Nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej z wiceministrem Obrony Narodowej

46
Marcin Ociepa, Źródło: MON

Na poniedziałek (23 maja) zaplanowano w Nowej Dębie nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej z udziałem wiceministra Obrony Narodowej Marcina Ociepy, oraz parlamentarzystów z naszego regionu. Wizyta jest pokłosiem wyjazdu nowodębskich samorządowców do MON-u, o którym pisaliśmy w artykule „Nowodębski samorząd ze wsparciem dla armii„.

Tak jak informowaliśmy, burmistrz Wiesław Ordon wraz z radnymi: Damianem Diektiarenko i Tomaszem Wolanem, 10 maja br. złożyli wizytę w Ministerstwie Obrony Narodowej. Celem wyjazdu było przedstawienie kierownictwu resortu  opcji pomocy jakie Gmina Nowa Dęba może zaoferować tworzonemu 18 pułkowi artylerii.

Spotkanie zainicjował wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł: – Samorządowcy z Nowej Dęby cały czas zwracają mi oraz innym posłom z naszego okręgu uwagę na temat formowania 18 pułku artylerii i chęć aktywnego włączenia się gminy w ten proces. Zgadzam się z ich punktem widzenia, że jest to duża szansa rozwoju dla waszego miasta. Nowa Dęba jako miejscowość, która będzie ponosić pewne oczywiste niedogodności związane z funkcjonowaniem garnizonu, powinna mieć również możliwość czerpania z tego faktu określonych korzyści – mówi wiceminister Marcin Warchoł będący jednocześnie posłem na Sejm RP z naszego okręgu wyborczego.

Podczas spotkania omówiono możliwości przekazania na rzecz armii gruntów gminnych, które mogłyby zostać wykorzystane przez wojsko na rzecz budowy mieszkań dla żołnierzy. Propozycja najwidoczniej zainteresowała przedstawicieli MON-u i Agencji Mienia Wojskowego. Poniedziałkowa sesja, oraz rekonesans w terenie będzie kolejnym krokiem budowania ścisłej współpracy między gminą, a wojskiem.

Na sesji gościć będą również:

 • Zbigniew Chmielowiec – Poseł na Sejm RP, członek Komisji Obrony Narodowej;
 • Agnieszka Bolesta – Prezes Agencji Mienia Wojskowego;
 • Rafał Sobolewski – Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Początek sesji planowany jest na godz. 12:30, jednak możliwe są drobne opóźnia. Całość obrad będzie transmitowana NA ŻYWO w Internecie, w tym na naszym portalu.

46 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy na sesji obecni będą przedstawiciele advocem, czy tez w tym czasie kolejny raz będą w Rzeszowie na skardze o dietę 18zł?

  • Jak w Rzeszowie jak im na bilet na sesje nie starcza A nowy proboszcz z górki o ksywie „Dej” co czesze emerytki aż miło katechetki nie zasponsoruje.

 2. MON i gmina powinni wystąpić do Lasów Państwowych o odlesienie terenu od Stokrotki do Szpitala,teren uzbrojony i może w tym rejonie powstać piękne osiedle. Jeżeli nie wiedzą jak to załatwić to niech porozmawiają z prezydentem Stalowej Woli jak się odlesia grunty Lasów Państwowych pod inwestycje i budownictwo.
  To w interesie MON jest załatwienie tego terenu pod przyszłe bloki dla wojska.
  Najlepiej to zabrać grunty rolnikom,myślę że burmistrz powinien być za tym terenem i wspólnie z ministrem drążyć ten temat. Jeżeli to strefa ochronna poligonu to niech min. Ociepa dokona zmian i przyczyni się do powstania osiedla dla jego ludzi.
  Nigdzie nie trzeba szukać terenu,on jest tylko go przejąć.
  Lasy Państwowe są Skarbu Państwa ,a MON to też nie prywatna instytucja ,tylko resort bezpieczeństwa państwa.
  Panowie radni macie pole do popisu aby rozbudować w tym kierunku to leśne miasteczko.

  • Ręce precz od lasu.
   Nowa Dęba to piękna miejscowość w lesie. Wytniesz las i postawisz domy, to będzie koniec uroku tego miasta.
   Wtedy bez bólu wyprowadzę się do większego betonowa.

   A tak wogóle, to dlaczego miejscowość musi wiecznie rosnąć?
   Po jakiego…?
   Żeby więcej kasy do gminy wpływało? Ale i większe będą koszty. Zawsze kasy brakować będzie.

   I co mieszkańcy będą mieć z tego że miasto będzie większe a lasy wokół mniejsze?
   Już nam planty zabetonowali. Jeszcze mało?

   Mam nadzieję że to osiedle dla wojskowych powstanie daleko poza granicami miasta. Gdzieś za Dębą wsią.

