TARNOBRZESCY POLICJANCI ODDALI KREW

0

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu włączyli się w akcję „30 litrów krwi na 30-lecie NSZZ Policjantów”. Zbiórkę przeprowadzono wczoraj, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Łącznie tego dnia, zebrano blisko 14 litrów tego najważniejszego daru życia.

29 lipca 2020 roku, przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Choć krew mógł oddać każdy, to w akcję szczególnie zaangażowani byli policjanci oraz pracownicy cywilni policji.

Zbiórkę w ramach akcji: „30 litrów krwi na 30-lecie NSZZ Policjantów”, zorganizowały Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Rzeszowie oraz Klub Honorowych Dawców Krwi PCK z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

Ratowanie życia ludzkiego jest wpisane w zawód policjanta. Dlatego funkcjonariusze doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew, w szczególności poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, a także chorym, dzieciom i osobom starszym. Do prowadzonej akcji włączyli się policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Mundurowi ruchu drogowego, prewencji oraz Komisariatu Policji w Nowej Dębie oddali swoją krew potrzebującym.Łącznie tego dnia udało się zebrać blisko 14 litrów krwi.

Na zdjęciu tytułowym: podinsp. Tadeusz Domagała Wydział Ruchu Drogowego.

/Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here