Jutro nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

18

W czwartek 22 sierpnia 2019 roku o godzinie 16:00 w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba odbędzie się XII Sesja Rady Miejskiej. Jest to sesja nadzwyczajna spowodowana podjęciem pilnej decyzji w sprawie przekazania nieruchomości Powiatowi Tarnobrzeskiemu.

Sprawa dotyczy planowanej przebudowy ulicy Majdańskiej (droga powiatowa). Rada Miejska wyrazi zgodę na przekazanie w formie darowizny na rzecz Powiatu Tarnobrzeskiego
nieruchomości oznaczonej w ewidencji gruntów nr ew. 3/18 o powierzchni 0,0230 ha, położonej w obrębie 0002 Poręby Dębskie – Miasto Nowa Dęba z przeznaczeniem pod poszerzenie pasa drogowego drogi powiatowej nr 1131R ul. Majdańska. Jest to niezbędne do prac projektowych i realizacji zadania w przyszłym roku.

O przebudowę tej drogi zabiegają radni z osiedla Poręby Dębskie Hubert Kopeć i Michał Chmielewski. Wspierają ich przy tym władze powiatowe w osobach starosty Jerzego Sudoła i radnego Tomasza Zielińskiego.

Jednocześnie informujemy, że ze posiedzenie łączonych komisji Rady Miejskiej na którym będzie omawiana między innymi sprawa nowodębskiego przytuliska dla bezdomnych zwierząt odbędzie się we wtorek 27 sierpnia.

Z kolei sesja zwyczajna, na którą przybędzie Minister Sprawiedliwości Marcin Warchoł odbędzie się zgodnie z planem w dniu 28 sierpnia (środa) 2019 roku i będzie transmitowana na żywo na naszym portalu.

UWAGA! Ze względów technicznych, czwartkowa sesja nadzwyczajna NIE BĘDZIE transmitowana na żywo w Internecie.

 

18 KOMENTARZE

 1. Brawo panowie radni! Majdańska czekała od lat w kolejce i wójt nie zrobił nic aby wpłynąć na powiat by te drogę wreszcie zrobić. Ale jak się ma hamulcową urzędniczkę od urbanistyki to co się dziwić.

  • To ze nie zrobil nic to nie nowosc, jest zajety obiecywankami i ciaglym planowaniem z ktorego nic nie wynika

 2. Panowie radni, jeszcze ul.Cegielnianą z ul. Pszenną połączcie i niech sie luzie budują bo póki co nie ma tam w pola dojazdu niestety .

 3. Za Mr Marylkę woda sodowa bije stanowisko nadinterpretacja przepisów i utrudnianie funkcjonowania, klubom, stowarzyszeniom traktowanie petenta jak złodzieja to przestępstwo

  • To jest stara szkoła mistrza Zygmunta, a ta kobieta to najlepsza jego uczennica.

 4. Nie ma nic innych pracowników w d… się przewraca. Albo komuś celowo zależy na braku nagrania. Komuś znaczy wiecznie nam panującemu. Znamy jego zmysł do tuszowania swoich ciemnych sprawek

 5. Średnio na kanale umig na youtube oglądalność wynosi od 2 do 3 tys widzów , to właśnie tylu mieszkańców jaśnie nam panujący wójt ma w nosie !
  Nie na rękę naszemu wójtowi pokazać o czym będzie sesja, to się blefy (tłumaczenie że pracownik na urlopie z rękawa wyciąga by mieszkańcy prawdy nie usłyszeli czy zobaczyli !
  Droga Rado Miasta , Drodzy Radni proszę o interpelacje lub zapytanie w imieniu mieszkańców ;
  Ilu pracowników było zatrudnionych przed objęciem fotela wójta przez WO a ilu jest zatrudnionych na dzień dzisiejszy . Wnioski proszę wyciągnąć samemu.
  Dlaczego tylko jeden pracownik posiada takie kwalifikacje do obsługi monitoringu i nagrywania posiedzeń rady .

 6. Kolejny raz wyszło szydło z worka. Wójt nie panuje nad urzędem. Cwansi (mecenas, rzemo, leszkowski) całkowicie opanowali urząd i umysł wójta. Oni kręcą całym tym cyrkiem. Zajęci własnymi sprawkami nie są w stanie przewidzieć że jeden pracownik do obsługi sesji to za mało. Mam przeczucie że po tym pokazie niekompetencji wójt stanie na rzęsach aby na szybko ściągnąc kogoś kto to obsłuży lub też przepłaci jakiejś lokalnej telewizji.

 7. Cały urząd pociotek i znajomych. Ile tam jest ludzi? Ponad 60? Większość (bo nie wszyscy) nie robi praktycznie nic. Byle tylko przetrwać do 15:00. I w tym molochu tylko jedna osoba potrafi włączyć i wyłączyć monitoring? To burmistrz nie był w stanie przewidzieć, że trzeba mieć kogoś na zastępstwo bo ta jedna osoba może dostać zaparcia albo rozwolnienia? Ktoś tam pisał o załatwianiu spraw. Też się spotkałem z hasłem w urzędzie „nie da się nic zrobić bo kierowniczka na urlopie”. Co to wogóle ma być? Przecież jak ktoś choruje czy idzie na urlop to jego obowiązki ma przejmować ktoś inny. To podstawy zarządzania. Ale jeżeli zatrudnia się tylko po znajomości lub według kryteriów politycznych to nic dziwnego, że jest jak jest. Burmistrzu, po tylu latach to wszystko powinieneś mieć w małym palcu. Szkoda gadać.

 8. Obietnice, obietnice obiecywanki i przeciąganie to najlepiej mu wychodzi i żadnych efektów. Tak Nasz wspaniały burmistrz rządzi. W Chmielowie lustra ( sztuk 10) od 5 lat obiecuje i do tej pory żadnego nie postawił ( powiat postawił 3 na swoich drogach). 5 lat słyszymy na zebraniach że na wiosnę i kolejna wiosna mija a ani jednego nie widać. Od 5 lat mówi o odwodnieniu i wyrównaniu terenu przy remizie i co impreza temat się wałkuje i obiecuje, obiecuje. Taka piękna wspaniała impreza dożynki gminne była okazja ale tyle osób się przewraca, ale to normalne kiedyś chłopy w XVIII w się przewracały a teraz w d…im się przewraca i nie miały…..to po co. Co się od wlecze to nie uciecze i tak kolejny rok mija.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here