BILANS ZDARZEŃ DROGOWYCH NA DROGACH POWIATU TARNOBRZESKIEGO

13

Za nami Sylwestrowa Noc. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego było spokojnie i bez wypadków drogowych. Nad bezpieczeństwem kierujących czuwali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Funkcjonariusze zatrzymali 3 mężczyzn, którzy mimo wypitego wcześniej alkoholu kierowali pojazdami. Jeden z kierowców jechał przez Tarnobrzeg z prędkością 102 km/h.

W Sylwestra nad bezpieczeństwem użytkowników dróg czuwali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Zatrzymali 3 mężczyzn kierujących pojazdami, którzy mimo wcześniej wypitego alkoholu, kierowali pojazdami.

 • W czwartek, 31 grudnia o godz. 22.30 policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na terenie gminy Nowa Dęba, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego fiata. Kierowca poruszał się ul. Strefową w Chmielowie, a jego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze wylegitymowali siedzącego za kierownicą mężczyznę. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mundurowi wyczuli od 36-latka alkohol. Badanie wykazało u kierowcy fiata ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
 • Tego dnia przed godz. 7, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego i jelenia. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 985 relacji Tarnobrzeg – Dębica w Baranowie Sandomierskim. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierowca mitsubishi jadąc w kierunku Mielca zderzył się z jeleniem, który wybiegł przed pojazd. Dzikie zwierze nie przeżyło zderzenia z autem. Kierowca mitsubishi nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.
 • Również w czwartek, przed godz. 12, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, do której doszło  na ul. Sandomierskiej w Tarnobrzegu. Na miejscu okazało się, że kierowca bmw, nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim bmw. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Obaj kierowcy byli trzeźwi.
 • Tego dnia przed godz. 18, policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Do kolizji drogowej doszło na drodze wojewódzkiej nr 872 w Nowej Dębie w powiecie tarnobrzeskim. Z ustaleń policjantów wynika, że 62- letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego kierujący osobowym volkswagenem, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył osobowego audi. W wyniku zderzenia pojazdów, pasażerka audi trafiła do szpitala na badania. Policjanci ustalili, że 62-letni mężczyzna był pijany. Badanie urządzeniem wykazało u niego 0,62 promila alkoholu w organizmie. Na miejscu pracowali policjanci, służby ratownictwa medycznego i strażacy. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje czyny będzie opowiadał przed sądem.
 • Również w czwartek przed godz. 19, policjanci ruchu drogowego pełniący służbę na drodze relacji Tarnobrzeg -Nowa Dęba, interweniowali wobec pieszego mężczyzny. 65-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba szedł środkiem drogi w Chmielowie, nie posiadał odblasków i był pijany. Funkcjonariusze przewieźli mężczyznę do jednostki policji. 65-latek został ukarany za naruszenie przepisów prawo ruchu drogowego oraz brak elementów odblaskowych wymaganych poza terenem zabudowanym.
 • W piątek po godz. 5, policjanci pełniący służbę na terenie Gorzyc zatrzymali do kontroli drogowej opla astrę. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Żwirki i Wigury w Gorzycach. Podczas kontroli policjanci wyczuli od kierowcy opla alkohol. Badanie urządzeniem wykazało u 37-latka 0,36 promila alkoholu w organizmie.
 • Tego wieczoru, po godz. 21, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Kierowca pojazdu poruszał się ul. Warszawską w Tarnobrzegu z prędkością 102 km/h. Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 52 km, mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał mandat.

13 KOMENTARZE

  • Nie znasz podstawowej składni rosyjskiej, żeby nie wspominać o słowach. Nawet nie umiesz dobrze przepisać z google. Widać wręcz jak słoma z butów twego nieuctwa wyłazi… Chciałeś zabłysnąć, a wyszła z tego wiocha…..

  • „Widać wręcz jak słoma z butów twego nieuctwa wyłazi”… Proszę nauczyć się poprawnie wykorzystywać związki frazeologiczne ugruntowane w tradycji rodzimego języka – „słoma wyłażąca z butów nieuctwa” to pretensjonalna nowinka. Znać można „podstawowe zasady składni” albo „podstawy składni”, a nie „podstawową składnię”. Nawet jeśli uznamy to za sformułowanie metonimiczne, wciąż brzmi nienaturalnie. Zamiast „żeby nie wspominać o słowach” winno być „żeby nie wspomnieć o słowach”.

   Jeżeli Pan/Pani AI Donna nie jest Polakiem („żeby nie wspominać o słowach” brzmi bardzo sztucznie), to kłaniam się nisko za chęć nauki naszego języka i trzymam kciuki; jeżeli zaś Polką/Polakiem, to zostaje westchnąć i zapalić papierosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here