Nowa poczekalnia ale pasażerom zimno

66

2013-11-19

Powtarza się sytuacja z początku roku kiedy to pisaliśmy o problemach z ogrzewaniem w budynku poczekalni na przystanku autobusowym w Nowej Dębie. Mieszkańcy dojeżdżający w godzinach porannych do szkół i pracy skarżą się na zbyt niską temperaturę w obiekcie.

Dojeżdżam codziennie rano do pracy. Zawsze przychodzę wcześniej na Dworzec Autobusowy i czekam w poczekalni. Dziś np. na zewnątrz było 2 stopnie – bardzo zimno. Jak przyszedłem rano na poczekalnię, było w środku zimno. W zeszłym tygodniu też było zimno w poczekalni. Dlaczego Urząd Miasta oszczędza ponownie na cieple? – pyta jeden z Czytelników.

Jest dobrze
Gdy w zeszłym roku poruszaliśmy te sprawę burmistrz Wiesław Ordon wyjaśniał że wszystko jest tak jak należy: – Poczekalnia dworcowa ogrzewana jest z dwóch źródeł: grzejnika centralnego ogrzewania gazowego umieszczonego w pomieszczeniu głównym oraz tzw. kurtyny cieplnej zamontowanej nad drzwiami wejściowymi, zasilanej energią elektryczną. Temperatura utrzymywana zarówno w poczekalni, jak i w pomieszczeniach obsługi, jest taka sama i wynosi 18 stopni C i nie powinna być wyższa, gdyż podróżni przebywają w niej w okryciach wierzchnich. – mówił Wiesław Ordon.

W innych miastach można
Z takim tłumaczeniem nie zgadzają się mieszkańcy – Kto zarządził, aby poczekalnia była ogrzewana przez jeden kaloryfer i nawiew ? Przecież ten nawiew, to zapewne są duże koszty. Można było całą poczekalnię wyposażyć tylko w kaloryfery i zapewne byłyby mniejsze koszty. W poczekalni PKS w Rzeszowie, w poczekalni PKS w Krakowie, w poczekalni na Dworcu Zachodnim PKS w Warszawie jest bardzo ciepło, że można siedzieć w krótkim rękawku. A w Nowej Dębie wiecznie problem… trzeba siedzieć w kurtce. – tłumaczą.

Młodzież bawi się drzwiami to jest zimno
Dodajmy, że w styczniu 2013 roku gdy pierwszy raz pisaliśmy o zbyt niskiej temperaturze w poczekalni burmistrz Wiesław Ordon zganiał winę na młodzież: –Z relacji pracowników obsługi wynika, że zdarza się, że temperatura spada poniżej 18 stopni C, ale jest to wynik zabaw młodzieży drzwiami przesuwnymi. W takich przypadkach, niestety nawet najlepszy system ogrzewania nie spełni swej roli. Dlatego też osoby zatrudnione w poczekalni dbają o to, aby takich sytuacji było jak najmniej.

No cóż… Dzieci się bawią drzwiami to jest zimno. Komentarz pozostawiamy państwu! Do tematu jeszcze wrócimy.
/rek

66 KOMENTARZE

 1. Rozwiązaniem problemu ciągle otwierających się drzwi byłaby budowa punktu dworcowego z wiatrołapem, takim jak jest w biedronce. Dwoje drzwi zewnetrzne i wewnetrzne. Dodatkowo nie było konieczności wstawiania drzwi automatycznych. Wystarczyłyby zwykłe otwierane ręcznie. No ale bajery muszą być.

 2. Żeby rozwiązywać problemy trzeba myśleć. Natomiast to nie pierwsza "inwestycja" gdzie zabrakło myślenia. Nabrać kredytów i niech się buduje. Oto filozofia rządzenia. A jakość wykonania, funkjonalność itd to już przerasta naszych miejscowych włodarzy.

