Filmowy portret Nowej Dęby

21

Zapraszamy do obejrzenia filmowej miniatury o Nowej Dębie i przeczytania rozmowy z jej autorami – Michałem Miegoniem, Piotrem Asnerem, Jackiem Luberą oraz duetem gitarzystów – Dominikiem Szymańskim oraz Filipem Rojkiem.

Kliknij na zębatkę, by móc oglądać w HD
Info: Panowie, wszyscy z Nowej Dęby?

Michał Miegoń: Tak! Choć może nie wszyscy przebywamy tu na co dzień. Mnie rzuciło do Wrocławia.

Piotr Asner: Michał, będąc pod koniec sierpnia w mieście ze swoim dronem, którym lata robiąc komercyjne zdjęcia na Dolnym Śląsku i nie tylko, rzucił mi pytanie „Robimy coś?”

Info: I zaczęliście zbierać drużynę?

Michał Miegoń: Szukałem kogoś, kto dorzuci część swoich zdjęć i będzie w stanie zmontować całość. Ja miałem niecałe trzy dni na wykonanie zdjęć z powietrza.

Piotr Asner: Zadzwoniłem do Jacka Lubery.

Jacek Lubera: A ja do Dominika Szymańskiego i Filipa Rojka. Skoro mieliśmy fotografować Nową Dębę, uparłem się, żeby muzyka powstała do tego filmiku tutaj, specjalnie pod nasze zapotrzebowanie.

Dominik Szymański: Przed dłuższy czas siedzieliśmy w dużym pokoju z rozłożonym sprzętem, graliśmy różne pomysły, ale nic nie zdawało nam się układać w całość.

Filip Rojek: Dominik rzucił „miałem kiedyś taki pomysł” i zagrał sekwencję akordów. Chwyciło. Później to rozwijaliśmy. Ostatecznie ja nagrałem gitary akustyczne, w kolejnej sesji Dominik dograł elektryczne.

Dominik Szymański: Później Jacek przy miksie skrócił wszystko o połowę… ( śmiech ). To nagranie było wielką frajdą, bo nie gram zwykle muzyki w takiej stylistyce.

Info: Robiliście to wszystko po znajomości, bez budżetu. Ale to nie jest poklatkowa animacja rysowana ołówkiem. Krótko, do takiej realizacji potrzeba środków.

Piotr Asner: Dużo sprzętu i to drogiego. A przede wszystkim umiejętności. Dlatego skład tej wesołej zgrai nie jest przypadkowy.

Michał Miegoń: My to robimy na co dzień. Niektórzy z nas także zarobkowo. Tylko że zlecenia zarobkowe nie zawsze pozwalają na pracę i oczywiście zabawę z kumplami.

Filip Rojek: I na eksperymentowanie. Mało kto szuka do ilustracji żywej muzyki, skoro z internetowego banku wolnych utworów każdy może ściągnąć coś w dziesięć sekund. Cieszę się, że są jednak ludzie, którzy lubią „żywe gitary”.

Info: A te piękne dziewczęta w ujęciach nad zalewem?

Jacek Lubera: Nie poznajesz?

Info: Poznaję. Z Nowej Dęby.

Jacek Lubera: Bardzo szybko i intuicyjnie doszliśmy do wniosku, że materiał bez płci pięknej jest nieciekawy i niewdzięczny… Sylwia Tomczyk i Magda Hałka są  fotogeniczne i słowne – to nie jest częste połączenie. Zresztą z Sylwią pracowałem fotograficznie wcześniej. Jest jeszcze grono znajomych, których na ekranie nie widać – Dawid Rębisz, Mateusz Fraszczyk i inni. Pomagali, pomagają i mam nadzieję – będą pomagać w różnych realizacjach. Przy okazji bardzo im dziękuję.

Michał Miegoń: To dla nas towarzysko – historyczna pamiątka z końca lata roku 2015 z rodzinnego miasta. Mamy nadzieję, że czytelnikom InfoNowaDęba nasze dziełko się spodoba.

Info: Gratuluję Wam inicjatywy. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz wspólnie coś zrobicie. Dziękuję za rozmowę.

 

——————————————
Głosuj na PiS

 

 

 

 

21 KOMENTARZE

 1. Polecam autorowi ujęć lotniczych zapoznanie się z ustawą Prawo Lotnicze oraz AIP POLSKA. Nad Nową Dęba znajduje się strefa D25. Strefa, w której obowiązuje zakaz lotów wszelkich statków powietrznych nawet dronów bez zgody zarządzającego strefą.

  • Lotnik skrzydlaty władca świata bez granic – Kontaktowałem się z Urzędem Lotnictwa Cywilnego, „strefa D25 – Działalność wojskowa – niebezpieczna dla lotnictwa w terminach publikowanych w AUP”. Na ten czas w którym odbywałem loty, nie było żadnych publikacji. Pozdrawiam

  • Podaj termin kiedy robiłeś zdjęcia, to Ci powiem czy D25 była aktywna czy nie. Wszystko można łatwo sprawdzić.

  • Ale się czepiacie człowieka. Wszystko zostało wyjaśnione. Masz uzasadnione podejrzenia – zgłoś to do prokuratury.

  • Bardzo się cieszę, że jest tylu znawców, prawa lotniczego w Nowej Dębie. Loty były zgłaszane pisemnie na poziomie ASM1 w określonym terminie, kontaktowałem się również telefonicznie z PAŻP, sprawdzałem każdego dnia na mapie która jest aktualizowana co 3 godziny. Jeśli ktoś z Państwa chce znać terminy lotów, proszę zgłosić to do odpowiednich organów, które wytoczą wezwanie, a następnie przed komisją przedstawię informacje o lotach. Posiadam licencję pilota UAV oraz aktualne ubezpieczenie na loty komercyjne. W razie innych pytań, zapraszam do kontaktu poprzez mojego fb. Pozdrawiam serdecznie pasjonatów lotnictwa. Michał Miegoń.

  • Też tak uważam. Początek jakiś taki smutny, muzyka coś w klimacie patologii pokazywanej w Expresie Reporterów, później z tymi rowerami coś lepiej i na koniec te zbyt krótkie zmontowane ujęcia z drona. Mieliście jakiś limit czasowy czy co? I to miał być filmowy portret Nowej Dęby? To bardziej wyglądało jak zwiastun czegoś co mogłoby być dłuższe i lepsze. Nawet dla tych co dawno nie byli w N.D to nie pokaże im tego jak faktycznie wygląda teraz Nowa Dęba. Jeden plus że Wam się chciało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here