Podwyżki dla wybranych? Kolejne kontrowersyjne decyzje prezesa Kapusty? xvideo

46
PGKiM

Wysokie podwyżki dla zauszników prezesa PGKiM i marne grosze dla zwykłych pracowników spółki? Takie informacje trafiają do radnych ze strony załogi nowodębskiej komunalki. O to czy taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce pytano burmistrza na wczorajszej sesji Rady Miasta.

Prezes Antoni Kapusta nie zaszczycił swoją obecnością wczorajszych obrad Rady Miejskiej

Pytanie zostało skierowane przez radnego Pawła Grzędy do burmistrza Wiesława Ordona, który formalnie jest właścicielem PGKiM.

Skargi pracowników polegają na tym, że podwyżki były niesprawiedliwe. Pracownicy twierdzą, że otoczenie prezesa w tym pański były zastępca otrzymali bardzo wysokie podwyżki, a pracownicy którzy pracują niejednokrotnie wiele lat otrzymali groszowe podwyżki. Czy pan potwierdza skalę tych dysproporcji i co pan zamierza z tą sprawą zrobić? – pytał przewodniczący Komisji Budżetowej.

Burmistrz Wiesław Ordon przyznał, że nie ma wiedzy o zróżnicowaniu podwyżek na poszczególne stanowiska. Radny Paweł Grzęda zwrócił się do burmistrza aby te wiedzę jednak posiadł i przyglądnął się decyzjom prezesa Antoniego Kapusty, gdyż niesprawiedliwy podział dochodu spółki między pracowników budzi wysokie niezadowolenie zwłaszcza, że zarobki w PGKiM bardzo odbiegają od zarobków w Urzędzie Miasta czy innych spółkach funkcjonujących na terenie Nowej Dęby.

Do tematu zarobków i podwyżek w PGKiM wrócimy w kolejnych artykułach.

 

46 KOMENTARZE

 1. Kapusta uczynił sobie z PGKiM prywatny folwark. Zarabia gdzieś koło 10 tysięcy złotych plus różne takie inne. Zarabiają również firmy z Kolbuszowej czyli miejscowości w której mieszka pan Antoni Kapusta. Ta Kolbuszowa w postaci posła Chmielowca i burmistrza Ordona dają Kapuście parasol ochronny. Proszę aby opublikować na info jakie były podwyżki na poszczególnych stanowiskach. Proszę o publikację zarobków prezesa Kapusty i doradzam również aby zobaczyć ile i jakie premie otrzymał w ciągu ostatnich lat, a są to kwoty o których mieszkańcy gminy mogą tylko pomarzyć. Wszystko za zgodą i błogosławieństwiem pana Ordona dla którego Kapusta jest wspaniałym prezesem i mądrym człowiekiem. Kto zna Kapustę wie jaka jest prawda i co to za postać. Powiedzmy sobie szczerze. Prawdziwa twarz pana burmistrza Ordona to twarz takich osobników jak Kapusta, Rzemień, Mirowski. Jeśli ktoś takich ludzi trzyma na stanowiskach i kryje ich uczynki to oznacza, że po prostu jest taki sam jak oni.

  • Odpady medyczne czy inne świństwa zakopane w strefie ochronnej ujęcia wody też nie przeszkadzają panu Ordonowi? Przykre to jest. I teraz pan Kapusta ma ratować dębę przed skażeniem wody? Przecież to jakaś farsa. Czy pan burmistrz zrobi z tym porządek czy nie??? Panie pośle Chmielowiec. Niech pan weźmie swojego rodaka z Kolbuszowej do siebie. Nie niszczcie nam Nowej Dęby.

  • zarobki spółki PGKiM moze kazdy uzyskac na wniosek do burmistrza jak rowniez zarobki burmistrza marszałka czy starosty i zastepców tez… kazdy obywatel ma do tego prawo…..

 2. Przepraszam bardzo ale pod zdjęciem pana Kapusty jest napisane, że zaprzestał uczestnictwa w obradach rady miejskiej. No sorry! Typ zarabia 10 tysięcy i nie łazi na sesje? Panie burmistrzu. To, że pan Kapusta lekceważy w ten sposób radnych to zapewne panu burmistrzowi nie przeszkadza. Być może nawet nie przeszkadza panu burmistrzowi, że to także brak szacunku dla niego samego. Ale powinno panu przeszkadzać, że taka postawa to lekceważenie mieszkańców. A jak się pan burmistrz wstydzi swojego prezesa i nie chce go pokazywać ludziom to może niech go po prostu spakuje i wyśle tam skąd przyszedł.