 3. Czy poczekalnia jest dla ludzi? Czy ludzie dla poczekalni?
  Jeśli grzanie jest ustawione na 18 stopni to nie będzie w środku 18 stopni bo ludzie wchodzą i wychodzą a więc ciepło ucieka. Grzanie musi być zwiększone. Po co było budować te poczekalnie skoro nie spełnia ona swojego zadania?

  A motyw o lasowiackich dziatkach bawiących się drzwiami sprawił, że ubawiłem się srogo. Epickie to jest.

 4. "Redaktor" Ostapko poprawia mi humor każdego dnia :) poczekalnia dworcowa w Nowej Dębie jest porównywana do Regionalnego Dworca Autobusowego w Krakowie i Dworca Warszawa-Zachodnia :)
  You make my day :))

 5. Mi poprawia humor indolencja władzy. Skoro w Rzeszowie lub Krakowie potrafią ogrzać PRAWDZIWĄ POCZEKALNIE DWORCOWĄ to dlaczego "burmistrz" Ordon w Nowej Dębie nie potrafi ogrzać MAŁEGO KIOSKU pełniącego rolę poczekalni? Przerasta go to zadanie?

 6. Wiele , wiele lat nie było poczekalni i było super. Teraz trzeba im stworzyć na parę minut warunki domowe. DAJ KURZE GRZĘDĘ ………a HOŁOCIE z ratusika każdy temat jest dobry aby czepić się burmistrza. A to wredne typy.

 7. Czy ordonowcy nie potrafią pisać bez ubliżania innym? Chyba nie.

  WYDANO OKOŁO 800 TYSIĘCY NA KIOSK RUCHU PO TO BY PODRÓŻNI MIELI W OKRESIE JESIENNYM I ZIMOWYM CIEPŁO. CIEPŁA NIE MA CZYLI KOSZTOWNY KIOSK NIE SPEŁNIA SWOJEJ ROLI BO ORDON NIE DAJE RADY. PO CO BUDOWAĆ COŚ I ZADŁUŻAĆ MIESZKAŃCÓW SKORO TO COŚ NIE DZIAŁA?

 8. Ile ta "budka z piwem" kosztowała?????? O ja pierdziu… Taka kasa za jakąś dziuple! gdzie indziej w normalnych gminach umieją ogrzać większe obiekty a wójt Ordon nie umi dziupli ogrzać. Ale jak się drogim samochodem jak wójt jeździ to się nie rozumie zwykłych ludzi.

 9. Do 11 A czy ostapkowcy. nie ubliżają. ? Przecież oni są powokatorami całego zła. A faktycznie w tej mini poczekalni powinno być 23 stopni ciepła by mozna było się rozebrać , przespac itp. .W pomieszczeniach mieszkalnych min. temperatura to 18 stopni. A dlaczego na przystanku na parę minut nie może być z 25 stopni. Brawo ostapkowcy Macie ****iste poczucie humoru

 10. Dla Ciebie nie jest problemem że wybudowano kurnik za 800 tysięcy co nie spełnia swojej roli bo w okresie jesiennym i zimowym jest za zimno, lecz problemem jest to, że ktoś to opisuje i wykazuje bezradność wójta Ordona. Jesteś zabawny.
  Jak jest za zimno to niech Ordon wykona swój obowiązek i poprawi sytuacje. Bo w innych miastach nie takie obiekty są prawidłowo ogrzewane i znacznie więcej ludzi się przewija przez drzwi niż w tym kosztownym kurniku. Do roboty Ordonie!

 11. Witajcie skłoceni. Rozporządzenie ministra infrastruktury z 2012 roku określa, że temperatura optymalna w pomieszczeniach na jednorazowy pobyt osób znajdujących się w ruchu i w okryciu zewnętrznym nie przekraczający 1 godzinę winna wynosić PLUS 8 stopni celzjusza. I to właśnie dotyczy naszego dworca autobusowego. Wydaje mi się, że wszystko tu gra. Bez złośliwości- jeżeli to pewnej grupie radnych nie pasuje niech wystąpią o zmianę uwarunkowań określonych przepisami

 12. Ludzie mówią Ordonowi że w poczekalni jest za zimno ale on wie lepiej od nich czy jest im zimno czy ciepło. To jak w " Misiu", scena z szatni : Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?

