Rząd mimo wcześniejszych zapewnień zamierza zmuszać ludzi do szczepień!

49
Fot: gov.pl

Jak poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza od 1 marca 2022 roku wprowadzić w Polsce przymus szczepień dla nauczycieli, medyków i służb mundurowych. -„Będzie to szczepienie które jest wymagane jako spełnienie warunków pracy” – wyjaśniał Niedzielski.

Mimo iż przedstawiciele rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość z premierem Mateuszem Morawieckim i prezydentem Andrzejem Dudą  zapewniali, że szczepienia na COViD-19 nie będą w naszym kraju obowiązkowe, to mimo wszystko rząd zdecydował się wyznaczyć pierwsze grupy społeczne które stracą pracę jeśli nie ulegną przymusowi szczepionkowemu.

Na pierwszy ogień mają pójść nauczyciele, medycy i służby mundurowe. Jeśli to rozwiązanie wejdzie w życie i przyjmie się społecznie niemalże pewnym jest, że za jakiś czas przymus szczepień zostanie poszerzony na kolejne grupy aż do objęcia nim wszystkich obywateli.

Zdaniem konstytucjonalisty profesora Ryszarda Piotrowskiego przymus szczepień jest niezgodny z obowiązującą w Polsce ustawą zasadniczą: – Jakikolwiek przymus wprowadzany ze szczepieniami na Covid-19 jest niezgodny z konstytucją (…) Art. 30 mówi wprost o godności człowieka, tak więc zmuszanie go do poddania się takiej czynności jest jej obrazą – człowiek nie jest własnością państwa. Poza tym każdy ma prawo decydować o swoim życiu osobistym, a ponadto w obecnej sytuacji poddanie się szczepieniu jest w istocie swego rodzaju udziałem w eksperymencie medycznym. Wprowadzane więc zakazy i nakazy związane ze szczepieniem mogą być źródłem krzywdy ludzi i podejmowaniu prób rozmaitego obejścia zakazów. Na tym nie koniec. Wprowadzenie kar jest sprzeczne z Kartą Praw Podstawowych UE. Ta stanowi wprost, że w dziedzinie medycyny musi istnieć świadoma zgoda osoby zainteresowanej – powiedział w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”.


Wypowiedź Adama Niedzielskiego stoi w opozycji do dotychczasowych obietnic premiera Mateusza Morawieckiego, oraz prezydenta Andrzeja Dudy, którzy zapewniali że w Polsce nie będzie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19.


FILM nr 1 : Prezydent Andrzej Duda: Szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe.
FILM nr 2: Premier Mateusz Morawiecki: Raz jeszcze chcę z całą mocą podkreślić! Szczepienia będą dobrowolne:
https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/videos/czy-szczepienia-na-covid-19-b%C4%99d%C4%85-dobrowolne%EF%B8%8F-odpowied%C5%BA-premiera-mateusz-morawiec/219664366444328/?extid=SEO—-
 

49 KOMENTARZE

 1. Dzisiaj stado chcą obowiązkowo szczepić! Zaszczepieni atakują nieszczepionych i popierają taki przymus! Godząc się na takie wpieprzanie się państwa z buciorami we własne życie zobaczycie co wam zrobią jutro! Jutro zaszczepionych zmuszą do tego, do czego dziś zmuszają ludzi wolnych, czyli wbrew obawom o własne życie masz na siłę zaufać jakiemuś skorumpowanemu politykowi, naukowcowi i podjąć działania niezgodne z własnym sumieniem czy przekonaniem. Obudź się ciemny ludu. Zdejmij ten kaganiec i zrób coś dobrego w swoim życiu. Okaż dla tego i przyszłego pokolenia choć odrobinę szacunku. Wykaż się nieposłuszeństwem obywatelskim dla tak bezczelnie łamanych praw ludzkich. Walcz!

  • Tak samo ludzie zaszczepieni atakują ludzi niezaszczepionych jak i niezaszczepieni tych którzy się szczepią i nie wiem kogo nazywasz ciemnym ludem… traktuj innych tak jak byś chciał żeby Ciebie traktowali!

 2. Posłowie Warchoł i Chmielowiec poprą te ustawy norymberskie 21 wieku? Chcecie niszczyć współobywatelom kariery i ich spokojne życie bo nie chcieli przyjąć produktów skorumpowanych firm farmaceutycznych? Jeśli to zrobicie to może za życia wam się upiecze, ale Bóg was osądzi za tragedie do jakich dopuścicie.

  • bo im wiecej osob przyjmie szczepienie tym wieksza szansa ze pandemia sie skonczy duh ( tym mniej osob zginie lub przejdzie ciezko covida)

  • Kto wierzy Dudzie i innym „politykom”, ten sam sobie szkodzi.

