W czerwcu zjazd absolwentów Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie

21

Program Jubileuszu

55-lecia Zespołu Szkół nr 2

w Nowej Dębie

 

6 czerwca 2015 r. (sobota)

godz. 9.00 – 10:30
Uroczysta Msza Św. w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Nowej Dębie przygotowana przez absolwentów, nauczycieli oraz uczniów.

godz. 10:30
Uroczysty przemarsz uczestników Zjazdu do Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie.
Trasa przemarszu: ul. Krasickiego, ul. Kościuszki (obok basenu).

godz. 11.00 -11.30
Spotkanie w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Nowej Dębie – rejestracja uczestników (obowiązkowa):
– rozdanie identyfikatorów i materiałów promocyjnych,
– wpisy do księgi pamiątkowej.

godz. 11:30
Część oficjalna spotkania (na hali sportowo-widowiskowej):
– uroczyste otwarcie zjazdu,
– wystąpienia okolicznościowe,
– część artystyczna w wykonaniu uczniów ZS nr 2 i absolwentów.

godz. 14:00
Obiad dla zaproszonych gości i zarejestrowanych uczestników.

godz. 15:00 – 18:00
Spotkania w grupach.

godz. 19:00
Bal Absolwentów.

 

7 czerwca 2015 r. (niedziela)

godz. 14.00
Spotkanie przy bramie głównej cmentarza komunalnego w Nowej Dębie.
Złożenie kwiatów na grobach zmarłych Profesorów, Pracowników szkoły i Kolegów.

godz. 15.00
Spotkanie przy ognisku na placu szkolnym Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie.

21 KOMENTARZE

 1. Czy w polskim katotalibanie we wszystkie uroczystosci musza sie wpychac czarne darmozjady??? Zamiast mowic tyle o milosci I milosierdziu zacheciliby parafian do pomocy ludziom starym,samotnym I schorowanym ktorych w ND nie brakuje a I sami zamiast chodzic po koledzie I zbierac od tych ludzi kase ( czesto ostatni grosz ) zakasali by rekawy I im pomogli.

  • Jeśli nie chcesz to nie przychodź do kościoła, nikt Cię nie zmusza. W Polsce najbardziej wkurza mnie właśnie takie podejście – „mnie się nie podoba to wszystkim się nie podoba, mnie coś nie obchodzi to nie powinno tego być”. Nie obrażaj innych, ja nie spotkałem księdza który mnie okradł.Jeśli nie widzisz dobra jakie robią ludzie wierzący także księża należący do Kościoła to chyba jesteś mówiąc delikatnie – stronniczy i niesprawiedliwy. Życzę Ci otwartych oczu i wrażliwości.

 2. Rocznik 89-94 technikum mechaniczne. Miło wspominam P. Bliskowską od historii, P. Marka z warsztatów, P. od fizyki (zapomniałem nazwiska „krówki, koniki”), P. Rozenbajgera który był moim wychowawcą w kl. 5, i wuefistę Zielorda, wielkie ukłony i szacunek dla P. Kopeć od matematyki (choć matematykiem nie byłem). Szkołę i środowisko nowodębskie trudno było w tym czasie kochać zwłaszcza jeśli ktoś był „wieśniakiem” mimo to niektóre osoby się pamięta do końca życia i warto im podziękować, inne zaś można pominąć.

 3. Jak to kto nie zrobił młotka? Wiadomo. Cwaniactwo z Nowej Dęby (w znacznej części). Ciekawy jestem jaki procent ukończył wyższe studia z tych cwaniaków ilu ma dobrą pracę… Nie mogłem uwierzyć jak goście którzy mieli problemy z 3 na świadectwie z konkretnych przedmiotów zawodowych na obronie prac dyplomowych zaliczali na 5, a nawet 6. Do tej pory przecieram oczy ze zdumienia, że tak można się wyuczyć w ostatnim momencie. To byli naprawdę giganci. Podziw i pełen szacunek, podziwiam również nauczycieli z komisji

  • Byłem za namową w 2000 r. Szkoda czasu.
   Żałosny kociokwik tzw. ludzi sukcesu i ich mocodawców na tle milczącej publiki.
   p.s.
   niech czytający wykaże zrozumienie

 4. Jestem absolwentem Technikum Mechanicznego rocznika 1979.Pamiętam jeszcze p.Bliskowską (+śp) pana Rozenbajgiera i panią od matematyki ( nazwisko niestety wyparowało z pamięci )pana od fizyki to samo.Jedyną pamiątką po tamtych czasach pozostało mi tzw,Tablo z kolegami i koleżankami z klasy.
  Zaglądam od czasu do czasu na portale internetowe N.D, Byłem przejazdem 3 dni w roku 2009 w ND oraz w Majdanie Królewskim.Odwiedziłem kolegę Bolesława Krząstka ( był moim kier.sekcji w Dziale Zaopatrzenia Predom-Dezamet) Łęzka sie kreci…Dziś nie miałbym już siły chodzić taką długą trasą przez las z osiedla do pracy.Pozdrawiam wszystkich moich dawnych znajomych którzy jeszcze o mnie pamiętają.Mieszkałem w ND w latach 1974-1981. Piotr Szymański- (szymanskipiotr3@o2.pl)Dziś mam 65 lat…!!!

 5. ciekawy jestem czy nadal na warsztatach szkolnych jest „kara korytarza”, młodsi chyba nie wiedzą o co chodzi, instruktor Marek na pewno wie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here