 13. Do nr. 17. To już wyrżnąłeś głupa. Temperatura w pomieszczenia mieszkalnych minimalna to plus 18 stopni. W temperaturze stałej 25 stopni to by ci się mózg zlasował Jak nie wiesz gdzie to sprawdzić to sobie przeglądnij Dziennik Ustaw z roku 2002 nr 74 / z póżniejszymi zmianami?

 14. [quote]Ludzie mówią Ordonowi że w poczekalni jest za zimno ale on wie lepiej od nich czy jest im zimno czy ciepło. To jak w " Misiu", scena z szatni : Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobisz?[/quote]

  Dokładnie! Ordon z Tarnowskiej Woli mówi, że wam jest ciepło to ma wam być ciepło. Koniec tematu! Ordon powiedział że jest dobrze i basta! Nie mata prawa dyskutować zaplute karły reakcji.

  Panie Burmistrzu mam dla Pana nowy genialny pomysł!!!
  Do tego kurnika zwanego poczekalnią powinni wpuszczać tylko ludzi w krawatach bo "klient w krawacie jest mniej awanturujący" <— to też z "Misia". Lukatja: [url]http://youtu.be/7sLiAebWM7U[/url] <–istna Nowa Dęba Ordonowa.

 15. Do klapniętej. Faktycznie cię klapło. Ostateczny werdykt oparty na przepisach :Jeżeli minimalna temperatura w poczekalni w zimie będzie wynosić 8 stopni celzjusza tzn wszystko jest w porządku. I to na tyle. Rozrabiacze od ostapki. termometry w łapę i mierzyć. Idajcie se siana. Acha. Zrobiono coś na zalewie. Biegiem Szukajcie kwadratowych jaj. Będzie dalej głupio i wesoło . jak w sejmie

 16. Rorzabiaczu ordona. temperatura wedle przepisów ma być 25 stopni. I tak mówi prawo.

  Jak widać kurnik zwany poczekalnią jest dla Ordona a nie dla ludzi. Im nie służy i dlatego ludzie protestują. Na wyborach mu pokażą co o tym myślą.

 17. Kochani jaka poczekalnia, jakie stopnie? Codziennie przed nosem Wieśka przejeżdża kilkadziesiąt TIRów z prędkością 80 km/h stwarzając zagrożenie dla życia i zdrowia a czarna gwardia eskortuje urzędników.To jest prawdziwy problem.

 18. Tak kreuje się rzeczywistość. Anonimowy mieszkaniec pisze do pana redaktora a ten pisze artykuł na info. Natychmiast pojawia się kilka komentarzy zatroskanych mieszkańców ubliżających burmistrzowi. To oczywiście nie łamie regulaminu portalu. Ciekawe czy do burmistrza lub PGKiM wpłyneła choc jedna skarga na ciepło w poczekalni. Mogę sie założyc , że nie.

 19. Ludzie bardziej ufają markowi niż ordonowi więc piszą do niego. Ludzie się boją pisać do urzędu bo nie chcą problemów. Zawsze ktoś pracuke wszkole ktoś w innym miejscu podległym ordonowi. Przykładem zmowy milczenia jest dyrektorka jednej ze szkół która powiedsiała że nie zgłosi burmistrzowi przeciekającego dachu i mówiła rodzicom żeby sami poszli do burmistrza i mu to powiedzieli. Ludzie wolą wiec anonimowo pisać do marka by działał w ich imieniu

 20. No takie bajki to moga byc tylko tutaj :) A burmistrz tak się boi Marka, że załatwia wszystko od ręki z czym ten przyleci. No weź sie ogarnij :)

 21. ty z pod #28 nie stulaj. Zmowa milczenia? Ty wiesz co to wogóle znaczy? A co do dyrektorki to powinna się bać gdyby nie zgłosiła przeciekającego dachu. Kolejny bajkopisarz na tym portalu. A może raczej ten sam pod innym nickiem?

