MIEĆ JAK RZEKA SWOJE ŹRÓDŁO – PREZENTACJE ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

19

19 KOMENTARZE

  1. Same atrakcje jak na wieś przystało – bo tym ta mieścina (zarządzana przez wysokiego sołtysa z owsikowa) się staje. A co z mieszkańcami których korzenie sięgają Łodzi, Warszawy, Krakowa, Tarnowa, miast Górnego Śląska, Wrocławia, Częstochwy czy też Poznania. To ci ludzie odbudowywali zakład i tworzyli to miasto (bo miejscowi niestety, ale nie mieli kwalifikacji). Później dopiero po uruchomieniu szkolnictwa zawodowego ta dysproporcja zaczęła zanikać. Dlaczego władza o tych ludziach – którzy przybyli tu niejednokrotnie z przymusu, a wielu pokochało to miasto i pozostało tutaj – nie pamięta. Bo co liczą się tylko tubylcy. Jak mam się czuć, gdy moje korzenie sięgają Krakowa i Łodzi – bo z tych miast przybyli tu w 1958 roku moi rodzice i tak jak oni zostałem w tym miasteczku.

  2. A co ? Te zawodzenia starych bab mają być lepsze ? Stoi takie zjawisko po 60-tce i śpiewa „Oj dala bym ci dała ……”. Co to to może mi dać ? Takie piosenki to ma śpiewać panienka, a nie babka lub prababka. To pasuje jak rowerzysta do autostrady.

    • @Gustav,jeszcze wczoraj chodziłeś s r a ć za stodołę, pies uwiązany przy tej stodole d u p ą szczekał a dzisiaj lasowiacki folklor (C)ci przeszkadza. Jednak prawdą jest że chłop wyjdzie ze wsi,lecz wieś z chłopa nigdy nie wyjdzie.

    • Niestety jestem rodowitym Nowo Dębianinem i od początku jestem (jak to wy „ludowcy” mówicie) balkoniarzem z blokowiska i nigdy nie srałem za stodołą bo tam gdzie mieszkałem ich nie było.

    • Albo jak gówniarze noszą, albo wożą na rowerach, te głośniki z „piękną muzą”, gdzie co drugie słowo, to k..,ch..,itp.

    • @Anonim,miej pretensje do radnych którzy głosowali za rozwiązaniem straży miejskiej.Ich obecność to był jakiś hamulec ograniczający rozwydrzenie bezstresowo wychowywanych dzieci.Starsza osoba idąc musi schodzić z chodnika i przechodzić trawnikiem gdyż szczeniaki zajmują cały i nie ruszą dupska aby ustąpić.Nieważne czy to matka z dzieckiem czy staruszka.I jeszcze drze ryja że mu wolno i jest nietykalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here