednocześnie seniorzy nie zarażają się wzajemnie. Hahahahahahahahahahahahahhahaajjahahaha.

 12. No, dzisiaj w Nowej Dębie kiepsko było z noszeniem maseczek.Nie jest to fajne,bo jak wszyscy to wszyscy. Właśnie jeśli tak będzie i bedziemy mówić wirusa nie ma, bedzie tak jak jest lub gorzej……..

  • Jak wszyscy to wszyscy? Hahaha. pisowcy wprowadzają restrykcje, wymagają przestrzegania ich od społeczeństwa, a sami je łamią vide prezesik i inni członkowie pisu. Skoro władza olewa temat to myślisz, że ludzie będą się stosować? Zapomnij.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here