II Memoriał im. Andrzeja Gerwatowskiego na pływalni

10

02.06.11r.


27 maja 2011 r. na krytej pływalni Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbyły się zawody pływackie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowa Dęba. W zawodach wzięło udział blisko 200 uczestników, reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie.

Najmłodsi uczestnicy (klasy 2-4) rywalizowali na dystansie 25 m stylem dowolnym. Uczniowie starszych roczników musieli przepłynąć dystans 50 m. Szkoły średnie rywalizowały w sztafetach. W każdej z grup rywalizacja była bardzo zacięta. Uczestnicy poza wynikem czasowym, oceniani byli dodatkowo za styl pływacki. Organizatorzy wyróżnili w ten sposób ponad 70 uczestników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali dyplomy, medale i puchary.


Sędzią głównym zawodów był Rafał Lewandowski, sędzią startowym Zbigniew Kiełbiowski, kierownikiem zawodów Katarzyna Lewandowska. Zawody przygotowali Barbara Karp, Bartosz Niemirycz, Tomasz Licak, Rafał Lewandowski, Agnieszka Łyżeń.

Dziękuję za pomoc w organizacji instruktorom i ratownikom SOSiR, ratownikom WOPR Nowa Dęba. Podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego i opiekunów grup szkolnych ze wszystkich szkół biorących udział w zawodach.

WYNIKI

GALERIA

Adam Szurgociński


——

10 KOMENTARZE

 1. Czytając ten artykuł odnoszę wrażenie, że najważniejsi na tych zawodach byli sędziowie i organizatorzy. Gdzie wyniki? Gdzie zdjęcia małych zawodników?

 2. Tutaj ja nawaliłem bo zarówno zdjęcia jak i wyniku są na stronie SOSiRu. Dokonałem niefortunnej selekcji materiału :) Uzupełniam tekst i za chwilkę pojawią się linki do zdjęć i wyników :) Wszystkich pominiętych Przepraszam i Gratuluję. :)

 3. Obserwując poszczególne edycje zawodów odnoszę wrażenie, że prawdą jest jakoby najważniejsi byli panowie i panie ratownicy, instruktorzy. Subiektywne odczucie, ale z rozmów wiele osób tak też ma. Dlaczego zawody nie odbywały się w sobotę – ciekawe ile dzieciaków by przyszło?

 4. Pozwolę odnieść się do wpisu powyżej :
  [b][i]…odnoszę wrażenie, że prawdą jest jakoby najważniejsi byli panowie i panie ratownicy, instruktorzy…[/i][/b]
  jest to twoje wrażenie, ale najważniejsze [b]są, były i będą dzieci i młodzież[/b] bo właśnie dla nich te zawody są organizowane.
  [b][i]…Dlaczego zawody nie odbywały się w sobotę – ciekawe ile dzieciaków by przyszło?[/i][/b] to ja odnoszę wrażenie, że nawet nie wiesz co piszesz ( a to dlatego, że nie było cie na tych zawodach) bo wiedziałbyś że uczestników biorących w tych zawodach było ponad 200 (dwieście) . Gdyby te zawody odbyły się w sobotę to może 1/4 uczestników brałaby udział. Ale to jak napisałeś :[b][i]…Subiektywne odczucie, ale z rozmów wiele osób tak też ma.[/i][/b]

 5. Dajcie spokój Pani Gerwatowskiej.Po co rozdrapywać ledwie zagojoną ranę.Memoriał imienia jej małżonka w zupełności jej wystarczy.To szczególnie wrażliwa osoba.Chcecie jej bólu i łez ? [b]któś[/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here