 22. [b][color=#ff0000]Post skasowany przez Admina[/color][/b]
  Internauto: Ilekroć będziesz używał w stosunku do innych internautów swoich ulubionych określeń typu "debil" , "głupek" itp. – twoje posty będą kasowane. Nie musisz brać udziału w dyskusji jeśli nie chcesz. Nie będę prowadził z Tobą polemiki w tej sprawie. Dane kontaktowe są w zakładce redakcja. / Admin

 23. Burmistrz boi się nagłaśniania spraw. Bo jak sprawy lub problemy są nagłośnionie to wie o nich całe miasto. I jeśli wówczas problemu nie rozwiąże to ludzie to zapamiętają i będzie tracił głosy. Dlatego są szybkie reakcje po nagłaśnianiu spraw na info.

 24. Jestem pewien że 90% osób które tutaj piszą nie weszło choćby jedną stópką do poczekalni a ujadają bo guru napisał artykuł. Piszecie by pisać i dowalać burmistrzowi. Dla was jeżeli ulice byłyby wysypane złotem to i tak narzekalibyście, że Burmistrz za mało złota sypie należy go zmienić na Ratuszowego. Za rok obudzicie się z ręką w nocniku jak dostaniecie wyborczego kopa bo ludzie mają dość roszczeniowców i robienia wszystkiego pod publiczkę by narobić sobie punkcików wyborczych. PAAAAAA :D

 25. Jakie ratuszowcy mają poparcie świadczą zapędy zorganizowania referendum, które spaliło się w przedbiegach. Szkoda tylko Markiewicza , że został tak zrobiony w balona. W najbliższym okresie zorganizowane zostanie grono wpływowych osób ,które podejmie działania antyratuszowe. do tego stopnie aby żaden oszołom nie zasiadł wśród przyszłych radnych. Dosyć tego dziwactwa na forach i na sesjach,

 26. W Majdanie Królewskim nie mają nawet takiej poczekalni i jakoś nie płaczą i nie szkalują wójta.Bo tam ludzie mają kulturę i się nawzajem szanują .

 27. do #34 masz rację czas kończyć z tym forum opluwanie ludzie na tym portalu sięga granic mam wrażenie że posty wpisuje tutaj dwie trzy osoby,w mieście dzieje się wiele ciekwaszysz spraw niż podeje je ten małolat

 28. Dzisiaj o 16.21 temp na polu plus 8 stopni, więc nawet grzać nie potrzeba a ludziska wkoło biegają z radości , że jesienią jest wiosna. I w koło jest wesoło. Pozdrawia posta 36. Niektórzy nie potrafią docenić tego co mają. Ale to polska choroba

 29. Zadziwia mnie zgodność tych wypowiedzi…(nawet pisanych CAPS LOCKIEM) jestem tłukiem, więc jak tłuk rozumować będę… mam w d… radnego M.Ostapko, burmistrz W.Ordon nie jest więcej winny, niż większość współczesnych "autorytetów"… jak to powiedział Kaczyński, wykształciuchów. Abstra****ąc całkowicie od bycia nie bycia i noszenia konkretnego nazwiska, różni dziwni ludzie stawiają różne dziwne tezy, czy sprawiedliwie…? sprawa dyskusyjna a meritum zależne od frakcji… ważne jest sumienie i uczciwość, ale też mądrości ludowe w stylu "cel uświęca środki" itd… Teraz pewnie "zagotują się" jedyni sprawiedliwi: :) mam was w tłukowatej **** !:( tłukowi wolno bo jest głupi i nie rozumie…:D

 30. We wsi Dęba co to niby miasto jest ( podatki!!!) to nawet nie ma na przystanku zadaszenia , a co dopiero poczekalni. Tu w ogóle nic nie ma, ani ławek, ani koszy na śmieci, ani równych chodników, albo w ogóle ich nie ma. Ba, nie ma nawet utwardzenia na uwaga 3 kilometrach dróg. Jest jak na zabitej wsi. SĄ TU TYLKO WYSOKIE, MIEJSKIE PODATKI . Więc porównanie do Krzątki czy Ścieżki Trzosowej czy innego Pietropola jest jak najbardziej zasadne.