  • Nie dziwię się Wieśkowi. Jakbym miał takiego prezesa też bym się wstydził. Ale ja jestem mądrzejszy i się takimi osobnikami nie otaczam.

  • # wójt z Majdanu , tylko się tak tobie wydaje ze jesteś mądrzejszy; ponieważ znam Was trochę obu napisze krótko obaj jestescie w waszym mniemaniu madrzy i cwani, tyle że ten z Majdanu chamstwem przewyższa tego z Dęby., a ten z Dęby lepszy jest w klamaniu i obludzie.

 3. no nie moge tego słuchać ! proszę radnych o listę kto i ile dostał podwyżek tej spółce to jest skandal woda do góry śmiecie do góry, awaria za awarią , woda zanieczyszczona , proszę o taką informacje . kapusta to jakiś żart chyba

 4. Drodzy Radni, proponuję aby zagłosować za uchwałą zakazującą ludziom z powiatu kolbuszowskiego zajmowania wysokich stanowiskach w spółkach na terenie Gminy Nowa Dęba.

 5. Temat artykułu myślę że dotyczy wszystkich jednostek samorządowych : Podwyżki dla wybranych , to co ma miejsce w PGKIM powielane jest np. w SOSiR wmawiając pracownikom że np w szpitalu nie mają w ogóle podwyżek, a zwyczajny pracownik otrzymując inflacyjne wmawiane ma że dostał podwyżkę ! Inflacyjne płacone w przedziale 2-4% według uznania pana dyrektora. Natomiast świta SOSiRowska sobie nadaje według klucza podobnego jak w PGKiM. Drodzy Radni przyjrzyjcie się sprawie dokładniej i nie olejcie tematu ! To sie musi kiedyś skończyć !

 6. ….ale mi to sensacja, wszędzie tak było, jest i będzie, nie tylko w PGKiM, czy SOSIrze czy Urzędzie Miasta proszę zapytać jakiekolwiek pracownika w czy jest równo traktowany jeśli chodzi o swoje zarobki. Taka jest prawda, że sprawiedliwości nie ma i zwykły szaraczek bez znajomości nie wiele zdziała. Tak, że ten artykuł jest w ogóle nie obiektywny, a służy wiadomo czemu. Już każdy wie czemu :)

  • no pewnie – wedle Lenina i pózniejszej Komuny zrównać wszystkich do jednego parametru – a i tak w końcu wyjdzie że są równi i równiejsi – niestety jaka by Obcja nie rządziła – natura ludzka jest słaba – tak było jest i będzie – każdy przy tzw. żłobie ciągnie w swoją stronę!!! Historia prawdę Ci powie!!! Np. każdy pleban w XIX i wcześniej tłumaczył to tak, że Pan Bóg tak urządził Świat a Ty nie śmiej tego zmieniać człowiecze bo popadniesz w grzech śmiertelny – sam obrastał zaś w dobrobycie!!!

  • Z cyklu „wszyscy kradną, to ja też mogę”? Co to w ogóle za usprawiedliwianie takich procederów? Żałosne

 7. Panie Brudziński, jestem osobą obiektywną. Nie bronię Pana Kapusty ani nie stawiam na Radnych pana Grzędy. Po prostu każdy normalny mieszkaniec widzi i wie o co chodzi w tych sprzeczkach. Raz mają racje jedni a raz drudzy, ale nie popadajmy w paranoje tego typu, że tylko w PGKiM są niesprawiedliwości płacowe.
  P.S. nie pracuje w Nowej Dębie, żeby ktokolwiek mi dawał :):) ale skoro tak tutaj rozdają to może zmienię branże

 8. Proszę przejrzeć oświadczenia majątkowe kapusty. Z nich wynika, że wześniej zarabiał ok. 8000,00 zł a teraz zaraia ok. 13000,00zł NA MIESIĄC. nie 10000,00. Tak wynika z oświadczenia majątkowego. Rok temu dostał 50%podwyżki. Zapytajcie Przewodniczacego Rady Nadzorczej P Busia, boto nn ustala zarobki zarzadu pgkim. Pozostali z zarządu też dostali takie podwyżki. Tak wynika z ich oświadcze,n majątkowych.