  • Licznik Grodzkiego! 424 dni marszałek Grodzki chowa się za immunitetem.

  • senacki fetyszysto, pis rządził w latach 2005-2007 i 2015 do dziś, gdzie Grodzki jest Marszałkiem Senatu dopiero od 2019 roku…dlaczego pis był pasywny w tej sprawie przez te wszystkie lata? :)

  • Tadeusz I Toruński bo nikt z pacjentów wówczas nie złożył zawiadomienia o POpełnieniu przestępstwa. Nie mieszaj do tego PiS.

  • @Tadeusz I Toruński 19 maja 2022 at 09:46
   ” My nie ruszamy waszych, wy naszych.”

  • Prof. Zybertowicz: Lech Kaczyński przeszkadzał w robieniu brudnych interesów z Rosją.

 3. A 'senackiego’ uwiera legalnie wybrany Marszałek Senatu…

  • POKO to sami działacze PZPR, wystarczy zobaczyć kogo wysłał do Brukseli: Magdalena Adamowicz, Janusz Lewandowski, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Marek Belka, Leszek Miller, Róża Thun, Jerzy Buzek, Janina Ochojska (ta, która nienawidzi polskiego munduru, ale kocha ciapatych bandytów), Bartosz Arłukowicz. KWIAT NARODU.

  • psl = sld = po = pis = biedroń = hołownia = kukiz = konfederacja. inne koszulki, ale jedna drużyna. Wspólnie grają przeciwko spoleczeństwu.

   A w pisie nie ma nikogo z PZPR? A Kryże? A TW Balbina? A inni? A kto pił z Wałęsą wódkę w Magdalence jak nie bracia Kaczyńscy? :) Obudź się, człowiecze.

  • Czyżby? To, że jego baba wydała akta Bolka Wałęsy, jeszcze nie znaczy, że dla PiS jest bohaterem, nie fejkuj.

 4. himenn, najwiekszym obecnie DEJ jest prezes PGKiM , bo trociny osiagnely u niego wartosc zlota i obawiam sie ze w przyszlym roku osiagna wartosc platyny, tak wiec od proboszcza ty sie odczep

 5. Widzicie towarzyszu 'senacki', wy umrzecie i tak nikt was nie zapamięta ze tak mocno pyskowaliście za PiSem. Nawet nikt z Biura Centralnego na Nowogrodzkiej wam za to nie podziękuje.

  A widzicie, taki kiszczak czy jaruzel, zamiast gnić w więzieniu do śmierci, mimo obietnic twego malutkiego wodza, spokojnie doczekali swoich dni w ciepełku domowym. I nawet pogrzeby z honorami mieli…

  • Tusk rozpacza nad losem Bistro Jajo. Firma otrzymała kilkaset tysięcy złotych publicznej pomocy

  • Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa powiedziała w poniedziałek w Davos, że wieś Ołeksandriwka na południu Ukrainy stała się nową Buczą. Według niej Rosjanie gwałcili tam dzieci. Poinformowała, że niektóre ofiary tych brutalnych zbrodni zmarły. I stul mordę onuco.

 6. Są ważniejsze sprawy niż wojna, bo zbliża się konkurs na dyrektora szkolnictwa.

  Liczę na Ciebie, Jureczku – moja „Izbo pamięci”. My zawsze razem.

 7. Anonim ma rację. PiS musi rządzić jeszcze długo, aby wszyscy czerwoni towarzysze mogli dożyć do śmierci w godnych warunkach.

  I dlatego sądy muszą być spacyfikowane aby ich nikt po nich nie poniewierał…

  • Amen.
   Nie wiem skąd u ludzi ta skłonność do samodestrucji.
   Wyciąć las, zabetonować, a do lasu będziemy… jeździć samochodem.

  • Ten, który dostaliście w esemesie od waszego polityka prowadzącego….

  • Jakbyś uważał na lekcjach języka polskiego onuco, wiedziałbyś, że przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiany spacji.

  • Rozmyślania Michała Kamińskiego. Po co CPK? „Rosjanie będą mogli w pięć minut posłać go w kosmos”

 8. Observer – za Stokrotką bardzo dobra lokalizacja „pięknego osiedla” przy „dziewiątce”, jeszcze można wybudować parking TIR z prysznicem i będzie cacy – Obserwer weź puknij się w makówkę.

  • Czego chcesz od Observera? Dobrze gada. Wyciąć pod poligon, wybetonować, do lasu możemy sobie jeździć samochodem.
   Widziałem takie coś na Śląsku. Ziomale nawet tam o biednych dbali – nikt nie przeszedł bez zasponsorowania potrzebującego. Komu potrzebna zielona dżungla? Co złego z betonową?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here