Gmina sprzedaje atrakcyjną działkę przy „krajówce” pod handel i usługi

19

Trwa procedura przetargowa na zbycie atrakcyjnej działki położonej przy krajowej dziewiątce w sąsiedztwie karczmy „Jorgula”. Wpływy ze sprzedaży działki zasilą nowodębski budżet, dzięki czemu więcej środków będzie można przeznaczyć na inwestycje. 

Nieruchomość  o numerze ewidencyjnym 207/6 i powierzchni ponad 62 arów przeznaczona jest pod działalność usługowo-handlowo-gastronomiczną. Położenie działki tuż przy ruchliwej drodze krajowej nr 9 daje potencjalnym inwestorom szansę na rozwój dochodowego biznesu. To właśnie wzdłuż tej drogi zlokalizowane są przynoszące zyski hotele, restauracje i sklepy. Wprawdzie cena wywoławcza działki dla przeciętnego zjadacza chleba wydaję się duża, bo wynosi wynosi  1 000 000 zł + 23% podatku VAT,to jednak burmistrz Nowej Dęby jest dobrej myśli i ma nadzieję, że uda się powtórzyć sukces ze sprzedaży działki na Os. Północ, tuż obok Unimetu. Jej ostateczna cena sięgnęła wówczas ponad 2 miliony złotych.

Przetarg odbędzie się 23 stycznia 2020 roku  o godz. 900 w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, ul. Rzeszowska 3, I piętro, pok. nr 104. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu w kwocie 150 000 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). Wadium należy wpłacić na konto Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba nr 88 1240 2744 1111 0010 7170 2040 Bank PEKAO S.A. w terminie do dnia 17 stycznia 2020 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ogłoszenie o przetargu ukazało się w mediach o zasięgu ogólnopolskim.

Szczegółowe informacje dotyczące przetargu można uzyskać w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Nowa Dęba: >>> Kliknij tutaj <<<

0

19 KOMENTARZE

 1. Nowa Dęba musi brać przykład z Kolbuszowej, początkiem Grudnia otwiera się Park Handlowy Kolbuszowa tj.HEBE, 3 W Kolbuszowej Biedronka w wersji premium, Neonet, KiK ostatnio powstał Lidl, wybudowała się Galeria Nad Nilem z prawie 40 stoma sklepami w tym CCC Media Expert itp. powstaje wiele sklepów wiele nowych marek, małe miasto ale prężnie pnie w górę, nowe zakłady pracy, Powstaje Kolej Podmiejska, nowoczesny dworzec PKP/PKS itp. rozwój widać a to wszystko dzięki między innymi władzom Kolbuszowej którzy wydają zgody na budowę wielkopowierzchniowych sklepów których w Kolbuszowej w ostatnim czasie powierzchnie Handlowe przekroczyły prawie 30 tyś m2. wszystko zależy od władz, porównanie pod względem Handlu, sklepów Nowa Dęba jest daleko w tyle za Kolbuszową.

  +20
  • A na ul. 1-go maja witryny świecą pustkami – wysokie czynsze za wynajem likwidują drobny-prywatny handel i usługi – o straszydle fontannie nie wspomnę (to aluzja do Pana Redaktora Ostapko)! a co do przetargu to ciekawe czy jest tam pozwolenie na zjazd z drogi krajowej – bo do Jorguli dojazd jest od drogi wewnętrznej!?

   +12
 2. ona nie jest taka atrakcyjna, bo jest oddalona ok.500 mtr od centrum miasta, jak ma być Lidl to już lepiej wyciąć las koło Stokrotki..

  +3
 3. Nie powołujcie się na Kolbuszowę , bo tam rada miejska nie jest powiązana układami. U nas pewnym ludziom w radzie jest nie na rękę przyciąganie inwestorów typu Lidl ,Kofland, Pepko i wiele innych, bo to zagrażałoby interesom władnych którzy zasiadają w radzie miasta i prowadzą własny biznes w Nowej Dębie.

  +12
 4. Skoro witryny pod starą fontanną świecą pustkami czas o tym pomyśleć. Niech Społem lub inni inwestorzy ruszą głową to przecież fajne miejsce pod małe bistro. Jest miejsce na parasole i ogródek przy fontannie. Połączyć kilka sklepów i będzie fajna miejscówka na dziecięce urodzinki itp. Kawiarnia lux

  +2
  • Do szerszy obraz tak masz racje może zamiast proponować weż byka za rogi i utwórz kawiarenke,ja na pewno przyjdę

   +2
  • #Szerszy obraz
   W takim zacienionym miejscu chcesz ogródek z parasolami? Przecież tam zawsze jest cień. I jeszcze do tego ta paskudna fontanna przy parkingu. Śmieję się aż zajadów dostałem.

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here