  • A dlaczego na stronie urzędu miasta nie ma oświadczeń majątkowych urzędników, są tylko radnych i burmistrza.

 9. Oj tam! Radni widzą tylko jak inni oszukują, byleby źdźbełko dojrzeć! A u siebie i swoich dąbrów nie dostrzegają! Koniec tej fali ataków! Konkretne dowody i róbcie sprawę prezesowi, albo sie po prostu zamknijcie i do wspólnej rzetelnej roboty!

 10. Świetnie, że Rada stara się rozliczać prezesa, ale w Dębie jest jeszcze dużo podobnych „kwiatków”. W następnej kolejności trzeba się przyjrzeć szkołom w Gminie. Z moich obserwacji: nieprawidłowości w funkcjonowaniu szkoły, niegospodarność, w tym przerost zatrudnienia w Szkole Podstawowej nr 2 ul. Leśna i w fili na Reja – informacja dla dociekliwych Radnych. A pan H. Kopeć nie ma doświadczenia w sprawach związanych z Oświatą na terenie Gminy, można go spokojnie ograć:). A poza tym, oświata w Gminie to temat rzeka (może lepiej tego nie ruszać)- i tu poruszyła się niespokojnie Pani Dyrektor BOJS-u= pozygmuntowska, proordonowa instytucja.

  • A Przedszkole i Żłobek na Leśnej toż to tragedia jest Pani Dyrektor to uzdrowiciel osoba pracująca nie ma szans by dziecko pozostało nie pracująca tak i łazi jedna za drugą szluga na warze i jak ma ciężko . A co mają rodzice co obydwojga pracują z dzieckiem co ma dwa lata powiedzieć w całym Tej Mieścinie i we wszystkich Instytucjach jest Patologia . Wiec Radni do Roboty a nie na udry …

 11. do tego – bezsensu – jak nie pracujesz to co się wypowiadasz zmień sobie ty branże i nie broń tego prezesa kapustę przyjdź do zakładu to pracownicy powiedzieli by i zobaczysz nierówne nierówne traktowanie a zobaczysz jak się będziesz czuć jak śmieć panie kapusta przecież to nie jest Pana prywatna firma dziwie się że burmistrz tego jeszcze u niego nie widzi tyle lat a my załoga tak , jak bedzie na swojej fabryce to wtedy zobaczy czy mu trzeba lizusów czy pracowników i niech daje temu na kilogam szynki a tamtemu ledwie na kaszanke bo on tak uwarza idzie juz na emeryture i jeszcze powinien na sobie to odczuc to co pracowncy przez jego rządy,. niech idzie bo nerwy nasze się kończą a lizusy za nim,, moze przyjdzie człowiek co bedzie widział źe my to ludzie .

 12. ten grzęda nie nadaje sie na radnego wywalic go co on wyprawia nie da sie na niego patrzeć i słuchac jak tak potrafi wszystko to niech na prezydenta idzie nic mu nie pasuje

  • #szew To może zasłonić mu oczy? :P
   Jest to osoba publiczna więc wizerunek jak najbardziej można upubliczniać, choć akurat te zdjęcie jest troszkę nie trafione ;)

 13. @szew , przypominam ; pan Kapusta jest osobą publiczną więc nie widzę żadnego problemu by nie publikować wizerunku osoby publicznej :-)

  • ale burmistrz się wstydzi swojego prezesa i nie chce go ludziom pokazywać bo obciach. sposób wypowiedzi zdradza z jakim tytanem intelektu mamy do czynienia. ale taki pasuje panu burmistrzowi. dlatego mi nie pasuje pan burmistrz bo jeśli się otacza takimi indywiduami i płaci im z tego co piszecie 13 tysięcy to chce się płakać. wstyd panie burmistrzu. świadczy to wszystko o panu.

