„Ciśnienie na życie” zbada wiek serc uczestników 6. edycji „Militariady”

0

Już 15 czerwca 2014 r., podczas 6. edycji „Militariady” w ramach kampanii „Ciśnienie na życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zbadać wiek serca. Militariada to wydarzenie, które odbywa się już po raz szósty.

W dniach 14 i 15 czerwca, w Nowej Dębie oprócz prezentacji sprzętu wojskowego i pokazów w wykonaniu wojska polskiego, rekonstrukcji bitwy pancernej „pod Studziankami” z wykorzystaniem czołgów grup rekonstrukcyjnych i innego sprzętu ciężkiego odbędzie się także wiele koncertów i innych atrakcji. Na scenie wystąpią takie gwiazdy jak: Zespół Piersi czy Małgorzata Ostrowska.

Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć stoiska kampanii społecznej „Ciśnienie na życie”. Już 15 czerwca, na wszystkich chętnych czekać będzie wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, która nie tylko bezpłatnie zmierzy ciśnienie krwi, ale dodatkowo przy pomocy innowacyjnej aplikacji , przeprowadzi badanie wieku serca.
Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej. „Mam nadzieję, że umożliwienie wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych pozwoli zachęcić do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie sprawdzają stanu swojego układu krążenia, ponieważ najczęściej nie mają na to czasu – czasu dla siebie i swojego serca. A to właśnie regularne pomiary ciśnienia krwi są podstawą prawidłowej kontroli i leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia ciężkich powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca” – zauważa prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”.

Pomiary ciśnienia oraz badanie wieku serca będą odbywać się w dniu 15 czerwca 2014 r., na terenie „Militariady”, w godzinach 09:00-18:00.

———————————————————————————————-

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here