Sukces nowodębskiej zbiórki krwi!

7

Przed siedzibą Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Dębie stacjonował Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Akcja podobnie jak w latach ubiegłych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Łącznie w celu oddania krwi zgłosiły się 43 osoby, ostatecznie po przebytej weryfikacji tj. wywiadzie i badaniu lekarskim krew oddało 37 osób, po 450 ml każdy.

Krew jest bezcennym darem, jaki można ofiarować drugiej osobie i którego wartość w szczególny sposób doceniamy w okresie wakacji, w tym czasie wzrasta liczba wypadków drogowych, w związku z czym zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże. Niestety w ostatnim okresie notuje się duży spadek liczby osób oddających krew, dlatego też takie lokalne akcje mają ogromne znaczenie.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w Akcji i oddały krew oraz pracownikom MGOPS, którzy byli odpowiedzialni za przygotowanie zbiórki. Zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach i liczymy na jeszcze wyższą frekwencję.

 

                      Kierownik MGOPS

                                                                                               Maria Tomczyk

7 KOMENTARZE

  1. A ci co nie zdążyli oddać krwi 21.07, czasami wczoraj po południu nie upuszczali se wściekłej „juchy” na plantach??

  2. Jak słyszę w telewizorze, że brakuje krwi to mnie krew zalewa. Brakuje krwi bo centra krwiodawstwa są czynne od 7 do 15. Kiedy mam oddać krew jak w tych godzinach jestem w pracy? Mam na koncie ok. 32 litrów – w większości donacje na telefon. Jeśli była potrzeba wyjscia z pracy to później odrabiałem nieobecność. Zdarzało mi się oddawać płytki 3 razy w miesiącu. Gdybym 3 razy w miesiącu przynosił zwolnienie to długo bym się nie napracował. Teraz mam taką pracę, że w ciągu dnia nie mogę się wyrwać i nie oddawałem krwi już prawie rok. I choćby dawali 100 czekolad i tydzień zwolnienia to ja od 7 do 15 poprostu nie mogę. Takich osób jak ja jest więcej i gdyby otworzyć rckiki do 18 to krwi by nie brakowało.

  3. Anonimie jakby pobierali krew tylko od zaszczepionych, to krwi byłoby jeszcze mniej niż jest, a jest kilka grup krwi, których ciągle jest deficyt, więc następnym razem zastanów się dwa razy co piszesz, a później napisz, pozdrawiam.

    • Nie wdawaj się w polemikę z tym anonimem, bo równie dobrze mógłbyś dyskutować z Grzesiem Poloczkiem. Ktoś tu już napisał że to ormowiec, i tylko ten portal mu pozostał aby odezwać się do kogokolwiek,( wiadomo – anonimowo) bo wszyscy już się odwrócili.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here