Sportowe wakacji ze Stalą Nowa Dęba!

6

Już po raz ósmy w okresie wakacyjnym Klub Sportowy ,,Stal” Nowa Dęba realizowała dla blisko 80-osobowej grupy dzieci z gminy Nowa Dęba projekt pod nazwą ,,Sportowe wakacje w Stali”

W ramach 10- dniowej półkolonii zorganizowano między innymi: zajęcia na kompleksie sportowym Orlik, kortach tenisowych,  nad zalewem i basenie krytym. W programie znalazły się ponadto również fakultatywne wycieczki rowerowe, oraz zajęcia i spotkania integracyjne. Nie zabrakło zajęć na kręgielni, wycieczek rowerowych oraz seansów kinowych. Udział w kolonii był bezpłatny a nad bezpieczeństwem dzieci czuwała wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz medyczna.

Realizacja tej inicjatywy jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Wprawdzie dotacja na to zadanie została w tym roku przez gminnych urzędników obcięta o około 3 tysiące złotych to dzięki wsparciu radnego Pawła Grzędy który przekazał na ten cel  3 miesięczne wynagrodzenie radnego,  kolonia odbyła się bez przeszkód i na takim samym wysokim poziomie jak w latach poprzednich.

Półkolonia to inicjatywa, której podjęliśmy się po raz kolejny. Widzimy jak bardzo młodzież z Gminy Nowa Dęba potrzebuje zorganizowanych i ciekawych zajęć podczas wakacji. Uśmiechnięte twarze dzieciaków i ich rodziców to dla nas wielka satysfakcja – mówi Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diekitarenko, pomysłodawca i przez ostatnie lata kierownik akcji.  Damian Diektiarenko mimo że, nie pełni już funkcji prezesa MKS Stal Nowa Dęba (wynika to z obowiązujących przepisów prawa zakazujących łączenie określonych funkcji) to w dalszym ciągu, angażuje się w prace na rzecz naszego klubu – Z naszym klubem jestem związany od najmłodszych lat. Wiem jak ważny w wychowaniu dzieci i młodzieży jest sport i kultura fizyczna, dlatego chciałbym swoim działaniem wspierać nie tylko Stal, ale również LZS-y – dodaje Przewodniczący Rady Miasta.

/rek

6 KOMENTARZE

 1. Gratuluję Damianowi. Pewnie wielu złośliwców syczało przez zęby że „jak Diektiarenko zostanie radnym to już nie będzie robił kolonii”. A tutaj proszę! Zdziwko. Robi tak jak robił.
  Cytat z tekstu:
  „Realizacja tej inicjatywy jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba. Wprawdzie dotacja na to zadanie została w tym roku przez gminnych urzędników obcięta o około 3 tysiące złotych to dzięki wsparciu radnego Pawła Grzędy który przekazał na ten cel 3 miesięczne wynagrodzenie radnego, kolonia odbyła się bez przeszkód i na takim samym wysokim poziomie jak w latach poprzednich.”
  No to kolejna sprawa. Tak się składa, że o funduszach na kolonie decydował pan komendant straży miejskiej wspierany przez pana burmistrza Ordona. Czyżby obcięcie dotacji na kolonie o 3 tysiące złotych to zemsta za likwidację straży? Czyżby miało to zniechęcić Damian do realizacji kolonii właśnie po to by syczący przez zęby mogli mówić „a nie mówiłem”.??
  I na koniec. Pan Paweł obiecywał w kampanii, że odda swoją dietę na cele społeczne. Słowa dotrzymuje.

 2. Bardzo dziękuję za super spędzony czas moich dzieci. Świetnie się bawiły i mają fajne wspomnienia z wakacji. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym we wsparcie tej inicjatywy w szczególności Panu Damianowi Diektarence. Ubolewam że jak zwykle urząd i burmistrz robią sobie mściwe wojny. Więcej serca a mniej hejtu

 3. Gratuluję organizatorom świetnej inicjatywy tj. zorganizowania półkolonii dla dzieci !!!
  Gratulacje dla Wspierających !
  kibic marian

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here