 31. Urodziłem się w Dębie i nadal tu mieszkam choć pod nazwą Nowa Dęba.Co ci w dzielnicy Dęba brakuje ? . Ty chyba wogóle nie znasz Dęby. Gzie ci brakuje asfaltu. Na której ulicy?Nie ma chodników? tam gdzie są potrzebne tam są. Nie mów,że Krzątka czy Pietropole to zapadłe wsie. Potwornie naraziłeś się tamtym mieszkańcom i to potwornie.

 32. #42 ..
  Po pierwsze – Dęba istniała nim Zuch od COP (co pomnik stoi jego Imieniem przed U.M.) Wpadł na ten doskonały pomysł i zrealizował ..
  I las zaludnilł budując Fabrykę. Inżynierom pasowało – dla ciała pedagogicznego – zsyłka .
  Po drugie – Jesteś rdzennym mieszkańcem Dęby.
  po trzecie – Możesz czuć się jak Aborygen – Powstała szkoła.. – i dalsze jej konsekwencje.
  (Bardzo mnie wkórwia potoczne na Dębę – wieś.. TO nieprzymierzając Kraków i Nowa Hut.. Tfu DEBA ;);)

 33. gdzie brakuje asfalt a Jagodowa to co od strony ul Wojska Polskiego brodzi się w błocie a asfaltuje się drogi do jednego tylko mieszkańca.

 34. Wiem , co piszę, nic nie zmyślam. proszę zapytać w urzędzie odnośnie dróg, a resztę, kto chce widzieć , to widzi. Na ślepców i mentalnych wieśniaków po prostu nie ma rady.

 35. Do Pana Marka Ostapko! Szanowny Panie Marku. Porównuje Pan Nową Dębe z Krakowem bądź Warszawą? Jest Pan naprawdę śmieszny!!! Możemy się szczycić takim obiektem jaki zapewnił nam Pan burmistrz z przychylnymi na incjatywy radnymi, którzy chcą dobra dla naszego miasta! W przeciwieństwie do Pana jak i klubu Ratusz, który ciągle narzeka, wdl Was wszystko co zostało zrobione przez Pana burmistrza jest złe, wszystko jest nie tak, ciągle jest jakiś problem … Dlaczego nigdy nie doceni Pan ile Burmistrz zrobił i robi dla tej małej mieściny! Za kadencji Pana Wiesława Ordona zostało podjętych wiele przedsięwzięć dla dobra naszego miasta. Mamy nowe planty, nowy dworzec pkp, mamy tablice informacyjne, rusza przebudowa zalewu, mamy nowe chodniki i ulice, kino . Nowa Dęba jest dobrze wyposażona w system kamerowania. Czy wie Pan jak to jest iść samemu nocą przez ulice Krakowa ? Czy wie Pan ile tu jest włamań (Kraków), napaści, pobić, a nawet zabójstw, a ile wypadków, w których giną dzieci, i mnóstwo pieszych? Idzie Pan ze strachem przez uliczki Dęby ? zastanawia się Pan czy idzie ktoś za panem, czy zaraz dostanie Pan czymś w głowę, czy nie wbije Panu nikt noża w plecy… Powinniśmy docenić Straż miejska, którą to również Pan chce zlikwidować, a za którą jest Pan burmistrz. Nie pamiętam już kiedy w Nowej Dębie na ulicach wydarzyła się jakaś tragedia… Fotoradar ? ?? co to jest," to powinno być zlikwidowane", a gdyby to któreś dziecko z mieszkańców Dęby zginęło pod kołąmi szybko jadącego samochodu, to byłyby pytania gdzie są jakieś ograniczenia, gdzie Policja, ta wiecznie zła Straż miejska? Musi Pan pamiętać, że nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić i ciągle będzie coś nie tak, ale z Pana wszystkich przez nas przeczytanych art. stwierdzamy, że nie myśli Pan niestety trzeźwo … nie myśli Pan o dobrach jakie funduje nam burmistrz. Jężeli ma Pan tyle problemów, to dlaczego nie obejmie Pan rządów w Dębie ? zobaczymy czy wszystkim Pan dogodzi i zobaczymy jak szczęsliwy Pan będzie, jeżeli to po Pana weszelakich staraniach dla miasta nie będzie zadowolenia! To taka mała dygresja, do porównywania Nowej Dęby z Wielkimi miastami. Pzd :)

