Bombowy alarm na maturach. Również w Nowej Dębie

8

122 szkoły, w których przeprowadzany był egzamin maturalny, zgłosiły do OKE, że otrzymały maila z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Jedną z nich był Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Mimo alarmu, po sprawdzeniu obiektu w ZS1 matury rozpoczęły się o czasie.

W poniedziałek egzaminem z języka polskiego rozpoczęły się matury. Nie wszędzie egzamin ruszył punktualnie o godzinie 9.

„122 szkoły zgłosiły do OKE informację o otrzymaniu drogą mailową informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego. Szkoły przekazały informację do odpowiednich służb, które dokonały sprawdzenia budynków” – informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. „Wszystkie alarmy były fałszywe” – dodaje.

Jak wylicza, w 61 szkołach – po sprawdzeniu zagrożenia – egzamin rozpoczął się zgodnie z harmonogramem, w 57 szkołach uczniowie przystąpili do niego z opóźnieniem, a w trzech szkołach sprawdzenie zostało przeprowadzone w trakcie egzaminu (na czas trwania sprawdzenia egzamin został zawieszony). W jednej szkole zdających ewakuowano – egzamin został przerwany i uczniowie przystąpią do niego w czerwcu.

8 KOMENTARZE

  1. Dawniej takie prowokacje urządzały służby, żeby zdyskredytować opozycję, działając w przekonaniu że ciemny lud jednoznacznie dostrzeże wroga w przeciwniku dobrej, ludowej władzy. Jak jest tym razem?
    Wygląda na to że koalicja obywatelska nie odpuszcza, ich sympatycy zrobią wszystko by dokopać rządowi nawet poświęcając swoje dzieci.

  2. Więcej takich strajków i alarmów a maturzyści jak tylka napiszą maturę odbiorą paszporty i następne pokolenie wyjedzie na zachód bo co robić w takim syfie jakim jest Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here