Od 15 maja brak obowiązku noszenia maseczek na otwartym powietrzu

28
Obraz Jeyaratnam Caniceus z Pixabay

Ukazało się najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów związane z obostrzeniami epidemiologicznymi. Rząd od 15 maja znosi obowiązek noszenia maseczek na otwartym powietrzu, pod warunkiem, że utrzymamy dystans 1,5 metra od innej osoby.

Nadal jednak zakrywać usta i nos należy w środkach transportu publicznego, w samolotach, w miejscach ogólnodostępnych, czyli na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, jak również na terenie nieruchomości wspólnych np. klatkach schodowych, windach czy garażach podziemnych, w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba, że pracodawca postanowi inaczej. Zakrywać usta należy także w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, na targowiskach i poczcie, jak również w trakcie sprawowania kultu religijnego.

Co z gastronomią?

Od 8 maja do 5 czerwca przywrócona ma być działalność hoteli, ale z limitem 50 proc. zajętych pokoi, 15 maja mogą ruszyć ogródki gastronomiczne. Rozporządzenie w odniesieniu do lokalu lub wydzielonej strefy gastronomicznej zaznacza, że klienci są zobowiązani zakrywać usta i nos do czasu zajęcia miejsc, w których będą spożywali posiłki i napoje. Nakaz noszenia maseczek dotyczy obsługi. Gastronomia może wznowić działalność pod warunkiem, że klienci będą zajmowali co drugi stolik, a odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.

28 KOMENTARZE

 1. Chwila. Nakaz noszenia maseczek został wprowadzony ustawą, więc ustawą powinien zostać zniesiony. Rozporządzenie to akt niższego rzędu, więc nakaz noszenia nadal jest w mocy.

  Co za jełopy pisowskie. Burdel po całości, ale jak widać szkoda czasu na napisanie i przeglosowanie ustawy, gdyż priorytetem na tym zjeździe było ostateczne sprzedanie Polski poprzez fundusz odbudowy.

 2. „Nadal jednak zakrywać usta i nos należy w środkach transportu publicznego, w samolotach, w miejscach ogólnodostępnych, czyli na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych, jak również na terenie nieruchomości wspólnych np. klatkach schodowych…” Czyli gdzie można NIE nosić, w lesie ? Kto o zdrowych zmysłach wcześniej spacerował po lesie w masce ?

  • Zdziwisz się, ale dość sporo osób pomykało i pomyka po lasach w maseczkach :) Debilne to strasznie, ale co zrobić. Ludzie dali się zmanipulować doszczętnie i pewnie chodzą spać z wiadrem na głowie.

 3. A kto powiedział że ludzie są normalni,myślą i mają poukładane w garze. Przecież to hołota której żwir będą wstrzykiwać a dzicz ustawi się w kolejce jak po karpia w biedronce.
  Cham z chama , prostak z prostaka nie ma złudzeń. Liczyć na
  Logikę,racjonalność, żarty jakieś,wystarczy popatrzeć na te ryje to nic z tego nie będzie nawet za 10 pokoleń.

  Niektórzy to się czują hero w masce bo walczą ze śmiercionośnym żywiołem.

  To jest dramat.

  • Dzieki ci Panie Niedzielski za ta decyzje , noszenie maseczek bardzo mi utrudnialo prace a i obroty tu i tam spadaly

  • widać ze masz już swoje lata, więc nie wzniecaj sie tak bo ci pikawa padnie. A pewnie chciałbyś jeszcze popatrzeć trochę na dzieci czy wnuki. Więc marsz do fotela i włączaj telewizor…. Resztę zostaw młodszym

  • to pod iloma nickami ty tutaj się rozPiSujesz ? Raz jesteś anonim raz wychowany na trójce, raz kmiotek…. To juz jest zboczenie gorsze od pedofilstwa księdza…

 4. o bez maseczek a radny Grzęda na ostatniej sesji mówił publicznie że brzydzi się jak ktoś je nosi takie – wywody to w domu , a może ktoś się brzydzi jak radny jej nie ma .Wielcy tego świata w maskach ,nakazy noszenia w całej Polsce a w Nowej Dębie nie .Dobrze ze panie z Urzędu nie wystraszyły się radnego i nie pościągały Brawo.

  • Jak kmiotek może cokolwiek mieć pojęcie o maseczkach, skoro mu to niepotrzebne bo i tak przesiąkł smrodem gnoju… To tak jakby eunuch kupił sobie kondona….

 5. Dla parkujących w niedziele wieśniaków z porab debskich na ul Mickiewicza chamie szanuj zieleń bo może jej kiedyś zabraknąć

 6. Proszę oglądać ostatnia sesje z 10 05 widzimy pazerność naszych radnych a miła być pokora i uczciwość tzw dobrej zmiany

 7. No to Poloczek już nie będzie się popisywał i ludzi straszył milicją jak ktoś ma źle założoną maskę w Biedronce.
  Ze Stokrotki go pogonili, to przychodzi w godzinach wieczornych do Biedronki

  • No patrzcie go, tego anonima, jaki wygodny… Innych namawia, ale samemu to nie łaska… I jaki wyrywny żeby komuś krzywdę zrobić… To i nie dziwota ze wszystkich wqrwia na tym forum…

 8. CZyli że co ? do piętnastego w powietrzu będzie gęsto od wirusów, a po północy w ułamku sekundy nastąpi reset powietrza na czyste… Tylko w sklepach będzie brudne ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here