Zakończyła się akcja Jesień 2022

3

Materiał partnerski

Strażnicy leśni wraz z terenowymi pracownikami nadleśnictw, policją i strażą łowiecką w dniach 21-30 września uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Jesień 22”. 

Celem akcji było zwalczanie szkodnictwa leśnego, w szczególności egzekwowanie od osób przebywających na terenach leśnych zachowań zgodnych z obowiązującym prawem oraz sankcjonowanie wykroczeń z działu bezprawnego korzystania z lasu. Głównym zadaniem jest stanowcze reagowanie na wszelkie przejawy naruszeń przepisów przeciwpożarowych, zaśmiecania i nieuprawnionych wjazdów pojazdami do lasów, w tym sankcjonowanie sprawców wykroczeń z tego zakresu. Akcja o kryptonimie „Jesień 22” miała charakter ogólnopolski. W całym kraju wzięło w niej udział prawie tysiąc strażników leśnych, którzy wykryli ponad 12,5 tys. nieprawidłowości. Okazało się, że największym problemem w skali kraju jest nielegalny wjazd pojazdem do lasu – ponad 9,5 tysiąca przypadków.

3 KOMENTARZE

  1. A jak leśne drogi ryją ciągniki służące przy rabunkowej ścince drzew to jest ok. Jak walają się butelki po wódce po pilarzach to też jest też ok , leśnikom to nie przeszkadza. Mam wrażenie że oni wlepiają mandaty kierowcom którzy „grzecznie” podjechali na grzyby , bo nie chcą mieć świadków co się w naszych lasach wyprawia. O myśliwych nie wspomnę …
    https://youtu.be/zUmVUGpVJHM?t=50

  2. Niech straż leśna pilnuje pracowników LP i daje im mandaty za syf pozostały po wycinkach i trzebieżach.
    Jak zadzwoniłem do straży leśnej o usunięcie padłej sarny leżącej przy drodze, to strażnik który odebrał telefon kazał mi dzwonić do koła łowieckiegobo to do nich nie należy. A sarna leżała sobie dalej i po paru dniach rozwlokły ją psy i lisy.To w takim razie po kiego juha oni są?

    • Od parady przecież Oni schylić się nie mogą wysiadają z tej terenówki jakby wagon węgla przewalili . Dobra posada Tuczy niebawem okres choinek się wykażą na premię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here