 14. W Nowej Debie aby miec w miare dobrą prace to wciąż trzeba mieć tzw ,,dobre znajomości,, od PGKiM po Dezamet !!! Czyli totalne dziadostwo decyzja o wyjezdzie byla strzalem w 10-tke

 15. Wiele osób w Dębie zna tego człowieka. Czy on coś zbudował w Dębie „bezinteresownie” nie. On tylko potrafi jątrzyć i niszczyć ludzi „po trupach do celu” znaczy się do emerytury. Nawet domu nie potrafił wybuwować uczciwie, tylko musiał kombinować z więżbą dachową ( sprawę prowadził prokurator ). Ile ludzi tenczłowiek jeszcze musi zniszczyć, żeby Burmistrz przejrzał na oczy. Być może wtedy jak jego zacznie niszczyć. tak robił wcześniej ze swoimi przełożonymi z Dezametu, Unidezeu i Energetyki Wisłosan. Przy nim tylko ludzie spolęgliwi mają szanse zrobić „karierę” znaczy dostawać podwyżki i premie za „wspóprace”. TO JEST XCHORE PANIE BURMISTRZU.

 16. Dajcie spokuj to tylko mały zakompleksiony człowieczek otaczajäcy się podobnymi dupowłazami jak kerownik P. , kerownik M. Czy też spec. Ż. Lub kerownik A. Naprodukował kerowników specjalyctów inżynierów strategicznych moze nadrabia braki z dzeciństwa , Żeby chcieli się z mim bawić to nawet za nasze pieniądze kupuje im terenówki .

 17. Gospodarka komunalna to prywatny Kołchoz burmistrza i kapusty może daje kasę Lizusom żeby kryli ich przekręty . Czy w normalnej spółce siostrzeniec członka rady nadzorczej -Naczelny Inżynier dostaje nadzór za gróbe kilkaset tysięcy nad robotą kturą ma i tak w zakresie obowiązków może dzielą się z długim bo teraz ma straszną biedę jak rada sprowadziła go w końcu na ziemię..Kołchoz z naczelnym to wzór kumoterstwa i nepotyzmu. Niektórzy mają dość Mądrego inaczej- Despoty i odchodzą .

 18. matołek i anonim brawo brawo i prawda on to powinien juź dawno usłyszeć to moźe by był inny
  niech już idzie odpoczywać czym prędzej to lepiej

 19. Może w końcu ktoś się zainteresuje ile kosztowało budżet N. Dęby wylewanie ścieków przez pana kapuste ,skażenie ujęcia wody . Ile pan burmistrz przeznaczył na sztab kryzysowy pana kapusty i jego popleczników czy ktoś to rozliczył , podobno za te skażenie zostali jeszcze nagrodzeni , czy to nie kapusta był odpowiedzialny za tą katastrofę normalny człowiek podał by się do dymisji a do tego trzeba mieć odrobinę honoru lub zwykłe poczucie wstydu , pewni ludzie i Świnie przy korycie wstydu nie mają . Kto ich wybierał kto na nich głosował Ja na pewno nie.

 20. Ten PGKiM w tym formacie to totalny przeżytek i wywalanie pieniędzy w błoto, miasto ewentualnie powinno sobie zostawić spółkę wodno-ściekową bo widać, że nikt sobie z tym nie radzi. Koszty rozwiązania problemu wody są ogromne i jedynie miasto może podjąć odpowiednie działania. Natomiast śmieci, kwiatki, dachy itd. trzeba zlecać firmom zewnętrznym. W PGKiM powinni zatrudnić tylko paru specjalistów do nadzoru. Ale jak na razie PRL wiecznie żywy.

 21. Tak oczywiście najlepiej zlikfidować całkiem a wszystko zlecać firemkom z kolbuszowej . Zlikfidowali Zakłady Metalowe utrzymujące tysiące rodzin , Spółdzielnia Inwalidów też w likfidacji . Po co Pgkim wodę można brać z Huty Komorowskiej . Po co burmistrz kupił to ujęcie skoro to bomba ekologiczna . Kupił Od warszawki Trio i budynek w ruinie. Medal dla najlepszego gospodarza .Jak nie będzie mógł być już burmistrzem to na Wójta do Majdanu. Ten chociaz dba o swoich chłopakom ze straży już załatwił posadki.Jeszcze na wycieczki zagraniczne jeżdżą za nasze podatki . Sitwa , nowa rada nie da rady.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here