 36. Dodając, Niech Pan przypomni sobie o ile większym miastem jest Tarnobrzeg, a jaki on ma wspaniały i cieplutki Dworzec.

 37. M.Ostapko,idż na dworzec w Nowej Dębie.Zostały Ci zapalmiczki z ostatnej kampanii przedwyborczej.Rozdaj resztki podróżnym.Dłonie ogrzeją,a i chwalić Cię będą pod niebiosa śpiewając peany pod Twoim adresem.[b]Marku,Marku ,zbaaaaawco nasz[/b]

 38. Do [quote]Nowodębscy studenci z Krakowa! dnia 11/21/2013 20:00[/quote] Adwokat Diabła jam -.Jako studenci (pewno humaniści) Pedagokika,psychologia i inne – Trzeba równać w 'górę" Od tego jest opozycja aby chłostać włodarzy i poprzeczkę wyżej stawiać.
  Dyspomując pieniędzmi z U.E. Czy to ,aż takie zaskakujące?
  Kraków..[quote] Czy wie Pan jak to jest iść samemu nocą przez ulice Krakowa ? Czy wie Pan ile tu jest włamań (Kraków), napaści, pobić, a nawet zabójstw, a ile wypadków, w których giną dzieci,[/quote] Na 100 % zachłychnięci Miastem z zabytkami . łażą. I Dobrze! :) cdn.

 39. :D [quote] Nowodębscy studenci z Krakowa![/quote]
  Gwoli ścisłości – Pała! w N.D. brak szkoły wyższej – ergo – ni/jak studentem zostac – nie sposób :D:D Abiturienci z N.D. zaczynajac studia w Krak. – to owszem.
  Chryste – piosenka dla Krak żaków – [url]http://www.youtube.com/watch?v=yNX3hQbSVmM[/url] ;)

 40. To proszę odpowiedzieć, ilu z Was wróci po studiach do Nowej Dęby do pracy? Będzie dla Was tutaj praca?
  Ani planty, ani chodniki mnie nie cieszą. Ja studiuję w Wawie i wiem, że tutaj pracy nie ma. To po co mam wracać.
  Burmistrz nie widzi, że miasto pod jego rządami nie rozwija się perspektywicznie. A to co robi nie jest wysokich lotów.
  Pzdr :)

 41. Osób studiujących w Warszawie jest conajmniej tyle co studiujących w Krakowie. Widzę, że popierasz politykę burmistrza jeśli chodzi o pracę dla młodych mieszkańców miasta. To żałosne.

 42. Jakoś ci z Krakowa nie płaczą . Ci z Warszawy marudzą -chyba dlatego, że Warszawa jest bardziej zacofana od Krakowa A za dwa lata nowy burmistrz wybuduje w Nowej Dębie potężne fabryki co da pracę wszystkim aktualnym studentom rodem z Nowej Dęby. I będzie wielki cud i będzie miło i wesoło w koło.

 43. Nie płaczą, bo i tak wiedzą że burmistrz ich nie wysłucha. Prędzej przerobi kolejny raz planty, albo zbuduje kolejną szatnię w sołectwach.
  Nowa Dęba staje się miastem emerytów!

 44. NIc nie powiem oprócz tego, że zablokowano dodawanie postów przez studentów z krakowa!!! Ordon powinien kolejną kadencje żądzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here