 3. Standard jeśli o zachowanie tych klaunów. Nie, nie będziemy ludzi zmuszać. Zmuszają. Nie, inflacji nie będzie, gdyż rząd jest super! A ta się pojawiła, ale wiadomo jak jest. Gdy dzieje się coś złego to winna jest ta zła UE do której wyciągają rączki po pieniądze, a gdy jest dobrze to chcą sobie to przypisać :) Śmiechu warte. Nie, ceny paliw, gazu i prądu nie wzrosną. A rosną :) Jak mówią, że czegoś nie będzie to oznacza, że będzie :)

  Pasywność ludzi oraz zero myślenia z ich strony powoduje, że politykersi będą bez winy, bo doprowadzili do takiej sytuacji, gdzie społeczeństwo będzie się kłócić między sobą, a oni będą się jedynie przyglądać i śmiać.

  Zaszczepieni umierają i „roznoszą” wirusa, więc po co przymus skoro to nie jest żadna gwarancja przeżycia? No, ale w końcu koncerny zrzuciły z siebie odpowiedzialność za następstwa szczepionek, a to miało konkretny cel, gdyż nic nie dzieje się bez przyczyny. Niezaszczepieni nie będą objęci obostrzeniami? A co będzie, gdy będą umierać? Jak to będzie wtedy klasyfikowane? Ofiary grypy? Przyczyny naturalne? Dość spora wybiórczość panuje w tym burdelu.

  Jestem ogólnie człowiekiem otwartym, ale raczej się śmiałem z jakiegoś NWO, bo po co miałoby coś takiego powstawać skoro władza wszystko o tobie wie. Gdzie pracujesz, ile zarabiasz, wie o twojej rodzinie, wie jak wyglądasz, gdzie robisz zakupy, w jakim banku masz konto czy ile rolek papieru toaletowego kupujesz w ciągu miesiąca, a dodatkowo ludzie poprzez FB DOBROWOLNIE udostępniają swoje i o sobie dane.

  Jednak zacząłem się zastanawiać i jakoś dbanie o życie i zdrowie obywateli mi w tym wszystkim nie pasuje.

  Teza, antyteza, synteza.

  Hegel się nie mylił.

  Ktoś kto zawiaduje napuszcza dwie grupy na siebie obarczając im winą, decydent się przygląda, obserwuje, śmieje się, a finalnie w białych rękawiczkach doprowadza do syntezy czyli sytuacji innej od tej niby promowanej.

  • Rozumiem mieszkancu, że jeśli kiedyś rząd wymyśli przymus np kastracji w celu kolejnego ograniczenia populacji oczywiście dla twojego i społecznego dobra bo przecież nie inaczej, zgłosisz się jako pierwszy na ochotnika?!

 4. To co czyni władza i totalna opozycja jest łamaniem KONSTYTUCJI.
  Jak bezprawie staje się prawem – to rebelia staje się cnotą. Ta stara sentencja trafia w sedno. Jeśli teraz się nie zbuntujemy – to ten masoński terror zgniecie nas. Nie dajcie się dzielić. Czy chcecie aby was kupowali za wstęp do kina, siłowni czy na basen lub do sklepu. Oni mają diabelskie pomysły typu
  – niezaszczepieni nic nie kupią ani nic nie sprzedadzą (to już się dzieje w niemczech, w austrii). Przecież to jest niczym zapis Apokalipsy św.Jana o symbolu bestii. Czyżby proroctwa się spełniały? Jeśli tak, to tym bardziej miejmy się na baczności.

 5. Nakaz szczepień?! Przecież już to robią! Liczba wejściówek na koncert ograniczniczona dla osób niezaszczepionych. Leczenie u lekarza pierwszego kontaktu szablonowe dla osób niezaszczepionych – cokolwiek by ci było, masz covida. Leczenie covida u osób niezaszczepionych – żadne. Spokojnie umierasz. Pietnowany jesteś na każdym kroku bo miałeś odwagę mieć inne zdanie. Wiele osób szczepi się tylko dlatego, że zaczyna się bać bardziej realiów życia niż konsekwencji samego szczepienia. Często nawet bywa tak, że osoby niezaszczepione nie mogą wejść w razie konieczności z własnym dzieckiem do szpitala a mając rodzinę chcesz o nią dbać :/
  .

  • I właśnie o to chodzi żeby wam utrudnić życie. Nie chceta się szczepić będziesz miał pod górkę. Ostatnie dane z ministerstwa zdrowia dają wykresy mówiące o tym że u nas na Podkarpaciu jest dużo zgonów z powodów chorób współistnieniejących, więc widać jak nie zdrowi są ludzie z tego regionu. Więc sam wybierz.

  • juz dawno by to sie skonczylo lub przynajmniej normalniej by sie zylo gdyby nie to ze aktualna fala to fala niezaszczepionych lol

  • Akurat ze statystyk wynika ( możesz sobie znaleźć w necie nawet na stronie MZ) że najmniej zakażeń jest w województwach o najniższym poziomie zaszczepienia! Wiec niech do was szanowni państwo dotrze, że to nie fala niezaszczepionych tylko zaszczepionych i to są fakty! Po drugie to się nigdy nie skończy ponieważ nie chodzi tu o zwalczanie wirusa! Fale będą w nieskończoność dopóty dopóki ludzie na to pozwolą i jeszcze trochę nie wystarczy wam już 3 dawka bo będą kolejne dawki i kolejne nowe warianty!!! Jeśli nie wyłaczycie telewizorów i nie zaczniecie myśleć samodzielnie normalność nigdy nie wróci!

 6. I bardzo dobrze, jeszcze nieszczepieni powinni płacić za ew. pobyt w szpitalu z własnego portfela. Pogonić i chłostać dziadostwo. Boja się kilku kropel szczepionki a alkohol wlewają w siebie litrami.

  • Anonim i Mieszkaniec? gdzie wy byliście jak rozdawali rozum? aaa w kolejce po następną dawkę, gratuluję intelektu, życzę zdrowia

  • #Lowcalewakow Szkoda Twojego i mojego czasu na ludzi typu ci wyżej.Faktem jest , że w każdym społeczeństwie zawsze znajdą się takie ” wybitne ” jednostki .Pominmy ich
   najlepiej milczeniem

  • Nieszczepieni też płacą składki, więc jakim prawem piszesz takie brednie. Czy wam już do reszty rozum odebrało?! Szczep się ile chcesz i czym chcesz twoj wybór ale tych co nie mają potrzeby zostaw w spokoju. Dość już tego faszyzmu i glupoty! Minęło już prawie dwa lata tego cyrku a wam dalej się wydaje, że tu chodzi o walkę z wirusem?! Brak słów….

 7. Her Amonim – A na co płacę składki na fundusz zdrowia prawie od pięćdziesięciu lat. Ta ulubiona przez ciebie mikstura zarejestrowana jest jako wyrób medyczny – to nawet nie jest lek. A ponadto art.39 Konstytucji RP gwarantuje mi że bez mojej zgody nie muszę brać udziału w eksperymentach medycznych.
  Szczepionkę na Alzhaimera dopiero po 20 latach badań zabierają się do testów na ochotnikach.
  A tu co, cud po paru miesiącach??????????.

  • Świat i nauka idzie do przodu, producenci szczepionek mają kasy w brud, i jak trzeba to szczepionkę można w mniej niż w rok wyprodukować. A o szczepionce na Alzheimera może i owszem dopiero teraz, ale choroba nie jest wirusem który zbiera żniwo w postaci zgonu a jest tylko wyjątkowo upierdliwa do życia i nie ma pośpiechu, tym bardziej jest to choroba neurodegradacyjna i producenci nie chcą aby chorych uceglić do wózka inwalidzkiego.

 8. Dobrze znane mi osoby, po trzech dawkach preparatu terapii genowej, właśnie z solidnymi objawami przechodzą tą najpopularniejszą ostatnio chorobę, a zarazili się od swojego w pełni zaszczepionego syna. Zaszczep się, chroń siebie i innych :D Widać elity rządu warszawskiego chcą z zaszczepionych zrobić kółko wzajemnej adoracji, w którym to przywilej wzajemnego zarażania będą mieli wyłącznie wyszczepieni, stąd te paszporty.

  • Takie brednie może każdy pisać. Nawet napisać że wszyscy jego zaszczepieni znajomi zmarli.
   Jestem po trzeciej i czuję się wspaniale.

 9. Chyba hulajnogi się skończyły z loterii.
  2 lata zaraz będzie jak ten śmiercionosny wirus grasuje. Dajcie ludzą normalnie żyć. Skoro szczepionki nie działają to po co to wogole przyjmować. Wszędzie tylko ograniczenia i podwyższki. Gdzie ten świat zmierza do Ch… Uja

  • Czy ty człowieku jesteś normalny. Polska pobija rekordy w zgonach .wyprzedzamy nawet Indie. Po prostu sprawdź ile w szpitalach leży niezaszczepionych, ile umiera i zamknij się . Tyle i aż tyle.

 10. Ha ha ha, ale płacz! W wolnych podobno i demokratyczncyh (też podobno) Stanach, żaden lekarz, pielęgniarka i pracownik służby zdrowia nie może wejść do szpitala jeśli nie jest zaszczepiony nawet na grypę, a co dopiero na Covida!
  I nie od teraz tylko tak było od zawsze. Od teraz to w wielu stanach pracownicy wszystkich firm zatrudniających powyżej pewnej liczby osób muszą być od stycznia zaszczepieni. Jeśli nie to wypad z pracy. Nie bezpłatny tylko do widzenia panu/pani, sayonara!

  A w Polsce płacz że lekarz, pielęgniarka i nauczyciel muszą… To kurna nie wiedzieli jaki zawód wybierają?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here